заяви


Андрій Левус: зупинити реванш
Ми напередодні подій, аналогічних до зриву підписання Угоди у Вільнюсі. Від нас залежить, яким курсом далі рухатиметься Україна. Шляхом оновлення і опору окупантам, чи манівцями капітуляції і реваншу.

Зрив антикорупційної реформи веде до ізоляції держави, а отже до реваншу. Тому ми вимагаємо нормального закону про антикорупційний суд.

Нас знову годують казочками про мир на умовах окупантів. Тобто про капітуляцію і реванш проросійського курсу. Ми вимагаємо на законодавчому рівні визнати РФ агресором, а Крим і Донбас - окупованими територіями.
США застосували санкції щодо Медведчука, активи Ахметова на Заході арештовані. В Україні ці двоє, плюс всіляки бойки, мураєви, льовочкіни, як вареники в маслі. Хіба це не реванш? Ми прагнемо, щоб вони були покарані, як і колаборанти, що з хлібом сіллю зустрічали окупантів в 2014 році.

Московська «церква» і квазікультура руйнують духовний простір нації. Вони готують реванш проросійських сил. Ми хочемо це зупинити.

Більшість обленерго належить Бабакову. В Україні працює безліч окупаційного бізнесу. Ці гроші йдуть і на реванш, і на вбивство наших героїв на сході. Ми вимагаємо санкцій і націоналізації майна окупантів.

Це не популізм.

Наші вимоги оформлені в законопроектах, які Адміністрацією Президента блокуються роками.
Ми проти хаосу і руїни. Ми не протестний рух «революція заради революції». Ми за сталу розбудову держави. Але це не означає, що ми повинні бути осторонь, коли реванш на порозі.

Коли я кажу «ми» - то це бійці Самооборони Майдану, добровольці, волонтери, об'єднані в мережу Вільні Люди, створену в 2013 році. А також наші партнери - Рада патріотичних організацій Донбасу, C14, УНСО, Молодіжний націоналістичний конгрес, Національний альянс, різні об'єднання ветеранів та волонтерів.

Національна ініціатива "Стоп Реванш" не належить ні до зрадофілів-популістів, ні до порохоботів. Нас не об'єднують політично-партійні плани, а лише спільне передчуття небезпеки реваншу та рішучість дати йому відсіч.

Ініціатива відкрита до координації і розширення.
Прошу також друзів, особливо з медіа, допомогти з поширенням інфи про захід Марш "Стоп Реванш".

Долучайтесь!

«Вільні Люди» підтримують
Національну ініціативу "Стоп Реванш"
Останнім часом внутрішньо-політична боротьба суттєво змістила ключові пріоритети України. Політики забули, що найважливіше сьогодні – це боротьба з російською агресією та необхідність деокупації України від російської агентури і її впливів. В умовах гострої російсько-української війни ми не маємо права на помилку і всі зусилля варто сконцентрувати на зміцненні України в цьому протистоянні.

Коли важливі для України закони та рішення не приймаються або відкладаються, це вже не викликає такої гострої реакції в суспільства та політиків, як кілька років тому. Власне цього Росія і домагається. Тому необхідно повернути в порядок денний головну тему - прийняття деокупаційного пакету законодавства.

Не меншою загрозою є поступовий та системний реванш олігархічно-колоніальної системи в Україні. Олігархи та їхні інтереси продовжують домінувати в політиці, економіці, медійному просторі. За допомогою своїх ресурсів та впливу, вони послідовно дискредитують будь-які реформи, блокують боротьбу з корупцією, гальмують економічний розвиток, провокують політичне протистояння та дестабілізацію. Їхні інтереси йдуть в розріз із державними інтересами України та її міжнародних союзників. Усе це може призвести до втрати міжнародної підтримки, ізоляції України та повернення її в орбіту Москви. Власне вони є інструментом немілітарної політики Росії щодо відновлення свого контролю над Україною. І в цьому питанні олігархи мають підтримку як в українські владі, так і в так званій опозиції. Це потрібно зупинити, олігархічно-колоніальна система повинна бути остаточно демонтована.

16 січня Вільні Люди долучаються до Марш "Стоп Реванш". Ми вимагаємо від Президента України та депутатів ВРУ ухвалити рішення, які чітко окреслять комплексну політику з деокупації України та зупинять реванш олігархічно-колоніальної системи. Верховна Рада повинна ухвалити закони:

1. Про деокупацію та реінтеграцію Донбасу (№ 7163);
2. Про колабораціонізм (№7425, №7426, №5086);
3. Про Антикорупційний суд із врахуванням зауважень Венеціанської комісії і не допустити ізоляції держави на міжнародній арені;
4. Про гуманітарну деокупацію – законопроекти про українську мову, церкву тощо для комплексної протидії впливу Росії (№4511, №2858, №6623, №5670-Д);
5. Про санкції проти держави-агресора Російської Федерації. Ввести санкції проти російських та проросійських олігархів, притягнути до відповідальності Фірташа, Льовочкіна, Новинського, Медведчука, Ахметова та ін. (№2509, №2607, №5397, №2624, №3779).

Це далеко не повний перелік того, що потрібно було зробити ще вчора, але це не зроблено і сьогодні. Верховна рада, Президент та уряд мають негайно повернутись до цих питань і прийняти їх. Жодна ваша псевдополітична боротьба за потоки, власність і владу не матиме жодного сенсу, якщо Україна не вистоїть у війні проти РФ. Якщо ви забули, для чого вас обрали громадяни України - ми вам про це нагадаємо.

Усі наші дії - на відштовхування керівництва держави від Кремля
У щорічнику The Economist натрапив на цікаву замітку, де йдеться про вибір, який доведеться зробити Петру Порошенку у 2018 році. Цей вибір спроектує цивілізаційний розвиток української нації і держави в найблище десятиліття, а може і більше.

У 2018 році Петро Олексійович повинен визначитися з своєю точкою опори. Зробити вибір між Заходом та Росією. На даний час ці два варіанти залишаються реалістичними і все залежить від зовнішньополітичної кон'юнктури та державницької зрілості громадянського суспільства в Україні.

Захід почав в ультимативній формі вимагати від Порошенка виконувати кредитні зобов'язання. Активну фазу цього процесу ми мали змогу спостерігати на прикінці минулого року, коли Банкова, руками СБУ та Генпрокуратури, здійснила спробу поставити під контроль НАБУ і його очільника Ситника. З початком 2018 року постане питання Антикорупційного суду в розрізі національної безпеки. Створення Антикорупційного суду (в інтерпритації США з поправками Венеціанської комісії, а не законопроекту Порошенка) дає реалістичні надії на повалення олігархічної системи через кримінальні провадження. До речі, через корупцію в Укроборомпромі сам Порошенко має всі шанси стати їх фігурантом.

Росія, здавалося би ще три роки тому, здійснила неможливе - окупувала частину території України, зберегла свою агентуру в політиці, економіці, культурно-релігійному середовищі, медіа. Основні агенти Росії (Медведчук, Льовочкін, Новинський, Фірташ та інші) мають пряме спілкування з Адміністрацією Президента.

2018 рік стане викликом для українських патріотів, майданівців на національних почутях яких будуть грати технологи різних таборів. Тому зараз як ніколи потрібно зберігати здоровий глузд і всіма своїми діями відштовхувати керівництво держави від Кремля.

Цього року ми відзначатимемо 100 років створення Української Держави.
Минуло 100 років, а ворог залишився той самий і його методи знищення нашої Держави залишилися незмінними.

Іван Ковалик, координатор Вільні Люди Тернопіль - Самооборона Майдану

Звернення ініціативи Першого грудня - твереза оцінка сучасної політичної ситуації
З огляду на останні події, загострення протистояння "всі проти всіх", ініціативна група "Першого грудня" закликала учасників політичного життя зупинитись - інакше "ігнорування цих очевидних правил може обернутися для держави катастрофою".

Сьогодні суспільство поляризувалось і бачить лише два шляхи: або підтримувати Президента, або виходити на "Міхомайдан". Насправді, існує третій шлях, заснований на цінностях Революції Гідності. Саме навколо них має бути сформована платформа, що охопить усі сфери державного життя - і економіку, і культуру, і політику.

Ми підтримуємо висловлену державницьку позицію. Це звернення не лише до політиків, а й до суспільства. Якщо громадськість не діятиме за цим "порядком денним", то декларація залишиться існувати лише на папері.

Повний текст звернення - тут.

Ініціативна група "Першого грудня" — об'єднання, створене у 20-ту річницю референдуму за незалежність України відомими інтелектуалами та громадськими діячами. В основу програмних документів закладена декларація, яка містить базові принципи для об'єднання українського народу, та Хартія Вільної Людини, яка відтворює життєві орієнтири для нашого суспільства.

Вільні Люди закликають бойкотувати захід "Успішної варти" Клименка у Відні
14 грудня у м.Відень, Австрія відбудеться круглий стіл, на якому організатори – так звана "правозахисна група" "Успішна варта" обговорюватимуть з австрійськими парламентарями, представниками міжнародних організацій, функціонерами інститутів питання "порушення свободи слова в Україні".
Громадська організація "Вільні Люди" звертаються до української громади вжити можливих заходів щодо інформування австрійських парламентарів та інших запрошених учасників щодо організаторів та цілей круглого столу "Успішної варти".
Закликаємо австрійську сторону бойкотувати круглий стіл.
Громадська організація "Вільні Люди" вимагає від Міністерства закордонних справ України, Посольства України в Австрії, особисто Надзвичайного і Повноважного Посла України в Австрії Олександра Щерби реакції: зайняти державницьку позицію, висловити рішучий протест заходу "Успішної варти".
Представників парламенту Австрії, а також інших запрошених до участі у круглому столі "Успішної варти" закликаємо бойкотувати захід. Підтримка та участь у подібних івентах – це легітимізація антизаконних дій організаторів, підтримка сепаратизму та російської агресії в Україні, неповага до незалежності та самостійності України.
Враховуючи зазначене, вважаємо:
  1. Проведення круглого столу "Успішної варти" організовують представники уряду екс-президента-утікача Віктора Януковича, що прагнуть реваншу і мають на меті відвернути міжнародну спільноту від співпраці з чинним урядом України.
  2. Будь-яка співпраця з організаторами "Успішної варти", є грубим порушенням діючих санкцій Євросоюзу проти Олександра Клименка, які накладені законно (підтверджено рішенням Європейського суду загальної юрисдикції 8 листопада 2017 року).
  3. Необхідно бойкотувати проведення круглого столу "Успішної варти", оскільки участь у заході – це пряме потурання агресії Російської Федерації в Україні, нехтування демократичними принципами вільної Європи.

