заяви


Розкриття вбивства Катерини Гандзюк - питання національної безпеки
Поліція, СБУ та ГПУ повинні зробити все, щоб замовники, організатори та виконавці вбивства Катерини Гандзюк постали перед судом найближчим часом. Якщо питання національної безпеки, професійної честі для них не є пустим звуком, то ця справа буде розслідувана і доведена до вироку суду. Це питання особистої відповідальності Арсена Авакова, Юрія Луценка та Василя Грицика. Ми наголошуємо – посадити виконавців недостатньо. Відповідати мають замовники, щоб суспільство чітко розуміло хто і чому стоїть за цим жахливим злочином.

Активісти мережі «Вільні люди» підтримують акції з вимогою знайти замовників вбиства Катерини Гадзюк і братимуть участь у всіх заходах, які проходитимуть під цими вимогами.

Неправомірну діяльність УПЦ МП слід припинити. Винних - покарати
За роки панування в Україні, "русская" церква вчинила багато праворпрушень, у тому числі - незаконно заволоділа майном. Такі факти замовчувались і приховувались. Тепер, з отриманням Томосу УПЦ КП, слід зайнятись внутіршньою ситуацією і навести порядок.

Іван Ковалик, координатор Вільні Люди Тернопіль - Самооборона Майдану розповідає про схему незаконним володінням УПЦ МП Почаївською лаврою.

"Релігійна громада УПЦ МП нехтує законними вимогами компетентних державних органів і самовільно господарює на території пам'ятки архітектури національного значення", - пояснює він.

Вільні Люди закликають державні органи влади УСБУ в Тернопільській області, Прокуратуру Тернопільської області, Головне територіальне управління юстиції у Тернопільській області вжити дій для захисту державних інтересів, а також притягнути до відповідальності порушників.

Присудження Олегу Сенцову премії Сахарова - це позитивний крок, але не варто забувати: Олег Сенцов є заручником Росії
Ззвільнення Сенцова - можливе, але лише у разі тиску світової спільноти.

"Потрібно розуміти, що ніякий Медведчук не може вплинути на рішення Путіна звільнити режисера чи інших політичних в'язнів. Як би там не було, нам як громадськості потрібно чинити тиск, піднімати це питання, не давати цій темі охолонути. На кожному кроці ми маємо згадувати Олега Сенцова", - зазначив в ефірі "Голосу Донбасу" Dmytro Zhmailo, Керівник Штабу Вільні Люди.

За його словами, Кремль - злочинна терористична організація, а російська агентура діє і серед євродепутатів, і серед урядів європейських держав, які починають шукати ту "правду посередині". Премія Сахарова, присуджена Олегу Сенцову - це додаткова аргументація у лобіюванні питання звільнення "бранців Кремля".

"Ми розуміємо, що ні про який справедливий суд над політичними в'язнями у сучасній Росії не може бути й мови. Єдиний аргумент, який може вплинути на Кремль, це тиск світової спільноти. Ми закликаємо тримати інформаційну хвилю по всьому світу, а громади - звертатись до урядів з вимогою запровадити додаткові санкції проти російських чиновників саме через незаконне ув'язнення українських в'язнів сумління. Один за всіх - і всі за одного!", - говорить Кузан Сергій, заступник Керівника Проводу "Вільних Людей".

Увесь вільний світ вимагає: свободу для Сенцова та більш ніж 70 українських політв'язнів, які незаконно утримуються в російських в'язницях.Вимагаємо від РНБО та Президента негайного запровадження санкцій проти «112» та «NewsOne»
Верховна Рада України відреагувала на петицію громадян та запит суспільства і проголосувала за постанову із закликом до РНБО та Президента запровадити санкції проти рупорів Кремля в Україні - медведчуківського «112» та портновського «NewsOne». Депутати вже виконали свою роботу. Тепер - справа за президентом.

Закликаємо Петро Порошенко довести реальними діями вірністьсвоєму слогану «Армія. Мова. Віра» і не зволікати з санкціями проти цих двох каналів, а оперативно зібрати РНБО України. Оперативний штаб. і прийняти однозначне рішення - канали повинні бути ліквідовані. Інших алгоритм дій - затягування, неприйняття чи прийняття неоднозначного рішення – це кроки всупереч волі суспільства та рекомендацій парламенту. Це девальвація декларованих Президентом принципів протистояння російській агресії. Україна вимагає дій проти агресора.

На черзі - реальне розслідування антиукраїнської діяльності Медведчука, його відповідне покарання; санкції проти скандально відомого проросійською пропагандою «Інтера» і багато інших невідкладних справ. Очищення українського простору від «русского міра» більше не можна відтягувати.

Слово за вами, пане Президент.

Україна відривається від Москви, залишилось Москву викорчувати з України
Закінчується історична епоха - епоха кількасотрічної залежності української церкви від волі різноманітних російських чекістів в рясах. Розпочинається нова - епоха незалежної української помісної православної церкви. Цей день наближали всі ті, хто дійсно вболівають за Україну. За те, щоб пережити цю мить, загинули кращі українські сини і доньки. І тепер можна сміливо говорити - ваші жертви не були марними, наша праця не було безсенсовою.

Вітаємо всіх православних українців, весь український народ із історичною подією - початком творення помісної православної церкви з благословення Вселенського патріархату. Шлях буде непростий, але найскладніше позаду. Україна поступово, але невпинно відвойовує собі реальну незалежність. Ми вирвались з російських обіймів, тепер час очистити Україну від російського сміття.

Роботи багато і вистарчить для всіх. Єднаймось і Слава Україні!

Посилення захисту інформаційного простору: не збавляти темп
Сьогодні український парламент прийняв важливі рішення для посилення інформаційної та гуманітарної безпеки України.

Зокрема, нарешті в депутатів вистачило розуміння необхідності протидіяти інформаційній агресії РФ і почати захищати наш інформаційний простір. З 2016 року «Вільні люди» публічно закликали владу припинити інформаційній диверсії рупорів Кремля та закрити канали «NewsOne» та «112». Крім того, «Вільні люди» неодноразово звертались до проукраїнських політиків з вимогою бойкотувати ці канали. Практично три роки боротьби дали свій результат – громадськість та політики звернули увагу на діяльність цих відверто сепаратистських ЗМІ і рішення було винесено на рівень парламенту. Сьогодні Верховна рада своє рішення прийняла – 229 голосів за звернення до РНБО та Президента застосувати санкції проти «112» та «NewsOne». Так, 229 - це мало, але це значно більше, ніж було три роки тому. До речі, українським громадянам варто пильніше придивитись, хто на словах - за Україну, а на ділі - не проголосував за цю постанову.

Тепер питання за РНБО та Президентом. Закликаємо їх бути послідовними, не піддаватись тиску різноманітних «адвокатів», «експертів», «міжнародних правозахисних та інших організацій», політиків. Не йти на жодні кулуарні домовленості. А прийняти єдине правильне в цій ситуації рішення – санкції та закриття каналів.

Інформаційна безпека України є не менш важливою, ніж військова. Потрібно активно та ефективно захищати свій внутрішній фронт.

Другим важливим рішення, яке прийняв сьогодні парламент стало прийняття за основу законопроекту про державну мову 5670-д, в розробці якого взяли участь чимало експертів, громадських діячів та політиків і який користується найбільшою підтримкою в суспільстві. Українська мова потребує дієвого захисту, ефективних механізмів для стимулювання свого розвитку. За 27 років незалежності в цьому питання не було цілісної політики власне щодо підтримки української мови, але була ефективна політика її знищення. Віримо в те, що дуже швидко, після доопрацювання цього законопроекту в комітетах ВР буде проголосовано цей закон в цілому і українська мова нарешті отримає підтримку та захист в українській державі.

І на завершення: приємним бонусом сьогоднішнього дня є прийняття в цілому законопроекту про привітання «Слава Україні! Героям слава!» для ЗСУ, поліції та НГУ.

Боротьба продовжується! Реваншу не буде – все буде Україна!

"Вільні Люди" підтримують заяву представників українських громадських організацій "Фракція БПП ставить під загрозу ухвалення закону про державну мову"
4 жовтня Верховна Рада має ухвалити рішення надзвичайної історичної ваги, прийнявши в першому читанні закон про державну мову. І хоча розглядатимуться всі зареєстровані проекти на цю тему, реальні шанси й підтримку має законопроект "Про забезпечення функціонування української мови як державної" (№5670-д).

Він є найбільш якісним і докладним, охоплює понад 30 сфер суспільного життя, передбачає чіткі механізми контролю, регулює застосування саме державної мови, ґрунтується на європейському досвіді, не втручається в приватне життя і релігійні обряди. Законопроект покликаний забезпечити комплексний ефект, необхідний для відродження і утвердження української мови, захистити права громадян на інформацію і послуги українською мовою та покласти край спекуляціям на мовному питанні.

Текст законопроекту №5670-д розроблений громадськістю та експертами, підтриманий міністерствами гуманітарного блоку, Вченими радами Київського та Львівського національних університетів, Києво-Могилянської академії, широким колом громадських організацій, культурних діячів, учених. Після доопрацювання у червні 2017 року законопроект внесений на розгляд парламенту профільним комітетом з питань культури й духовності та 76 народними депутатами – представниками Блоку Петра Порошенка, Народного Фронту, "Самопомочі", "Батьківщини", Радикальної партії Олега Ляшка, групи "Воля народу" та позафракційними. Законопроект врахував кращі положення всіх трьох раніше зареєстрованих проектів, більшість авторів цих проектів стали співавторами спільного доопрацьованого документу.

Практично всі вищезазначені фракції готові підтримати законопроект 5670-д, однак несподіваним винятком стала фракція Блоку Петра Порошенка, яка 1 жовтня ухвалила дивне й неконструктивне рішення. Фракція БПП вирішила голосувати за законопроект депутата Ярослава Лесюка "Про мови в Україні" (№5556), який, за висновками експертів, органів виконавчої влади, науково-експертного управління парламенту є декларативним, не містить належних механізмів реалізації і не може бути підтриманий.

Підтримка фракцією БПП неякісного й непрохідного законопроекту замість об'єднання зусиль навколо спільного фахового документу створює загрозу неприйняття надважливого закону, на який Україна чекає впродовж усіх років незалежності.

Якщо через брак голосів БПП закон про державну мову не буде прийнято, вся відповідальність за це ляже на Президента Порошенка та його фракцію в парламенті. Не кажучи вже про миттєву девальвацію численних заяв Президента про важливість української мови і потребу її законодавчого захисту.

Українська мова – надто важливий чинник української ідентичності, національної безпеки та державної єдності. Неприпустимо нехтувати нею заради скороминущих політичних і персональних інтересів. Питання захисту української мови має об'єднати всі патріотичні політичні сили у Верховній Раді.

Сподіваємося, що рішення БПП є прикрою помилкою, яку не пізно виправити до голосування 4 жовтня. Закликаємо народних депутатів України відкинути амбіції, виявити відповідальність і прийняти в першому читанні законопроект №5670-д.

"Вільні Люди": прийняття закону 5670-д сприятиме зміцненню позицій української мови
Протягом останніх чотирьох років громадськість, експерти та народні депутати розробили законопроект для захисту української мови. Уже цього тижня Верховна рада має прийняти законопроект «Про забезпечення функціонування української мови як державної» 5670-д у першому читанні. Це найбільш комплексний законопроект з мовної політики. Він регулює застосування саме державної мови, а не мов узагалі. Отримав найширшу громадську, експертну та політичну підтримку. Крім того, основні його положення підтримуються українським суспільством, про що свідчать опитування. Так, можливо законопроект не є ідеальним, але його потрібно ухвалювати, щоб в підготовці до другого читання доповнити та удосконалити. Закликаємо депутатів підтримати цей проект. Неприпустимо, щоб на 28-му році незалежності в умовах відвертої російської агресії така важлива ознака національної ідентичності як українська мова не мала належного правового захисту та чітко прописаних правил функціонування в Україні.

Питання мови, як і питання церкви, інформаційної безпеки, розвитку армії та спеціальних служб, економічної та енергетичної незалежності для України має стратегічне значення, щоб зберегтись як самостійна і самодостатня держава.

Протягом тривалого часу українська мова не мала належного інструментарію для захисту та розвитку в Україні. Здавалось би, що це парадокс, але до 2012 функціонування української мови «забезпечувалось» ще радянським законом. Цей закон був відверто пустим і декларативним і жодним чином не сприяв розвитку державної мови в Україні. У 2012 році прийнято так званий закон Колісніченка-Ківалова, який лише погіршив ситуацію з функціонуванням державної мови, закладаючи основи дезінтеграції країни за регіональною ознакою. Початок цього процесу ми спостерігали в 2014 році, коли РФ використала мовне питання як один із чинників початку агресії в Криму та проекту «русская весна» на Донбасі, сподіваючись перекинути його на весь Південно-Східний регіон України. Тоді це вдалось зупинити. Але питання належного захисту української мови і скасування закону Колісніченка-Ківалова було відкладено аж до 2018 року, коли цей закон був скасований Конституційним судом.

"Стоп Реванш" в галузі охорони здоров'я: "Вільні Люди" вітають виступ доктора Уляни Супрун в ООН
Виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я України доктор Уляна Супрун своїм виступом на Генеральній асамблеї ООН заявила про вкрай небезпечний елемент російської гібридної війни – інформаційну агресію в сфері охорони здоров'я. Поширення фейків і дезінформації через ЗМІ, робота тролів в соцмережах, цілеспрямована антивакцинаторська кампанія - це призводить не лише до зниження рівня довіри до медицини, а й становить пряму загрозу людським життям, - попереджають експерти.

Росія робить незліченну кількість спроб підірвати авторитет та довіру до органів влади в Україні, США та Європі, поширюючи брехню на телеканалах і в соцмережах, створюючи фейкові новини. Таким чином, Путін прагне послабити світові демократії та вповільнии прогрес всього людства. Те, що Кремль використовує ті самі гібридні методи дезінформації, щоб підірвати зусилля сектору охорони здоров'я у просуванні вакцинації, є перевіреним фактом.

«Україна зараз відчуває всю повноту гібридної війни Росії на собі, зокрема і в сфері охорони здоров'я. Але хибною є думка, що це проблема тільки України. Гібридна війна проти здоров'я в Україні та у всьому світі - це невід'ємна складова війни Росії проти людства», - говорить доктор Супрун під час виступу на Генеральній асамблеї ООН. Повний текст її промови тут: https://goo.gl/t3zhVe

Вільні Люди вітають виступ в.о. Міністра охорони здоров'я, що привертає увагу світової спільноти до небезпечних інформаційних кампаній Кремля. Небезпечних не лише для України, а й для всього вільного світу. Йдеться не лише про створення фальшивої реальності, в якій дискредитується система охорони здоров'я. Це - лише один з елементів ведення повномасштабної інформаційної війни проросійських сил.

Розуміючи це, неможливо переоцінити важливість боротьби в інформаційній сфері. Захистити весь вільний світ від російської пропаганди і брехні - це завдання кожної вільної людини.
Саме тому закликаємо долучатись до боротьби за очищення інформаційного простору від російських впливів. Спершу - в Україні, потім - у світі. Саме Україна та інші пострадянські країни, що межують з Росією - це великі лабораторії та підстави для створення в Москві гібридних технологій, які моделюються та нав'язують альтернативній реальності. Після випробувань і вдосконалень, Росія використовує ці адаптовані методи в Європі, Північній Америці та інших країнах.

Отож, ще у 2016 році як відповідь громадськості на відверто антиукраїнську діяльність телеканалу "Інтер" виникла кампанія, що триває й нині - "Інтеру - бойкот!". За два роки існування ініціатива розширилась і оформилась у системний проект з дерусифікації українського інформаційного простору - складову громадського руху Національна ініціатива "Стоп Реванш". Зараз триває широкомасштабна кампанія Звільни інформпростір від окупантів - #ВимкниРосійське, мета якої - позбавлення ліцензій на мовлення головних ЗМІ в Україні- телеканалів "112", "NewsOne" та "Інтер". Ці телеканали контролюються явними реваншистами – агентурою Москви.

Маємо спільними діями зупинити поширення російської дезінформації: і в міжнародному полі, і всередині України.

«Вільні Люди» вимагають невідкладного розслідування нападу на активіста Олега Михайлика
Ми підтримуємо заяву громадських організацій, правозахисників та представників ЗМІ у зверненні до президента України, глав МВС, ГПУ та СБУ і закликаємо розслідувати всі виадки нападів на журналістів та активістів у місті.

Частота і системність нападів на активістів - не просто тривожна статистика. Це - виразний сигнал від реваншистів, які прагнуть повернути контроль над Одесою. Чотири роки тому, 2 травня, одесити заплатили високу ціну, аби показати, що ніякого «русского міра» бути не може. Тепер завдання української влади - виправдати віру одеситів, захистити їх від агентури Путіна, що прагне дестабілізувати регіон, залякати активістів та повернути втрачені позиції.

Слід усвідомлювати, що Одеса - важливий форпост, що зберігає Південь України від російської окупації. Нестабільність у регіоні - загроза національній безпеці всієї України.

«Вільні Люди» готові співпрацювати з державними органами у розслідуванні справи.

Реальні дії проти реваншу - тоді і повіримо, і допоможемо
"Позитивно, що Президент закликає діяти проти реваншу. Але потрібні ДІЇ, а не заяви", - Андрій Левус, Керівник Проводу Вільні Люди.

Ще з 2014 року "Вільні Люди" закликали Порошенка почати реальну кампанію проти реваншу, що включала б розслідування щодо ключових агентів "русского міра", закриття прокремлівських ЗМІ, деокупацію усіх сфер - економічної, політичної, міжнародної, гуманітарної, інформаційної.

Це все слід було зробити тоді, коли позиції реваншистів були слабшими - одразу після Революції Гідності. Тепер, коли протидіяти реваншу значно складніше - Порошенко починає говорити про реванш. Прихильники Президента говорять про антиукраїнську діяльність Медведчука, 112, NewsOne, а ще вчора звинувачували нас у тому, що "гойдаємо човна".

Ми дочекались визнання загрози реваншу. Тепер головне - не зволікати. Форму слід наповнити змістом. Арешт Медведчука, подання на Бойка, закриття "Інтеру" та інших ТБ-шавок.

Покажіть реальні дії - тоді і повіримо, і допоможемо.

Чому Європа мусить накласти санкції на Медведчука
США, Канада і Австралія ще в 2014 році побачили в особі Віктора Медведчука загрозу власній безпеці. Тим часом, Європа не поспішає. На що вона чекає? Загрозою номер один для національної безпеки України, а значить - і всього вільного світу - є допущення Медведчука в український парламент.

"Попри те, що США, Канада і Австралія географічно далі від Росії, ніж Європа, вони усвідомлюють ту загрозу, яку несе з собою головний агент Путіна. Держави Європи невідкладно мають подбати про власну безпеку і зробити те саме, а то й більше", - вважає Borys Potapenko, голова Ради Державницьких Організацій Світу (РУДОС).

Саме тому активісти Національна ініціатива "Стоп Реванш"розпочали громадську кампанію "Медведчук - під арешт", вимагаючи від української влади розслідувати та покарати його за злочини та антиукраїнську діяльність, а від світу - накладення персональних санкцій. До акції долучись українські громади по всьому світу.

"Ми закликаємо українські громади за кордоном порушувати питання Медведчука у своїх державах. Доносити правду про його злочини та загрози, які він несе. Робити його токсичним та максимально позбавляти будь-яких комфортних умов чи впливів", - говорить Кузан Сергій, заступник Керівника Проводу Вільні Люди, координатор національної ініціативи "Стоп Реванш".

Між тим, українські громади США (УККА) і Канади (ЛУК), уже долучились до акції.

Нагадаємо, навесні 2014, офіційна Оттава заборонила в'їзд на територію Канади і заморозила активи кума Путіна. Разом з тим, згідно з Розпорядженням президента США № 13660 від 6 березня 2014 року, Сполучені Штати Америки наклали персональні санкції на Медведчука за загрозу миру, безпеці, стабільності, суверенітету та територіальній цілісності України та підриву демократичних інститутів та процесів в Україні. Австралія також наклала на нього особисті санкції.

Видача російському кривосуддю представника кавказького спротиву Тимура Тумгоєва є ганебною практикою, – «Вільні люди»

«Вільні люди» засуджують рішення Генеральної прокуратури України екстрадувати в Росію на їхню вимогу Тимура Тумгоєва. Це рішення не лише незаконне, а й принижує Україну.

Незаконне – тому що за українським та міжнародним законодавством не можна повертати біженця до країни, звідки він рятувався, якщо йому загрожують катування, політичне переслідування або смерть. У випадку з РФ це є очевидним.

Принизливе – бо одночасно воюючи з РФ, ми видаємо на їх вимогу таких самих бійців проти РФ, але на іншому фронті. Крім того, РФ ігнорує всі наші звернення на видачу в Україну справжніх злочинців: від Януковича до Портнова чи Захарченка. Тоді чому ми є такими чутливими до відверто сумнівних побажань Москви?

Допоки в нас триває війна і окупація, у випадку з РФ не можуть діяти жодні формальні норми, а Україна повинна користуватись простим правилом: ми не видаємо росіянам їхніх ворогів і ігноруємо всі російські побажання.

Україна сама воює проти російської окупації і «Вільні люди» солідарні зі всіма поневоленими народами Російської Федерації і підтримують їхню боротьбу проти окупанта.

Народні депутати від «Вільних людей» вже скерували звернення у відповідні компетентні органи і вимагають покарати винних в цьому рішенні.

Як і навіщо реформувати сферу національної безпеки
Неможливо заперчувати необхідність реформування оборонно-промислового комплексу, Служби безпеки України та створення парламентського комітету нагляду над сектором безпеки та оборони.

Нещодавно на Комітеті з питань національної оборони обговорювалась ініціатива Президента України Петра Порошенка про закріплення курсу на євроатлантичну інтеграцію в Конституції України. Вона була підтримана, незважаючи на її можливі політичні мотиви. Перед 2019 роком ми повинні юридично убезпечити країну від можливої зміни курсу, якщо до влади, прийдуть проросійські політики. Внесення євроатлантичного курсу України в Конституцію - це механізм, який дозволить заблокувати можливий зовнішньополітичний розворот.

