Міжнародна діяльність

Співпраця з українською діаспорою
Останні події

4 січня 2018
Вільні Люди зустрілись з українською молоддю США
На запрошення Організації оборони чотирьох свобід України (США), керівник Проводу "Вільних Людей" Андрій Левус та його заступник Сергій Кузан зустрілись з українською громадою в Елленвіл. Метою візиту стало обговорення поточної ситуації, донесення актуальної та достовірної інформації про внутрішньополітичну ситуацію в Україні, а також пошук найоптимальніших варіантів спільної роботи.

"Якою є місія української людини в 21 столітті? У сучасному світі немає аморфних націй. Говорять, що нація - це кровно-духовна спільнота. Насправді, люди по-різному себе уявляють, особливо ті, що живуть не в Україні, а в діаспорі. Треба зрозуміти, хто такий українець, щоб відчувати свою приналежним до української родини, щоб кожен з нас знайшов, чим може бути корисний українській родині", - звернувся до молоді Андрій Левус.

Світове українство - потужна сила, що впливає на перебіг російсько-української війни. Згуртована громада допомагає військовим на фронті, лобіює українські інтереси в парламентах своїх держав, всіляко підтримує Україні у боротьбі за незалежність. "Вільні Люди" ще з початку Революції Гідності співпрацюють з українською громадою за кордоном, аби спільними зусиллями ефективно впливати на ситуацію - як всередині України, так і за її межами.

"Українсько-американські політичні відносини настільки поєднані, що всі наші дії тут, у США, миттєво відображаються в українському політичному житті, і навпаки. Україна теж впливає на політичне життя Сполучених Штатів. Україна є частиною великого глобального світу. Скрізь, де живуть українці, є змога впливати на розвиток подій. Питання в тому, щоб наші впливи відбувались в одному напрямку, тому що кожен має своє уявлення про Україну. Часто відсутня одна точка, де б всі могли сконцетрувати свої зусилля і досягти 100% результату. Нам бракує концентрації на одній цілі. Це прекрасно, що є багато громадських ініціатив, але слід концентрувати свої зусилля", - зазначив Андрій Левус.

За словами Сергія Кузана, ледь не кожен знає, що сучасна російсько-українська війна є гібридною. Але далеко не кожен розуміє, що це означає. "Це - нові виклики і загрози, нові форми і методи боротьби. У війні, що охоплює всі сфери життя, кожен - справжній воїн зі зброєю в руках. Навчитись стріляти - ось завдання, що потребує термінового виконання", - зазначив Serhii Kuzan.

З українською молоддю також поспілкувались професор Serhiy Kvit, головний редактор тижневика «Шлях Перемоги» Віктор Рог, провідні діячі США професор Володимир Зарицький, Голова ООЧСУ Esteban Kaczurak, директор офісу Центру Відносин США-Україна у Вашінгтоні Mykola Hryckowian, Голова Світової Управи Спілки Української Молоді Андрій Бігун.

28 листопада 2017
Україна - пряма загроза для путінської Росії
«Путін обрав Україну в якості мішені не випадково. По суті, сучасна війна - це оборонні дії Росії. Путін усвідомлює, що Україна - регіональний лідер Східної Європи», - зазначив Керівник Проводу "Вільні Люди" Андрій Левус під час засідання міжпарламентської ради Україна-НАТО в Брюселі в рамках візиту української делегації ПА НАТО. Під час зустрічі вдалось обговорити пріоритети та можливості співпраці України та НАТО.

«Навіть в умовах кризи - революції, війни - наша держава розвивається: ми впроваджуємо реформи, очищуємо державні інституції від реваншистів та представників «п'ятої колони». План Росії дестабілізувати державу зсередини - не спрацював. Логічно, що наш наступний крок - лідерство на пострадянському, а потім і постросійському просторі. І для Росії наш розвиток - пряма загроза», - зазначив Андрій Левус.

Він також додав, що міжнародна спільнота повинна підтримувати діалог з Україною. «Україна ставить великі цілі. Ми не обмежемось лише поверненням кількох районів Донецької та Луганської областей і Криму. Ставлячи такі цілі, ми не зможемо побудувати тут навіть мінімальне - країну третього світу. Цілі мають бути великими, і тільки тоді ми можемо знайти спільну мову з міжнародними партнерами і мотивувати людей. Адже це і є призначенням України – будувати нове життя на грані двох світів - азійського і європейського. І це стане нашою справжньою перемогою», - говорить Левус.