П'ять кроків, щоб зупинити реванш, ізоляцію та капітуляцію
Відсутність законопректу про обмеження НАБУ - це добре, але мало. Потрібні наступні кроки:

1. Закликаю лідерів БПП і НФ відкликати законопроект, який обмежує НАБУ.
2.Від ініціативи звільнення Єгора Соболєва теж слід відмовитись.
3. Закликаю ГПУ та СБУ відкрити провадження за статтею «державна зрада» щодо високопосадовців, які покривають злочинні схеми Бойка, Фірташа, Льовочкіна, Медведчука, Клименка та інших.
4. Зробити розслідування справи Курченка/Саакашвілі максимально об'єктивним. Залучити до нього НАБУ
5. Пришвидшити створення Антикорупційного суду та призначити чесних аудиторів НАБУ

В іншому випадку, останні ініціативи Президента (спроба арешту Саакашвілі, зняття Соболєва, законопроект щодо НАБУ) треба трактувати як свідому спробу знищити антикорупційну реформу та ізолювати Україну від західних партнерів.

Антикорупційні активісти теж зобов'язані провести власне розслідування щодо Саакашвілі та зробити відповідну заяву. І головне - всі сторони мають зупинити ескалацію політичного конфлікту. Ще не пізно вирішити ситуацію в цивілізований спосіб.

Андрій Левус, Керівник Проводу "Вільних Людей"

Жодних сентиментів і поблажок: агентура Москви і у владі, і в опозиції має бути ліквідована
Говорячи про фінансування Саакашвілі Курченком, Андрій Левус, Керівник Проводу «Вільних Людей», наголошує на фактах, про які варто пам'ятати:

1. Фонд Саакашвілі «На благо Одеси» за часів його керівництва Одеською ОДА фінансували партнер сєпара Маркова Аднан Ківан, російський олігарх Фєдоричев, партнер ФСБ і Януковича Борис Кауфман та інші «достойники».

2. Міхо не зробив нічого для очищення Одещини від кримінальних схем Курченка, Фірташа, Юри Єнакієвського. Навпаки. Призначав людей Єнакієвського на державні посади. Сприяв Кауфману і Ківану.

3. Головними інформаційними спонсорами Міхо сьогодні є сєпар-ТВ «Страна.юа» Гужви і «Нюсван» Мураєва.

«Здоровий протестний громадянський рух потрібен Україні. Але це явно не про Саакашвілі. Влада сказала А. Змусимо її сказати Б. Тобто, якщо викрили фінансування Міхо Курченком, то наступними мають бути арешти державних службовців і силовиків, які покривають бізнеси Медведчука, Фірташа, Клименка та інших покидьків. Все, що смердить Москвою має бути знищено. Лише так переможемо», - зазначає Левус.

Не готовий вмерти – не голодуй. Не готовий стрибнути – не лізь на дах
Як же дістали ваші «розводняки», ваші політ технологи, що вважають людей за баранів, яким можна дати ілюзію вибору між двома отарами.
Міхо для Вас – психопат, який в жадобі влади готовий зруйнувати країну? Ну що ж, Петро – хай яка-не яка, але стабільність. Ну, «трохи» бере. Але хто ж, як не він? Петро Вам (ну, і вся влада в принципі) – узурпатори, а ви хочете «рішучих змін»? Тоді вам – в табір Міхо!
Що, не рухається рейтинг Руху вище 3%? Це не діло. Якийсь опозиціонер не серйозний. Але нічого, Євромайдан показав, що ми любимо скривджених. Отож, влаштуймо показові репресії – підтягнемо опозиціонеру кілька відсотків. Бо ж іншого нема, як не крути, а він – найкращий спарринг-партнер для майбутніх виборів – навіть громадянства не має.
Можна виставу на даху влаштувати. Але ж кидатись ніхто не буде – такий тип надто себе любить, щоб пожертвувати собою бодай заради чогось. Безпечніше – автівку поблокувати, а потім – звільнити… Підтягнуться прихильники скривджених, мобілізуються боти влади – все як треба.
Ну от справді, невже ці вистави не набридли? Невже ми й справді готові розбивати одне одному лоби «за Саакашвілі» чи «за Порошенка»? Ну як же дістала ця постановка, з усіма цими «наметами» - жалюгідною пародією Майдану, перетинами кордону, з «айфонами» і «зубожіннями». Ми ж проходили вже це – коли одна голодувала в московській в'язниці, що повернулась «в шоколаді».
Не готовий вмерти – не голодуй. Не готовий стрибнути – не лізь на дах. Що не зрозуміло?
Зараз доведуть зв'язки Міхо з Курченко та іншими москалями. Що, не було? Були, ще з Одеси лишились. А в Пороха? Ті самі, і були, і є. Прямо зараз, просто в його Адміністрації.
Можна довго говорити. Але винні в цій ситуації лише ми. Це ми не створили ще з Майдану власної політичної сили, що тепер ходимо як барани за одним чи іншим «вожаком». Замість об'єднатись проти спільного ворога, ми воюємо між собою, поки вони ділять країну.
Бо саме ми сидимо і «щось» чи «когось» чекаємо. Нового месію, вождя, лідера… Але поки в нас не стане волі взяти відповідальність на себе, доти ходитимемо колами. Воля – то головна ознака Вільної людини, а не раба і не барана. Так, нас мало. Так, простіше і зрозуміліше бігти в отарі, ділити всіх на «своїх» і «чужих». Але рано чи пізно, ми розірвемо замкнуте коло олігархів і авантюристів. В нас просто немає іншого виходу.

Сергій Кузан, заступник Керівника Проводу "Вільних Людей"

Порошенко цементує під себе вертикаль влади і власності
Колись мав надію на те, що далеко небідний Порошенко має амбіцію ввійти в підручники історії України як творець нової української держави на основі цінностей Революції Гідності. Сьогодні в мене немає сумніву, що для Порошенка влада і власність є самоціллю. На жаль, він не думає і не діє в інтересах української нації.
"Не хитайте човен, в нас війна" - вже декілька років просить Порошенко. Ніхто насправді і "не хитає човна". Тисячі людей після революції втримали державу і владу. Добровольці зі зброєю в руках протидіють військовій агресії на сході України, волонтери забезпечили армію, бо в держбюджеті на це коштів не було, тисячі людей пішли працювати в державні органи влади (у тому числі правоохоронні) тому що було і є розуміння якісного їх наповнення, українські громади по всьому світу змобілізувалися і забезпечили підтримку України іноземними урядами. А це чергові транші, військова амуніція, болючі санкції для Росії.
На президентських виборах Порошенко переміг в першому турі, на парламентських - отримав найбільшу фракцію в парламенті. Колосальна довіра людей, про яку може тільки мріяти політик. Довіра людей не була абстрактною. Вона базувалася на конкретних, фундаментальних змінах в державі, які з одного боку мали забезпечити ефективну боротьбу проти агресії Росії з метою повернення окупованих територій (сильна армія, спецслужби, судові вироки агентам РФ (Медведчук, Бойко, Льовочкін, Фірташ та ін.), інформаційна деокупація), з іншого - створення економічно сильної держави (знищення олігархічної системи, через реальні кримінальні справи проти олігархів, реальна боротьба з корупцією на всіх рівнях, приватизація - знищення державних монополій, економічна деокупація (знищення російських агентів в економіці), створення сприятливого клімату для західних інвестицій). Який вибір зробив Петро Олексійович? Він заручися підтримкою своїх політичних і бізнес-партнерів для консервації того режиму, який діяв до 2014 року.
Що зараз робить Порошенко? Цементує під себе вертикаль влади і власності, щоб перемогти на наступних виборах. Він все більше скочується до формату правління Януковича. Безперечно, таким чином він зможе сформувати централізовану державу, в якій правоохоронна система забезпечить йому і його оточенню частковий імунітет від народного гніву. Але чи надовго? Я сумніваюся!

Іван Ковалик, координатор Вільні Люди Тернопіль - Самооборона Майдану

НАТО-Україна - разом сила!
Після засідання Міжпарламентської ради Україна-НАТО в Брюсселі, можна підвести короткі підсумки. Зокрема щодо того, що має виконати Україна на шляху до зближення з НАТО:

1. Запровадження реального цивільного демократичного контролю над діяльністю ЗСУ. Для цього потрібно розробити і прийняти відповідний закон.

2. Проведення комплексної реформи СБУ. Для цього необхідно вже найближчим часом отримати затверджену Президентом концепцію відповідної реформи, і на її основі розробити та прийняти відповідний закон.

3. Повноцінне виконання Річної національної програми Україна-НАТО. Маємо чітко визначитись на пріоритетах та показати реальний прогрес у їх виконанні.

4. Ефективність і прозорість використання трастових фондів підтримки України. Потрібне впровадження дієвого механізму контролю над використанням наданих нашими союзниками ресурсів.

5. Реформа управління ЗСУ та визначення ролі та місця України в структурі сил НАТО. Комплементарність наших сил та засобів та натівських.

6. Подальше впровадження натівських стандартів у всіх аспектах діяльності структур національної безпеки та оборони. Зокрема по Зброї, еквіпменту, в логістиці, медицині, зв'язку.

7. Інформаційна політика «одного голосу» з боку урядової команди у питанні безпеки.

8. Масштабна реформа «Укроборонпрому». Якщо коротко - ліквідація цієї корпорації в тому вигляді в якому вона працює.

Ці та ряд інших питань є завданнями для всіх політиків, активістів та вільних людей, які прагнуть реального союзу з вільним світом.

Ці питання є не менш важливими за антикорупційний суд та виборче право. Боротьба з окупантом - завдання №1.

Давайте допоможемо державі у питанні інтеграції з НАТО. Потрібна системна громадянська кампанія у цьому питанні.

Андрій Левус на Censor.net

Повернення окупованих територій не можна відділяти від питання перемоги України у російсько-українській війні
Бійтеся данайців, які приносять дарунки – бійтеся представника "Окупаційного блоку", який говорить вам про мир. Бо у цій патоці миру вам приносять план про капітуляцію.