Не лише зміни до Конституції є важливими для нашої політики євроатлантичної інтеграції. Її політику потрібно наповнювати реальним, практичним змістом.

На засідання Комітету Андрій Левус, Керівник Проводу Вільні Люди, коротко відзначив ключові питання із сфери національної безпеки, які потребують докорінного реформування. Ця потреба визначена законом про Національну безпеку і оборону. І зробити це потрібно ще за каденції цього парламенту. Отже:

1. Створити окремий парламентський комітет контролю над органами безпеки і оборони, зокрема спеціальними службами та розвідкою. Це чітка вимога закону про Нацбезпеку.

2. Запровадити прозорість державного оборонного замовлення.

3. Провести структурну реформу ОПК. Для цього необхідно створити центральний орган виконавчої влади, який відповідатиме за військово-промисловий комплекс, формувати оборонне замовлення. Це зменшить корупційні ризики, гарантуватиме прозорість в оборонному замовленні.

4. І звичайно - комплексно реформувати СБУ. Спецслужба повинна бути позбавлена невластивих їй функцій і зосередитись на контррозвідці, захистом національних інтересів та антитерором.

Якщо парламент, Президент та уряд підуть цим шляхом, коли не лише внесення змін до Конституції, а й практичними законами наповниться євроатлантичний курс України, тоді чітко продемонструємо усім, що зупинки та розвороту не буде.

Танці з ворогами
По ящику крутять дружину головного агента Путіна в Україні. Розраховуючи, що глядачі мовчки ковтнуть наживку. В українському шоу-бізнесі достатньо проукраїнських патріотичних зірок, які можуть танцювати. Як пояснити те, що телеканал 1+1 обрав таку неоднозначну особистість - куму Путіна - для просування її в телеефірі?

Уявімо, що Оксана Марченко - це черв'ячок на ґачку Віктора Медведчука. Доведемо асоціацію до логічного завершення: риболовом є ніхто інший як Володимир Путін. І якщо керівництво телеканалу 1+1 грається в "дурників", запрошуючи Марченко до участі в шоу, говорячи, що "вона не відповідає за дії свого чоловіка-ворога України"... То нагадаємо кілька очевидних речей.

У час війни ніщо не може бути поза політикою. А рейтингове телешоу на центральному телеканалі - тим більше! "Війна без меж" відбувається і на танцполі, і в телеекрані, і в свідомості громадян. Ми не знаємо, чому 1+1 пішов на такий крок: чи то задля рейтингів, прогнозуючи скандал навколо куми Путіна; чи то отримавши фінансове заохочення; чи то для укріплення позицій агентів Кремля в Україні… Але з цього моменту довіра українців до телеканалу 1+1 - під питанням.

Аудиторія українського FB, що читає цей матеріал, ймовірніше за все, і так не дивитиметься шоу "Танці з зірками". Але кожен з вас може подискутувати з мамою, бабусею, другом - з тими, хто витріщатиметься в телевізор, захоплюючись сукнею чи зачіскою Оксани Марченко. Не підозрюючи (чи свідомо забуваючи?), що живить рейтинг, а значить - дає шлях дружині головного архітектора "русского міра" в Україні у велику політику.

Певно, ніхто з них і не згадає промовисті слова Оксани Марченко в одному з інтерв'ю: "Володимир Путін – хрещений батько нашої доньки. Це частина нашої сім'ї". На чиєму боці грає подружжя Медведчуків - зрозуміло.

Медведчук вступив у партію "За життя" не просто так. Він має політичні амбіції. І якби ж тільки для того, щоб потішити власне его! Усе - набагато страшніше. Медведчук - щирий і послідовний прихильник відновлення російської імперії. Справа всього його життя - це знищення України. І звісно, дружина розділяє позицію свого чоловіка. Якби ні - давно пішла б від нього.

Пам'ятаймо: у гібридній російській агресії, ЗМІ є інструментом впливу на свідомість людей. Медіамайданчики, зокрема і шоу "Танці з зірками", використовують для "відбілювання", створення іміджу "господарника/державника/сім'янина", у тому числі - Медведчука. За допомогою його дружини Оксани Марченко.

Порошенко має пройти "тест на Медведчука"
Одразу після Революції Гідності Андрій Левус, Керівник Проводу "Вільних Людей", працюючи в СБУ, ініціював розслідування антиукраїнської діяльності Медведчука. Тоді на кілька місяців він зник, розчинився. З перемогою Порошенка Медведчук повернувся у рамках мінського процесу, а розслідування "загубилось". Він лише посилив свій вплив - Медведчуку віддали нафтопродуктопровід "Прикарпвтзахідтранс", впливи на західній митниці, ринок скрапленого газу, частку в "Мегаполісі" та інші бізнеси. Також він активно закуповує медіа.

У 2016 році Вільні Люди розпочали кампанію #медведчукпідарешт. Проведено десятки акцій, зібрано більше ста підписів народних депутатів під заявою про злочин до ГПУ. У відповідь - ігнор. Ми через суд змусили ГПУ відкрити провадження, але результату немає досі.

І як наслідок - Медведчук готується до повернення в велику політику. Порошенко, напередодні виборів, робить кроки спрямовані на підтримку національно-патріотичного електорату. Це добре. Тому що ці кроки необхідні нації, а мотиви цих кроків справа другорядна. Однак, без наведення елементарної справедливості щодо людей, які роками підривали державу, які відчиняли двері для кремлівського агресора, які й зараз готують реванш проросійських сил спроба Президента отримати підтримку патріотів буде марною.

Ми свідомі того, що прихильники Президента зараз почнуть вигороджувати гаранта, говорити про повноваження і тд. Це розмови для дитячого садку. Ми знаємо, що саме АП гальмує справу Медведчука. І знаємо це не з чуток. Тому президент або синхронізується з патріотичною громадою у ключових питаннях (УПЦ ФСБ, "Інтер", Льовчкіни з Новінськими), або він і керівники його кампанії можуть навіть і не мріяти про другий термін. Чекаємо дій, а не балачок, пане Президент. Побачимо дії на захист країни від реваншу тоді й поговоримо про вибори.

Закликаємо всіх небайдужих вимагати від Порошенка, ГПУ та СБУ справедливого покарання для Медведчука. Давайте концентруватися і дотискати.

ГПУ має довести справу щодо незаконного отримання українського громадянства Вадимом Новинським до кінця
«Вільні люди» вітають активізацію зусиль ГПУ щодо розслідування обставин отримання народним депутатом Вадимом Новинським українського громадянства.
Нагадаємо, що «Вільні люди» неодноразово звертались до Президента з вимогою позбавити Новинського громадянства. Крім того, вимагали від правоохоронних органів розслідувати діяльність народного депутата.

Яскравим свідченням антиукраїнської діяльності Новинського, який змінив своє російське підданство на український паспорт лише у 2012 році, є остання «хода» УПЦ МП, яку організував цей «православний олігарх». Фактично пан Новинський відповідає за кремлівську операцію зі зриву надання українській православній церкві Томосу про автокефалію. Він маніпулює віруючими, релігійними питаннями і навіть погрожує українському суспільству громадянською війною в разі відокремлення українського православ'я від московської церкви.

«Вільні Люди» наголошують: влада не повинна толерувати антидержавну діяльність Вадима Новинського. Представник «російського світу» повинен бути позбавлений українського громадянства та депортований в оспівану ним Росію - країну вічного історичного союзу церкви з КДБ.

«Вільні Люди» здійснюватимуть подальший громадський контроль і готові всіляко сприяти розслідуванню.

Вступ Віктора Медведчука до кремлівської партії «За життя» - це відверта спроба легітимізувати кума Путіна в політичному житті України
Напередодні президентських та парламентських виборів різноманітні реваншистські та колаборантські проекти чітко структуруються для повернення до влади. РФ робить все для утворення в Україні декількох своїх проектів, які матимуть перспективу проходження в ВР та можливість перемогти на президенських виборах. Чітко реваншистські проекти - Опозиційний блок та «За життя». Гібридний колаброціоністський проект - «Батьківщина». Кураторами цих процесів в Україні є всі ті ж люди, які все своє політичне життя робили все для ліквідації України як незалежної країни - Медведчук, Новінський, Фірташ та інші «януковичівські» олігархи. Не потрібно мати жодних ілюзій щодо їхньої «програми» у разі повернення до влади - різка зміна зовнішньополітичного курсу і перетворення України на федеральний округ РФ. Якщо при цьому Україну захлине громадянський конфлікт та територіальна дезінтеграція - цих покидьків не лякає, їм це навіть вигідно. Іншої програми в них немає і бути не може - всі обіцянки про мир і соціально-економічний рай - це відверта брехня та маніпуляція.

Подібна політична структуризація не повинна лякати - вже не раз їхні плани було зруйновано, коли здавалось, що ніщо не здатне вже їх зупинити. Цього разу їм також нічого не вдасться. Зрештою, присутність Медведчука в цих політичних проектах є вірною ознакою їх поразки. Там, де кум Путіна, зникають жодні перспективи на успіх. Але розслаблятись не можна. Тим більше, що багато діячів цих реваншистських сил цілком вільно себе почувають у стосунках із представниками вищих ешелонів влади. І тому тільки від влади залежить: чи вдасться зупинити реванш м'яким, практично безболісним для держави способом, чи нас очікують чергові політичні потрясіння.

«Вільні люди» підтримують законопроект №8626, який ліквідує «Ротердам +»
Реальна деолігархізація – це ліквідація корупційних та лобістських схем, за рахунок яких «живуть» всі «українські» олігархи. У цьому контексті важливим є прийняття законопроекту №8626 за співавторства народних депутатів Андрія Левуса (Керівник Проводу «Вільних Людей») та Сергія Висоцького (заступник Керівника Проводу «Вільних Людей»), який передбачає скасування корупційної схеми «Роттердам+» та запровадження ринкових правил на ринку електроенергії. Більше того – після прийняття цього законопроекту вартість електроенергії знизиться на 17%.

Наша дійсність давно нагадує якийсь політичний театр абсурду. Замість того, щоб обмежувати впливи та апетити Ахметова – ключового гравця в команді Януковича, одного із головних винуватців подій на Донбасі, влада надає йому можливість заробляти гроші за рахунок бюджету. За ці гроші він фінансує політиків-реваншистів та популістів, щоб вони могли повернутись до влади і давати можливість йому і далі заробляти на Україні. Ахметову байдужі українські інтереси, але чомусь українській владі не байдужі його інтереси.

Подібне стосується не лише одного Ахметова, а й більшості так званих олігархів, які власні інтереси ставлять вище державних, а часто є і прямими агентами впливу РФ. Вони продовжують викачувати гроші з бюджету, за які відверто фінансують реваншистів та популістів. Поєднання останніх у владі гарантовано призведе до, як мінімум, кризи української державності. Чого якраз і домагається Кремль. Тому якщо вже бракує аргументів чи політичної волі «зачистити» олігархічне поле, пересаджавши його ключових гравців, то потрібно робити все, щоб вибивати з-під них економічну базу впливу. Тим більше, якщо їхня економічна могутність базується на грошах усіх платників податків, які витягуються з бюджету, а не через їхній бізнес-геній, який призводить до створення нової економіки країни.

Цьому мародерству потрібно покласти край.

Новінського слід негайно позбавити громадянства та депортувати
Російська агентура має або сидіти у в'язниці, або бути депортована з України. Їй не місце в українському парламенті. Останнім часом активізувався в своїй антиукраїнській діяльності відомий «православний олігарх» Вадим Новінський. Якщо раніше він лише обмежувався заявами про непотрібність автокефалії для українських православних та кулуарно намагався її зірвати, то сьогдні в цього відвертого фсбшного агента зовсім зірвало дах. Він перейшов на істеричні крики про громадянську війну в Україні, якщо Вселенський патріарх надасть Україні Томос. Очевидно, що ця істерика має одне пояснення - агент Новінський провалив завдання своїх кураторів про недопущення надання Томосу. І тепер, щоб хоч якось виправдатись, перейшов до прямих погроз.

Зрештою, нічого іншого від нього чекати і не доводилось. А от до влади та відповідних структур є чимало запитань. Як там просувається кримінальна справа проти Новінського? Нагадаємо, що він давно позбавлений депутатського імунітету, але почуває себе доволі вільно. Що думає СБУ щодо останніх заяв цього політика? Яка оцінка цих заяв Президентом, який 4 роки тому влучно назвав його «сукою православною»? Чи не пора б вже позбавити цього «таваріща» українського громадянства, яке він отримав незаконно з рук Януковича, і як мінімум, депортувати його до «братів» десь в район Марманська? Свого часу Президент не вагався, коли забирав громадянство в Артеменка та Саакашвілі, навіть якщо законність цих рішень викликала сумніви. Чому дотепер цього не зроблено щодо Новінського, де питання незаконності отримання ним громадянства є очевидним? Чому відвертий реваншист дозволяє собі лобіювати інтереси Путіна в Україні?

Такі особи як Новінський є небезпечними, а тому діяти проти них потрібно жортско і оперативно. Він має бути або засуджений в Україні за розпал конфліктів і замах на тениторіальну цілісність, або депортований із забороною в'їзду. І одне, і друге - цілком реальне. Питання лише в політичній волі влади.

Проти медичної реформи виступають усі реваншистські сили та політики
Мало яка реформа викликала стільки опору, критики та дискредитації, як медична. Проти неї активно виступають як колишні корупціонери та соратники Медведчука і Януковича, так і нібито «демократична опозиція» в особі Тимошенко та «Батьківщини», та коаліція, яку представляє Богомолець.

Але на цьому фоні особливо виділяється постать давнього соратника Медведчука - Ігоря Шурми. Можна бути переконаним у двох речах: що завтра зранку знову зійде сонце, і що Шурма на годині питань до уряду вимагатиме відставки Супрун.

Цей, з дозволу сказати політик, здобув свою «популярність», коли був ключовим представником фракції есдеків у Верховній Раді в 2002-2006 рр., у час, коли його керівник Віктор Медведчук очолював Адміністрацію Президента Кучми. Ми всі добре пам'ятаємо і «темники», і політичний цинізм виборів 2004 року, за якими стояли есдеки і Ігор Шурма як їхній яскравий представник.

Але не лише політикою відзначився Шурма. Свого часу він працював у Львівському облздорові, де отримав доволі неоднозначну репутацію. Достатньо лише сказати про те, що він зробив «відомого» у Львові за «справою дітей» (незаконний продаж немовлят іноземцям) хірурга Б. Федака, до слова, свого кума, своїм помічником у ВР, а у 2010 році пролобіював його на посаду головного лікаря Харківської обласної клінічної лікарні. Але на цьому Шурма не спинився і нещодавно намагався допомогти Богдану Федаку стати начальником Харківського облздороввідділу. Цей намір гучно завалився через непогодження МОЗ цієї людини на посаду, через її кримінальне минуле. Загалом, перебуваючи з 2006 до 2014 року на посадах заступника харківського міського голови Добкіна та заступника голови Харківської ОДА того ж Добкіна, Шурма активно займався «реформою» медицини і, звісно, не без скандалів. Один із найбільш відомих в місцевих медіа - інсуліновий скандал 2006 року, коли Харківська мерія провалила роботу щодо закупівлі інсуліну і намагалась перекласти відповідальність на уряд.
Тож не дивно, що політики на кшталт Шурми і далі працюють подібним чином - брехня, маніпуляція, брехня. І лише заради одного: не допустити очищення охорони здоров'я від корупції, бо інакше вони заробляти не вміють. Не допустити появи в Україні якісної медицини, бо як лікарі - вони повні невігласи, а як політики стануть дуже скоро нікому не потрібні. Але їм не вдасться зупинити ту трансформацію, що вже почались, як би вони не намагались цього зробити.

Створення Антикорупційного суду - ще один крок назустріч вимогам громадян та дає надію на підтримку західного світу
Верховна Рада, прийнявши законопроект про Антикорупційний суд, продемонструвала, що Україна дотримується своїх міжнародних зобов'язань і залишається надійним партнером для Заходу. Крім того, це голосування зруйнувало плани різноманітних реваншистів дестабілізувати ситуацію в Україні та посилити свої позиції в країні.

Сьогодні можна сміливо говорити, що на законодавчому рівні антикорупційна реформа практично завершена. Парламент проголосував за створення заключного елементу в антикорупційній вертикалі - суду. Тепер справа за реалізацією цього закону на практиці. Сподіваємось, що нарешті боротьба із корупцією, особливо політичною, яку активно використовують реваншисти та РФ для дестабілізації ситуації в Україні, стане системною та результативною.

Важливим у цьому голосуванні, окрім самого факту створення суду, є підтвердження зовнішньополітичного курсу України - інтеграцію на Захід. Складно однозначно сказати, які б наслідки були для України в разі провалу щодо цього питання, але цілком очевидною була загроза втратити підтримку і натомість ізолюватись від Заходу. Зайве нагадувати, що в такому разі Україна би опинилась сам на сам із Росією і чим би це могло закінчитись для нашої країни.

Вітаємо всіх причетних до ухвалення законопроекту.

Реваншисти і корупціонери не полишають спроб усунути команду Супрун з керівництва МОЗ
Інформаційна атака на заступника міністра охорони здоров'я Олександра Лінчевського з абсолютно надуманого та сконструйованого приводу має цілком очевидну мету – якщо не вдається усунути саму Уляну Супрун, то потрібно послабити її команду і втягнути в якомога більшу кількість дрібних конфліктів. При такому підході вони замість реформ будуть постійно відбиватись від атак і пояснювати всім навколо очевидні речі, спростовувати безглузді звинувачення та закиди. Розрахунок ініціаторів простий - спровокувати відставку Уляни Супрун та повернути своїх корумпованих ставлеників до керівництва міністерством.

Опоненти Уляни Супрун використовують прості та, на їхню думку, дієві методи: брехню, маніпуляції, дискредитацію. У минулому подібні методи часто доводили свою результативність. Мають довести і сьогодні. Принаймні, так вважає медична мафія та їхнє політичне прикриття. Але тут їх чекає гірке розчарування. Міністр та її команда прийшли в МОЗ не заради «потоків», «схем», та швидких корупційних грошей. Вони прийшли реформувати, а швидше - реанімувати одну з ключових сфер життєдіяльності суспільства - охорону здоров'я. Попередні «господарники» та «реформатори» довели її до клінічної смерті, але значно покращили своє фінансове здоров'я.

Уляна Супрун та її команда поставили перед собою амбітне і надзвичайно складне завдання. Вони йдуть вибраним шляхом, незважаючи на жодні політичні турбулентності та гавкіт мусіїв, богомольців, тодурових та інших представників медичної мафії. І зупинятись ніхто не буде, реформи в охороні здоров'я продожуватимуться. На цьому шляху міністр та її команда мають підтримку суспільства. Подобається це критиканам чи ні. Здоров'я громадян набагато важливіше за ситуативні політичні перепони.

Верховна Рада повинна прийняти закон про Антикорупційний суд, врахувавши всі рекомендації міжнародних партнерів
Сьогодні в парламенті вирішуватиметься подальший курс України: депутати повинні ухвалити законопроект про Антикорупційний суд. Його прийняття важливо не лише для завершення антикорупційної реформи в Україні. Те, яким буде закон, матиме надзвичайно важливе значення для подальшого розвитку України.

Корупція - це одна ключових загроз національній безпеці України. Використовуючи корупцію, Росія постійно намагається дестабілізувати внутрішньополітичну ситуацію в Україні. Різного роду реваншисти, контролюючи корупційні зв'язки, посилюють свій вплив у владі. Корупція допомагає окупаційному бізнесу оперативно вирішувати свої потреби і ще більше посилювати вплив РФ в економіці України. Цей корупційний клубок потрібно розрубати раз і назавжди.

Крім того, якщо влада продовжуватиме проштовхувати власне бачення антикорупційного суду, нехтуючи рекомендаціями міжнародних партнерів, то дуже скоро Україна може повернутись в ситуацію 2013 року. Цілком прогнозованим буде посилення міжнародної ізоляції України з боку Заходу. У такому випадку ми опинимось один на один із РФ і наше протистояння російській агресії значно ускладниться. Фактично, Україна стоїть перед загрозою чергового втягування в орбіту Москви.

Тому закон про Антикорупційний суд потрібно ухвалювати, враховуючи рекомендації наших західних партнерів. Оскільки цей закон не тільки і не стільки про боротьбу із корупцією як явищем, а й про нашу національну безпеку. Його прийняття - це екзамен на зрілість нашої політичної еліти за результатами якого Захід буде вирішувати, чи варто посилювати інтеграцію із Україною чи ні.

Успішна спецоперація СБУ щодо Бабченка вивела на світло як агентуру, так і симпатиків Кремля
Реакція офіційних представників РФ на результати операції СБУ щодо затримання організаторів замаху на Бабченка була очікуваною: вони випили не одну пляшку бояришника, святкуючи успішну ліквідацію свого ідеологічного ворога в столиці країни, яка веде війну проти російської агресії. Усе було так добре сплановано: ворога вбито, Україну та владу дискредитовано, українське суспільство збурене. А тут такий провал.

Інша справа - різноманітні міжнародні організації - від ОБСЄ, «Репортерів без кордонів» до «Amnesty International». Їхня реакція чомусь виявилась дуже співзвучною з реакцією РФ. Замість того, щоб порадіти успішному завершенню операції – затримання замовників вбивства та збереження життя Бабченка, вони всі дружно кинулись критикувати спецслужбу. Таке враження, що варіант «вбитий журналіст» для них кращий за «врятованого журналіста». А це вже, м'яко кажучи, дивно. Схожі реакції РФ та міжнародних організацій на історію з Бабченком можна було б подати як просте співпадіння, якби подібне вже не траплялось у минулому. А це, щонайменше, свідчить про координацію між РФ та різноманітними міжнародними організаціями, або, що більш ймовірно, стимулювання цих організацій з боку Кремля.