Нагадаємо, 27 листопада постійна українська делегація в ПА НАТО розпочала роботу у засіданні Міжпарламентської Ради Україна – НАТО. Під час заходу планується обговорення питань співробітництва Україна - НАТО; механізми публічної дипломатії; пріоритети зовнішньої політики та роль парламенту; протидія України, НАТО та ЄС російській гібридній війні; ситуація на Донбасі та в Криму.

28 листопада 2017
Морська безпека чорноморського регіону - пріоритет як для України, так і для НАТО

"Позиція НАТО щодо агресивних дій Росії повинна бути активною, бо Росія вже веде проти країн-членів Північноатлантичного альянсу війну", - таку думку висловив Sergey Vysotsky, заступник Керівника Проводу Вільні Люди, під час участі у міжнародній конференції з морської безпеки. Співорганізатором заходу стала Фундація Вільні Люди.

Учасники конференції обговорили безпекові зміни в Чорноморському регіоні, регіональні і глобальні соціально-політичні та економічні наслідки викликів безпеці в Чорноморському регіоні та Чорноморську політику НАТО.

Виступаючи в панелі "Чорноморська політика НАТО: спостерігач, ментор чи активний учасник?", Сергій Висоцький відзначив, що гібридна війна потребує комплексної політико-воєнної відповіді на агресію. Фактично, полем бою є політика, інформаційний простір, погляди суспільства і так далі.

"З огляду на те, що хаос став інструментом Росії, тільки інтеграція НАТО із інститутами розвідки та політичними інститутами країн-членів зможе забезпечити необхідний рівень оборонних заходів Альянсу. В авторитарного путінського режиму є свої точки слабкості. Росія розхитує стійкі демократичні системи, граючи складну симфонію хаосу на широкому фронті. Аналогічна відповідь від НАТО та Заходу неможлива, оскільки авторитарні режими більш контрольовані. Але авторитарні режими водночас крихкі. У них немає такого запасу міцності як в збалансованих демократичних системах. Якщо знати куди бити, звісно. Тому Заходу потрібна концентрація зусиль для розуміння критичних точок Росії та розумного удару по цих точках", - сказав він.

У конференції взяли участь командувач Військово-Морських Сил Збройних Сил України віце-адмірал Ігор Воронченко, Надзвичайний та Повноважний посол США в Україні пані Марі Йованович, директор Центру інформації та документації НАТО Барбора Маронкова, заступник Секретаря Ради національної безпеки та оборони України Олександр Літвіненко, президент Jamestown foundation Глен Ховард, народні депутати та інші.

Учасники конференції дійшли згоди, що міжнародна спільнота повинна акцентувати увагу на підтримці зусиль України у відновленні її територіальної цілісності та суверенітету, а сектор морської безпеки є важливим проектом реформи всього оборонного сектору в Україні.

24 листопада 2017
"Озброїти Україну", - радять американські аналітики Президенту США
Потужний аналітичний центр Heritage Foundation, який вважають "мозковим центром" адміністрації Трампа, підготував доповідь про поточну ситуацію в російсько-українській війні.

Називаючи речі своїми іменами, Росію - агресором, Україну - державою, що вимушена захищати свою незалежність, аналітики переконані: США повинні надати українцям передову зброю та інші тактичні засоби.

"Важливо, що уряд США не стоїть осторонь питання російсько-української війни. Є розуміння, що мова йде про глобальну загрозу всьому вільному світу, і зупинити Росію слід негайно. У цьому контексті, в інтересах США - підтримати Україну. Покінчити з російським імперіалізмом - вигідно. Цю просту тезу я намагався донести під час зустрічі в Вашингтоні з Люком Коффі, автором доповіді", - говорить Андрій Левус, Керівник Проводу "Вільних Людей".

Нагадаємо, восени делегація Вільні Люди провела ряд зустрічей з політиками, аналітиками, громадськими діячами та експертами в США, обговорюючи загрози від російської агресії. А влітку цього року аналітики Heritage Foundation з моніторинговою місією перебували в Україні, аби оцінити реальну ситуацію як на фронті, так і в тилу. За словами Сергія Кузана, заступника Керівника Проводу "Вільних Людей", є повне розуміння, що йдеться про гібридну війну і спектр боротьби - дуже широкий. Громадські активісти та волонтери "Вільних Людей" зустрічались з представниками місії, аби надати інформацію про стан речей.