Що таке план про введення російських чи білоруських (а це одне і те ж) миротворців на територію Донбасу? Це фактично план про заведення російського контингенту, який буде там все контролювати, який не випустить ці території зі своїх рук. Вони проведуть там залежні вибори, на яких люди оберуть собі Захарченків, Корнетів, Плотніцких. І тоді запуститься сценарій федералізації країни. Тому коли мені кажуть, що я - представник партії війни, то розумію це так: я - представник партії національно-визвольної війни від російських загарбників. Бо на моє переконання, повернення окупованих територій і Криму не може бути питанням капітуляційного компромісу. Фактично ми воюємо з Росією. У нас – національно-визвольна війна. До 2013 року, до подій Революції Гідності, у нас була окупація режимом Януковича – бандитсько-російським режимом – фактично 100% території. Зараз ми деокупували 97% території, але під окупацією знаходяться Крим і Донбас. Повернення окупованих територій не можна відділяти від питання перемоги України у російсько-українській війні, бо тільки послаблення режиму Путіна (чи людини, яка буде після нього), як послаблення режиму Мілошовича в Сербії, дозволить нам повернути ці території.

Бачимо, що Росія все глибше і глибше повертається до своїх архаїчних коренів – до Івана Грозного, до якогось вождизму. А ми з конфліктами, звісно, з опозицією – з реальною проєвропейською опозицією, яку представляє не "Окупаційний блок" у Верховній Раді, не блок Фірташа, Льовочкіна, Медведчука та інших колаборантів, а з проукраїнською демократичною опозицією. От з цією опозицією ми будуємо, як можемо – інколи не дуже ефективно – але українське майбутнє.

Sergey Vysotsky, виступ на Свобода слова на ICTV

Пам'ятаємо - помстимось!
Понад вісімдесят років тому більшовицько-російський режим здійснив один із найбільших злочинів в історії - організував масштабний геноцид, від якого за різними оцінками загинуло від 3 до 10 млн. українців. Голодною смертю гинули чоловіки та жінки, діти і старі. Усіх їх об'єднувало те, що вони - українці.

Мета Москви - винищити українців - незмінна. Змінюються лише засоби. Асиміляції, переселення, нищення мови та культури, репресії пройти еліти і як вершина цієї політики - організований Голодомор.

Можна довго сперечатись, як подібне стало можливим. Очевидним є лише одне - власне відсутність української держави є першопричиною постійних спроб Росії остаточно вирішити "українське питання". у цьому сенсі Росія є послідовною і не має значення, як вона себе називає - Російська імперія, СРСР чи РФ. Ми не повинні забувати, що є сутністю Росії. І найбільш яскравим прикладом для нас і майбутніх поколінь про те, що з Росією не можливо мати нічого спільного, є Голодомор.

Україна пам'ятає про цей злочин. Ми впевнені, що теперішня російсько-українська війна - це чергові спроби неоімперської Росії завершити те, чого не вдалось їх ідейним попередникам - більшовикам. Ми зробимо все, щоб подібне не повторилися на нашій землі. Ми зробимо все, щоб ворог сповна заплатив за свої злочини.

Вільні Люди вітають резолюцію Конгресу США щодо визнання Голодомору 1932-33 років геноцидом українського народу
Проект такої резолюції з'явився на розгляді в Палаті представників. Зокрема, у документі йдеться, що 85-та річниця трагедії повинна бути нагадуванням про репресії радянської Росії проти українців.

У резолюції також висловлено співчуття жертвам Голодомору. Автори закликають до розповсюдження інформації для підвищення обізнаності міжнародної спільноти про штучну природу трагедії.

Голодомор - ще один жахливий, проте яскравий приклад втілення багатовікового плану Росії зі знищення української нації, загарбання територій та перетворення України на так звану "малоросію". Як бачимо, сьогодні Росія не послаблює натиск, не покидає спроби втілити свій загарбницький план. Війна на Донбасі - ось доказ. Тому так важливо, що в США розуміють, що йдеться не про маленький територіальний конфлікт на Сході України, а про загрозу всьому вільному світу. Тому визнання Голодомору 1932-1933 років - це важливий крок у спільній боротьби проти агресора.

Очікується, що голосування за прийняття резолюції відбудеться вже цієї весни. Автори проекту - співголови Конгресового українського кокусу конгресмени-демократи Сандер Левін (Мічиган) і Марсі Каптур (Огайо) та конгресмени-республіканці Браян Фітцпатрік (Пенсільванія) і Енді Гарріс (Меріленд).

Нагадаємо, нещодавно в США відбулась зустріч делегації Проводу «Вільних Людей» з одним з авторів проекту резолюції, головою Конгресового українського кокусу Сандером Левіном.

Якщо не об'єднаємось заради побудови ефективної, сучасної України - хаос поглине усіх нас
Вбивства, теракти та диверсії - ціна комерціалізації та системи кланових призначень у спецслужбах у воєнних обставинах. "Жити по-новому" - гарний був слоган кампанії. Прикро, що залишився просто слоганом.

Життя по-старому не виправдовується нічим, так як загрожує руйнуванням державі. Руїну наближає не тільки безвідповідальність опозиції, а й безвідповідальність очільників держави.
Якщо не об'єднаємось заради побудови ефективної, сучасної України - хаос поглине усіх нас. Президента, парламент, "маленького українця", опозицію та навіть тих, хто допомагає Москві у втіленні цього хаосу в Україні. Коли гине держава - ніхто не виграє від цього. Ані олігархи, ані політики, ані громадяни. Усі програють. Усі все втрачають. Хтось - статки, хтось - життя. Досі гратися у пострадянську політику у новій реальності. Або побудова держави, або загибель. Іншого не буде...

Сергій Висоцький, заступник Керівника Проводу "Вільних Людей"

Вбивства, диверсії, теракти продовжуватимуться доти, доки існує Росія та її агентура в нашій владі
Страта Amina Okueva в центрі країни - це лише нагадування, що війна триває. Війна з Росією не закінчиться ані на Донбасі, ані в Криму. Вбивства, диверсії, теракти продовжуватимуться доти, доки існує Росія та її вороги. Лише фізична ліквідація цього квазі-імперського державного утворення, Путіна, Кадирова та їхніх собак принесе спокій на нашу землю.

Їхня мета - посіяти зневіру, страх і розчарування серед нас. Тому ми повинні відповідати подвоєним завзяттям.

Такі операції плануються місяцями. Це багато годин стеження і розвідки. Це поселення, харчування; придбання, зберігання та транспортування зброї, групи кілерів, групи прикриття.

Це зв'язок врешті решт. Аміна й Adam Osmaev вже давно під прицілом ворога. Тому виникають питання до наших силовиків і правоохоронців, політиків. Чому досі росіяни вільно перетинають кордон? Чому діє їхня агентура у владі, ЗМІ? Чому функціонує їхній бізнес? Чому не закриті їхні політичні та громадсько-політичні мережі? Чому ті, хто з 2014-го літає і в Москву, і до Кадирова - досі в українській політиці?

Бо все це - метастази ракової пухлини в нашому національному організмові, середовище, яке фінансує, підтримує, легітимізує державний тероризм Кремля.
Тому наш єдиний вихід - творити мережу для взаємодопомоги і боротьби, наповнити цим змістом Державу. Інакше нас просто знищуватимуть по одному.

Сергій Кузан, заступник Керівника Проводу "Вільних Людей"

Хто розв'язав руки Кремлю на нашій землі? Реформа СБУ - нагальна вимога часу
Створення ДБР гальмується. Реформа СБУ саботується. СЗР розвалюється. Створення фінрозвідки затягується. І все це впирається в нерозуміння чи саботаж з боку Президента та його адміністрації. Я впевний, що вбивство Аміни та інші теракти - це справа рук Москви. Але питання в тому, чому ці руки безкарно діють у нас на четвертому році війни? І це питання не риторичне, а має свого конкретного адресата. Адже є прямий зв'язок між відсутністю реформ у спецслужбах і хвилею терактів, які накрили державу.

Я розумію, що теракти відбуваються і в Європі, що ніхто не застрахований від цього. Але все, ж питання: чому досі немає докорінних змін у системі спецслужб?

Три роки тому я з спеціалістами підготував Концепцію реформування СБУ. Тепер потрібен лише підпис і законопроект. Ми чекали цього від Президента. Президентський законопроект - це гарантія його проходження в парламенті. Тепер зробимо це самі. У найближчі терміни внесу відповідний законопроект реформи СБУ. Служба має займатись захистом державності, боротьбою з тероризмом, захистом державної таємниці, контррозвідкою, збором та аналізом інформації щодо викликів та загроз державі. Усе інше - від лукавого. Усе інше лише руйнує спецслужбу.

І ще: припиніть огульно критикувати всіх співробітників СБУ! Серед них є достатньо чесних і патріотичних, фахових людей, які прагнуть змін, як і ми з вами. СБУ зробила багато для захисту держави. Сотні терористів затримані, зірвано десятки терактів та диверсій, тисячі бійців Служби пройшли війну, є багато загиблих. Однак, без реформи СБУ, не буде прогресу в питанні національної безпеки.

Андрій Левус, Керівник Проводу "Вільних Людей"

Якою має бути миротворча місія ООН на Донбасі?
Останнім часом знову актуалізувалась тема можливого розгортання міжнародної миротворчої місії ООН на Донбасі. Зокрема за словами спецпредставника Держдепу США з питань України Курта Волкера, до кінця року може бути готова та ухвалена резолюція Радбезу ООН щодо миротворчої місії в Україні.

Тому, поки остаточного рішення на рівні ООН ще не прийнято, нам потрібно чітко артикулювати, за яких умов присутність в Україні миротворців є можливою. Взагалі, базовою умовою для будь-якої розмови на цю тему є спільна позиція Президента та більшості політичних сил, які представлені у Верховній Раді. Після досягнення спільної точки зору щодо цього питання, її потрібно буде чітко і активно артикулювати нашим союзникам на всіх наявних дипломатичних майданчиках. Щоб потім не довелось приймати накинуті нам умови, як це вже не раз було. Отже, за яких умов, на мою думку, миротворча місія ООН на Донбасі є можливою і отримає підтримку в Україні:

· виведення всіх окупаційних військ та найманців, а також їхньої зброї з території України і забезпечення надійного контролю українсько-російського кордону для запобігання потраплянню російських військових, зброї, техніки і найманців на територію України;

· миротворці мають бути присутніми на всій окупованій території Донбасу, включно з українсько- російським державним кордоном;

· не може бути й мови про присутність військового чи іншого персоналу сторони-агресорана території України під виглядом миротворців, оскільки це суперечитиме базовим принципам миротворчої діяльності ООН;

· функціонування місії не має узгоджуватися з незаконними збройними формуваннями, які діють на території ОРДЛО за підтримки, фінансування і матеріально-технічного забезпечення з боку РФ;

· мандат миротворчої місії не повинен обмежуватися лише охоронною функцією, має містити можливість примусу до миру.