Тому звертати увагу на російську інформаційну та політичну обслугу не має сенсу. Вітаємо СБУ та всіх причетних з успішним завершенням операції з порятунку Бабченка та супутнього виявлення російської агентури.

Жодних прямих переговорів з Л/ДНР бути не може апріорі. А переговори із РФ можливі лише про деокупацію та репарації за Крим та Донбас
Вчора лідер Окупаційного блоку Ю.Бойко знову озвучив ключову російську мрію – прямі переговори Києва з російськими маріонетками в Л/ДНР. Москва не залишає спроби подати власну агресію проти України як внутрішньо український громадянський конфлікт. Для цього використовують не лише масштабні ресурси на пропаганду, а й «своїх» політиків на Заході та відвертих агентів в Україні. До останніх, без сумніву, належить Ю.Бойко – відвертий провідник реваншу в Україні.

Мета РФ проста і очевидна – перевести україно-російську війну у конфлікт на Донбасі як внутрішньо політичну справу України, після цього позбутись санкцій США та ЄС та виставити себе в ролі миротворця. Активізація цих зусиль останнім часом є свідченням того, що існуючий стан справ РФ не тільки не влаштовує, а й завдає політичних та економічних втрат. Мета Бойка та йому подібних також проста та очевидна – слухняно виконувати вказівки із РФ, намагатись заробити електоральних балів на «політиці миру», а насправді капітуляції, сподіватись на участь окупованих територій у виборах, що мало б дати їм більше голосів, а отже і впливу в Україні.

Але дурень думкою багатіє. Прямих переговорів із Л/ДНР не буде – з керівниками російських окупаційних адміністрацій розмовлятимуть лише ГПУ, СБУ за допомоги та сприяння ЗСУ. З Москвою сьогодні також немає про що говорити – вони не готові до предметної розмови про деокупацію Криму та Донбасу і суму репарацій за завданні збитки. Коли будуть готові – тоді і поговоримо. Реванш – не пройде!

Реванш корумпованої системи в сфері медицини не пройде
Вчора Юлія Тимошенко виступила з критикою системи закупівлі ліків в Україні, коли цей процес здійснюється через міжнародні організації. Пані Тимошенко, як великий знавець і спеціаліст в області отримання грошей незаконними методами, побачила в цьому процесі корупцію і почала вимагати скасування існуючої практики та повернення до тих старих добрих часів, коли питання закупівлі ліків вирішувались в міністерському кабінеті.

Останнім часом багато говорять про реванш в Україні. Головним чином, акцентують на темах інформаційних диверсій проти України, поступовому поверненні старих чиновників та «схем» до «роботи», зростанні впливу відвертих колаборантів та сепаратистів на політичні процеси тощо. Так, це все має місце. Так, в цьому винна влада, яка вчасно не присікла, не ліквідувала, не покарала. Але реванш - це не лише повернення «колишніх» у буквальному розумінні цього слова. Реванш - це в першу чергу системне явище - повернення не лише «старих кадрів», а й старих сенсів, практик та схем; повернення «старого» порядку денного, спроба обнулити всі досягнення та відродити «совок», повернути Україну в російську орбіту. У цьому аспекті ми всі пильно стежимо, щоб не допустити реінкарнації ригівської гвардії, намагаємось бити владу по руках, коли вона переходить межу дозволеного. Але практично зовсім не помічаємо ключової сили реваншу. Коли реванш відбудеться руками нібито демократичних, нібито проукраїнських і патріотичних політичних сил.

І в цьому аспекті найбільшу небезпеку становить якраз Тимошенко. Зокрема:

✓ Сьогодні вона намагається повернути корупцію в систему закупівлі ліків, бо її політична сила має дружні взаємини з командою «Богатирьової-Бахтєєвої», яка якраз і була головним дахом «фармацевтичної мафії». Як завжди, Тимошенко намагається це подати нібито як турботу над знедоленими. Проте все, що вона говорить – брехня, якою прикривається бажання повернути корупційні схеми для своїх людей. Так, за даними Рахункової палати, після впровадження закупівель міжнародними організаціями, в 2015 році вдалось зекономити до 40% коштів (які за даними СБУ до 2015 року просто розкрадались) та збільшити на 70% закупівель ліків за деякими програмами. Крім того – понад 60% ліків закуповується безпосередньо у виробників, що гарантує їхню якість. Статистику можна продовжувати, але і цих фактів достатньо, щоб зрозуміти – рішення парламенту передати процес закупівлі ліків міжнародним організаціям було правильним.
✓ Дуже «дивною» на перший погляд є позиція Тимошенко щодо ГТС і газу, яка, чомусь співголосна з мріями Кремля та «Газпрому».
✓ Хронічна відсутність Тимошенко під час голосування важливих законів з питань безпеки та протидії агресії РФ. Цілком очевидно, що Тимошенко не хоче засмучувати свого колегу та партнера з РФ - Путіна.

Приклади можна наводити дуже довго. Це лише окремі пазли загальної політичної картини, яку вчергове вибудовує для себе Тимошенко. І характерними в цьому процесі є, здавалось би, дрібні деталі, на які мало хто звертає увагу. Наприклад, говорячи про медицину, Юля Володимирівна придумала світову олігархію, яка керує Україною і з якою потрібно боротись. Майже в унісон із Опоблоком та РФ Тимошенко говорить про зовнішнє управління Україною, якому потрібно покласти край. Ще зовсім трохи - і почуємо про антиімперіалізм, злочинний світовий капіталізм та деструктивний вплив Заходу. Тимошенко завжди працювала технологічно: все це не є випадковою емоційною риторикою. Це продумана інформаційна кампанія - поступове нав'язування антизахідного політичного дискурсу. Якщо це їй та її союзникам вдасться, то до «замирення» з РФ і з подальшою колонізацією України буде дуже короткий шлях.

Віримо в те, що нам вдасться не допустити подібного сценарію. Переконані, що здорових сил в суспільстві суттєво більше, ніж різного роду реваншистів. Нам – і політикам, і журналістам, і громадським активістам, і бізнесу, і простим громадянам - потрібно чітко навчитись виявляти та зупиняти подібні тенденції. Політики, що сповідують реваншизм, яким би соціальним популізмом вони це не прикривали, повинні бути викинуті із політичного процесу та інформаційного простору. Інакше – незчуємось, як втратим все, за що пролито стільки поту та крові.

"Вільні Люди" вимагають суду над комунізмом та комуністами
Комуністичну партію мало заборонити, її потрібно судити за злочини проти людства та проти України. «Вільні люди» підтримують дії СБУ проти забороненої комуністичної партії.

Сьогодні співробітники СБУ провели обшуки в керівників КПУ. Виявлено агітаційні матеріали з забороненою символікою комуністичного тоталітарного режиму, що на замовлення російських кураторів мали публічно поширюватись 9-го травня. Мета - дестабілізувати суспільно-політичну ситуацію в державі та спровокувати силові сутички між активістами громадсько-політичних об'єднань.

Сподіваємось, що лише цим СБУ не обмежиться, а доведе справу до логічного завершення - суду і вироку. Занадто дорого Україні обійшовся комунізм із своїми експериментами, щоб не звертати уваги на будь яку діяльністю цих виродків.

Верховна Рада повинна прийняти законопроект «Про національну безпеку», враховуючи правки, розроблені за участі експертного середовища
Розуміючи важливість посилення співпраці України з НАТО, США та ЄС у сфері безпеки та оборони, Україна має докорінно реформувати всю систему безпеки України. Це - обов'язкова умова, виконання якої не лише стане запорукою партнерства з західним світом, а й значно підвищить ефективність функціонування органів безпеки.

Верховна Рада, прийнявши в першому читанні законопроект «Про національну безпеку», зробила перший, правильний крок. Але цього – замало. Законопроект потребує доопрацювання. В існуючому вигляді він не відповідатиме стандартам НАТО і не буде виконувати свої функції.

Міжфракційне об'єднання «Безпека та розвиток», співголовою якого є Андрій Левус, Керівник Проводу Вільні Люди , подали пакет правок до законопроекту «Про національну безпеку» на розгляд Голови Комітету ВРУ з питань національної безпеки і оборони С.В. Пашинському. Ці правки розроблено спільною працею українського експертного середовища, політиків та наших партнерів із НАТО, США та ЄС. Зокрема йдеться про наступне:

✓ Вилучити антиконституційну норму про те, що Кабінет міністрів є підзвітним Президенту в питаннях національної безпеки. Згідно з Конституцією уряд є підзвітним лише парламенту.

✓ Визначити, що Головнокомандувач ЗСУ призначається президентом за поданням Міністра оборони. Це зберігає принцип цивільного контролю над військовими. Саму посаду запровадити з 1 січня 2019 року, а не з 1 січня 2021 року, як це пропонується в законопроекті Президента.

✓ Закріпити, що Служба безпеки України підпорядковується Президентові України та підконтрольна Верховній Раді України. Подібна практика розповсюджена в країнах НАТО і дозволяє парламенту здійснювати контроль над спецслужбою.

✓ Змінити статтю, яка прописує діяльність розвідувальних органів. У запропонованих правках чітко прописано повноваження розвідувальних органів та їх підпорядкованість та підконтрольність згідно Конституції та чинного законодавства.

Закликаємо депутатів прийняти правки, аби законопроект «Про національну безпеку» дійсно фундаментально реформував систему безпеки України, а не лише виконав функцію «косметичного ремонту» і головне, щоб він не порушував Конституцію України.

Законопроект має максимально відповідати чинній Конституції, яка визначає Україну як парламентсько-президентську республіку. Він не повинен перетворитись на чергове поле перетягування владних повноважень в трикутнику «уряд-парламент-президент». Одним із ключових завдань в цьому аспекті є збереження повноважень парламенту та уряду щодо системи національної безпеки, встановлення ефективного парламентського та громадського контролю над її функціонуванням.

Прийняття правок до законопроекту «Про національну безпеку» дозволять законопроекту максимально відповідати вимогам та критеріям НАТО, що в свою чергу сприятиме інтеграції України до Альянсу.

"Вільні Люди" підтримують дії СБУ та ГПУ з очищення інформаційного простору від впливу Москви
Інформаційна безпека - одна з ключових умов перемоги в конфлікті з РФ. Дуже важко перемогти ворога у військовому конфлікті, коли в тилу успішно проводяться інформаційні диверсії проти України.

Тому Вільні Люди підтримують дії Служба безпеки України та Генеральна прокуратура України, спрямовані на очищення українського інформаційного простору від засилля російської агентури та медійних структур. А РІА «Новости України», без сумніву, є російською медіа структурою на території України. Зі всіма наслідками, які з цього випливають: пропагандою ворожих смислів, дискредитацією державних інституцій, проведенням інформаційних диверсій. Ця агенція немає нічого спільного ні зі свободою слова, ні з незалежними ЗМІ. Це винятково один із численних російських інформаційно-пропагандистських проектів в Україні.

Закликаємо СБУ не зупинятись на цьому - в Україні ще багато явних та прихованих інформаційних проектів, які прямо або опосередковано працюють в інтересах РФ. І їх ліквідація будь-якими доступними законними методами є життєвою необхідністю. Щоб полегшити нашим спецслужбам та прокурорам роботу, ми можемо підказати, на кого варто звернути увагу, хоча вони і так це знають. У першу чергу, йдеться про медіа-групу Фірташа-Льовочкіна, сформовану довкола телеканалу «Інтер», який останнім часом веде вже відверту антиукраїнську інформаційну політику. Також це канали «NewsOne», ZIK, «112»; газети «Вести», «КП в Украине», інтернет-сайти «Страна» та чимало дрібних ЗМІ.

Україні потрібна перемога. Для цього потрібен надійний тил в інформаційному просторі. Ніхто не каже, що перемогти російську пропагандистську машину буде легко, але не потрібно боятись труднощів, потрібно просто кожному робити свою роботу якісно і до кінця. Сподіваємось, що подібне розуміння нарешті з'явилось і в наших силових органів.

Утворення в Україні помісної православної церкви - ще один потужний крок від Москви в напрямку побудови справжньої незалежної держави
Спроби створити в Україні помісну православну церкву, незалежну від Москви, тривають уже давно, але лише зараз ми близькі до цього як ніколи. До 2014 року цим займались лише під час президенства Ющенка - але як і весь період його урядування, розробка питання не відрізнялась системністю та послідовністю. Тим не менше, інші президенти, уряди та парламенти не робили навіть цього. Більше того, вони активно противились цьому процесу і лише посилювали вплив та можливості УПЦ МП в Україні. У результаті, під час початку україно-російської війни, значна кількість парафій та священників УПЦ МП, особливо на Сході, стали ідеологами та практиками «русскої весни», активно протидіючи українській владі і армії, допомагаючи терористам та російським військам.

Лише після 2014 року влада поступово почала усвідомлювати важливість релігійної незалежності від Росії. У Верховну Раду було подано ряд законопроектів, які б мали суттєво ускладнити діяльність церков, центр яких знаходиться на території країни-агреросора. У першу чергу це стосувалось УПЦ із центром в Москві. Ці закони, на жаль, поки не прийняті. Ми переконані, що одного лише утворення помісної церкви недостатньо, щоб викорінити УПЦ МП з України і тому і далі робитимо все, щоб ухвалити всі необхідні закони та рішення.

Вільні Люди вітають зусилля влади з утворення в Україні помісної православної церкви. Послаблення або ліквідація підрозділу ФСБ в Україні, який іменує себе Українською православною церквою, це не стільки питання релігії, як питання політики і в широкому розумінні - питання національної безпеки. Ми закликаємо всі патріотичні організації долучитись до формування в Україні громадського руху за підтримку надання автокефалії українській православній церкві Вселенським патріархом. Віримо, що вже зовсім скоро Українська помісна православна церква буде утворена, а про УПЦ МП ми згадуватимемо лише як про прикре історичне непорозуміння. Деокупація України продожується.

Про тимчасовий розпуск одеського осередку до з'ясування обставин та проведення особистої переатестації членства
16 квітня в Одесі мав місце конфлікт з використанням травматичної зброї на місці автостоянки біля Люстдорфської дороги. У конфлікті взяли участь активісти одеського осередку мережі «Вільні Люди». Наголошуємо, що ніхто не уповноважував членів організації брати участь в подібних діях. «Вільні люди» - це організація, яка займаються публічною суспільно-політичною роботою і не має та не матиме жодного стосунку до будь-яких корпоративних чи майнових конфліктів. Ми засуджуємо невмотивоване насильство,хто б до нього не вдавався, та вимагаємо об'єктивного розслідування інциденту, який мав місце 16 квітня в Одесі.

Зі свого боку, організація «Вільні люди» проведе внутрішнє розслідування цієї ситуації та публічно поінформує про його результати. Для цього вже утворено відповідну організаційну комісію. На період розслідування керівними органами організації прийнято рішення про призупинення членства в організації Тодора Пановського та Дмитра Гуменюка, також прийнято рішення про призупинення діяльності одеського осередку мережі до з'ясування всіх обставин. Крім того, щодо Дмитра Гуменюка прийнято рішення про відсторонення з усіх займаних посад у тому числі – помічника народного депутата та проведенні невідкладної переатестації членства осередку.

Також, знаючи політичні особливості Одеси, де при владі знаходяться колишні регіонали та відверті проросійські реваншисти, які не гребують жодними методами для дискредитації та знищення патріотичного середовища міста, «Вільні люди» надаватимуть юридичну підтримку затриманим членам організації. Ми переконані – лише справедливе розслідування та суд можуть чітко встановити відповідальних за цей конфлікт і «Вільні люди» робитимуть все для торжества справедливості.

Ми переконані, що одеський осередок «Вільних Людей» - це справжні патріоти, які не займаються жодною незаконною чи позастатутною діяльності. Значна кількість членів осередку здобули заслуги під час Революції Гідності, так званої «русской вєсни» та російсько-української війни. Тому після проходження особистої переатестації всі вони матимуть можливість продовжувати діяльність у рамках всеукраїнської мережі «Вільні Люди».

Всеукраїнська мережа «Вільні Люди» була створена на початку 2013 року, об'єднавши у своїх лавах патріотів, що протистояли проросійському курсу режиму Януковича. З початком Революції Гідності, активісти мережі зорганізувались в 14, 15 і 35-ту сотні Самооборони Майдану «Вільні Люди», а з часу російського вторгнення в Україну – стали вояками-добровольцями, та волонтерами російсько-української війни. Головним принципом мережі було і лишається використання силових методів винятково у крайніх випадках, коли вичерпано всі законні та легальні методи впливу, як це було під час Революції Гідності.

#ПідтримайУляну - не допусти реваншиста Федака керувати управління здоров'я Харіківської ОДА
Вільні Люди звертаються до громадськості, представників ЗМІ та суддів з проханням не допустити призначення одіозного Богдана Федака на посаду начальника Харківського обласного Управління охорони здоров'я.

Богдан Федак – це сумновідомий лікар зі Львова, засуджений в рамках так званої "справи дітей" (у 90-х так звана "справа дітей" набула суспільного розголосу, адже йшлось про маніпуляції з документами та незаконне вивезення новонароджених за кордон). Але навіть з таким минулим, йому вдалось повернутись в медицину. Допомогли йому друзі Ігор Шурма (соратник Медведчука, депутат ВР від "Опозиційного блоку", ініціатор відставки Уляни Супрун) та команда Добкіна-Кернеса – цього горе-лікаря в Харкові вони призначили головним лікарем обласної клінічної лікарні. Уже після зміни влади він не лише втримався на посаді (привіт Харківській ОДА), а й вирішив, що для нього цього замало. Сьогодні його від омріяної посади відділяє лише позиція Уляна Супрун, яка категорично проти призначення кримінального злочинця та суд, який може зобов'язати МОЗ таки призначити Федака.

Закликаємо громадськість і журналістів прийти цієї п'ятниці, 6 квітня, о 9:30 під будівлю Харківського окружного адміністративного суду (Харків, вул. Мар'їнська, 18) і не дати суддям прийняти рішення на користь злочинця - типового криміналізованого представника "ліхіх дев'яностих".

Федаку не місце в жодній з державних структур постреволюційної України. Тієї України, що реформується і нарешті має шанс на оновлення та майбутнє. Ми не довіряємо людині, що на посаді головного лікаря чинила умисний злочин проти своїх пацієнтів.

Ми підтримуємо рішення Міністерство охорони здоров'я України не погоджувати Богдана Федака на посаду начальника обласного Управління охорони здоров'я, адже побудувати медичну систему без хабарів, корупції й беззаконня можна лише очистивши від реваншистів та злочинців.

Закон про національну безпеку: зробимо все можливе, щоб він був ефективним і відповідав стандартам НАТО
Верховна Рада сьогодні в першому читання прийняла внесений президентом законопроект «Про національну безпеку». Це надзвичайно важливий документ, який після його остаточного ухвалення змінить всю архітектуру безпеки України. Більше того, без прийняття цього закону говорити, про реформу СБУ чи інші зміни в системі нацбезпеки є марним. Шкода, що не вдалось домовитись про внесення спільного законопроекту на базі президентського та альтернативного, який розробили ряд депутатів. Найкращим би варіантом було на перше читання подати вже узгоджений, збалансований законопроект. Але даність така, що ми могли прийняти за основу президентський законопроект. Що сьогодні і було зроблено. Тепер потрібно готуватись до другого читання.

Андрій Левус, Керівник Проводу Вільні Люди, наголошує на принципових питаннях, які мають врахувати депутати під час підготовки до другого читання:
1.Врахувати всі правки та побажання наших західних партнерів. Також слід врахувати здорові пропозиції, які є в альтернативному законопроекті
2.Прописати парламентський контроль над СБУ.
3.Посилення громадського контролю на силовими структурами, який може бути обмежений лише законом про державну таємницю, і більше нічим.
4.Прибрати з цього законопроекту наявні там положення, які суперечать Конституції. Зокрема не може уряд звітувати перед президентом навіть з питань національної безпеки.

Для підготовки законопроекту до другого читання є доцільним сформувати велику робочу групу із міжнародними партнерами, науковцями, депутатами та політиками, яка підготує максимально збалансований та узгоджений документ, щоб прийняти його без особливих суперечок та протистояння. Національна безпека - не тема внутрішньопартійних політичних воєн.

Ініціатива відставки Уляни Супрун – це неприкритий реванш корупції та старих еліт, які будь що намагаються повернути втрачений вплив та можливості
Вчора парламентський комітет з охорони здоров'я підтримав проект постанови із рекомендацією до уряду звільнити Уляну Супрун із посади в.о. міністра охорони здоров'я. Ініціаторами цього рішення стали опоблоківці Шурма та Вілкул, його активно підтримала представник БПП Ольга Богомолець та позафракційний Олег Мусій. Загалом, ще ті авторитети. «Міцні господарники» довели медицину до стану клінічної смерті. Інша побоялась взяти відповідальність за стан справ в галузі, коли їй це пропонували, резонно вирішивши, що краще тихо отримувати бонуси на медицині, ніж розгрібати завали. А позиція останнього добродія взагалі унікальна: як реформувати медицину нам розказує людина, яка лише 4 роки тому сама очолювала міністерство в першому постреволюційному уряді і вилетіла звідти через підозри в корупції.

Насправді, істеричні спроби цих, з дозволу сказати, «проффесіоналів медицини», позбутись Уляни Супрун, є лише зайвим свідченням, що вона та її команда працюють якісно і в правильному напрямку. Що міністру та команді вдалось перекрити багаторічні корупційні канали, на яких заробили статки десятки політиків, бізнесменів та «професійних медиків». Розуміючи, що ще трохи і зміни в системі охорони здоров'я будуть незворотними, вся стара корумпована медична мафія робить відчайдушні кроки позбутись реформаторів і відновити втрачені позиції по доступу до бюджету та відновлення корупційних потоків.

У бажанні позбутись Уляни Супрун об'єднались «старі» та «нові». Хоча, насправді немає ніяких «старих» та «нових». Вони всі з однієї «команди» - «корупції та реваншу», і їм абсолютно байдуже, що буде з медициною. Вони не лікуються в українських лікарнях та поліклініках, вони мають доступ до найдорожчих ліків, їхні статки дозволяють не думати про доцільність медичного страхування. В українській системі охорони здоров'я їх цікавить лише одне – доступ до бюджету, потоків, ресурсів. І не хай весь світ почекає, поки вони з насолодою будуть ділити чергові мільярди. Але по-їхньому не буде. Уляна Супрун залишиться, реформи продовжуватимуться, бо цього потребує країна.

Вимагаємо від ВР не підтримувати цієї популістичної та реваншистської постанови комітету щодо відставки Супрун. Більше того – замість голосувати із звернення до уряду, щоб він звільнив Уляну Супрун, парламент має проголосувати за її повноцінне призначення міністром. Подібне рішення ВР буде найбільш яскравим доказом, що уряд, коаліція та Президент на ділі, а не лише на словах, підтримують реформування медицини.

"Вільні Люди" підписались під Заявою щодо заборони діяльності «Росспівробітництва» на території України
Ми, представники громадськості, вимагаємо заборонити діяльність Російського центру культури та науки, більш відомого як «Росспівробітництво». Заява також стосується усіх їх регіональних філій та представництв на території України.

«Росспівробітництво» - антиукраїнський пропагандистський центр, який, прикриваючись культурними та освітніми заходами, залучає до своє діяльності сепаратиські організації, спонсорує їх, проводить антидержавну агентурну роботу.

У період своєї діяльності до початку війни на Сході у 2014 році «Росспівробітництво» активно співпрацювало та проводило спільні заходи з такими організаціями як «Верное казачество» та «Сопротивление», члени яких робили проросійські заходи, підтримували Антимайдан та зараз воюють на боці ворога за так звані «ДНР» та «ЛНР». Зокрема, лідер «Верного казачества» Олексій Селіванов зараз є одним з очільників поліції «ЛНР». А лідер «Сопротивления» Єгор Смородін був керівником особистої охорони спікера «Новоросії» Олега Царьова. Вищезазначені особи та більшість членів їх організацій знаходяться у розшуку за антиукраїнську діяльність та вбивство українських громадян.

Особливо варто звернути увагу на загрозу від «Росспівробітництва» та пов'язаних з нею організацій щодо роботи з молоддю. Наочним прикладом є молодий активіст «Верного казачества» Олексій Савельєв, який у 2014 у шістнадцятирічному віці поїхав допомагати окупації Криму, а згодом воював на Сході на боці сепаратистів. Зараз переховується у Росії. Це не єдиний випадок подібних результатів вербування молоді з боку «Росспівробітництва» та його поплічників. Подібна ситуація спіткала 17-річного Микиту Берлізова, друга Савельєва.
Залучення та спонсорування сепартиських організацій з боку «Росспівробітництва» не припиняється досі.

У вересні 2016 році у Сумській області СБУ провело обшук у квартирі організатора заходу «Юний розвідник», який був організований Російським центром культури та науки. Під час даної події дітям поширювали ворожу пропаганду та навчали військовій справі. Організатора було затримано, так як під час обшуку виявили сепаратистські листівки, «георгіївські стрічки» та проросійську символіку.

У березні 2016 році у Миколаєві «Росспівробітництво» організувало захід до «8 березня», на який були запрошені представники організацій «Молодая гвардія» та «ВНО «Русичь»», які у 2014 році активно пропагували ідеї «русской весны» та організовували акції на підтримку створення сепаратиських республік за аналогом «ЛНР» та «ДНР».

У 2017 році виник скандал щодо регулярних безкоштовних поїздок школярів та студентів до Росії за програмою «Здравствуй, Россия», де молодь пропагували навчатися у російських вищих навчальних закладах, пропагувати російську мову та культуру у своїх містах, закликали змінити своє ставлення до Росії як до агресора та переконували, що російської окупації немає.

Окрім причетності «Росспівробітництва» до ворожої діяльності є ряд інших юридичних порушень з боку цієї установи, що додатково ставить під сумнів законність перебування за адресою м.Київ, вул. Борисоглібська, 2.

А саме:
- Приховування своїх банківських рахунків від фіскальної служби України, що унеможливлює моніторинг надходжень коштів та їх виведення.
- При отриманні будівлі у користування «Росспівробітництво» знехтувало Законом України та отримало приміщення без наявності зареєстрованої юридичної особи. Орендодавцем будівлі є фіктивна фірма.
- За договором «Росспівробітництва» та державними органами установа отримувала лише перший поверх будівлі, але поза цим захопили ще всі інші, тобто всі п'ять.

ВИМАГАЄМО ЗАБОРОНИТИ ДІЯЛЬНІСТЬ В УКРАЇНІ РОСІЙСЬКОГО ЦЕНТРУ КУЛЬТУРИ ТА НАУКИ, ЩО БІЛЬШ ВІДОМИЙ ЯК "РОССПІВРОБІТНИЦТВО"!

Підписанти:
1. С14
2. Національний корпус
3. ВО "Свобода"
4. Волонтерський центр "Народний тил"
5. ГО "Всеукраїнське об'єднання "Автомайдан"
7. НВР "Правий сектор"
8. Громадський сектор Євромайдану
9. Фундація "Вільні люди"
10. Молодіжний націоналістичний конгрес
11. Національний альянс
12. Традиція та порядок
13. ВГО "Сокіл"
14. МГО "Моноліт"
15. Київська міська спілка ветеранів АТО
16. Спілка ветеранів війни з Росією
17. НР "Карпатська січ"
18. ГО "Український мілітарний центр"

Закликаємо заборонити трансляцію ЧС з футболу, що проходитиме в Росії
Відповідне звернення активісти "Вільних Людей" надіслали Віце-прем'єр-міністру України Vyacheslav Kyrylenko та Міністру молоді і спорту Ігор Жданов. Зокрема, йдеться про повну заборону на трансляцію Чемпіонату світу з футболу 2018 року - як у прямому ефірі, так і в записі.

"Вільні Люди" переконані, що будь-які спортивні, культурні, освітні заходи на території держави-агресора - не заслуговують на увагу українського суспільства. Відмовитись від будь-якої взаємодії з усім, що стосується Росії - це адекватна зовнішня політика держави, що перебуває у стані війни. Бойкотувати будь-які заходи агресора - це необхідність, адже є величезна ймовірність, що саме такі заходи - майданчик для ведення інформаційної та психологічної війни.

"Зазначена спортивна подія - це майданчик російської пропаганди, на якому демонструватиметься "сильна Росія", популяризуватиметься російський уряд (який забезпечив проведення «унікального та найкращого за всі часи» Чемпіонату світу з футболу), спотворюватимуться факти. Бо останні 5 років «нищівна» російська пропаганда діяла саме так, як в Україні, так і у всьому світі", - йдеться у зверненні.

Питання, порушене у зверненні, повинно розглядатись через призму належного формування та реалізації, як Кабінетом Міністрів України, так і центральними органами державної влади, державної політики у сфері інформаційної безпеки країни, національно-патріотичного виховання та захисту суспільної моралі, оскільки від дії Уряду залежить наскільки російська пропаганда може знайти свої прихильників серед українського населення, що в цілому впливає на суспільно-політичну ситуацію в Україні.

На разі відомо, що трансляцію ЧС 2018 планує вести державний суспільний мовник – Національна суспільна телерадіокомпанія України. "Ми вважаємо неприпустимим факт, що суспільний мовник, створений з метою консолідації українського суспільства та який отримує фінансову підтримку з державного бюджету України, буде фактично транслювати пропаганду направлену проти нашої Держави. Крім того, інформування населення про спортивні події, які проводяться на території держави-агресора, може нівелювати заходи, які провадяться в рамках захисту інформаційної безпеки і загрожує формуванню ціннісних орієнтирів та утвердженні національно-патріотичної і громадянської свідомості", - йдеться у зверненні.

"Стосунки України з Росією в усіх без винятку сферах мають бути розірваними: чи то стосується економіки, чи релігії, чи освіти, чи культури. Сучасна російсько-українська війна є гібридною, тобто боротьба ведеться в усіх сферах суспільного життя. І фраза "спорт поза політикою" не витримує жодної критики", - зазначає Serhii Kuzan, ініціатор звернення, заступник Керівника Проводу "Вільних Людей".

#worldcupboycott

Савченко. Висновки
Бачимо багато дописів та дискусій щодо боротьби за звільнення Савченко. Хто жалкує, хто кепкує. У цих розмовах треба розуміти, що звільнення Савченко та її перетворення на "терориста номер 1" - це два різних процеси. Україні потрібно було боротися за звільнення Савченко, так само як потрібно боротися за звільнення кожного бранця та полоненого. Тому що ми своїх не здаємо.
Із звільненням Савченко історія про боротьбу за життя українського полоненого завершилась. Те, що Надія повернулася - було перемогою. Процес, який почався після, повинен був супроводжуватися комплексом заходів, які проходять усі побувавші у полоні. На жаль, частина з цих людей повертається завербованими ворогом. Техніки психологічного впливу ФСБ в поєднанні з спецфармакологією ламають людей, руйнують їх психіку, перетворюють їх на вірних послідовників Кремля. Не усіх. Але деяких. Зараз стає зрозумілим, що її розкрутка стала початком тривалої спецоперації російських спецслужб. Тонке місце нашої слабкої політичної системи, про яке достаменно знали росіяни - це прагнення швидких політичних дивідентів. Звичка української еліти політизувати кожне питання та звичка українського суспільства до побудови ідолів зіграло з країною злий жарт. І нам усім ще потрібно буде дослідити і механізм, завдяки якому Савченко була виокремлена з потоку полонених і механіку її попадання у список до ВР. Який відключив механізми подальшого контролю з боку спецслужб за її діяльністю.
Також нам усім потрібно буде зрозуміти роль Медведчука у цих процесах. Коли Савченко стала фактором внутрішньоукраїнської політичної боротьби - між президентом та його конкурентами, почався процес інформаційного самопідживлення. І фактично реалізація стратегічних задумів Кремля відбувалася, нажаль, завдяки зусиллям самих українців. Росіяни ж здійснювали концептуальний контроль операції, модеруючи меседжі та через підконтрольні Кремлю українські медіа, надаючи Надії майданчик для їх озвучування. Мені здається, що підготовка державного заколоту і використання Савченко в якості VIP-бойовика свідчить про те, що Кремлівські стратеги не змогли досягти своєї головної мети - сконструювати з Надії позасистемного народного лідера, який повинен був прийди до влади або законним шляхом, або шляхом массових протестів. Адже, хочу нагадати, ще півроку тому йшлося про побудову партії, всеукраїнський рух, політичний діалог з "народом Донбасу"...
На наше щастя, якість людського матеріала внесла свої корективи. Савченко без заперечень була і лишається насамперед інформаційно-ідеологічною зброєю Кремля. Ця зброя не буде повністю дезактивована слідчим ізолятором і безсумнівно принесе державі ще низку проблем. Але на тлі останніх подій потрібно зробити декілька висновків.
По-перше, питання національної безпеки - не тема для політеса. Виживання держави, контртерроризм, протидія агресивним планам ворогів - це не тема для набивання рейтингів в ефірах. На жаль, навіть сьогодні ми бачили виступи у яких арешт Савченко обсмоктувався для вирішення вузькополітичних питань. Або втопити конкурента. Або перевести тему на свою. Коли так відбувається, коли інформація про загрозу існування України змішується з політиканством - суспільство втрачає довіру до такої інформації, а значить і до теми реальності та жаху загроз.
По-друге, для того щоб вберегтися від зовнішніх впливів та російських спецоперацій мало боротися тільки з терористичною та військовою загрозою. Театр сучасної війни - це передусім медіа, політика, економіка. І для того, щоби парирувати загрози, які породжуються іноземними системами потрібно розвивати свої. Систему професійних спецслужб, з кадровими призначеннями які здійснюються за професійним, а не за кон'юнктруним принципом. Систему контрпропаганди, яка буде в тому числі передбачати жорстке придушення фінансованих з російських джерел медіа, систему політичною гігієни, за якої проросійські політики будуть сидіти на на перемовинах у першому кабінеті, а у СІЗО. Поки ми не побудуємо таких систем, ми завжди будемо наздоганяти наших ворогів і відповідати своїми тактичними рішеннями на їх стратегічні плани.
Sergey Vysotsky, заступник Керівника Проводу Вільні Люди, народний депутат для Censor.net

Бій за закон про нацбезпеку - бій за реальні реформи та євроатлантичний вибір, - Андрій Левус
Не даймо шансу совку і реваншистам.

Комітет нацбезпеки прийняв абсолютне справедливе рішення щодо законопроекту Президента «Про національну безпеку». До першого читання законопоект пройде через робочу групу й ще одне засідання Комітету. У комітетських правках всім нам треба відстояти рекомендації ЄС, НАТО та США щодо реформ в системі нацбезпеки. Це стартовий закон для реальних реформ в армії, СБУ, розвідці та багатьох інших формуваннях.

Реваншисти у владі та опозиції хочуть залишити совок й ізолювати нас від Заходу, наблизивши до Москви. Тому, друзі, треба мобілізуватись.

Андрія Лесика - під арешт!
Соратника Віктора Медведчука, Голову Харківської територіальної ради руху "Український вибір - Право народу", колабораціоніста Андрія Лесика випустили з-під варти. Обвинувальний акт було повернуто прокурору і відмовлено у обранні запобіжного заходу.

Нереформована судова система, яка залишилися нам у спадок від диктатури Януковича, вкотре кинула виклик національним українським силам. Цей ганебний акт не лишиться без уваги громадськості. Вільні Люди надіслали десятки звернень до правоохоронних органів та органів державної влади щодо антидержавної діяльності Медведчука, його структур і його покірних сателітів, яким є Андрій Лесик, що публічно виступав за повалення конституційного ладу в Україні під час спецоперації РФ - "русская весна". Маємо чітко розуміти, що якщо ця ситуація не буде вирішена в правовому полі - в українському суді, то це призведе до суду народного.

Нагадаємо, що Лесика затримали в Луганській області і доставили до суду 15 грудня 2017 року. Йому оголошено підозру за ч.2 ст.110 КК України (посягання на територіальну цілісність і недоторканість України особою, яка є представником влади).

За попередніми даними розслідування, проведеного слідчими Служби безпеки України, будучи депутатом, Лесик закликав до зміни меж території держави. Зокрема, в публічних виступах він закликав блокувати транспортні розв'язки, щоб не давати пересуватися по місту військовим і поліції, провести незаконний референдум, не підкорятися законній державної влади.

Такі персонажі як Андрій Лесик, соратники Віктор Медведчука, є головними агентами впливу РФ в Україні. Сьогодні члени "Українського вибору" намагаються дестабілізувати країну проведенням сепаратистських з'їздів за так званий "спецстатус" та "економічну незалежність" регіонів.

Активісти "Вільних Людей" ще 2 роки тому передали правоохоронцям відповідну заяву про злочини з підписами близько сотні народних депутатів та кількома тисячами підписів громадян, зібраних в рамках кампанії "Медведчук - під арешт", що пройшла у багатьох містах України.

22 квітня 2016 року Печерський районний суд м. Києва зобов'язав правоохоронців порушити кримінальну справу проти Віктора Медведчука, однак через відсутність політичної волі справа не доведена до логічного завершення.

"Вільні Люди" і надалі тримають це питання на контролі і готові співпрацюавати з правоохоронцями для ефективної діяльності з протидії колаборантам.

Андрій Левус, Керівник Проводу "Вільних Людей" про висновки з прес-конференції Путіна
Російську імперію потрібно знищити, а не домовлятись з нею.

1. Росія путінська, червона, біла - зло та загроза для цивілізації.
2. Спроби домовитись з Москвою, знайти точки порозуміння - ілюзія, яка завершується війною та геноцидом.
3. Лише усвідомлення двох попередніх фактів дасть змогу світовій громадськості й Україні діяти адекватно, а саме - формувати глобальну міжнародну коаліцію протидії найбільшій загрозі ХХІ століття - ядерній орді. Мета такої коаліції - знищення імперії зла, формування на постросійському просторі етнічних республік корінних народів та їхнє долучення до простору свободи всього вільного світу.
4. Україна, як і століття тому, є на передовій лінії цього процесу. Без України російська імперія - невповноцінна. Успішна і сильна Україна - фронтир Заходу, головний гравець в демонтажі імперії.
5. Для того, щоб це осягнути, необхідно очистити Україну від усіх московських впливів, вичавити совок з усіх сфер життя та сформувати державу - «броньовану вітрину», або державу-таран, яка послідовно нищитиме ядерну орду.

Скандальний мовний закон Колісніченка-Ківалова скасовано
Рішення Конституційного Суду можна вважати історичним: закон, що фактично спрямований на знищення української мови, майже шість років працював на користь держави-агресора - Російської Федерації.

Закон "Про засади державної мовної політики", який внесли народні депутати Вадим Колесниченко та Сергій Ківалов, був ухвалений, підписаний та набув чинності у 2012 році. Його головна загроза полягала в русифікації та витіснення української мови з ужитку: для цього було встановлено офіційне використання регіональних мов у роботі місцевих органів державної влади.

Важливо розуміти, що рішення Конституційного Суду - ще не остаточна перемога. Час боротись з негативними наслідками та впливом на мовну ситуацію в державі. Зволікати не можна - нарешті дорога для прийняття нового законопроекту, що регулюватиме мовну сфера, чиста.

Наступним кроком має бути прийняття нового законопроекту № 5670 д "Про забезпечення функціонування української мови як державної". Саме цей закон, співавторами якого є Андрій Левус, Керівник Проводу "Вільних Людей" та Сергей Высоцкий, заступник Керівника Проводу, дає Україні реальний шанс побудувати цілісну систему розвитку, захисту і підтримки української мови.

Нищення української мови відбувалося століттями. Втрачаючи мову, людина втрачає свою ідентичність і полегшує ворогу шлях для своєї експансії. Підтвердженням є той факт, що Росії вдалось окупувати українські території, на яких проживає російськомовне населення. Саме тому зміцнення позицій української мови як державної - це надважливий пріоритет національної безпеки України, одна з умов збереження незалежності та перемоги у війні.

Студенти - не інструмент для маніпуляцій адміністрації НМУ
Вільні Люди закликають припинити тиск та дискредитацію Міністерство охорони здоров'я України та міністра Уляна Супрун. Спочатку Генадій Москаль дозволив собі хамські випади в бік міністра, тепер розігрується театр з обуренням студентів та викладачів НМУ ім.О.Богомольця щодо нібито втручання МОЗ в навчальний процес.

Ці та інші нападки на команду МОЗ насправді є результатом системних реформ в сфері охорони здоров'я, які започаткувала Уляна Супрун. Старі, корумповані клани, які протягом 25 років розвалювали медицину та наживались на потоках і корупції, не хочуть змін і роблять все, аби вони не відбулись.

Те, що ми бачимо сьогодні навколо НМУ ім. О.Богомольця - це саботаж адміністрації та деканів університету. Під виглядом студентського страйку, адміністрація фактично зриває навчальний процес, позбавляючи студентів не тільки можливості навчатись, а й права на вибір. Варто пам'ятати, що студентство - рушій суспільних змін. Саме студенти стали локомотивом Революції Гідності. Вони вийшли на Майдан, відстоюючи власне право на волю. І вони заслуговують на відповідну систему освіти європейського зразка.

Те, що студенти НМУ – вільні, підтверджує факт їхнього обурення «цирком», що влаштувала адміністрація. Кайдани на дверях до навчальних корпусів, чіткі вказівки від підконтрольного адміністрації студсамоврядування, заклики усунути керівництво МОЗ - це не самоорганізований студенстький рух. Це ініціатива адміністрації, що вказує на ілюзію безмежності повноважень, страх втратити владу.

Конфлікт, що почався з відсторонення ректора НМУ, перетворюється у стару політичну гру «Супрун, гоу хоум!». Саме такі гасла з'являються на плакатах фейкового страйккомітету. Це немає нічого спільного із справжнім протестом, а є лише ще однією ланкою боротьби проти реформи МОЗ. «Вільні люди» підтримують У.Супрун та її команду в справі реформи охорони здоров'я та закликають студентів і викладачів НМУ ім.О.Богомольця не бути масовкою в спробах корупціонерів повернути втрачені позиції.

Декомунізація - в дії?
У Кривому Розі під час параду до Дня визволення міста - червоні прапори з серпом і молотом. Що це - зухвала демонстрація "русского міра" в Україні, детально спланована провокація, черговий сюжет для російської пропаганди? Одне зрозуміло точно: це - не випадковість, недбалість, незнання історії чи декомунізаційних законів. Це - спланована акція "п'ятої колони".

Крім червоних прапорів, зверніть увагу на стрічки на бійцях Національної Гвардії: дуже нагадують "георгіївські". Подразнювач, який точно обурить свідому частину українського суспільства, а значить - приверне увагу.

Спроба реваншизму у Кривому Розі - це тест для держави: чи промовчимо, допустимо нахабність колаборантів, чи продемонструємо: усьому російському - не місце в Україні.

Вільні Люди вимагають від Міністерство внутрішніх справ, Служба безпеки України, Національна гвардія України провести невідкладне розслідування, знайти організаторів та покарати за такий "перфоменс". Ми готуємо офіційне звернення, але закликаємо не чекати на хвилю громадського обурення, а терміново виконати свою роботу - захистити національний простір України від вияву колабораціонізму.

По-перше, це пряме порушення декомунізаційного законодавства, яким заборонено використовувати певну символіку, зокрема - серп і молот.

По-друге, це - відвертий вияв колабораціонізму, пропаганда ворожої ідеології, маніпуляція історичною спадщиною - і все на користь ворожої Російської Федерацій. Йдеться про внутрішніх ворогів, які свідомо організовують подібні марші з радянськими прапорами, аби дестабілізувати ситуацію, сподіваючись укріпити осередок "русского міра" в Україні.

І зрештою, це суперечить здоровому глузду: як, на четвертому році російської збройної агресії, анексії Криму та окупації Донбасу, бійці Національної Гвардії урочисто несуть червоний радянський прапор поруч з державним жовто-блакитним?! Як можуть існувати поруч дві протилежності, що протягом століть перебувають у боротьбі?...