Це базові умови для повноцінного запуску миротворчої місії ООН і гарантія того, що вона не буде здійснюватися за російським сценарієм. Як член Комітету ВР з питань національної безпеки і оборони, я буду наполягати на їх включенні в український пакет пропозицій при підготовці резолюції Радбезу ООН, однак, як вже було сказано вище, українська позиція щодо Місії повинна бути спільною.

Андрій Левус, Керівник Проводу "Вільних Людей"

Настав час отямитись і згуртуватись
Чорний день. Четверо загиблих на війні. Таких втрат за один день не було давно... Хлопці воюють, захищаючи мирну Україну, наш спільний спокій, мирні ночі без спалахів градів. Своєю жертовністю вони дають шанс усім нам побудувати сучасну, вільну країну. Дуже прикро, що ці жертви нічому не вчать політиків.

Я завжди відстоював позицію, що ворогами України є тільки промосковські сили. Інші - як у владі, так і в проукраїнській опозиції, несуть відповідальність за спокій в країні, за її розвиток.
Замість того, щоби шукати ворогів, нам усім пора згадати навколо яких засад ми об'єднувались у 2014. І нема індульгенції ані тим у владі, хто користуючись мантрою про війну вважають, що можна загальмувати розвиток України, законсервувати теперішній стан, ані тим у опозиції, хто планує прийти до керма держави шляхом дестабілізації.

Треба сідати за стіл перемовин, шукати компроміси та втілювати в життя оголошені у 2014 реформи. Тільки об'єднання усіх проукраїнських сил навколо єдиного порядку денного зможе гарантувати перемогу України у протистоянні з Росією. Усі політичні амбіції та тимчасові "шкурняки" виглядають ницо на фоні завдань, які перед нами поставила історія. Прийшла пора отямитись та згуртуватись.

P.S. Зрозуміло, що ця мета буде недосяжною без того, щоби очистити як ряди влади, так і ряди опозиції від людей, які працюють не Москву. "Агенти Кремля" - це не риторичний вираз, а реальня мережа впливу, яка діє скоординовано як у владі, так і в опозиції, провокуючи безлад та розбрат серед українців.

Вільні Люди вітають прийняття законопроекту 6327, що запускає медичну реформу
Це - наш шанс отримати гідну медицину, докорінно змінивши давно застарілу систему охорони здоров'я, що втратила свою актуальність. Українці заслуговують на якісне медичне обслуговування, щоб право кожного громадянина на охорону здоров'я дійсно гарантувалось Державою.

Сьогодні - без перебільшення історичний день. Дякуємо команді Уляни Супрун, народним депутатам та, в першу чергу, небайдужим українцям, які "вибороли" цю реформу. Попри надзвичайно довгий і складний шлях, ми до останнього тримались і відстоювали своє право на нову медицину. Це - спільна перемога. Лише разом, об'єднавши зусилля, ми можемо вибороти перемогу. Пам'ятаймо, що це правило стосується всіх сфер суспільного життя. Віримо і діями, не зважаючи ні на що.
Попереду - ще більше роботи, аби впровадити реформу в життя. Але початок покладено.

Сподіваємось, що найближчим часом Верховна Рада підтримає й інші законопроекти медичної реформи.

Відповідальність замість амбіцій
Україна потребує широкого та відкритого діалогу між проукраїнськими силами у владі та опозиції.

Шкода, що перемовини «антикорупційної опозиції» та Президента не відбулись. Це безвідповідально. І головне причина якась дитяча: Президент хоче бачити лише 3 членів своєї фракці, а опозиціонери наполягають ще на 2-х. На вулицях сутички, а вони дискутують про представництво. Дивно також, що серед делегатів «Великої політреформи» не було представників «Самопомічі», «Батьківщини» та, власне, ініціаторів акції громадських активістів - Шабуніна, РПР, ТІ, «Автомайдану». Україна потребує широкого інклюзивного та відкритого діалогу між проукраїнськими силами. Менше року тому, 20 лютого #вільнілюди за підтримки представників ініціативи «1 грудня» провели відкрите засідання Національного круглого столу на якому обговорювались всі актуальні питання, в тому числі й антикорупційні й виборче право. Тоді «Самопоміч» та «Батьківщина» проігнорували засідання. Лідери фракцій Народного фронту, Радикальної партії та БПП підписали рамковий документ у якому продемонстрували готовність до діалогу й компромісів заради перемоги України. Одна з важливих рис патріота - відповідальність та домінування національного інтересу над партійним. Незабаром ми запропонуємо новий формат таких публічних перемовин. Сподіваюсь, що червоні межі ще не перейдено й політичні сили, які декларують себе як патріотичні, продемонструють відповідальність та виваженість. Сутички і брак діалогу породять Хаос. Хаос посіє Руїну, Руїна - реванш та окупацію.

17 жовтня - Будьте людьми та думайте про Україну
Звернення Андрія Левуса, Керівника Проводу організації #ВільніЛюди до влади і опозиції.

Хочу застерегти владу і проукраїнську опозицію від насильства 17 жовтня. Українці мають право на протест. За це право пролилась кров на Майдані. Тому влада має бути максимально акуратною під час здійснення заходів безпеки 17 жовтня. Будь-які необдумані кроки можуть спровокувати людей. Разом з тим, опозиція й антикорупційні діячі мають чітко поставити межу між собою та провокаторами, які прагнуть на крові українців сісти у владні крісла. І ще більше слід сепаруватись від сил, контрольованих Москвою, для якої дестабілізація в Києві - дуже бажаний подарунок.

Я і організація #ВільніЛюди підтримуємо базові вимоги антикорупційних активістів: антикорупційний суд, нове виборче право, обмеження недорканості депутатів. Більше того, ми - за прийняття закону про імпічмент і обмеження недорканості Президента. За нову Конституцію, яка має стати реальним суспільним договором. Окрім цього, ми - за резервну армію й право громадян володіти зброєю. Ми також за деокупацію нашої економіки та інформаційного простору. За медичну реформу і новий закон, який підтримає українську мову. За цивілізований ринок землі. За реформу СБУ та судової системи.

Всі ці речі можна й треба вимагати й системно просувати. Це - фундамент для вільної країни.

Разом з тим, перед очима - досвід столітньої давності. Коли українські політики в гонитві за «реформи» і владу знищили один одного.

Поки є ще сили домовитись між собою тим політичним силам, які підтримують незалежність, які визнають Росію окупантом, які бачать наше майбутнє у спільності з вільним світом, а не Москвою, то слід зробити все, щоб домовитись між собою. Виробити правила гри та створити умови, за яких політична конкуренція не зруйнує Держави.

Я вірю у мудрість українців і сподіваюсь на відповідальність українських політиків.

17 жовтня Вільні люди готові стати до протистояння з будь ким, хто перетне червону лінію й почне сіяти хаос чи навпаки узурпацію. Незалежно хто це буде - влада чи проукраїнська опозиція. Ми, навпаки, пропонуємо об'єднатись їм задля згаданих вище реформ та спільної боротьби проти Москви та її сателітів в Україні (окупаційний блок, Медведчук та інші).

Ми офіційно оголошуємо, що не знаходимось у жодному з таборів і діятимемо адекватно до ситуації, керуючись нашим кредо - #УкраїнаПонадУсе

Два століття - одна війна
Цього року ми відзначаємо 75-ліття створення Української Повстанської Армії - унікального явища в історії, коли протягом тривалого часу повстанці ефективно відстоювали незалежність України.
Боротьба триває.

Змінились часи, методи, форма. Зміст - лишився. Більш ніж столітня війна Росії проти України - триває.
Століття тому фронтом боротьби був західний терен, сьогодні - східний.

Криївки військових УПА змінились на бліндажі добровольчих батальйонів та ЗСУ.

На позиціях, поряд з державними жовто-блакитними, майорять червоно-чорні знамена - "прапори української боротьби, прапори свободи".

Сучасні українські військові - вже не партизани. Вони мають і техніку, і артилерію, і авіацію. Ми відбиваємо у ворога українські землі, буквально по клаптику відгризаючи по 100-200-1000 м. Хіба не так було 75 років тому? Коли значно гірше озброєні бійці УПА чинили успішний опір окупаційним арміям та відстоювали українські землі.

Волонтерський рух, як і 75 років тому, активізувався для підтримки захисників. Саме завдяки народу, який дав УПА все необхідне для війни, боротьба продовжилася на роки, хоча радянське керівництво планувало вирішити "українське питання" за лічені місяці. Як тоді, так і тепер, це їм не вдалось.

Війна - триває. Багато патріотів, хай ще не усвідомлено, але переймаються нашою філософією та історією. Наша ж місія тепер - "подати руку тим, хто має тугу за летом"... Наша ідеологія має бути не мертвою теорією, а йти в маси, засідати в головах людей, ставати тим світоглядним стрижнем, на основі якого все обертається. Це те, за що загинули наші попередники, це те, за що полягла Небесна сотня і гинуть хлопці на Донбасі. Це той страшний сон для москалів - "Бандерівська Україна", який зараз дійсно стає реальністю. Як швидко це стане дійсністю, залежить від того, скільки праці ми вкладемо.

Пам'ятаймо: ми - продовжувачі справи козаків, бойовиків УВО, членів ОУН, вояків Карпатської Січі, УПА, інших борців за збереження Держави.

Адже боротьба - триває, змінюються лише часи, методи, інструменти та виклики.

Виправдання одеських сепаратистів - можливість для реваншу проросійських сил
Сьогоднішній виправдувальний вирок щодо обвинувачуваних сепаратистів, винних в подіях 2 травня в Одесі свідчить про те, що навіть через три роки після початку війни, тили влади досі залишаються не очищенними від агентів Кремля.