Коли розпочнеться розслідування щодо Миколи Скорика?
Чотири роки минуло від дня, коли Одесу сколихнуло криваве побоїще. 19 лютого 2014 року біля будівлі Одеської обладміністрації, антимайданівці напали на учасників акції "Досить стріляти". Винних досі не знайдено і не покарано.

Що заважає Генеральна прокуратура України, Служба безпеки України, Міністерство внутрішніх справ вести розслідування? Ім'я одного з підозрюваних, що може свідчити, давно відоме: Микола Скорик, депутат "Опоблоку", екс-очільник Одеської облдержадміністрації.

Чотири роки ми чуємо лише гучні заяви та обіцянки Генерального прокурора України Юрій Луценко стосовно зняття недоторканості з Миколи Скорика. Нагадаємо, що він особисто наголошував на ролі Скорика в організації сепаратизму в Одеському регіоні, безпосередню причетність до побиття активістів акції "Досить стріляти", а також причетність до розвалу української армії та СБУ, узурпації влади, розкрадання країни і "практично продаж суверенітету України за тримільярдний кредит від Путіна", заклики з РФ екс-президента країни Віктора Януковича ввести в Україну російські війська.

Чому відповідна постанова досі не зареєстрована у Верховній Раді? Вільні Люди вимагають невідкладно зняти недоторканність і притягнути до кримінальної відповідальності Миколу Скорика.

"Якщо відповідні державні органи не виконують свою роботу, громадськість допоможе. Ми будемо діяти іншими методами, більш зрозумілими та ефективними. Організатори "русской вєсни" дуже вільно почувають себе в Україні і думають, що так і має бути. Але реванш не пройде. Ми не дозволимо цьому статись", - наголошує Дмитро Гуменюк, член Проводу Вільні Люди, керівник Вільні Люди. Одеса.

Крім того, закликаємо правоохоронні органи розпочати службові розслідування щодо виконавців побиття. Багато з тих, хто чотири року тому бив активістів, сьогодні продовжують працювати на своїх посадах у правоохоронних органах. Слід створити комісію, аби очистити поліцію від "старих кадрів", вірних режиму Януковича.

Вільні Люди готові співпрацювати та сприяти процесу розслідування та відкриття кримінального провадження проти організаторів та виконавців побиття активістів в Одесі 19 лютого 2014 року.

Мова - важливий пріоритет
У Міжнародний день рідної мови кожен повинен запитати себе: а що я зробив для підтримки української мови? І депутати - в першу чергу. Давно час прийняти законопроект №5670д "Про забезпечення функціонування української мови як державної".

Невже сьогодні, в умовах російсько-української війни, ми досі не розуміємо: ставлення до мовної проблеми як чогось вторинного - спричинює серйозні наслідки? Мова - це стратегічний елемент існування держави. Українці повинні створювати власний інформаційний продукт. Адже використовуючи чужу мову, ми стаємо ретрансляторами ворожої ідеології. Зневажливе ставлення до мовного питання "годує" сусіда-агресора.

Невже ми досі не усвідомили, що мова - це не просто засіб спілкування, але і зброя? Зробити інформаційний простір повністю україномовним - перша умова, за якої Росія вимушена буде припинити втручатись у справи нашої держави.

Невже історія не навчила: якщо ставитись до української мови як чогось другорядного, процвітає сепаратизм, всередині держави утворюються різноманітні "квазі-республіки", відбуваються анексії територій?

Вільні Люди вимагають внесення законопроекту №5670д "Про забезпечення функціонування української мови як державної", співавторами якого є Андрій Левус, Керівник Проводу "Вільних Людей" та Sergey Vysotsky, заступник Керівника Проводу, на розгляд до парламенту, а також невідкладне прийняття закону. Законопроект дає Україні реальний шанс побудувати цілісну систему розвитку, захисту і підтримки української мови.

«Вільні Люди» вимагають негайного арешту Злочевського
Микола Злочевський, один із аріхтекторів корупції в часи Януковича, який спокійно розгулює по Києву – це вирок теперішній правоохоронній та судовій системі. З таким успіхом скоро сюди приїдуть Азаров, Янукович та інші представники їхньої кліки.

Вимагаємо поновити розслідування злочинів екс-міністра охорони навколишнього природного середовища, утікача Миколи Злочевського.

Людина з найближчого оточення Януковича, що вкрала в України мільярди гривень, а потім - втекла, зараз перебуває у Києві і почуває себе в безпеці. Це - викривлена реальність, сюрреалізм, якого не мало б бути в постреволюційній державі.

Нинішня влада «покриває» попередників, домовляючись з ними. Це - прямий шлях до реваншу, що відкине Україну далеко назад. Україна повинна рухатись шляхом оновлення та зміни старої системи, аби чинити ефективний опір зовнішньому ворогу. Натомість, найзатятіші вороги знаходяться в Києві.

Те, що реваншисти поступово і наполегливо намагаються повернути свої впливи в Україні, - заклик до дії. Ми не ігноруватимемо такий відвертий вияв реваншу.

«Вільні Люди» вимагають від САП поновити розслідування у справі Миколи Злочевського щодо незаконного збагачення, зловживання службовим становищем та заволодінні бюджетними коштами. Підстав достатньо: власник газодобувної групи Burisma Holdings заволодів великою кількістю надр та родовищ саме під час перебуванні на посаді керівника Державного комітету природних ресурсів (2003-2004 рр.) та міністра охорони навколишнього природного середовища (2010-2012 рр.).

У 2014 р., зрозумівши, що Революція Гідності перемогла, а корупцію і злочини «кришувати» більше нікому, Микола Злочевський втік з України. Що змінилось з того часу, що тепер він повернувся в Київ і вільно проводить зустрічі, забезпечуючи свій бізнес, побудований на вкрадених в українців грошах? Чому суди спокійно знімають Злочевського з розшуку? Чому на це немає реакції від правоохоронців, а САП спокійно закриває справу проти подібного ділка? Вимагаємо негайно поновити розслідування та винести справедливий вирок.

Ніхто з корупціонерів та злочинців не має права ухилятись від закону. Ніякі домовленості, особисті контакти, інші важелі впливи не повинні утверджувати вибірковість правосуддя.

Ми протестуємо проти реваншу і вимагаємо від влади негайно покарати винних в розкраданні державних коштів. Саме це - основний обов'язок Генпрокуратури та новостворених антикорупційних органів, таких як НАБУ та САП, але аж ніяк не легалізація та закривання очей на злочини попередників.

Андрій Левус: зупинити реванш
Ми напередодні подій, аналогічних до зриву підписання Угоди у Вільнюсі. Від нас залежить, яким курсом далі рухатиметься Україна. Шляхом оновлення і опору окупантам, чи манівцями капітуляції і реваншу.

Зрив антикорупційної реформи веде до ізоляції держави, а отже до реваншу. Тому ми вимагаємо нормального закону про антикорупційний суд.

Нас знову годують казочками про мир на умовах окупантів. Тобто про капітуляцію і реванш проросійського курсу. Ми вимагаємо на законодавчому рівні визнати РФ агресором, а Крим і Донбас - окупованими територіями.
США застосували санкції щодо Медведчука, активи Ахметова на Заході арештовані. В Україні ці двоє, плюс всіляки бойки, мураєви, льовочкіни, як вареники в маслі. Хіба це не реванш? Ми прагнемо, щоб вони були покарані, як і колаборанти, що з хлібом сіллю зустрічали окупантів в 2014 році.

Московська «церква» і квазікультура руйнують духовний простір нації. Вони готують реванш проросійських сил. Ми хочемо це зупинити.

Більшість обленерго належить Бабакову. В Україні працює безліч окупаційного бізнесу. Ці гроші йдуть і на реванш, і на вбивство наших героїв на сході. Ми вимагаємо санкцій і націоналізації майна окупантів.

Це не популізм.

Наші вимоги оформлені в законопроектах, які Адміністрацією Президента блокуються роками.
Ми проти хаосу і руїни. Ми не протестний рух «революція заради революції». Ми за сталу розбудову держави. Але це не означає, що ми повинні бути осторонь, коли реванш на порозі.

Коли я кажу «ми» - то це бійці Самооборони Майдану, добровольці, волонтери, об'єднані в мережу Вільні Люди, створену в 2013 році. А також наші партнери - Рада патріотичних організацій Донбасу, C14, УНСО, Молодіжний націоналістичний конгрес, Національний альянс, різні об'єднання ветеранів та волонтерів.

Національна ініціатива "Стоп Реванш" не належить ні до зрадофілів-популістів, ні до порохоботів. Нас не об'єднують політично-партійні плани, а лише спільне передчуття небезпеки реваншу та рішучість дати йому відсіч.

Ініціатива відкрита до координації і розширення.
Прошу також друзів, особливо з медіа, допомогти з поширенням інфи про захід Марш "Стоп Реванш".

Долучайтесь!

«Вільні Люди» підтримують
Національну ініціативу "Стоп Реванш"
Останнім часом внутрішньо-політична боротьба суттєво змістила ключові пріоритети України. Політики забули, що найважливіше сьогодні – це боротьба з російською агресією та необхідність деокупації України від російської агентури і її впливів. В умовах гострої російсько-української війни ми не маємо права на помилку і всі зусилля варто сконцентрувати на зміцненні України в цьому протистоянні.

Коли важливі для України закони та рішення не приймаються або відкладаються, це вже не викликає такої гострої реакції в суспільства та політиків, як кілька років тому. Власне цього Росія і домагається. Тому необхідно повернути в порядок денний головну тему - прийняття деокупаційного пакету законодавства.

Не меншою загрозою є поступовий та системний реванш олігархічно-колоніальної системи в Україні. Олігархи та їхні інтереси продовжують домінувати в політиці, економіці, медійному просторі. За допомогою своїх ресурсів та впливу, вони послідовно дискредитують будь-які реформи, блокують боротьбу з корупцією, гальмують економічний розвиток, провокують політичне протистояння та дестабілізацію. Їхні інтереси йдуть в розріз із державними інтересами України та її міжнародних союзників. Усе це може призвести до втрати міжнародної підтримки, ізоляції України та повернення її в орбіту Москви. Власне вони є інструментом немілітарної політики Росії щодо відновлення свого контролю над Україною. І в цьому питанні олігархи мають підтримку як в українські владі, так і в так званій опозиції. Це потрібно зупинити, олігархічно-колоніальна система повинна бути остаточно демонтована.

16 січня Вільні Люди долучаються до Марш "Стоп Реванш". Ми вимагаємо від Президента України та депутатів ВРУ ухвалити рішення, які чітко окреслять комплексну політику з деокупації України та зупинять реванш олігархічно-колоніальної системи. Верховна Рада повинна ухвалити закони:

1. Про деокупацію та реінтеграцію Донбасу (№ 7163);
2. Про колабораціонізм (№7425, №7426, №5086);
3. Про Антикорупційний суд із врахуванням зауважень Венеціанської комісії і не допустити ізоляції держави на міжнародній арені;
4. Про гуманітарну деокупацію – законопроекти про українську мову, церкву тощо для комплексної протидії впливу Росії (№4511, №2858, №6623, №5670-Д);
5. Про санкції проти держави-агресора Російської Федерації. Ввести санкції проти російських та проросійських олігархів, притягнути до відповідальності Фірташа, Льовочкіна, Новинського, Медведчука, Ахметова та ін. (№2509, №2607, №5397, №2624, №3779).

Це далеко не повний перелік того, що потрібно було зробити ще вчора, але це не зроблено і сьогодні. Верховна рада, Президент та уряд мають негайно повернутись до цих питань і прийняти їх. Жодна ваша псевдополітична боротьба за потоки, власність і владу не матиме жодного сенсу, якщо Україна не вистоїть у війні проти РФ. Якщо ви забули, для чого вас обрали громадяни України - ми вам про це нагадаємо.

Усі наші дії - на відштовхування керівництва держави від Кремля
У щорічнику The Economist натрапив на цікаву замітку, де йдеться про вибір, який доведеться зробити Петру Порошенку у 2018 році. Цей вибір спроектує цивілізаційний розвиток української нації і держави в найблище десятиліття, а може і більше.

У 2018 році Петро Олексійович повинен визначитися з своєю точкою опори. Зробити вибір між Заходом та Росією. На даний час ці два варіанти залишаються реалістичними і все залежить від зовнішньополітичної кон'юнктури та державницької зрілості громадянського суспільства в Україні.

Захід почав в ультимативній формі вимагати від Порошенка виконувати кредитні зобов'язання. Активну фазу цього процесу ми мали змогу спостерігати на прикінці минулого року, коли Банкова, руками СБУ та Генпрокуратури, здійснила спробу поставити під контроль НАБУ і його очільника Ситника. З початком 2018 року постане питання Антикорупційного суду в розрізі національної безпеки. Створення Антикорупційного суду (в інтерпритації США з поправками Венеціанської комісії, а не законопроекту Порошенка) дає реалістичні надії на повалення олігархічної системи через кримінальні провадження. До речі, через корупцію в Укроборомпромі сам Порошенко має всі шанси стати їх фігурантом.

Росія, здавалося би ще три роки тому, здійснила неможливе - окупувала частину території України, зберегла свою агентуру в політиці, економіці, культурно-релігійному середовищі, медіа. Основні агенти Росії (Медведчук, Льовочкін, Новинський, Фірташ та інші) мають пряме спілкування з Адміністрацією Президента.

2018 рік стане викликом для українських патріотів, майданівців на національних почутях яких будуть грати технологи різних таборів. Тому зараз як ніколи потрібно зберігати здоровий глузд і всіма своїми діями відштовхувати керівництво держави від Кремля.

Цього року ми відзначатимемо 100 років створення Української Держави.
Минуло 100 років, а ворог залишився той самий і його методи знищення нашої Держави залишилися незмінними.

Іван Ковалик, координатор Вільні Люди Тернопіль - Самооборона Майдану

Звернення ініціативи Першого грудня - твереза оцінка сучасної політичної ситуації
З огляду на останні події, загострення протистояння "всі проти всіх", ініціативна група "Першого грудня" закликала учасників політичного життя зупинитись - інакше "ігнорування цих очевидних правил може обернутися для держави катастрофою".

Сьогодні суспільство поляризувалось і бачить лише два шляхи: або підтримувати Президента, або виходити на "Міхомайдан". Насправді, існує третій шлях, заснований на цінностях Революції Гідності. Саме навколо них має бути сформована платформа, що охопить усі сфери державного життя - і економіку, і культуру, і політику.

Ми підтримуємо висловлену державницьку позицію. Це звернення не лише до політиків, а й до суспільства. Якщо громадськість не діятиме за цим "порядком денним", то декларація залишиться існувати лише на папері.

Повний текст звернення - тут.

Ініціативна група "Першого грудня" — об'єднання, створене у 20-ту річницю референдуму за незалежність України відомими інтелектуалами та громадськими діячами. В основу програмних документів закладена декларація, яка містить базові принципи для об'єднання українського народу, та Хартія Вільної Людини, яка відтворює життєві орієнтири для нашого суспільства.

Вільні Люди закликають бойкотувати захід "Успішної варти" Клименка у Відні
14 грудня у м.Відень, Австрія відбудеться круглий стіл, на якому організатори – так звана "правозахисна група" "Успішна варта" обговорюватимуть з австрійськими парламентарями, представниками міжнародних організацій, функціонерами інститутів питання "порушення свободи слова в Україні".
Громадська організація "Вільні Люди" звертаються до української громади вжити можливих заходів щодо інформування австрійських парламентарів та інших запрошених учасників щодо організаторів та цілей круглого столу "Успішної варти".
Закликаємо австрійську сторону бойкотувати круглий стіл.
Громадська організація "Вільні Люди" вимагає від Міністерства закордонних справ України, Посольства України в Австрії, особисто Надзвичайного і Повноважного Посла України в Австрії Олександра Щерби реакції: зайняти державницьку позицію, висловити рішучий протест заходу "Успішної варти".
Представників парламенту Австрії, а також інших запрошених до участі у круглому столі "Успішної варти" закликаємо бойкотувати захід. Підтримка та участь у подібних івентах – це легітимізація антизаконних дій організаторів, підтримка сепаратизму та російської агресії в Україні, неповага до незалежності та самостійності України.
Враховуючи зазначене, вважаємо:
  1. Проведення круглого столу "Успішної варти" організовують представники уряду екс-президента-утікача Віктора Януковича, що прагнуть реваншу і мають на меті відвернути міжнародну спільноту від співпраці з чинним урядом України.
  2. Будь-яка співпраця з організаторами "Успішної варти", є грубим порушенням діючих санкцій Євросоюзу проти Олександра Клименка, які накладені законно (підтверджено рішенням Європейського суду загальної юрисдикції 8 листопада 2017 року).
  3. Необхідно бойкотувати проведення круглого столу "Успішної варти", оскільки участь у заході – це пряме потурання агресії Російської Федерації в Україні, нехтування демократичними принципами вільної Європи.

П'ять кроків, щоб зупинити реванш, ізоляцію та капітуляцію
Відсутність законопректу про обмеження НАБУ - це добре, але мало. Потрібні наступні кроки:

1. Закликаю лідерів БПП і НФ відкликати законопроект, який обмежує НАБУ.
2.Від ініціативи звільнення Єгора Соболєва теж слід відмовитись.
3. Закликаю ГПУ та СБУ відкрити провадження за статтею «державна зрада» щодо високопосадовців, які покривають злочинні схеми Бойка, Фірташа, Льовочкіна, Медведчука, Клименка та інших.
4. Зробити розслідування справи Курченка/Саакашвілі максимально об'єктивним. Залучити до нього НАБУ
5. Пришвидшити створення Антикорупційного суду та призначити чесних аудиторів НАБУ

В іншому випадку, останні ініціативи Президента (спроба арешту Саакашвілі, зняття Соболєва, законопроект щодо НАБУ) треба трактувати як свідому спробу знищити антикорупційну реформу та ізолювати Україну від західних партнерів.

Антикорупційні активісти теж зобов'язані провести власне розслідування щодо Саакашвілі та зробити відповідну заяву. І головне - всі сторони мають зупинити ескалацію політичного конфлікту. Ще не пізно вирішити ситуацію в цивілізований спосіб.

Андрій Левус, Керівник Проводу "Вільних Людей"

Жодних сентиментів і поблажок: агентура Москви і у владі, і в опозиції має бути ліквідована
Говорячи про фінансування Саакашвілі Курченком, Андрій Левус, Керівник Проводу «Вільних Людей», наголошує на фактах, про які варто пам'ятати:

1. Фонд Саакашвілі «На благо Одеси» за часів його керівництва Одеською ОДА фінансували партнер сєпара Маркова Аднан Ківан, російський олігарх Фєдоричев, партнер ФСБ і Януковича Борис Кауфман та інші «достойники».

2. Міхо не зробив нічого для очищення Одещини від кримінальних схем Курченка, Фірташа, Юри Єнакієвського. Навпаки. Призначав людей Єнакієвського на державні посади. Сприяв Кауфману і Ківану.

3. Головними інформаційними спонсорами Міхо сьогодні є сєпар-ТВ «Страна.юа» Гужви і «Нюсван» Мураєва.

«Здоровий протестний громадянський рух потрібен Україні. Але це явно не про Саакашвілі. Влада сказала А. Змусимо її сказати Б. Тобто, якщо викрили фінансування Міхо Курченком, то наступними мають бути арешти державних службовців і силовиків, які покривають бізнеси Медведчука, Фірташа, Клименка та інших покидьків. Все, що смердить Москвою має бути знищено. Лише так переможемо», - зазначає Левус.

Не готовий вмерти – не голодуй. Не готовий стрибнути – не лізь на дах
Як же дістали ваші «розводняки», ваші політ технологи, що вважають людей за баранів, яким можна дати ілюзію вибору між двома отарами.
Міхо для Вас – психопат, який в жадобі влади готовий зруйнувати країну? Ну що ж, Петро – хай яка-не яка, але стабільність. Ну, «трохи» бере. Але хто ж, як не він? Петро Вам (ну, і вся влада в принципі) – узурпатори, а ви хочете «рішучих змін»? Тоді вам – в табір Міхо!
Що, не рухається рейтинг Руху вище 3%? Це не діло. Якийсь опозиціонер не серйозний. Але нічого, Євромайдан показав, що ми любимо скривджених. Отож, влаштуймо показові репресії – підтягнемо опозиціонеру кілька відсотків. Бо ж іншого нема, як не крути, а він – найкращий спарринг-партнер для майбутніх виборів – навіть громадянства не має.
Можна виставу на даху влаштувати. Але ж кидатись ніхто не буде – такий тип надто себе любить, щоб пожертвувати собою бодай заради чогось. Безпечніше – автівку поблокувати, а потім – звільнити… Підтягнуться прихильники скривджених, мобілізуються боти влади – все як треба.
Ну от справді, невже ці вистави не набридли? Невже ми й справді готові розбивати одне одному лоби «за Саакашвілі» чи «за Порошенка»? Ну як же дістала ця постановка, з усіма цими «наметами» - жалюгідною пародією Майдану, перетинами кордону, з «айфонами» і «зубожіннями». Ми ж проходили вже це – коли одна голодувала в московській в'язниці, що повернулась «в шоколаді».
Не готовий вмерти – не голодуй. Не готовий стрибнути – не лізь на дах. Що не зрозуміло?
Зараз доведуть зв'язки Міхо з Курченко та іншими москалями. Що, не було? Були, ще з Одеси лишились. А в Пороха? Ті самі, і були, і є. Прямо зараз, просто в його Адміністрації.
Можна довго говорити. Але винні в цій ситуації лише ми. Це ми не створили ще з Майдану власної політичної сили, що тепер ходимо як барани за одним чи іншим «вожаком». Замість об'єднатись проти спільного ворога, ми воюємо між собою, поки вони ділять країну.
Бо саме ми сидимо і «щось» чи «когось» чекаємо. Нового месію, вождя, лідера… Але поки в нас не стане волі взяти відповідальність на себе, доти ходитимемо колами. Воля – то головна ознака Вільної людини, а не раба і не барана. Так, нас мало. Так, простіше і зрозуміліше бігти в отарі, ділити всіх на «своїх» і «чужих». Але рано чи пізно, ми розірвемо замкнуте коло олігархів і авантюристів. В нас просто немає іншого виходу.

Сергій Кузан, заступник Керівника Проводу "Вільних Людей"

Порошенко цементує під себе вертикаль влади і власності
Колись мав надію на те, що далеко небідний Порошенко має амбіцію ввійти в підручники історії України як творець нової української держави на основі цінностей Революції Гідності. Сьогодні в мене немає сумніву, що для Порошенка влада і власність є самоціллю. На жаль, він не думає і не діє в інтересах української нації.
"Не хитайте човен, в нас війна" - вже декілька років просить Порошенко. Ніхто насправді і "не хитає човна". Тисячі людей після революції втримали державу і владу. Добровольці зі зброєю в руках протидіють військовій агресії на сході України, волонтери забезпечили армію, бо в держбюджеті на це коштів не було, тисячі людей пішли працювати в державні органи влади (у тому числі правоохоронні) тому що було і є розуміння якісного їх наповнення, українські громади по всьому світу змобілізувалися і забезпечили підтримку України іноземними урядами. А це чергові транші, військова амуніція, болючі санкції для Росії.
На президентських виборах Порошенко переміг в першому турі, на парламентських - отримав найбільшу фракцію в парламенті. Колосальна довіра людей, про яку може тільки мріяти політик. Довіра людей не була абстрактною. Вона базувалася на конкретних, фундаментальних змінах в державі, які з одного боку мали забезпечити ефективну боротьбу проти агресії Росії з метою повернення окупованих територій (сильна армія, спецслужби, судові вироки агентам РФ (Медведчук, Бойко, Льовочкін, Фірташ та ін.), інформаційна деокупація), з іншого - створення економічно сильної держави (знищення олігархічної системи, через реальні кримінальні справи проти олігархів, реальна боротьба з корупцією на всіх рівнях, приватизація - знищення державних монополій, економічна деокупація (знищення російських агентів в економіці), створення сприятливого клімату для західних інвестицій). Який вибір зробив Петро Олексійович? Він заручися підтримкою своїх політичних і бізнес-партнерів для консервації того режиму, який діяв до 2014 року.
Що зараз робить Порошенко? Цементує під себе вертикаль влади і власності, щоб перемогти на наступних виборах. Він все більше скочується до формату правління Януковича. Безперечно, таким чином він зможе сформувати централізовану державу, в якій правоохоронна система забезпечить йому і його оточенню частковий імунітет від народного гніву. Але чи надовго? Я сумніваюся!

Іван Ковалик, координатор Вільні Люди Тернопіль - Самооборона Майдану

НАТО-Україна - разом сила!
Після засідання Міжпарламентської ради Україна-НАТО в Брюсселі, можна підвести короткі підсумки. Зокрема щодо того, що має виконати Україна на шляху до зближення з НАТО:

1. Запровадження реального цивільного демократичного контролю над діяльністю ЗСУ. Для цього потрібно розробити і прийняти відповідний закон.

2. Проведення комплексної реформи СБУ. Для цього необхідно вже найближчим часом отримати затверджену Президентом концепцію відповідної реформи, і на її основі розробити та прийняти відповідний закон.

3. Повноцінне виконання Річної національної програми Україна-НАТО. Маємо чітко визначитись на пріоритетах та показати реальний прогрес у їх виконанні.

4. Ефективність і прозорість використання трастових фондів підтримки України. Потрібне впровадження дієвого механізму контролю над використанням наданих нашими союзниками ресурсів.

5. Реформа управління ЗСУ та визначення ролі та місця України в структурі сил НАТО. Комплементарність наших сил та засобів та натівських.

6. Подальше впровадження натівських стандартів у всіх аспектах діяльності структур національної безпеки та оборони. Зокрема по Зброї, еквіпменту, в логістиці, медицині, зв'язку.

7. Інформаційна політика «одного голосу» з боку урядової команди у питанні безпеки.

8. Масштабна реформа «Укроборонпрому». Якщо коротко - ліквідація цієї корпорації в тому вигляді в якому вона працює.

Ці та ряд інших питань є завданнями для всіх політиків, активістів та вільних людей, які прагнуть реального союзу з вільним світом.

Ці питання є не менш важливими за антикорупційний суд та виборче право. Боротьба з окупантом - завдання №1.

Давайте допоможемо державі у питанні інтеграції з НАТО. Потрібна системна громадянська кампанія у цьому питанні.

Андрій Левус на Censor.net

Повернення окупованих територій не можна відділяти від питання перемоги України у російсько-українській війні
Бійтеся данайців, які приносять дарунки – бійтеся представника "Окупаційного блоку", який говорить вам про мир. Бо у цій патоці миру вам приносять план про капітуляцію.

Що таке план про введення російських чи білоруських (а це одне і те ж) миротворців на територію Донбасу? Це фактично план про заведення російського контингенту, який буде там все контролювати, який не випустить ці території зі своїх рук. Вони проведуть там залежні вибори, на яких люди оберуть собі Захарченків, Корнетів, Плотніцких. І тоді запуститься сценарій федералізації країни. Тому коли мені кажуть, що я - представник партії війни, то розумію це так: я - представник партії національно-визвольної війни від російських загарбників. Бо на моє переконання, повернення окупованих територій і Криму не може бути питанням капітуляційного компромісу. Фактично ми воюємо з Росією. У нас – національно-визвольна війна. До 2013 року, до подій Революції Гідності, у нас була окупація режимом Януковича – бандитсько-російським режимом – фактично 100% території. Зараз ми деокупували 97% території, але під окупацією знаходяться Крим і Донбас. Повернення окупованих територій не можна відділяти від питання перемоги України у російсько-українській війні, бо тільки послаблення режиму Путіна (чи людини, яка буде після нього), як послаблення режиму Мілошовича в Сербії, дозволить нам повернути ці території.

Бачимо, що Росія все глибше і глибше повертається до своїх архаїчних коренів – до Івана Грозного, до якогось вождизму. А ми з конфліктами, звісно, з опозицією – з реальною проєвропейською опозицією, яку представляє не "Окупаційний блок" у Верховній Раді, не блок Фірташа, Льовочкіна, Медведчука та інших колаборантів, а з проукраїнською демократичною опозицією. От з цією опозицією ми будуємо, як можемо – інколи не дуже ефективно – але українське майбутнє.

Sergey Vysotsky, виступ на Свобода слова на ICTV

Пам'ятаємо - помстимось!
Понад вісімдесят років тому більшовицько-російський режим здійснив один із найбільших злочинів в історії - організував масштабний геноцид, від якого за різними оцінками загинуло від 3 до 10 млн. українців. Голодною смертю гинули чоловіки та жінки, діти і старі. Усіх їх об'єднувало те, що вони - українці.

Мета Москви - винищити українців - незмінна. Змінюються лише засоби. Асиміляції, переселення, нищення мови та культури, репресії пройти еліти і як вершина цієї політики - організований Голодомор.

Можна довго сперечатись, як подібне стало можливим. Очевидним є лише одне - власне відсутність української держави є першопричиною постійних спроб Росії остаточно вирішити "українське питання". у цьому сенсі Росія є послідовною і не має значення, як вона себе називає - Російська імперія, СРСР чи РФ. Ми не повинні забувати, що є сутністю Росії. І найбільш яскравим прикладом для нас і майбутніх поколінь про те, що з Росією не можливо мати нічого спільного, є Голодомор.

Україна пам'ятає про цей злочин. Ми впевнені, що теперішня російсько-українська війна - це чергові спроби неоімперської Росії завершити те, чого не вдалось їх ідейним попередникам - більшовикам. Ми зробимо все, щоб подібне не повторилися на нашій землі. Ми зробимо все, щоб ворог сповна заплатив за свої злочини.

Вільні Люди вітають резолюцію Конгресу США щодо визнання Голодомору 1932-33 років геноцидом українського народу
Проект такої резолюції з'явився на розгляді в Палаті представників. Зокрема, у документі йдеться, що 85-та річниця трагедії повинна бути нагадуванням про репресії радянської Росії проти українців.

У резолюції також висловлено співчуття жертвам Голодомору. Автори закликають до розповсюдження інформації для підвищення обізнаності міжнародної спільноти про штучну природу трагедії.

Голодомор - ще один жахливий, проте яскравий приклад втілення багатовікового плану Росії зі знищення української нації, загарбання територій та перетворення України на так звану "малоросію". Як бачимо, сьогодні Росія не послаблює натиск, не покидає спроби втілити свій загарбницький план. Війна на Донбасі - ось доказ. Тому так важливо, що в США розуміють, що йдеться не про маленький територіальний конфлікт на Сході України, а про загрозу всьому вільному світу. Тому визнання Голодомору 1932-1933 років - це важливий крок у спільній боротьби проти агресора.

Очікується, що голосування за прийняття резолюції відбудеться вже цієї весни. Автори проекту - співголови Конгресового українського кокусу конгресмени-демократи Сандер Левін (Мічиган) і Марсі Каптур (Огайо) та конгресмени-республіканці Браян Фітцпатрік (Пенсільванія) і Енді Гарріс (Меріленд).

Нагадаємо, нещодавно в США відбулась зустріч делегації Проводу «Вільних Людей» з одним з авторів проекту резолюції, головою Конгресового українського кокусу Сандером Левіном.

Якщо не об'єднаємось заради побудови ефективної, сучасної України - хаос поглине усіх нас
Вбивства, теракти та диверсії - ціна комерціалізації та системи кланових призначень у спецслужбах у воєнних обставинах. "Жити по-новому" - гарний був слоган кампанії. Прикро, що залишився просто слоганом.

Життя по-старому не виправдовується нічим, так як загрожує руйнуванням державі. Руїну наближає не тільки безвідповідальність опозиції, а й безвідповідальність очільників держави.
Якщо не об'єднаємось заради побудови ефективної, сучасної України - хаос поглине усіх нас. Президента, парламент, "маленького українця", опозицію та навіть тих, хто допомагає Москві у втіленні цього хаосу в Україні. Коли гине держава - ніхто не виграє від цього. Ані олігархи, ані політики, ані громадяни. Усі програють. Усі все втрачають. Хтось - статки, хтось - життя. Досі гратися у пострадянську політику у новій реальності. Або побудова держави, або загибель. Іншого не буде...

Сергій Висоцький, заступник Керівника Проводу "Вільних Людей"

Вбивства, диверсії, теракти продовжуватимуться доти, доки існує Росія та її агентура в нашій владі
Страта Amina Okueva в центрі країни - це лише нагадування, що війна триває. Війна з Росією не закінчиться ані на Донбасі, ані в Криму. Вбивства, диверсії, теракти продовжуватимуться доти, доки існує Росія та її вороги. Лише фізична ліквідація цього квазі-імперського державного утворення, Путіна, Кадирова та їхніх собак принесе спокій на нашу землю.

Їхня мета - посіяти зневіру, страх і розчарування серед нас. Тому ми повинні відповідати подвоєним завзяттям.

Такі операції плануються місяцями. Це багато годин стеження і розвідки. Це поселення, харчування; придбання, зберігання та транспортування зброї, групи кілерів, групи прикриття.

Це зв'язок врешті решт. Аміна й Adam Osmaev вже давно під прицілом ворога. Тому виникають питання до наших силовиків і правоохоронців, політиків. Чому досі росіяни вільно перетинають кордон? Чому діє їхня агентура у владі, ЗМІ? Чому функціонує їхній бізнес? Чому не закриті їхні політичні та громадсько-політичні мережі? Чому ті, хто з 2014-го літає і в Москву, і до Кадирова - досі в українській політиці?

Бо все це - метастази ракової пухлини в нашому національному організмові, середовище, яке фінансує, підтримує, легітимізує державний тероризм Кремля.
Тому наш єдиний вихід - творити мережу для взаємодопомоги і боротьби, наповнити цим змістом Державу. Інакше нас просто знищуватимуть по одному.

Сергій Кузан, заступник Керівника Проводу "Вільних Людей"

Хто розв'язав руки Кремлю на нашій землі? Реформа СБУ - нагальна вимога часу
Створення ДБР гальмується. Реформа СБУ саботується. СЗР розвалюється. Створення фінрозвідки затягується. І все це впирається в нерозуміння чи саботаж з боку Президента та його адміністрації. Я впевний, що вбивство Аміни та інші теракти - це справа рук Москви. Але питання в тому, чому ці руки безкарно діють у нас на четвертому році війни? І це питання не риторичне, а має свого конкретного адресата. Адже є прямий зв'язок між відсутністю реформ у спецслужбах і хвилею терактів, які накрили державу.

Я розумію, що теракти відбуваються і в Європі, що ніхто не застрахований від цього. Але все, ж питання: чому досі немає докорінних змін у системі спецслужб?

Три роки тому я з спеціалістами підготував Концепцію реформування СБУ. Тепер потрібен лише підпис і законопроект. Ми чекали цього від Президента. Президентський законопроект - це гарантія його проходження в парламенті. Тепер зробимо це самі. У найближчі терміни внесу відповідний законопроект реформи СБУ. Служба має займатись захистом державності, боротьбою з тероризмом, захистом державної таємниці, контррозвідкою, збором та аналізом інформації щодо викликів та загроз державі. Усе інше - від лукавого. Усе інше лише руйнує спецслужбу.

І ще: припиніть огульно критикувати всіх співробітників СБУ! Серед них є достатньо чесних і патріотичних, фахових людей, які прагнуть змін, як і ми з вами. СБУ зробила багато для захисту держави. Сотні терористів затримані, зірвано десятки терактів та диверсій, тисячі бійців Служби пройшли війну, є багато загиблих. Однак, без реформи СБУ, не буде прогресу в питанні національної безпеки.

Андрій Левус, Керівник Проводу "Вільних Людей"

Якою має бути миротворча місія ООН на Донбасі?
Останнім часом знову актуалізувалась тема можливого розгортання міжнародної миротворчої місії ООН на Донбасі. Зокрема за словами спецпредставника Держдепу США з питань України Курта Волкера, до кінця року може бути готова та ухвалена резолюція Радбезу ООН щодо миротворчої місії в Україні.

Тому, поки остаточного рішення на рівні ООН ще не прийнято, нам потрібно чітко артикулювати, за яких умов присутність в Україні миротворців є можливою. Взагалі, базовою умовою для будь-якої розмови на цю тему є спільна позиція Президента та більшості політичних сил, які представлені у Верховній Раді. Після досягнення спільної точки зору щодо цього питання, її потрібно буде чітко і активно артикулювати нашим союзникам на всіх наявних дипломатичних майданчиках. Щоб потім не довелось приймати накинуті нам умови, як це вже не раз було. Отже, за яких умов, на мою думку, миротворча місія ООН на Донбасі є можливою і отримає підтримку в Україні:

· виведення всіх окупаційних військ та найманців, а також їхньої зброї з території України і забезпечення надійного контролю українсько-російського кордону для запобігання потраплянню російських військових, зброї, техніки і найманців на територію України;

· миротворці мають бути присутніми на всій окупованій території Донбасу, включно з українсько- російським державним кордоном;

· не може бути й мови про присутність військового чи іншого персоналу сторони-агресорана території України під виглядом миротворців, оскільки це суперечитиме базовим принципам миротворчої діяльності ООН;

· функціонування місії не має узгоджуватися з незаконними збройними формуваннями, які діють на території ОРДЛО за підтримки, фінансування і матеріально-технічного забезпечення з боку РФ;

· мандат миротворчої місії не повинен обмежуватися лише охоронною функцією, має містити можливість примусу до миру.

Це базові умови для повноцінного запуску миротворчої місії ООН і гарантія того, що вона не буде здійснюватися за російським сценарієм. Як член Комітету ВР з питань національної безпеки і оборони, я буду наполягати на їх включенні в український пакет пропозицій при підготовці резолюції Радбезу ООН, однак, як вже було сказано вище, українська позиція щодо Місії повинна бути спільною.

Андрій Левус, Керівник Проводу "Вільних Людей"

Настав час отямитись і згуртуватись
Чорний день. Четверо загиблих на війні. Таких втрат за один день не було давно... Хлопці воюють, захищаючи мирну Україну, наш спільний спокій, мирні ночі без спалахів градів. Своєю жертовністю вони дають шанс усім нам побудувати сучасну, вільну країну. Дуже прикро, що ці жертви нічому не вчать політиків.

Я завжди відстоював позицію, що ворогами України є тільки промосковські сили. Інші - як у владі, так і в проукраїнській опозиції, несуть відповідальність за спокій в країні, за її розвиток.
Замість того, щоби шукати ворогів, нам усім пора згадати навколо яких засад ми об'єднувались у 2014. І нема індульгенції ані тим у владі, хто користуючись мантрою про війну вважають, що можна загальмувати розвиток України, законсервувати теперішній стан, ані тим у опозиції, хто планує прийти до керма держави шляхом дестабілізації.

Треба сідати за стіл перемовин, шукати компроміси та втілювати в життя оголошені у 2014 реформи. Тільки об'єднання усіх проукраїнських сил навколо єдиного порядку денного зможе гарантувати перемогу України у протистоянні з Росією. Усі політичні амбіції та тимчасові "шкурняки" виглядають ницо на фоні завдань, які перед нами поставила історія. Прийшла пора отямитись та згуртуватись.

P.S. Зрозуміло, що ця мета буде недосяжною без того, щоби очистити як ряди влади, так і ряди опозиції від людей, які працюють не Москву. "Агенти Кремля" - це не риторичний вираз, а реальня мережа впливу, яка діє скоординовано як у владі, так і в опозиції, провокуючи безлад та розбрат серед українців.

Вільні Люди вітають прийняття законопроекту 6327, що запускає медичну реформу
Це - наш шанс отримати гідну медицину, докорінно змінивши давно застарілу систему охорони здоров'я, що втратила свою актуальність. Українці заслуговують на якісне медичне обслуговування, щоб право кожного громадянина на охорону здоров'я дійсно гарантувалось Державою.

Сьогодні - без перебільшення історичний день. Дякуємо команді Уляни Супрун, народним депутатам та, в першу чергу, небайдужим українцям, які "вибороли" цю реформу. Попри надзвичайно довгий і складний шлях, ми до останнього тримались і відстоювали своє право на нову медицину. Це - спільна перемога. Лише разом, об'єднавши зусилля, ми можемо вибороти перемогу. Пам'ятаймо, що це правило стосується всіх сфер суспільного життя. Віримо і діями, не зважаючи ні на що.
Попереду - ще більше роботи, аби впровадити реформу в життя. Але початок покладено.

Сподіваємось, що найближчим часом Верховна Рада підтримає й інші законопроекти медичної реформи.

Відповідальність замість амбіцій
Україна потребує широкого та відкритого діалогу між проукраїнськими силами у владі та опозиції.

Шкода, що перемовини «антикорупційної опозиції» та Президента не відбулись. Це безвідповідально. І головне причина якась дитяча: Президент хоче бачити лише 3 членів своєї фракці, а опозиціонери наполягають ще на 2-х. На вулицях сутички, а вони дискутують про представництво. Дивно також, що серед делегатів «Великої політреформи» не було представників «Самопомічі», «Батьківщини» та, власне, ініціаторів акції громадських активістів - Шабуніна, РПР, ТІ, «Автомайдану». Україна потребує широкого інклюзивного та відкритого діалогу між проукраїнськими силами. Менше року тому, 20 лютого #вільнілюди за підтримки представників ініціативи «1 грудня» провели відкрите засідання Національного круглого столу на якому обговорювались всі актуальні питання, в тому числі й антикорупційні й виборче право. Тоді «Самопоміч» та «Батьківщина» проігнорували засідання. Лідери фракцій Народного фронту, Радикальної партії та БПП підписали рамковий документ у якому продемонстрували готовність до діалогу й компромісів заради перемоги України. Одна з важливих рис патріота - відповідальність та домінування національного інтересу над партійним. Незабаром ми запропонуємо новий формат таких публічних перемовин. Сподіваюсь, що червоні межі ще не перейдено й політичні сили, які декларують себе як патріотичні, продемонструють відповідальність та виваженість. Сутички і брак діалогу породять Хаос. Хаос посіє Руїну, Руїна - реванш та окупацію.

17 жовтня - Будьте людьми та думайте про Україну
Звернення Андрія Левуса, Керівника Проводу організації #ВільніЛюди до влади і опозиції.

Хочу застерегти владу і проукраїнську опозицію від насильства 17 жовтня. Українці мають право на протест. За це право пролилась кров на Майдані. Тому влада має бути максимально акуратною під час здійснення заходів безпеки 17 жовтня. Будь-які необдумані кроки можуть спровокувати людей. Разом з тим, опозиція й антикорупційні діячі мають чітко поставити межу між собою та провокаторами, які прагнуть на крові українців сісти у владні крісла. І ще більше слід сепаруватись від сил, контрольованих Москвою, для якої дестабілізація в Києві - дуже бажаний подарунок.

Я і організація #ВільніЛюди підтримуємо базові вимоги антикорупційних активістів: антикорупційний суд, нове виборче право, обмеження недорканості депутатів. Більше того, ми - за прийняття закону про імпічмент і обмеження недорканості Президента. За нову Конституцію, яка має стати реальним суспільним договором. Окрім цього, ми - за резервну армію й право громадян володіти зброєю. Ми також за деокупацію нашої економіки та інформаційного простору. За медичну реформу і новий закон, який підтримає українську мову. За цивілізований ринок землі. За реформу СБУ та судової системи.

Всі ці речі можна й треба вимагати й системно просувати. Це - фундамент для вільної країни.

Разом з тим, перед очима - досвід столітньої давності. Коли українські політики в гонитві за «реформи» і владу знищили один одного.

Поки є ще сили домовитись між собою тим політичним силам, які підтримують незалежність, які визнають Росію окупантом, які бачать наше майбутнє у спільності з вільним світом, а не Москвою, то слід зробити все, щоб домовитись між собою. Виробити правила гри та створити умови, за яких політична конкуренція не зруйнує Держави.

Я вірю у мудрість українців і сподіваюсь на відповідальність українських політиків.