І поведінка прокуратури, як органу державного звинувачення, і антидержавницьке рішення суду, і діі правоохоронців під будівлею суду демонструють, що влада свідомо зливала справу "2 травня".
Цю справу 2 травня, можна вважати інформаційно-правовою диверсією. Давши вказівку злити її влада не оцінила наслідків - негативний інформаційний вплив на свідомість українського суспільства, що призводить до зневіри в українську національну ідею. Чи ни це є основною метою сьогоднішнього рішення

Патріотична громадськість, зокрема, яка відстоювала Одесу 2 травня 2014 року Вільні Люди. Одеса
та Самооборона Майдану Одеси і сьогодні знаходились під будівлею суду аби не допустити реваншу да домогтися справедливості.

Як і в 2014 році так звані правоохоронці (а насправді - колишні "беркутівці",які лишились на своїх посадах і уникнути люстрації) стали на бік сепаратистів та застосували спецзасоби до патріотів. Проти активістів були застосовані сльозогінний газ та кийки.

Нагадаємо, сьогодні, 18 вересня, Чорноморський міський суд повністю виправдав 20 антимайданівців - головних фігурантів подій, що стались 2 травня 2014 року в Одесі. Три роки лише зусиллями патріотів вдалось відстояти Одесу, не допустивши її захоплення проросійськими угруповуваннями. "Вільні Люди" і зараз готові до будь-яких акцій прямої діі аби зберегти цілісність держави та не допустити реваншу проросійських сил. Сьогоднішня ситуація показала, що агенти Кремля й досі почувають себе комфортно в Україні та намагаються підняти голову.
Двом фігурантам справи, а саме Сергію Долженкову та Євгену Мефьодову, було повідомлено про підозру за ст. 110 "посягання на територіальну цілісніть України". Сьогодні буде обрано їм міру запобіжного заходу. Вільні Люди вже знаходяться біля будівлі суду, де відбудеться засідання. За будь якого рішення ці два зрадники не будуть звільнені, а вийдуть з зали суду тільки аби потрапити до СІЗО.
Реванш просійських сил неможливий, хоча гідра сераратизму жива і почуває себе цілком комфортно. Путін не полишає надіі розхитати внутрішню ситуацію. Але всі спроби знов захопити Одесу будуть жорстко покарані.

"Вільні Люди" вітають проект сенатора США Роба Портмана щодо виділення 500 млн доларів на оборонну сферу України
За ініціативи сенатора США Роба Портмана, у Законопроекті США про Національний оборонний бюджет на 2018 фінансовий рік передбачено виділення 500 мільйонів доларів на допомогу Україні в сфері безпеки, включаючи надання летальної та іншої зброї, навчання та технічну допомогу.
"Вільні Люди" сподіваються, що проект Портмана пройде відповідне затвердження комітетом Сенату з питань збройних сил, і законопроект буде прийнято на голосуванні в Сенаті.
Зміцнення двосторонніх відносин між Україною та США сприятиме припиненню російської збройної агресії. Світова спільнота вільних держав повинна усвідомлювати ризики для безпеки та збереження світового порядку, пов'язані з політикою Путіна.
Сенатор США Роб Портман зазначає про існування двосторонньої угоди щодо політичних інструментів, які Сполучені Штати повинні використовувати як частину своєї всеохоплюючої стратегії для підтримки України, запобігання майбутньої агресії проти союзників та інтересів США. Саме тому, в його законопроекті кошти закладено не лише на поставку зброї в Україну, а й на підтримку реформ у сфері захисту та оборони.
Роб Портман – послідовний державний діяч, що в своїх виступах постійно наголошує: надання зброї Україні - це не достатня умова для врівноваження ситуації. "Скасування санкцій проти Росії за будь-яких обставин, крім зміни її поведінки, яка і призвела до санкцій - це небезпечний меседж для всього світу, де вже поставлені під сумнів цінності керівництва США і довіру до зобов'язань Штатів перед світом", - зазначив сенатор в одній зі своїх заяв.
Сенатор постійно підтримує Україну та робить усе, аби припинити російську агресію на Сході України. Він переконаний, що США та НАТО мають надавати постійну економічну, політичну та військову підтримку, необхідну для забезпечення України її демократичного майбутнього, що є критично важливим не лише для Східної Європи, але й для широких інтересів США.
Саме тому його законопроект - це результат послідовних дій, моніторингу, аналізу ресурсів та можливостей, які США може надати України для ефективної підтримки України.
"Вільні Люди" - всеукраїнська громадсько-політична організація, діяльність якої спрямована на звільнення держави від прямих та гібридних впливів Російської Федерації і реваншистів. Мережа "Вільні Люди" створена в квітні 2013 року членами патріотичних організацій з метою об'єднання зусиль у кампаніях прямої дії щодо захисту євроінтеграційних устремлінь України.

Антикорупціонери vs Президент vs "опозиція" : Ігри нанайських хлопчиків у матриці
Або #лісничийприйдепорядок наведе

Борці з корупцією помічають усе крім того факту, що на українському ринку далі працюють Фірташ, Бабаков, Григоришин, Кауфман, Курченко, Юра Єнакієвський, Саша Стоматолог, Клименко та інші антиукраїнські елементи. Хтось же кришує їхній бізнес у вищих ешелонах влади, в СБУ, в ГПУ, в АП. Жодних гучних заяв і кримінальних справ проти цієї мегакорупції, яка реально шкодить національній безпеці. Жодної підозри, жодної реальної справи проти людей у владі, які роками покривають бізнес окупантів чи схеми Януковича. Оніщенко з Насіровим на волі. Що з справами Мартиненка й Новінського в яких уже немає недоторканості? Але є дивний збіг обставин усі ці актикорупціонери й детективи не вилазять з ефірів телеканалів, які належать згаданим олігархам. Заяви про те що не слід чіпати російський бізнес, захист Інтеру, 112 та інших сепар-ТВ. Висновок один антикорупціонери і Президент це інь і янь в системі олігархічної диктатури, голова якої в Москві. Вони яскраве вираження внутрішньо кланової боротьби. Все це інструменти переділу влади власності між різними кремлівськими угрупуваннями. Їхня боротьба між собою це борюкання нанайських хлопчиків, операція прикриття для реального відкритого реваншу. По-моєму і Презедент і антикорупціонери і "опозиція" трохи загралися в свої ігри. Ці платні бої в грязюці будуть коштувати країні дуже дорого. Це ми вже проходили в 2004-2010. Дуелі навколо газової труби вбили помаранчеву мрію. Зараз ті ж олігархи бавляться іншими персонажами. Мета гри - захистити свій бізнес і закріпити владу. Результат для нас - реванш і нова окупація. Все це буде йти по колесі Сансари, циклічно поки повністю не вб'є Україну. Або українці нарешті повернуть собі владу і власність. В таких випадках все більше згадується анекдот про #лісничий який вигнав з лісу і москалів, і гестапо, щоб посадку не нищили.
#розбийматрицю

Парламент повинен остаточно ухвалити низку реформаторських законів, які реально забезпечують охорону здоров'я хворих
Усім давно очевидно, що сьогоднішня система медицини в Україні є застарілою і радянською. Попри те, що у нас ніби передбачене безкоштовне лікування пацієнтів, на практиці його не існує.

Наша медицина має бути орієнтована саме на охорону здоров'я, а не лікування громадян. Законопроекти, розроблені профільним міністерством на чолі з Уляна Супрун, мають бути прийняті невідкладно і в цілому вже цього пленарного тижня, аби запустити медичну реформу і не загальмувати цей процес.

Ми радіємо безвізу з ЄС, але на цьому не можна зупинятись. Медична реформа, запропонована урядом – крок до асоціації, адже це є однією з умов Угоди.

Час будувати медицину для людей, а не для лікарень, як це було з часів Радянського Союзу. Держава має утримувати лікарів, а не стіни лікарні та місця в стаціонарі, як це є зараз.

Теза про те, що держава утримує лікарні і лікарів, а тому пацієнт отримує безкоштовні послуги в цих лікарнях, є абсолютно хибною. Адже в реальності, коли пацієнт отримує діагноз – він сам купує собі все необхідне: від бинтів та знеболювального до штучних суглобів, які йому мають встановити, бо держава вчасно не закупила, не підписала контрактів, не поставила через бюрократичну машину тощо.

Крім того, на сьогодні всі гіпотетичні пацієнти розподілені між лікарнями за географічним принципом. За умови трудової внутрішньої міграції та маючи більше двох мільйонів переселенців з Донбасу та Криму, це не є зручним. Фактично, коли громадянин захворів, він має їхати "за пропискою", аби отримати послуги. Україна переходить на ринкову економіку. Тому і стосунки між лікарем та пацієнтом мають бути ринковими.

Запропонована урядом реформа розрахована на три роки переходу на ринкову систему страхування. Так, з 2017-го року відкриваються виплати на рівні первинної ланки. З 2018-го на рівні амбулаторних спеціалістів. З 2019-го на рівні стаціонарного лікування.

Маємо почати з першої ланки – поліклініки, амбулаторії, центри первинної медичної допомоги. Проваджується державне медичне страхування, але не за рахунок збільшення податків для населення, а за рахунок перерозподілу цих коштів. Для оплати коштів і контролю надання послуг буде створено національну агенцію державного страхування.

Згідно з пацієнтськими законопроектами № 6327, 6328, 6329, 6347 всім громадянам надається єдиний та реальний фінансовий захист у вигляді конкретних фінансових гарантій.

Українці зможуть вільно обирати сімейного лікаря та укладати з ним прямі контракти з прописаним обсягом послуг, гарантованих і оплачених державою. Більше для лікаря не матиме значення місце проживання пацієнта. Йому буде цікаво працювати якнайкраще для підписання контрактів з якомога більшою кількістю громадян. Зараз лікар отримує гроші за ставкою, яка незмінна в незалежності від того, кільком людям допоміг. Натомість пропонується абсолютно прозора конкуренція між лікарями – більше отримуватиме той, до кого йдуть люди за допомогою.

В умовах децентралізації, яка відбувається в країні, фінансові питання передаються на регіональний рівень. Центральна влада затверджує протоколи лікування пацієнтів. Місцева влада – виконання цих протоколів на місцях.

Крім того, пропонується ввести Державний Гарантований пакет — єдиного для всіх громадян покриття в грошовій формі, яке за прямими контрактами виплачується в заклади, обрані пацієнтами.

Первинна медична допомога, паліативна допомога та невідкладна допомога завжди покривається за рахунок держави. Для інших випадків вводяться офіційні співоплати, рівні для всіх громадян.