17 жовтня Вільні люди готові стати до протистояння з будь ким, хто перетне червону лінію й почне сіяти хаос чи навпаки узурпацію. Незалежно хто це буде - влада чи проукраїнська опозиція. Ми, навпаки, пропонуємо об'єднатись їм задля згаданих вище реформ та спільної боротьби проти Москви та її сателітів в Україні (окупаційний блок, Медведчук та інші).

Ми офіційно оголошуємо, що не знаходимось у жодному з таборів і діятимемо адекватно до ситуації, керуючись нашим кредо - #УкраїнаПонадУсе

Два століття - одна війна
Цього року ми відзначаємо 75-ліття створення Української Повстанської Армії - унікального явища в історії, коли протягом тривалого часу повстанці ефективно відстоювали незалежність України.
Боротьба триває.

Змінились часи, методи, форма. Зміст - лишився. Більш ніж столітня війна Росії проти України - триває.
Століття тому фронтом боротьби був західний терен, сьогодні - східний.

Криївки військових УПА змінились на бліндажі добровольчих батальйонів та ЗСУ.

На позиціях, поряд з державними жовто-блакитними, майорять червоно-чорні знамена - "прапори української боротьби, прапори свободи".

Сучасні українські військові - вже не партизани. Вони мають і техніку, і артилерію, і авіацію. Ми відбиваємо у ворога українські землі, буквально по клаптику відгризаючи по 100-200-1000 м. Хіба не так було 75 років тому? Коли значно гірше озброєні бійці УПА чинили успішний опір окупаційним арміям та відстоювали українські землі.

Волонтерський рух, як і 75 років тому, активізувався для підтримки захисників. Саме завдяки народу, який дав УПА все необхідне для війни, боротьба продовжилася на роки, хоча радянське керівництво планувало вирішити "українське питання" за лічені місяці. Як тоді, так і тепер, це їм не вдалось.

Війна - триває. Багато патріотів, хай ще не усвідомлено, але переймаються нашою філософією та історією. Наша ж місія тепер - "подати руку тим, хто має тугу за летом"... Наша ідеологія має бути не мертвою теорією, а йти в маси, засідати в головах людей, ставати тим світоглядним стрижнем, на основі якого все обертається. Це те, за що загинули наші попередники, це те, за що полягла Небесна сотня і гинуть хлопці на Донбасі. Це той страшний сон для москалів - "Бандерівська Україна", який зараз дійсно стає реальністю. Як швидко це стане дійсністю, залежить від того, скільки праці ми вкладемо.

Пам'ятаймо: ми - продовжувачі справи козаків, бойовиків УВО, членів ОУН, вояків Карпатської Січі, УПА, інших борців за збереження Держави.

Адже боротьба - триває, змінюються лише часи, методи, інструменти та виклики.

Виправдання одеських сепаратистів - можливість для реваншу проросійських сил
Сьогоднішній виправдувальний вирок щодо обвинувачуваних сепаратистів, винних в подіях 2 травня в Одесі свідчить про те, що навіть через три роки після початку війни, тили влади досі залишаються не очищенними від агентів Кремля.

І поведінка прокуратури, як органу державного звинувачення, і антидержавницьке рішення суду, і діі правоохоронців під будівлею суду демонструють, що влада свідомо зливала справу "2 травня".
Цю справу 2 травня, можна вважати інформаційно-правовою диверсією. Давши вказівку злити її влада не оцінила наслідків - негативний інформаційний вплив на свідомість українського суспільства, що призводить до зневіри в українську національну ідею. Чи ни це є основною метою сьогоднішнього рішення

Патріотична громадськість, зокрема, яка відстоювала Одесу 2 травня 2014 року Вільні Люди. Одеса
та Самооборона Майдану Одеси і сьогодні знаходились під будівлею суду аби не допустити реваншу да домогтися справедливості.

Як і в 2014 році так звані правоохоронці (а насправді - колишні "беркутівці",які лишились на своїх посадах і уникнути люстрації) стали на бік сепаратистів та застосували спецзасоби до патріотів. Проти активістів були застосовані сльозогінний газ та кийки.

Нагадаємо, сьогодні, 18 вересня, Чорноморський міський суд повністю виправдав 20 антимайданівців - головних фігурантів подій, що стались 2 травня 2014 року в Одесі. Три роки лише зусиллями патріотів вдалось відстояти Одесу, не допустивши її захоплення проросійськими угруповуваннями. "Вільні Люди" і зараз готові до будь-яких акцій прямої діі аби зберегти цілісність держави та не допустити реваншу проросійських сил. Сьогоднішня ситуація показала, що агенти Кремля й досі почувають себе комфортно в Україні та намагаються підняти голову.
Двом фігурантам справи, а саме Сергію Долженкову та Євгену Мефьодову, було повідомлено про підозру за ст. 110 "посягання на територіальну цілісніть України". Сьогодні буде обрано їм міру запобіжного заходу. Вільні Люди вже знаходяться біля будівлі суду, де відбудеться засідання. За будь якого рішення ці два зрадники не будуть звільнені, а вийдуть з зали суду тільки аби потрапити до СІЗО.
Реванш просійських сил неможливий, хоча гідра сераратизму жива і почуває себе цілком комфортно. Путін не полишає надіі розхитати внутрішню ситуацію. Але всі спроби знов захопити Одесу будуть жорстко покарані.

"Вільні Люди" вітають проект сенатора США Роба Портмана щодо виділення 500 млн доларів на оборонну сферу України
За ініціативи сенатора США Роба Портмана, у Законопроекті США про Національний оборонний бюджет на 2018 фінансовий рік передбачено виділення 500 мільйонів доларів на допомогу Україні в сфері безпеки, включаючи надання летальної та іншої зброї, навчання та технічну допомогу.
"Вільні Люди" сподіваються, що проект Портмана пройде відповідне затвердження комітетом Сенату з питань збройних сил, і законопроект буде прийнято на голосуванні в Сенаті.
Зміцнення двосторонніх відносин між Україною та США сприятиме припиненню російської збройної агресії. Світова спільнота вільних держав повинна усвідомлювати ризики для безпеки та збереження світового порядку, пов'язані з політикою Путіна.
Сенатор США Роб Портман зазначає про існування двосторонньої угоди щодо політичних інструментів, які Сполучені Штати повинні використовувати як частину своєї всеохоплюючої стратегії для підтримки України, запобігання майбутньої агресії проти союзників та інтересів США. Саме тому, в його законопроекті кошти закладено не лише на поставку зброї в Україну, а й на підтримку реформ у сфері захисту та оборони.
Роб Портман – послідовний державний діяч, що в своїх виступах постійно наголошує: надання зброї Україні - це не достатня умова для врівноваження ситуації. "Скасування санкцій проти Росії за будь-яких обставин, крім зміни її поведінки, яка і призвела до санкцій - це небезпечний меседж для всього світу, де вже поставлені під сумнів цінності керівництва США і довіру до зобов'язань Штатів перед світом", - зазначив сенатор в одній зі своїх заяв.
Сенатор постійно підтримує Україну та робить усе, аби припинити російську агресію на Сході України. Він переконаний, що США та НАТО мають надавати постійну економічну, політичну та військову підтримку, необхідну для забезпечення України її демократичного майбутнього, що є критично важливим не лише для Східної Європи, але й для широких інтересів США.
Саме тому його законопроект - це результат послідовних дій, моніторингу, аналізу ресурсів та можливостей, які США може надати України для ефективної підтримки України.
"Вільні Люди" - всеукраїнська громадсько-політична організація, діяльність якої спрямована на звільнення держави від прямих та гібридних впливів Російської Федерації і реваншистів. Мережа "Вільні Люди" створена в квітні 2013 року членами патріотичних організацій з метою об'єднання зусиль у кампаніях прямої дії щодо захисту євроінтеграційних устремлінь України.

Антикорупціонери vs Президент vs "опозиція" : Ігри нанайських хлопчиків у матриці
Або #лісничийприйдепорядок наведе

Борці з корупцією помічають усе крім того факту, що на українському ринку далі працюють Фірташ, Бабаков, Григоришин, Кауфман, Курченко, Юра Єнакієвський, Саша Стоматолог, Клименко та інші антиукраїнські елементи. Хтось же кришує їхній бізнес у вищих ешелонах влади, в СБУ, в ГПУ, в АП. Жодних гучних заяв і кримінальних справ проти цієї мегакорупції, яка реально шкодить національній безпеці. Жодної підозри, жодної реальної справи проти людей у владі, які роками покривають бізнес окупантів чи схеми Януковича. Оніщенко з Насіровим на волі. Що з справами Мартиненка й Новінського в яких уже немає недоторканості? Але є дивний збіг обставин усі ці актикорупціонери й детективи не вилазять з ефірів телеканалів, які належать згаданим олігархам. Заяви про те що не слід чіпати російський бізнес, захист Інтеру, 112 та інших сепар-ТВ. Висновок один антикорупціонери і Президент це інь і янь в системі олігархічної диктатури, голова якої в Москві. Вони яскраве вираження внутрішньо кланової боротьби. Все це інструменти переділу влади власності між різними кремлівськими угрупуваннями. Їхня боротьба між собою це борюкання нанайських хлопчиків, операція прикриття для реального відкритого реваншу. По-моєму і Презедент і антикорупціонери і "опозиція" трохи загралися в свої ігри. Ці платні бої в грязюці будуть коштувати країні дуже дорого. Це ми вже проходили в 2004-2010. Дуелі навколо газової труби вбили помаранчеву мрію. Зараз ті ж олігархи бавляться іншими персонажами. Мета гри - захистити свій бізнес і закріпити владу. Результат для нас - реванш і нова окупація. Все це буде йти по колесі Сансари, циклічно поки повністю не вб'є Україну. Або українці нарешті повернуть собі владу і власність. В таких випадках все більше згадується анекдот про #лісничий який вигнав з лісу і москалів, і гестапо, щоб посадку не нищили.
#розбийматрицю

Парламент повинен остаточно ухвалити низку реформаторських законів, які реально забезпечують охорону здоров'я хворих
Усім давно очевидно, що сьогоднішня система медицини в Україні є застарілою і радянською. Попри те, що у нас ніби передбачене безкоштовне лікування пацієнтів, на практиці його не існує.

Наша медицина має бути орієнтована саме на охорону здоров'я, а не лікування громадян. Законопроекти, розроблені профільним міністерством на чолі з Уляна Супрун, мають бути прийняті невідкладно і в цілому вже цього пленарного тижня, аби запустити медичну реформу і не загальмувати цей процес.

Ми радіємо безвізу з ЄС, але на цьому не можна зупинятись. Медична реформа, запропонована урядом – крок до асоціації, адже це є однією з умов Угоди.

Час будувати медицину для людей, а не для лікарень, як це було з часів Радянського Союзу. Держава має утримувати лікарів, а не стіни лікарні та місця в стаціонарі, як це є зараз.

Теза про те, що держава утримує лікарні і лікарів, а тому пацієнт отримує безкоштовні послуги в цих лікарнях, є абсолютно хибною. Адже в реальності, коли пацієнт отримує діагноз – він сам купує собі все необхідне: від бинтів та знеболювального до штучних суглобів, які йому мають встановити, бо держава вчасно не закупила, не підписала контрактів, не поставила через бюрократичну машину тощо.

Крім того, на сьогодні всі гіпотетичні пацієнти розподілені між лікарнями за географічним принципом. За умови трудової внутрішньої міграції та маючи більше двох мільйонів переселенців з Донбасу та Криму, це не є зручним. Фактично, коли громадянин захворів, він має їхати "за пропискою", аби отримати послуги. Україна переходить на ринкову економіку. Тому і стосунки між лікарем та пацієнтом мають бути ринковими.

Запропонована урядом реформа розрахована на три роки переходу на ринкову систему страхування. Так, з 2017-го року відкриваються виплати на рівні первинної ланки. З 2018-го на рівні амбулаторних спеціалістів. З 2019-го на рівні стаціонарного лікування.

Маємо почати з першої ланки – поліклініки, амбулаторії, центри первинної медичної допомоги. Проваджується державне медичне страхування, але не за рахунок збільшення податків для населення, а за рахунок перерозподілу цих коштів. Для оплати коштів і контролю надання послуг буде створено національну агенцію державного страхування.

Згідно з пацієнтськими законопроектами № 6327, 6328, 6329, 6347 всім громадянам надається єдиний та реальний фінансовий захист у вигляді конкретних фінансових гарантій.

Українці зможуть вільно обирати сімейного лікаря та укладати з ним прямі контракти з прописаним обсягом послуг, гарантованих і оплачених державою. Більше для лікаря не матиме значення місце проживання пацієнта. Йому буде цікаво працювати якнайкраще для підписання контрактів з якомога більшою кількістю громадян. Зараз лікар отримує гроші за ставкою, яка незмінна в незалежності від того, кільком людям допоміг. Натомість пропонується абсолютно прозора конкуренція між лікарями – більше отримуватиме той, до кого йдуть люди за допомогою.

В умовах децентралізації, яка відбувається в країні, фінансові питання передаються на регіональний рівень. Центральна влада затверджує протоколи лікування пацієнтів. Місцева влада – виконання цих протоколів на місцях.

Крім того, пропонується ввести Державний Гарантований пакет — єдиного для всіх громадян покриття в грошовій формі, яке за прямими контрактами виплачується в заклади, обрані пацієнтами.

Первинна медична допомога, паліативна допомога та невідкладна допомога завжди покривається за рахунок держави. Для інших випадків вводяться офіційні співоплати, рівні для всіх громадян.

Державний гарантований пакет складається з трьох списків послуг. Зелений список – послуги, які покриваються повністю. Синій – держава частково бере на себе витрати. Червоний – пацієнт сам сплачує за надані послуги.

Окремо вводиться оплата лікування бойових травм ветеранів АТО.

Якщо реформу не буде прийнято в цілому до середини року, розгортання прямих виплат за лікування пацієнтів буде відкладено на 5 років. Опонентами реформі виступають тільки представники фарммафії та головні лікарі лікарень, які отримують гроші за койко-місця в стаціонарі. Власне вони, маючи сильних лоббістів у владі, намагаються будь-що зірвати медичну реформу. Їм байдуже на здоров'я власних громадян, для них головне – система надприбутків, яку вони завдяки корупції вибудували в країні. Цій ситуації нарешті потрібно покласти край. Минулого тижня нам заледве вдалось прийняти в першому читанні один з головних законопроектів з цієї реформи, але так і не вдалось ухвалити відповідні зміни до бюджету, які дали можливість фінансувати реформу. Цього тижня ми повинні ухвалити всі ключові законопроекти в цілому, ми не маємо права і далі відтерміновувати прийняття цих важливих законів. "Вільні люди" підтримують розроблену командою Уляни Супрун реформу і закликають всіх відповідальних депутатів "не загубитись" по дорозі на роботу, не придумувати різноманітні виправдання, чому не можна голосувати, а прийти в зал і зробити те, за що їм громадяни зрештою платять гроші – прийняти закони, які потрібні саме громадянам.

V-та стаття Конституції фундамент V- тої Республіки
Українська революція 2013-2014 років стала першим кроком у процесі дорослішання нації. Передовсім вона є виявом цивілізаційного зростання України, а не просто боротьбою за Європейський вибір чи проти бандитської проросійської влади. Адже центральною ідеєю революції є тема Гідності – світогляд нації вільних людей – дорослого, самоусвідомленого активного суспільства, яке дозріло до суверенного справедливого життя.

Ідея Гідності є втіленням головного коду нашої ідентичності – волі. Ця ідея відрізняє нас від рабсько-деспотичного світогляду, який завжди був панівним у Москві. І старокиївські віча, і козацька республіка, і визвольні змагання 20 століття базувались на основі тези, чітко окресленої ОУН – «Воля народам і людині». Саме ця ідея так злить Москву, саме вона є невтомним енергетичним двигуном нації, завдяки якому ми упродовж століть поневолення зберегли прагнення до державного життя.

Ідея республіки (res publica – справа громади) як об'єднання вільних громадян є основою нашого державотворення. Вільні українці завжди так формували власну державу – від вічевого народовладдя княжих часів до Майдану, який, власне, і є модерним виявом того духу солідарності і самоорганізації вільних людей.

Визвольні змагання українців за власну державу завжди були тісно пов'язані із прагненням справедливого ладу. Ладу, в якому гарантований вільний розвиток особистості, а влада знаходиться у руках громадян.

Усвідомлення вільними громадянами себе єдиним народом є базовою світоглядною основою поняття суверенітету. Суверенітет означає верховенство, панування, а народний суверенітет – це панування народу у власній державі. Коли ж ми говоримо про державний суверенітет, то це ще й сформована воля народу, його голос і права, інтереси у глобальній політиці.

Сучасна Україна позбавлена усіх цих ознак. Проголошення незалежності 26 років тому не зробило українців автоматично вільними. Ми законсервували рабський стан, і революції, які відбувалися в Україні, є свідченням того, що населення не хоче миритися з існуючим станом речей. Тому суверенітет – це вияв голосу вільної нації, який нам потрібно ще відродити. І це зможе зробити республіка як традиційний інструмент нашого національного життя.

Україна переживає епоху трансформації. Я маю на увазі не «реформи», а більш глибинні зміни. Олігархічно-постсовкова система вичерпала себе. Саме тому і відбувся перший етап революції. Громадяни дозріли до стратегічних змін, до вольностей, до гідності, до суверенітету. Ці зміни є неминучими. І головним нашим завданням є їх підтримка та інституалізація.

Потрібно чесно визнати – ми живемо в олігархічній республіці, яка замінила колоніальну «соціалістичну» республіку, а до цього: козацьку, визвольних змагань ХХ століття та інші прояви державності. Передчуттям нової «V республіки» була Революція Гідності, українці зрозуміли, що потребують повного перезавантаження, нового суспільного договору, нових правил гри. Очевидно, що все це можливо у межах конституційного процесу, тому Нова Конституція – логічне продовження Революції Гідності. Це оформлення цивілізаційного переходу від постколоніального, олігархічного утворення до нового ладу. Ладу, у якому відповідно до V статті діючої Конституції України державним устроєм є республіка, а єдиними носієм суверенітету та джерелом влади в Україні є народ.

Діюча Конституція була народжена як консенсус між олігархічними кланами та номенклатурною совковою верхівкою. Вона відіграла певну позитивну роль у становленні держави, але стара система не була демонтована і тяжіє до узурпації влади. Яскравим виявом цього був режим Януковича.

Цивілізаційна трансформація українців, виражена Майданом, викликала логічну протидію Кремля. Адже успішна та сильна Україна – це останній цвях у труну проекту «русского міра» – покруча імперськості, олігархії та совдепії. Без України у вигляді колонії Росія як імперія, приречена. Більше того, зв'язки, які історично склались між Україною та РФ (історичні, родинні, культурні) будуть працювати в режимі реверсу, постачаючи поневоленим Кремлем народам ідеї волі, гідності та суверенітету. Тому агресія Путіна – це оборонна війна. Виграти війну можна лише на рівні концепцій, шляхом актуалізації традиційного світогляду волі та солідарності. Цей світогляд має бути втілений у новій Конституції, а на рівні політичного та економічного життя має відбутися відсторонення олігархів, колаборантів та совків від влади.

Лише мобілізована Україна, що повно дихає на вільні груди, може протидіяти та перемогти імперсько-деспотичну Москву. Олігархічно-совкова законсервована система, яка є породженням Москви в Україні, не здатна їй протистояти, оскільки є її невід'ємним елементом. Україна, вільна від олігархічного ярма, від бюрократично-совкових елементів, від неприроднього адміністративно-територіального поділу і удільних князів, Україна, яка стане республікою – спільною справою громадян – зможе дати адекватну відповідь агресії.

Більше того, на мою думку, боротьба з агресором має розпочинатися на внутрішньому фронті. Якщо знищимо олігархат, агентуру та саботажників, то звільнення окупованих територій відбудеться значно швидше.

Для того, щоб цей етап Революції відбувся без внутрішніх потрясінь та громадянських конфліктів, необхідним є спрямування його у межі конституційного процесу. Не формально-експертно-кабінетного, а громадянського. Тиск громадян із вимогою нових правил гри, нового суспільного договору, повного перезавантаження системи має стати критичним і спонукати владу на цей крок.

Я не торкаюсь самого змісту Конституції, державного устрою, повноважень тощо. Яким має бути новий Основний Закон ще буде обговорюватися і, насамперед, свої пропозиції мають надати конституціоналісти та моральні авторитети. Головне, що має бути у новій Конституції – це республіканська суть, елементи прямого народовладдя, громадянський контроль, чіткий поділ повноважень, новий територіально-адміністративний лад. Також важливо, щоб процес творення Нової Конституції був не імітаційний, а реальний та живий.

Саме конституційний процес здатний захистити нас від деструктиву та загроз державності. Незадоволення громадян росте і Кремль намагається перетворити його в бунт та руїну, наслідком цього може стати реванш та окупація. Нова Конституція – це шлях до порозуміння і консенсусу, це енергія змін та єдності.

Влада і власність – ключові питання державотворення. Якщо ми зможемо вирішити їх на рівні Основного закону – ми перезавантажимо владу без чергових виборів, на яких знову олігархи будуть намагатися купити голоси громадян. Замовчування ключових питань лише накопичує негативну енергію в суспільстві та створює можливості для кремлівських провокацій.

Завершити хочу цитуванням V основної статті Конституції – «Україна є республікою. Носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ. Народ здійснює владу безпосередньо і через органи державної влади та органи місцевого самоврядування. Право визначати і змінювати конституційний лад в Україні належить виключно народові і не може бути узурповане державою, її органами або посадовими особами. Ніхто не може узурпувати державну владу».

Це генеральна модерна національна ідея, це пролог великої суспільної трансформації від олігархічного совка до «V української республіки», це напрямок для наступного етапу Революції Гідності.

"Вільні Люди" закликають прийняти мовний законопроект
Активісти Вільні Люди закликають Президента, Голову Верховної Ради, членів Уряду підтримати, а Верховну Раду - прийняти, законопроект № 5670-д "Про забезпечення функціонування української мови як державної", який встановлює вимоги щодо застосування української мови на телебаченні, радіо, пресі, Інтернет-ЗМІ, у кінематографі, книговиданні та рекламі.

Законопроект гарантує кожному право на отримання інформації та послуг українською мовою в усіх публічних сферах, скасовуючи закон Ківалова-Колесніченка, водночас він не спрямований проти жодних мов чи національних меншин. Це системний якісний документ, що базується на найкращих взірцях європейського мовного законодавства і відповідає викликам часу.

Держава повинна створити всі умови для утвердження української мови і цей законопроект – важливий крок на шляху національної єдності і державного розвитку України. Від того, чи заговорить держава рідною мовою, залежить її самостійність та перемога в гібридній війні.

Прийняття мовного закону вже підтримали понад 70 всеукраїнських і сотні місцевих громадських організацій, академічні та наукові установи. Його співавторами стали 76 народних депутатів, зокрема голова Комітету з питань культури і духовності Микола Княжицький (Mykola Kniazhytsky), керівник Проводу "Вільних Людей, Голова підкомітету з питань державної безпеки Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони Андрій Левус, член Комітету з питань свободи слова, заступник Керівника Проводу "Вільних Людей" Sergey Vysotsky. Очікуємо, що підтримають його і всі депутати, яким небайдужа доля української мови.

Пам'ятник Миколі Міхновському треба відновити, а винних - знайти
Як стало відомо, що з могили Миколи Міхновського на Байковому цвинтарі зникло бронзове погруддя. Уже направив повідомлення про злочин у Голосіївське управління поліції з вимогою розпочати досудове розслідування.

Вважаю, що акт вандалізму щодо першого ідеолога українського націоналізму, автора "Самостійної України" Миколи Міхновського - це не пересічне кримінальне правопорушення. Факт наруги над могилою ключової постаті українського визвольного руху в умовах російсько-української війни - це черговий доказ того, що ворожа агентура діє всередині держави. Наш обов'язок - виявити її та зупинити спроби дестабілізації ситуації, якими б шляхами і способами вона не відбувалась.

Тому чекаємо оперативних слідчих дій від Національної поліції України. Фундація Вільних Людей готова долучитись до відновлення пам'ятника.

2 травня в Одесі – день перемоги над путінським проектом "Новоросія"
Так, це був кривавий день, загинуло багато людей, і правоохоронні органи мають розслідувати цю справу. Але це був день придушення гідри сепаратизму. Саме в Одесі Путін захлинувся в своїй спробі знищити Україну.

Не можна розглядати 2 травня окремо від подій, які передували цій даті в нашій країні і давати проросійським силам спекулювати на цій темі. Це був саме розквіт «русской весни». Російські спецслужби проводили акції зі спроб відокремлення Півдня та Сходу нашої держави та приєднання цих регіонів до Росії.

Користаючись хаосом в Києві, коли, фактично, країна залишилася без легітимної влади та працюючих правоохоронних органів, через свою агентуру в структурах МВС, СБУ та місцевій владі, Кремль здійснив спробу розколу нашої держави. Ми бачимо реалізацію цього плану в Криму та на Донбасі. Але в проекті так званої «Новоросії» були ще й Херсонська, Миколаївська, Запорізька, Дніпропетровська, Харківська та Одеська області. Тільки силами місцевих патріотів в співпраці з невеликою кількістю правоохоронців, які не були завербовані російськими спецслужбами вдалося зупинити ці плани.

Я тоді був заступником Голови СБУ і безпосередньо мені звітували про хід «русской весни», а ми в Службі з тими силами, які були на той момент мусили оперативно реагувати на виклики аби не допустити шматування нашої держави.

З березня 2014 року проводилися антидержавні акції, організовані проросійськими найманцями. Ми всі це пам'ятаємо. Тоді спалахнула вся Україна. В Дніпрі, Запоріжжі, Мелітополі, Харкові, Миколаєві, Одесі, Херсоні проходили сепаратистські виступи.

У ніч з 7-го на 8-ме квітня 2014 року активістами українськими активістами Миколаєва були знесені палатки місцевого «Антимайдану». Це не дало можливості сепаратистам захопити Миколаївську ОДА. В той же день було звільнено захоплену сепаратистами Харківську ОДА. Вже 13 квітня 2014 року у Запоріжжі понад 5 тисяч місцевих жителів не допустили проведення проросійському маршу, учасники якого були затримані та доставлені до регіонального Управління з боротьби з організованою злочинністю МВС.

Але крапку цим всім сепаратистським шабашам поставили одесити 2 травня 2014 року. Тут протистояння було найбільш кривавим.

Нажаль, у людей дуже коротка пам'ять, і цим користуються наші вороги, вириваючи ті події з контексту загальної ситуації, яка була на той момент.

Всі пам'ятають, що Головою Одеської ОДА був Микола Скорик, тоді член «ПР» і прихильник «Антимайдану», зараз – нардеп від «Окупаційного блоку».

19 лютого 2014 року близько 100 активістів одеського Євромайдану зібралися на акцію «Не стріляй» біля ОДА. Туди були стягнуті тітушки в захисних шоломах з бейсбольними бітами. Відбулися сутички, на які не реагувала місцева міліція. Постраждали понад 15 мирних активістів.
3 березня близько 3 тисяч представників «Антимайдану» на чолі із відомим сепаратистом Антоном Давідченко прийшли до приміщення ОДА з вимогами перепідпорядкувати обласній раді усі силові органи, сформувати «народну міліцію».

2 травня в Одесі мав відбутися футбольний матч між ФК «Чорноморець» та «Металіст». Був запланований марш фанатів та активістів за цілісність України. Планувалася мирна об'єднавча хода. На учасників акції напали озброєні антимайданівці. Вони використовували світло шумові гранати, газ та вогнепальну зброю. А правоохоронці лише спостерігали. Багато хто бачив кадри пострілів по активістах з-за спин тодішніх ментів.

За три роки з подій на Куліковому полі жодна винна особа не притягнута до відповідальності, суспільство не знає, хто є головним організатором, не встановлені причини масової загибелі людей в Одеському будинку Профспілок. Начальники міської та обласної міліції Луцюк та Фучеджі втекли до Приднєстров'я.

Для нас 2 травня – це день визволення Одеси від рашизму. Якби не було героїчного вчинку місцевих патріотів, можливо, ми б малу війну не тільки на Донбасі, а й на всій південно-східній Україні. «Новоросію» зупинили саме в Одесі. Але прихильників «русского мира» в Україні досі вистачає. Тодішні члени «ПР», які кликали Путіна та виступали під російськими прапорами зараз ховаються в Окупаційному блоці». Тоді їх вдалося вгамувати, але зараз через не покарання за сепаратизм та державну зраду вони знов піднімають голову та намагаються збити Україну з правильного курсу розвитку.

Це вони спекулюють на темі загибелі майже півсотні людей та під ці події намагаються розхитати ситуацію і створити картинку для російських ЗМІ.

Але «Вільні Люди» це все відслідковують та збивають їхні наміри.

Минулого року 2 травня силами «Вільних Людей» та інших патріотичних організацій в одеському аеропорту були заблоковані представники «Опозиційного блоку» Юрій Бойко та Вадим Новінський. Це ідеологи та фінансисти антидержавних рухів. Вони продовжують свою провокативну діяльність. Нагадаю, що саме Новінський був головним спонсором «русской весни» на Донбасі через церкву Московського патріархату. За його патронатом через релігійні установи розповсюджувались антиукраїнські проросійські матеріали.

Ці лобісти Кремля в Україні минулого року приїхали до Одеси начебто на молебень на Кулікове поле. Але змушені були поїхати геть з Одеси.

Ми завжди будемо гнати ворогів, бо Одеса – це Україна, і вже ні у кого нема в цьому сумнівів.
І цього року на 2 травня я в Одесі, де силою патріотів була зупинена орда. Одеса довела свій патріотизм, і буде нагадувати про це кожному, хто забуде.

"Чому Медведчук досі спокійно себе почуває на території України?", - керівник Штабу "Вільних Людей" Дмитро Гуменюк
Медведчук вважає, що його дружба з Путіним допомагає Україні. Про це він заявив в інтерв'ю "Financial Times".
Два дні тому Захарченко в інтерв'ю російським "Ізвєстіям" допустив входження так званої ДНР до складу України на засадах конфедерації. Вчора кум Путіна Віктор Медведчук в інтерв'ю "Financial Times" заявив, що парламент України має ухвалити закони про автономію ОРДЛО. Синхронність та одночасна поява заяв цих кремлівських маріонеток невипадкова, вони озвучують нову методичку з Москви, яка сподівається створити нове "Придністров'я" на території Донбасу під контролем Росії.

Але антидержавні заяви Медведчука вже давно не новина, як і його фінансування сепаратизму в Україні. Так, ще в липні минулого року організація Медведчука "Український вибір" почала створювати фейкові "територіальні громади", які закликали не сплачувати податки Українській державі.

Значно важливіше питання – чому Медведчук спокійно себе почуває на території України? Рік тому Печерський суд Києва, за заявою Андрій Левус зобов'язав Генеральна прокуратура України відкрити кримінальне провадження за фактами антидержавної діяльності Віктора Медведчука. Також почалося розслідування щодо його організації "Український вибір". Де результати цих розслідувань?

Медведчук вже давно повинен був сидіти у в'язниці за співпрацю з російськими окупантами. Але якщо для влади він такий цінний переговорник з Росією, то цілком може залишатися в Мінську або в Москві і вести переговори звідти, а не літати прямими чартерами з Києва до Москви. В Україні його діяльність має бути повністю заборонена, а Служба безпеки України повинна закрити його антиукраїнську організацію "Український вибір".

Російському "Мегаполісу" віддають конфісковане майно. Саботажники будуть покарані!
Сьогодні Печерський суд зобов'язав повернути конфісковані тютюнові вироби російському тютюновому монополісту «Тедіс-Україна», в Рівному має бути повернуто близько 2 тис. ящиків сигарет, а в Полтаві – біля 2 млн. пачок сигарет.

Нагадаємо, що два тижні тому відбулись обшуки ГПУ та МВС в Антимонопольному комітеті щодо російського тютюнового монополіста «Тедіс-Україна». Юрій Луценко повідомив: слідством встановлено, що справжніми власниками компанії є представники великого російського бізнесу та соратники керівника країни-агресора. Зокрема, це «фсбшник» Кесаєв, який також є власником російського «Заводу ім. Дегтярьова», що випускає озброєння для Росії. Через фіктивні фірми нею було виведено в Росію 2,5 млрд. грн., частиною з них було профінансовано терористичні організації ДНР та ЛНР,

Сьогоднішнє рішення суду дуже схоже на спроби «злити» цю справу. Ми звертаємось до ГПУ та особисто до Генерального прокурора Юрія Луценка невідкладно прореагувати на ці рішення суду. Адже після гучних заяв від ГПУ про виведення компанією ««Тедіс- Україна» мільярдів гривень в Росію та фінансування тероризму – це не просто справа про шахрайство, а питання національної безпеки країни.

ГПУ повинно подати апеляцію на рішення суду, а слідчого ГПУ Машика В.П, який погодився у суді повернути цигарки, перевірити на предмет підкупу зі сторони російської фсбшної компанії.

Ми тримаємо на контролі цю справу і очікуємо не лише припинення діяльності російського монополіста, який фінансував терористів на Донбасі, але і притягнення до відповідальності винних з української сторони.

Україна-Польща: об'єднатись проти спільного ворога
Сім років тому під Смоленськом зазнав катастрофи літак ТУ-154 на борту якого знаходились польський президент та військова еліта країни. Сьогодні, в результаті роботи польських урядових структур стає все більш очевидним, що мала місце не звичайна авіакатастрофа, а цілеспрямоване знищення російською владою керівництва Польщі.

Три роки тому, на Сході України почала розгортатись масштабна агресія РФ проти України, яка переросла у війну, що триває і досі.

За цих три роки активного протистояння в Україні дивним чином почали множитись різноманітні антипольські акції – знищення пам'ятників, осквернення могил. А з останнього – розстріл із гранатомета польського консульства в Луцьку. Подібні антиукраїнські акції мали місце в Польщі, хіба що по консульству поки ніхто не стріляв. Всім людям, які активно стежать з політичними процесами, цілком очевидно, що за цим всім стоїть діяльність спецслужб РФ та їх маріонеток в Україні (на кшталт «Українського вибору» Медведчука), які прагнуть за будь яку ціну привнести конфлікт в українсько-польські стосунки і таким чином послабити як Україну так і Польщу. В цьому немає нічого нового – подібним чином Росія діяла завжди, якщо проаналізувати історію українсько-польських стосунків. І практично завжди Росія досягала в цьому успіху – розсваривши українців та поляків в підсумку окуповувала і Польщу і Україну.

Цього разу в імперців нічого вийде, ми добре засвоїли уроки. Україні немає чого ділити з Польщею, зате є довкола чого об'єднуватись – і російська загроза якраз і є таким чинником. Вірю в те, що і в поляків є подібне розуміння ситуації. Ви втратили президента і військову еліту, ми втратили частини території і тисячі захисників та простих українців. І винним як у вашому так і нашому випадку є лише один чинник – Росія і її шизофренічне керівництво. Щоб вистояти в цьому протистоянні ми повинні бути разом, а дискусійні питання, які існують між нашими країнами, ми обов'язково вирішимо. Спокійно поговоримо і вирішимо. Але для цього потрібно встояти і перемогти східну орду.

АМКУ хоче дати можливість Фірташу робити закупівлі не ПРОЗОРРО
Голови НКРЕКП та АМКУ мають піти у відставку, а імперію Фірташа треба націоналізувати!

Фірташ за допомогою Антимонопольного комітету уже підготувався розпилювати абонплату за газ.

Завдяки журналістським розслідуванням стало відомо, як Фірташ буде розпилювати ті 17 млрд. грн, які йому надійдуть до кінця року від споживачів газу. Поки-що вони почали з малого – лічильників, але уже на мільйонні суми.

Облгази, які зобов'язані проводити свої закупівлі через «Прозорро», оголосили тендер на газові лічильники, але умови прописали виключно під «свою» компанію. Коли ж інші учасники конкурсу звернулись зі скаргою в Антимонопольний комітет – той став на бік Фірташа, оголосивши, що облгази не потрапляють під закон «Про природні монополії» і не є замовниками продукту. Після такого рішення АМКУ облгази тепер зможуть проводити свої тендери як захочуть: під «свої компанії» або взагалі залишити систему «Прозорро», нікому не повідомляючи, що і як вони закупили. Нагадаємо, ціна питання – 17 млрд. грн в рік, лише для Фірташа.

Ми вимагаємо від правоохоронних органів провести розслідування щодо цього рішення АМКУ. Якщо чиновники не побачили монополії в компанії, яка займає 70% на ринку – вони або повністю некомпетентні або матеріально зацікавлені. І такі рішення на користь монополістів приймаються в АМКУ далеко не вперше, достатньо згадати «фсбшного» монополіста торгівлі тютюновими виробами «Мегаполіс», по справі якого в п'ятницю пройшли обшуки. І ще одна причина чому голова АМКУ повинен піти відставку.

Це лише один епізод як Фірташ буде красти гроші в держави за допомогою абонплати за газ і можна не сумніватися, що таких «схем» його менеджери вигадають ще десятки. Вихід тут є тільки один – скасувати абонплату за газ, провести аудит коштів, які облгази вкрали в державі і за його наслідками націоналізувати газову імперію Фірташа.

Останні рішення АМКУ та НКРЕКП на користь Фірташа не випадковість , а злочинна змова на користь опального проросійського олігарха, освячена на найвищому державному рівні. Це реванш в економіці, який вже знаходить своє відображення в політиці. Саме такі рішення підривають авторитет влади й призводять до політичних конфліктів, якими може скористатися Кремль. Ось це і є справжня "рука Москви".

Теракти в Пітері - фсбшна технологія для встановлення повноцінної диктатури
Україна має мобілізуватися. Оскільки наступним актом у таких фсбшних виставах є війна.

Сьогодні в Пітербурзі в метро стався вибух. Є десятки постраждалих. Саме сьогодні Путін перебуває з візитом в Санкт-Петербурзі.

Версій щодо того, що сталося, може бути багато. І ми почуємо їх безліч. Одне незмінне - це абсолютно стандартна політтехнологія ФСБ та Кремля. Наскільки б цинічно це не звучало. В будь-якій ситуації, коли Путін втрачає підтримку населення, він успішно бореться с тероризмом. Через "перемогу" тероризму він і до влади прийшов, ми всі це пам'ятаємо. І тут йому абсолютно байдуже на жителів, які опиняються не в тому місці, не в той час. Бо для нього його ж громадяни - лише ресурс, який відновлюється, а "баби ще нарожают".
Але є один нюанс.

В лютому по всіх центральних російських медіа пройшла новина ніби то про те, що українські спецслужби готують низку терактів на території РФ, і тоді російська влада буде жорстко на це реагувати.

Тоді ця новина була не дуже серйозно сприйнята нашим естеблішментом.
Але наразі цілком можливо, що Путін звинуватить украінців в тому, що сталося, і таким чином легітимізує для себе загострення на Сході та зрив Мінська
Тому порох потрібно тримати сухим.

Справа "Тедіса-Мегаполіса" має бути завершеною
Вільні Люди вітають просування розслідування у справі російського монополіста "Мегаполіс-Тедіс", що незаконно виводив великі суми коштів за кордон, у тому числі - для фінансування ЛНР/ДНР у війні з Україною. Нарешті Генеральна прокуратура України, військова прокуратура та Міністерство внутрішніх справ розпочали активно діяти: тривають оперативні слідчі дії.

Встановлено, що попри заборону РНБО України. Оперативний штаб.та Національний банк України через рахунки фірм - транзитерів за 2015-2017 виведено 2,5 млрд грн. Враховуючи, що власником є російський олігарх Ігор Кєсаєв, проти якого застосовано санкції, фінанси скеровувались для підтримки російської агресії проти України.

Нагадаємо, більше року тому "Вільні Люди" блокували склади тютюнового монопоіліста, неодноразово контролювали засідання Антимонопольний комітет України щодо розгляду справи, подавали звернення до відповідних органів.

Завдяки нашим зусиллям, "Мегаполіс" було визнано монополістом, а щодо російського олігарха Кєсаєва (до того ж, власника російського завод ім. Дегтярьова, одного з постачальників зброї терористичним організаціями ДНР - ЛНР) застосовано санкції.

Активна позиція дає свої плоди. Тепер правоохоронними органами справа має бути доведена до логічного кінця. "Вільні Люди" готові допомагати всіма можливими засобами.

Заява "Вільних Людей" щодо продажу акцій "Сбєрбанком"
«Сбербанк» увечері 27 березня оголосив про продаж 100% акцій української "дочки" консорціуму інвесторів, куди увійдуть Norvik Banka (належить бізнесменові Григорію Гусельникову) і білоруська приватна компанія.

Вільні Люди наголошують, що імітація як суть української політики стосовно російських банківських установ на українському ринку продовжується. Спочатку РНБО та НБУ вводять обмеження щодо російських банків, які голосно називають санкціями. Хоча до справжніх санкцій, які б призвели до швидкого очищення української банківської системи від присутності фінустанов країни агресора, вони мають дуже далеке відношення.

Тепер російський «Сбербанк» нібито продав свою «дочку» в Україні, хоча насправді переклав із однієї російської кишені в іншу. Подібний фокус ми бачили три роки тому у виконанні «Лукойлу», який нібито продав свої заправки в Україні, а насправді просто перейменував їх в «Амік».

У підсумку, українська влада демонструє, що нібито бореться з економічною окупацією РФ, а російська влада і бізнес нібито дуже бояться «болючих» українських санкцій та вирішили покинути український ринок.

Це принципово помилкова політика, бо в результаті – все залишається на свої місцях, піар-ефект від санкцій швидко мине, а от вплив росіян лише посилиться. І викорінювати його буде все важче. А в тому, що присутність російського бізнесу має бути зведена до мінімуму, або й взагалі ліквідована, у людей із державницькою позицією сумнівів немає.

«Вільні люди» закликають владу припинити санкційну імітацію, зайнятись реальним очищенням української економіки від російських агентів. Це не лише в інтересах держави України, але й самої влади, якщо вони мислять категоріями хоча б самовідтворення у владі через вибори. Зі свого боку «Вільні люди» послідовно працюють і будуть працювати над очищення України від російського бізнесу.

Вільні Люди вітають кроки парламенту до набуття Україною членства в НАТО
Верховна Рада прийняла Звернення до Конгресу Сполучених Штатів Америки щодо гарантій безпеки. Парламент звернувся до Конгресу США з проханням укласти з Україною двосторонню оборонну угоду та надати їй статус основного союзника поза НАТО.

Вітаємо це рішення ВР, хоча його приймати потрібно було ще 3 роки тому. Тепер робота за дипломатами – втілити це рішення в практичній площині.

«Вільні люди» послідовно виступають за повну інтеграцію України в НАТО. Ми усвідомлюємо, що цей шлях непростий і тривалий, тому як проміжний етап перед набуттям повноцінного членства в НАТО, двостороння оборонна угода із США є більш ніж доречною.

Реалізація двосторонньої оборонної угоди із США сприятиме:

o Реформуванню та посиленню ЗСУ

o Наданню Україні сучасної зброї

o Модернізації ВПК.

Двосторонній оборонний союз України та США з одного боку посилюватиме роль України в Центрально-східному європейському регіоні, з іншого – демонструватиме, що цей регіон, його стабільність та прогнозованість, є для США одним з стратегічних пріоритетів співпраці.

Крім того, це чіткий сигнал для нашого «божевільного» сусіда про те, що розмови та задобрення «агресора» закінчились, і за всі злочини, скоєні проти суверенітету та цілісності Україні доведеться платити. І час відплати наближається.

Сподіваємось, що відповідь влади США буде швидкою і позитивною, Оскільки США є одним із підписантів Будапештського меморандуму, який мав гарантувати територіальну цілісність України. В 2014 році цей «меморандум» не спрацював, але ніколи не пізно виправити помилку і продемонструвати Україні та світу, що слово США має вагу.