Державний гарантований пакет складається з трьох списків послуг. Зелений список – послуги, які покриваються повністю. Синій – держава частково бере на себе витрати. Червоний – пацієнт сам сплачує за надані послуги.

Окремо вводиться оплата лікування бойових травм ветеранів АТО.

Якщо реформу не буде прийнято в цілому до середини року, розгортання прямих виплат за лікування пацієнтів буде відкладено на 5 років. Опонентами реформі виступають тільки представники фарммафії та головні лікарі лікарень, які отримують гроші за койко-місця в стаціонарі. Власне вони, маючи сильних лоббістів у владі, намагаються будь-що зірвати медичну реформу. Їм байдуже на здоров'я власних громадян, для них головне – система надприбутків, яку вони завдяки корупції вибудували в країні. Цій ситуації нарешті потрібно покласти край. Минулого тижня нам заледве вдалось прийняти в першому читанні один з головних законопроектів з цієї реформи, але так і не вдалось ухвалити відповідні зміни до бюджету, які дали можливість фінансувати реформу. Цього тижня ми повинні ухвалити всі ключові законопроекти в цілому, ми не маємо права і далі відтерміновувати прийняття цих важливих законів. "Вільні люди" підтримують розроблену командою Уляни Супрун реформу і закликають всіх відповідальних депутатів "не загубитись" по дорозі на роботу, не придумувати різноманітні виправдання, чому не можна голосувати, а прийти в зал і зробити те, за що їм громадяни зрештою платять гроші – прийняти закони, які потрібні саме громадянам.

V-та стаття Конституції фундамент V- тої Республіки
Українська революція 2013-2014 років стала першим кроком у процесі дорослішання нації. Передовсім вона є виявом цивілізаційного зростання України, а не просто боротьбою за Європейський вибір чи проти бандитської проросійської влади. Адже центральною ідеєю революції є тема Гідності – світогляд нації вільних людей – дорослого, самоусвідомленого активного суспільства, яке дозріло до суверенного справедливого життя.

Ідея Гідності є втіленням головного коду нашої ідентичності – волі. Ця ідея відрізняє нас від рабсько-деспотичного світогляду, який завжди був панівним у Москві. І старокиївські віча, і козацька республіка, і визвольні змагання 20 століття базувались на основі тези, чітко окресленої ОУН – «Воля народам і людині». Саме ця ідея так злить Москву, саме вона є невтомним енергетичним двигуном нації, завдяки якому ми упродовж століть поневолення зберегли прагнення до державного життя.

Ідея республіки (res publica – справа громади) як об'єднання вільних громадян є основою нашого державотворення. Вільні українці завжди так формували власну державу – від вічевого народовладдя княжих часів до Майдану, який, власне, і є модерним виявом того духу солідарності і самоорганізації вільних людей.

Визвольні змагання українців за власну державу завжди були тісно пов'язані із прагненням справедливого ладу. Ладу, в якому гарантований вільний розвиток особистості, а влада знаходиться у руках громадян.

Усвідомлення вільними громадянами себе єдиним народом є базовою світоглядною основою поняття суверенітету. Суверенітет означає верховенство, панування, а народний суверенітет – це панування народу у власній державі. Коли ж ми говоримо про державний суверенітет, то це ще й сформована воля народу, його голос і права, інтереси у глобальній політиці.

Сучасна Україна позбавлена усіх цих ознак. Проголошення незалежності 26 років тому не зробило українців автоматично вільними. Ми законсервували рабський стан, і революції, які відбувалися в Україні, є свідченням того, що населення не хоче миритися з існуючим станом речей. Тому суверенітет – це вияв голосу вільної нації, який нам потрібно ще відродити. І це зможе зробити республіка як традиційний інструмент нашого національного життя.

Україна переживає епоху трансформації. Я маю на увазі не «реформи», а більш глибинні зміни. Олігархічно-постсовкова система вичерпала себе. Саме тому і відбувся перший етап революції. Громадяни дозріли до стратегічних змін, до вольностей, до гідності, до суверенітету. Ці зміни є неминучими. І головним нашим завданням є їх підтримка та інституалізація.

Потрібно чесно визнати – ми живемо в олігархічній республіці, яка замінила колоніальну «соціалістичну» республіку, а до цього: козацьку, визвольних змагань ХХ століття та інші прояви державності. Передчуттям нової «V республіки» була Революція Гідності, українці зрозуміли, що потребують повного перезавантаження, нового суспільного договору, нових правил гри. Очевидно, що все це можливо у межах конституційного процесу, тому Нова Конституція – логічне продовження Революції Гідності. Це оформлення цивілізаційного переходу від постколоніального, олігархічного утворення до нового ладу. Ладу, у якому відповідно до V статті діючої Конституції України державним устроєм є республіка, а єдиними носієм суверенітету та джерелом влади в Україні є народ.

Діюча Конституція була народжена як консенсус між олігархічними кланами та номенклатурною совковою верхівкою. Вона відіграла певну позитивну роль у становленні держави, але стара система не була демонтована і тяжіє до узурпації влади. Яскравим виявом цього був режим Януковича.

Цивілізаційна трансформація українців, виражена Майданом, викликала логічну протидію Кремля. Адже успішна та сильна Україна – це останній цвях у труну проекту «русского міра» – покруча імперськості, олігархії та совдепії. Без України у вигляді колонії Росія як імперія, приречена. Більше того, зв'язки, які історично склались між Україною та РФ (історичні, родинні, культурні) будуть працювати в режимі реверсу, постачаючи поневоленим Кремлем народам ідеї волі, гідності та суверенітету. Тому агресія Путіна – це оборонна війна. Виграти війну можна лише на рівні концепцій, шляхом актуалізації традиційного світогляду волі та солідарності. Цей світогляд має бути втілений у новій Конституції, а на рівні політичного та економічного життя має відбутися відсторонення олігархів, колаборантів та совків від влади.

Лише мобілізована Україна, що повно дихає на вільні груди, може протидіяти та перемогти імперсько-деспотичну Москву. Олігархічно-совкова законсервована система, яка є породженням Москви в Україні, не здатна їй протистояти, оскільки є її невід'ємним елементом. Україна, вільна від олігархічного ярма, від бюрократично-совкових елементів, від неприроднього адміністративно-територіального поділу і удільних князів, Україна, яка стане республікою – спільною справою громадян – зможе дати адекватну відповідь агресії.

Більше того, на мою думку, боротьба з агресором має розпочинатися на внутрішньому фронті. Якщо знищимо олігархат, агентуру та саботажників, то звільнення окупованих територій відбудеться значно швидше.

Для того, щоб цей етап Революції відбувся без внутрішніх потрясінь та громадянських конфліктів, необхідним є спрямування його у межі конституційного процесу. Не формально-експертно-кабінетного, а громадянського. Тиск громадян із вимогою нових правил гри, нового суспільного договору, повного перезавантаження системи має стати критичним і спонукати владу на цей крок.

Я не торкаюсь самого змісту Конституції, державного устрою, повноважень тощо. Яким має бути новий Основний Закон ще буде обговорюватися і, насамперед, свої пропозиції мають надати конституціоналісти та моральні авторитети. Головне, що має бути у новій Конституції – це республіканська суть, елементи прямого народовладдя, громадянський контроль, чіткий поділ повноважень, новий територіально-адміністративний лад. Також важливо, щоб процес творення Нової Конституції був не імітаційний, а реальний та живий.

Саме конституційний процес здатний захистити нас від деструктиву та загроз державності. Незадоволення громадян росте і Кремль намагається перетворити його в бунт та руїну, наслідком цього може стати реванш та окупація. Нова Конституція – це шлях до порозуміння і консенсусу, це енергія змін та єдності.

Влада і власність – ключові питання державотворення. Якщо ми зможемо вирішити їх на рівні Основного закону – ми перезавантажимо владу без чергових виборів, на яких знову олігархи будуть намагатися купити голоси громадян. Замовчування ключових питань лише накопичує негативну енергію в суспільстві та створює можливості для кремлівських провокацій.

Завершити хочу цитуванням V основної статті Конституції – «Україна є республікою. Носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ. Народ здійснює владу безпосередньо і через органи державної влади та органи місцевого самоврядування. Право визначати і змінювати конституційний лад в Україні належить виключно народові і не може бути узурповане державою, її органами або посадовими особами. Ніхто не може узурпувати державну владу».

Це генеральна модерна національна ідея, це пролог великої суспільної трансформації від олігархічного совка до «V української республіки», це напрямок для наступного етапу Революції Гідності.

"Вільні Люди" закликають прийняти мовний законопроект
Активісти Вільні Люди закликають Президента, Голову Верховної Ради, членів Уряду підтримати, а Верховну Раду - прийняти, законопроект № 5670-д "Про забезпечення функціонування української мови як державної", який встановлює вимоги щодо застосування української мови на телебаченні, радіо, пресі, Інтернет-ЗМІ, у кінематографі, книговиданні та рекламі.

Законопроект гарантує кожному право на отримання інформації та послуг українською мовою в усіх публічних сферах, скасовуючи закон Ківалова-Колесніченка, водночас він не спрямований проти жодних мов чи національних меншин. Це системний якісний документ, що базується на найкращих взірцях європейського мовного законодавства і відповідає викликам часу.

Держава повинна створити всі умови для утвердження української мови і цей законопроект – важливий крок на шляху національної єдності і державного розвитку України. Від того, чи заговорить держава рідною мовою, залежить її самостійність та перемога в гібридній війні.

Прийняття мовного закону вже підтримали понад 70 всеукраїнських і сотні місцевих громадських організацій, академічні та наукові установи. Його співавторами стали 76 народних депутатів, зокрема голова Комітету з питань культури і духовності Микола Княжицький (Mykola Kniazhytsky), керівник Проводу "Вільних Людей, Голова підкомітету з питань державної безпеки Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони Андрій Левус, член Комітету з питань свободи слова, заступник Керівника Проводу "Вільних Людей" Sergey Vysotsky. Очікуємо, що підтримають його і всі депутати, яким небайдужа доля української мови.

Пам'ятник Миколі Міхновському треба відновити, а винних - знайти
Як стало відомо, що з могили Миколи Міхновського на Байковому цвинтарі зникло бронзове погруддя. Уже направив повідомлення про злочин у Голосіївське управління поліції з вимогою розпочати досудове розслідування.

Вважаю, що акт вандалізму щодо першого ідеолога українського націоналізму, автора "Самостійної України" Миколи Міхновського - це не пересічне кримінальне правопорушення. Факт наруги над могилою ключової постаті українського визвольного руху в умовах російсько-української війни - це черговий доказ того, що ворожа агентура діє всередині держави. Наш обов'язок - виявити її та зупинити спроби дестабілізації ситуації, якими б шляхами і способами вона не відбувалась.

Тому чекаємо оперативних слідчих дій від Національної поліції України. Фундація Вільних Людей готова долучитись до відновлення пам'ятника.

2 травня в Одесі – день перемоги над путінським проектом "Новоросія"
Так, це був кривавий день, загинуло багато людей, і правоохоронні органи мають розслідувати цю справу. Але це був день придушення гідри сепаратизму. Саме в Одесі Путін захлинувся в своїй спробі знищити Україну.

Не можна розглядати 2 травня окремо від подій, які передували цій даті в нашій країні і давати проросійським силам спекулювати на цій темі. Це був саме розквіт «русской весни». Російські спецслужби проводили акції зі спроб відокремлення Півдня та Сходу нашої держави та приєднання цих регіонів до Росії.

Користаючись хаосом в Києві, коли, фактично, країна залишилася без легітимної влади та працюючих правоохоронних органів, через свою агентуру в структурах МВС, СБУ та місцевій владі, Кремль здійснив спробу розколу нашої держави. Ми бачимо реалізацію цього плану в Криму та на Донбасі. Але в проекті так званої «Новоросії» були ще й Херсонська, Миколаївська, Запорізька, Дніпропетровська, Харківська та Одеська області. Тільки силами місцевих патріотів в співпраці з невеликою кількістю правоохоронців, які не були завербовані російськими спецслужбами вдалося зупинити ці плани.

Я тоді був заступником Голови СБУ і безпосередньо мені звітували про хід «русской весни», а ми в Службі з тими силами, які були на той момент мусили оперативно реагувати на виклики аби не допустити шматування нашої держави.

З березня 2014 року проводилися антидержавні акції, організовані проросійськими найманцями. Ми всі це пам'ятаємо. Тоді спалахнула вся Україна. В Дніпрі, Запоріжжі, Мелітополі, Харкові, Миколаєві, Одесі, Херсоні проходили сепаратистські виступи.

У ніч з 7-го на 8-ме квітня 2014 року активістами українськими активістами Миколаєва були знесені палатки місцевого «Антимайдану». Це не дало можливості сепаратистам захопити Миколаївську ОДА. В той же день було звільнено захоплену сепаратистами Харківську ОДА. Вже 13 квітня 2014 року у Запоріжжі понад 5 тисяч місцевих жителів не допустили проведення проросійському маршу, учасники якого були затримані та доставлені до регіонального Управління з боротьби з організованою злочинністю МВС.

Але крапку цим всім сепаратистським шабашам поставили одесити 2 травня 2014 року. Тут протистояння було найбільш кривавим.

Нажаль, у людей дуже коротка пам'ять, і цим користуються наші вороги, вириваючи ті події з контексту загальної ситуації, яка була на той момент.

Всі пам'ятають, що Головою Одеської ОДА був Микола Скорик, тоді член «ПР» і прихильник «Антимайдану», зараз – нардеп від «Окупаційного блоку».

19 лютого 2014 року близько 100 активістів одеського Євромайдану зібралися на акцію «Не стріляй» біля ОДА. Туди були стягнуті тітушки в захисних шоломах з бейсбольними бітами. Відбулися сутички, на які не реагувала місцева міліція. Постраждали понад 15 мирних активістів.
3 березня близько 3 тисяч представників «Антимайдану» на чолі із відомим сепаратистом Антоном Давідченко прийшли до приміщення ОДА з вимогами перепідпорядкувати обласній раді усі силові органи, сформувати «народну міліцію».

2 травня в Одесі мав відбутися футбольний матч між ФК «Чорноморець» та «Металіст». Був запланований марш фанатів та активістів за цілісність України. Планувалася мирна об'єднавча хода. На учасників акції напали озброєні антимайданівці. Вони використовували світло шумові гранати, газ та вогнепальну зброю. А правоохоронці лише спостерігали. Багато хто бачив кадри пострілів по активістах з-за спин тодішніх ментів.

За три роки з подій на Куліковому полі жодна винна особа не притягнута до відповідальності, суспільство не знає, хто є головним організатором, не встановлені причини масової загибелі людей в Одеському будинку Профспілок. Начальники міської та обласної міліції Луцюк та Фучеджі втекли до Приднєстров'я.

Для нас 2 травня – це день визволення Одеси від рашизму. Якби не було героїчного вчинку місцевих патріотів, можливо, ми б малу війну не тільки на Донбасі, а й на всій південно-східній Україні. «Новоросію» зупинили саме в Одесі. Але прихильників «русского мира» в Україні досі вистачає. Тодішні члени «ПР», які кликали Путіна та виступали під російськими прапорами зараз ховаються в Окупаційному блоці». Тоді їх вдалося вгамувати, але зараз через не покарання за сепаратизм та державну зраду вони знов піднімають голову та намагаються збити Україну з правильного курсу розвитку.

Це вони спекулюють на темі загибелі майже півсотні людей та під ці події намагаються розхитати ситуацію і створити картинку для російських ЗМІ.

Але «Вільні Люди» це все відслідковують та збивають їхні наміри.

Минулого року 2 травня силами «Вільних Людей» та інших патріотичних організацій в одеському аеропорту були заблоковані представники «Опозиційного блоку» Юрій Бойко та Вадим Новінський. Це ідеологи та фінансисти антидержавних рухів. Вони продовжують свою провокативну діяльність. Нагадаю, що саме Новінський був головним спонсором «русской весни» на Донбасі через церкву Московського патріархату. За його патронатом через релігійні установи розповсюджувались антиукраїнські проросійські матеріали.

Ці лобісти Кремля в Україні минулого року приїхали до Одеси начебто на молебень на Кулікове поле. Але змушені були поїхати геть з Одеси.

Ми завжди будемо гнати ворогів, бо Одеса – це Україна, і вже ні у кого нема в цьому сумнівів.
І цього року на 2 травня я в Одесі, де силою патріотів була зупинена орда. Одеса довела свій патріотизм, і буде нагадувати про це кожному, хто забуде.

"Чому Медведчук досі спокійно себе почуває на території України?", - керівник Штабу "Вільних Людей" Дмитро Гуменюк
Медведчук вважає, що його дружба з Путіним допомагає Україні. Про це він заявив в інтерв'ю "Financial Times".
Два дні тому Захарченко в інтерв'ю російським "Ізвєстіям" допустив входження так званої ДНР до складу України на засадах конфедерації. Вчора кум Путіна Віктор Медведчук в інтерв'ю "Financial Times" заявив, що парламент України має ухвалити закони про автономію ОРДЛО. Синхронність та одночасна поява заяв цих кремлівських маріонеток невипадкова, вони озвучують нову методичку з Москви, яка сподівається створити нове "Придністров'я" на території Донбасу під контролем Росії.

Але антидержавні заяви Медведчука вже давно не новина, як і його фінансування сепаратизму в Україні. Так, ще в липні минулого року організація Медведчука "Український вибір" почала створювати фейкові "територіальні громади", які закликали не сплачувати податки Українській державі.

Значно важливіше питання – чому Медведчук спокійно себе почуває на території України? Рік тому Печерський суд Києва, за заявою Андрій Левус зобов'язав Генеральна прокуратура України відкрити кримінальне провадження за фактами антидержавної діяльності Віктора Медведчука. Також почалося розслідування щодо його організації "Український вибір". Де результати цих розслідувань?

Медведчук вже давно повинен був сидіти у в'язниці за співпрацю з російськими окупантами. Але якщо для влади він такий цінний переговорник з Росією, то цілком може залишатися в Мінську або в Москві і вести переговори звідти, а не літати прямими чартерами з Києва до Москви. В Україні його діяльність має бути повністю заборонена, а Служба безпеки України повинна закрити його антиукраїнську організацію "Український вибір".

Російському "Мегаполісу" віддають конфісковане майно. Саботажники будуть покарані!
Сьогодні Печерський суд зобов'язав повернути конфісковані тютюнові вироби російському тютюновому монополісту «Тедіс-Україна», в Рівному має бути повернуто близько 2 тис. ящиків сигарет, а в Полтаві – біля 2 млн. пачок сигарет.

Нагадаємо, що два тижні тому відбулись обшуки ГПУ та МВС в Антимонопольному комітеті щодо російського тютюнового монополіста «Тедіс-Україна». Юрій Луценко повідомив: слідством встановлено, що справжніми власниками компанії є представники великого російського бізнесу та соратники керівника країни-агресора. Зокрема, це «фсбшник» Кесаєв, який також є власником російського «Заводу ім. Дегтярьова», що випускає озброєння для Росії. Через фіктивні фірми нею було виведено в Росію 2,5 млрд. грн., частиною з них було профінансовано терористичні організації ДНР та ЛНР,

Сьогоднішнє рішення суду дуже схоже на спроби «злити» цю справу. Ми звертаємось до ГПУ та особисто до Генерального прокурора Юрія Луценка невідкладно прореагувати на ці рішення суду. Адже після гучних заяв від ГПУ про виведення компанією ««Тедіс- Україна» мільярдів гривень в Росію та фінансування тероризму – це не просто справа про шахрайство, а питання національної безпеки країни.

ГПУ повинно подати апеляцію на рішення суду, а слідчого ГПУ Машика В.П, який погодився у суді повернути цигарки, перевірити на предмет підкупу зі сторони російської фсбшної компанії.

Ми тримаємо на контролі цю справу і очікуємо не лише припинення діяльності російського монополіста, який фінансував терористів на Донбасі, але і притягнення до відповідальності винних з української сторони.

Україна-Польща: об'єднатись проти спільного ворога
Сім років тому під Смоленськом зазнав катастрофи літак ТУ-154 на борту якого знаходились польський президент та військова еліта країни. Сьогодні, в результаті роботи польських урядових структур стає все більш очевидним, що мала місце не звичайна авіакатастрофа, а цілеспрямоване знищення російською владою керівництва Польщі.

Три роки тому, на Сході України почала розгортатись масштабна агресія РФ проти України, яка переросла у війну, що триває і досі.

За цих три роки активного протистояння в Україні дивним чином почали множитись різноманітні антипольські акції – знищення пам'ятників, осквернення могил. А з останнього – розстріл із гранатомета польського консульства в Луцьку. Подібні антиукраїнські акції мали місце в Польщі, хіба що по консульству поки ніхто не стріляв. Всім людям, які активно стежать з політичними процесами, цілком очевидно, що за цим всім стоїть діяльність спецслужб РФ та їх маріонеток в Україні (на кшталт «Українського вибору» Медведчука), які прагнуть за будь яку ціну привнести конфлікт в українсько-польські стосунки і таким чином послабити як Україну так і Польщу. В цьому немає нічого нового – подібним чином Росія діяла завжди, якщо проаналізувати історію українсько-польських стосунків. І практично завжди Росія досягала в цьому успіху – розсваривши українців та поляків в підсумку окуповувала і Польщу і Україну.

Цього разу в імперців нічого вийде, ми добре засвоїли уроки. Україні немає чого ділити з Польщею, зате є довкола чого об'єднуватись – і російська загроза якраз і є таким чинником. Вірю в те, що і в поляків є подібне розуміння ситуації. Ви втратили президента і військову еліту, ми втратили частини території і тисячі захисників та простих українців. І винним як у вашому так і нашому випадку є лише один чинник – Росія і її шизофренічне керівництво. Щоб вистояти в цьому протистоянні ми повинні бути разом, а дискусійні питання, які існують між нашими країнами, ми обов'язково вирішимо. Спокійно поговоримо і вирішимо. Але для цього потрібно встояти і перемогти східну орду.

АМКУ хоче дати можливість Фірташу робити закупівлі не ПРОЗОРРО
Голови НКРЕКП та АМКУ мають піти у відставку, а імперію Фірташа треба націоналізувати!

Фірташ за допомогою Антимонопольного комітету уже підготувався розпилювати абонплату за газ.

Завдяки журналістським розслідуванням стало відомо, як Фірташ буде розпилювати ті 17 млрд. грн, які йому надійдуть до кінця року від споживачів газу. Поки-що вони почали з малого – лічильників, але уже на мільйонні суми.

Облгази, які зобов'язані проводити свої закупівлі через «Прозорро», оголосили тендер на газові лічильники, але умови прописали виключно під «свою» компанію. Коли ж інші учасники конкурсу звернулись зі скаргою в Антимонопольний комітет – той став на бік Фірташа, оголосивши, що облгази не потрапляють під закон «Про природні монополії» і не є замовниками продукту. Після такого рішення АМКУ облгази тепер зможуть проводити свої тендери як захочуть: під «свої компанії» або взагалі залишити систему «Прозорро», нікому не повідомляючи, що і як вони закупили. Нагадаємо, ціна питання – 17 млрд. грн в рік, лише для Фірташа.

Ми вимагаємо від правоохоронних органів провести розслідування щодо цього рішення АМКУ. Якщо чиновники не побачили монополії в компанії, яка займає 70% на ринку – вони або повністю некомпетентні або матеріально зацікавлені. І такі рішення на користь монополістів приймаються в АМКУ далеко не вперше, достатньо згадати «фсбшного» монополіста торгівлі тютюновими виробами «Мегаполіс», по справі якого в п'ятницю пройшли обшуки. І ще одна причина чому голова АМКУ повинен піти відставку.

Це лише один епізод як Фірташ буде красти гроші в держави за допомогою абонплати за газ і можна не сумніватися, що таких «схем» його менеджери вигадають ще десятки. Вихід тут є тільки один – скасувати абонплату за газ, провести аудит коштів, які облгази вкрали в державі і за його наслідками націоналізувати газову імперію Фірташа.

Останні рішення АМКУ та НКРЕКП на користь Фірташа не випадковість , а злочинна змова на користь опального проросійського олігарха, освячена на найвищому державному рівні. Це реванш в економіці, який вже знаходить своє відображення в політиці. Саме такі рішення підривають авторитет влади й призводять до політичних конфліктів, якими може скористатися Кремль. Ось це і є справжня "рука Москви".

Теракти в Пітері - фсбшна технологія для встановлення повноцінної диктатури
Україна має мобілізуватися. Оскільки наступним актом у таких фсбшних виставах є війна.

Сьогодні в Пітербурзі в метро стався вибух. Є десятки постраждалих. Саме сьогодні Путін перебуває з візитом в Санкт-Петербурзі.

Версій щодо того, що сталося, може бути багато. І ми почуємо їх безліч. Одне незмінне - це абсолютно стандартна політтехнологія ФСБ та Кремля. Наскільки б цинічно це не звучало. В будь-якій ситуації, коли Путін втрачає підтримку населення, він успішно бореться с тероризмом. Через "перемогу" тероризму він і до влади прийшов, ми всі це пам'ятаємо. І тут йому абсолютно байдуже на жителів, які опиняються не в тому місці, не в той час. Бо для нього його ж громадяни - лише ресурс, який відновлюється, а "баби ще нарожают".
Але є один нюанс.

В лютому по всіх центральних російських медіа пройшла новина ніби то про те, що українські спецслужби готують низку терактів на території РФ, і тоді російська влада буде жорстко на це реагувати.

Тоді ця новина була не дуже серйозно сприйнята нашим естеблішментом.
Але наразі цілком можливо, що Путін звинуватить украінців в тому, що сталося, і таким чином легітимізує для себе загострення на Сході та зрив Мінська
Тому порох потрібно тримати сухим.

Справа "Тедіса-Мегаполіса" має бути завершеною
Вільні Люди вітають просування розслідування у справі російського монополіста "Мегаполіс-Тедіс", що незаконно виводив великі суми коштів за кордон, у тому числі - для фінансування ЛНР/ДНР у війні з Україною. Нарешті Генеральна прокуратура України, військова прокуратура та Міністерство внутрішніх справ розпочали активно діяти: тривають оперативні слідчі дії.

Встановлено, що попри заборону РНБО України. Оперативний штаб.та Національний банк України через рахунки фірм - транзитерів за 2015-2017 виведено 2,5 млрд грн. Враховуючи, що власником є російський олігарх Ігор Кєсаєв, проти якого застосовано санкції, фінанси скеровувались для підтримки російської агресії проти України.

Нагадаємо, більше року тому "Вільні Люди" блокували склади тютюнового монопоіліста, неодноразово контролювали засідання Антимонопольний комітет України щодо розгляду справи, подавали звернення до відповідних органів.

Завдяки нашим зусиллям, "Мегаполіс" було визнано монополістом, а щодо російського олігарха Кєсаєва (до того ж, власника російського завод ім. Дегтярьова, одного з постачальників зброї терористичним організаціями ДНР - ЛНР) застосовано санкції.

Активна позиція дає свої плоди. Тепер правоохоронними органами справа має бути доведена до логічного кінця. "Вільні Люди" готові допомагати всіма можливими засобами.

Заява "Вільних Людей" щодо продажу акцій "Сбєрбанком"
«Сбербанк» увечері 27 березня оголосив про продаж 100% акцій української "дочки" консорціуму інвесторів, куди увійдуть Norvik Banka (належить бізнесменові Григорію Гусельникову) і білоруська приватна компанія.

Вільні Люди наголошують, що імітація як суть української політики стосовно російських банківських установ на українському ринку продовжується. Спочатку РНБО та НБУ вводять обмеження щодо російських банків, які голосно називають санкціями. Хоча до справжніх санкцій, які б призвели до швидкого очищення української банківської системи від присутності фінустанов країни агресора, вони мають дуже далеке відношення.

Тепер російський «Сбербанк» нібито продав свою «дочку» в Україні, хоча насправді переклав із однієї російської кишені в іншу. Подібний фокус ми бачили три роки тому у виконанні «Лукойлу», який нібито продав свої заправки в Україні, а насправді просто перейменував їх в «Амік».

У підсумку, українська влада демонструє, що нібито бореться з економічною окупацією РФ, а російська влада і бізнес нібито дуже бояться «болючих» українських санкцій та вирішили покинути український ринок.

Це принципово помилкова політика, бо в результаті – все залишається на свої місцях, піар-ефект від санкцій швидко мине, а от вплив росіян лише посилиться. І викорінювати його буде все важче. А в тому, що присутність російського бізнесу має бути зведена до мінімуму, або й взагалі ліквідована, у людей із державницькою позицією сумнівів немає.

«Вільні люди» закликають владу припинити санкційну імітацію, зайнятись реальним очищенням української економіки від російських агентів. Це не лише в інтересах держави України, але й самої влади, якщо вони мислять категоріями хоча б самовідтворення у владі через вибори. Зі свого боку «Вільні люди» послідовно працюють і будуть працювати над очищення України від російського бізнесу.

Вільні Люди вітають кроки парламенту до набуття Україною членства в НАТО
Верховна Рада прийняла Звернення до Конгресу Сполучених Штатів Америки щодо гарантій безпеки. Парламент звернувся до Конгресу США з проханням укласти з Україною двосторонню оборонну угоду та надати їй статус основного союзника поза НАТО.

Вітаємо це рішення ВР, хоча його приймати потрібно було ще 3 роки тому. Тепер робота за дипломатами – втілити це рішення в практичній площині.

«Вільні люди» послідовно виступають за повну інтеграцію України в НАТО. Ми усвідомлюємо, що цей шлях непростий і тривалий, тому як проміжний етап перед набуттям повноцінного членства в НАТО, двостороння оборонна угода із США є більш ніж доречною.

Реалізація двосторонньої оборонної угоди із США сприятиме:

o Реформуванню та посиленню ЗСУ

o Наданню Україні сучасної зброї

o Модернізації ВПК.

Двосторонній оборонний союз України та США з одного боку посилюватиме роль України в Центрально-східному європейському регіоні, з іншого – демонструватиме, що цей регіон, його стабільність та прогнозованість, є для США одним з стратегічних пріоритетів співпраці.

Крім того, це чіткий сигнал для нашого «божевільного» сусіда про те, що розмови та задобрення «агресора» закінчились, і за всі злочини, скоєні проти суверенітету та цілісності Україні доведеться платити. І час відплати наближається.

Сподіваємось, що відповідь влади США буде швидкою і позитивною, Оскільки США є одним із підписантів Будапештського меморандуму, який мав гарантувати територіальну цілісність України. В 2014 році цей «меморандум» не спрацював, але ніколи не пізно виправити помилку і продемонструвати Україні та світу, що слово США має вагу.