В аналітичній доповіді зазначено, що озброєння української армії - не означатиме зупинення "русского міра". Проте, це - важливий крок.

"Майбутній успіх України залежатиме насамперед від самих українців, лідерство США важливо для протидії російській агресії і підтримки реформ, - йдеться у доповіді. - В інтересах Америки, щоб Україна залишалась незалежною та суверенною, зберігала здатність обирати свою долю без зовнішнього втручання. Україна знаходиться в епіцентрі національної боротьби, яка визначатиме її майбутню геополітичну орієнтацію - Захід або Москва. Результати цієї боротьби матимуть довгострокові наслідки для трансатлантичного співтовариства та поняття національного суверенітету".

Нагадаємо, 16 листопада Сенат США проголосував за утвердження оборонного бюджету на 2018 рік, який, зокрема, передбачає виділення 350 мільйонів доларів на оборонні потреби України.

Рішення про надання Україні летального озброєння поки не прийнято адміністрацією президента Дональда Трампа, але підтримку висловлюють обидві палати парламенту.

10 листопада 2017
Виставку "Два століття - одна війна" презентували у Канаді
Заступник Керівника Проводу Вільні Люди Serhii Kuzan презентував фотовиставку "Два століття - одна війна" на урочистостях, присвячених 75-річчя створення Української Повстанської Армії в Канаді.

Проект, втілений Молодіжний Націоналістичний Конгрес - МНК та Фундація Вільні Люди, побачили українські громади Едмонтона, Вінніпега та Ванкувера. Раніше делегація "Вільних людей" на чолі з Керівником Проводу Андрій Левус презентували її також у Торонто.

"Ми привезли виставку так далеко з єдиною метою - продемонструвати, що боротьба відбувається на всій території України та далеко за її межами, і воюють за незалежність як на Галичині та Донбасі, так і за океаном. Ми виступаємо єдиним фронтом, що є запорукою нашої перемоги. Українці діаспори відігравали величезну роль у становленні незалежної України та її розвитку. Їх робота була важливою під час збройної боротьби та стала вирішальною у процесі розпаду СРСР. Зараз же українська діаспора показує свою ефективність у лобіюванні питань України на Заході, де приймаються ключові рішення щодо допомоги нам у протистоянні Російській агресії та єдність у матеріальній допомозі військовим, які захищають наші кордони", - говорить Сергій Кузан.

Аналогічних до виставки просвітницьких та історичних проектів потребує і Канада, де наша діаспора є найбільшою у світі. Завдяки Lubomyr Luciuk зараз з'являється багато інформації про інтернованих на початку 20 століття у Канаді українців. Крім історичних праць, тему репресій українців репрезентують і пам'ятники у провінціях Манітоба та Альберта, а також музей Cave and Basin National Historic Site, збудовані українськими громадами, які під час візиту відвідав Сергій Кузан.

"Про українську громаду в Канаді ми знаємо, що вони «живуть добре, мають гроші». Але мало хто цікавиться ціною такого життя. А це - концентраційні табори. І це у демократичній Канаді, яка сьогодні є нашим першим союзником і партнером. 100 років тому, українці становили найбільшу етнічну групу, піддану репресіям. Це було ще задовго до концтаборів Німеччини, Польщі чи Радянського союзу", – розповідає Сергій Кузан.

Нагадаємо, зараз виставка "Два століття - одна війна" вирушила у тур Україною. Детальніше розклад заходів у кожному місті можна дізнатися за посиланням http://www.упа.укр

17 жовтня 2017
Керівники Проводу "Вільних Людей" взяли участь в урочистостях до 75-ї річниці УПА в Канаді
Одразу в двох канадських містах - Торонто та Вінніпезі - українці відзначили 75 років зі створення УПА. Делегація "Вільних Людей" долучилась до святкувань. Так, у Торонто, на заході "Від криївок УПА до окопів АТО" виступив Андрій Левус, Керівник Проводу "Вільних Людей".

"Для світового українства це свято має особливе символічне значення, адже та боротьба повстанців з одвічним ворогом не є новим явищем. Вона триває вже сотню років. Можна впевнено сказати (і історія це доводить якнайкраще), що ідеологія українського націоналізму є єдиноправильною для Української держави. Саме ми, розуміючи всі загрози, вийшли на Майдан і дали свій перший кривавий бій, і саме ми зупинили першими східну орду. Тому саме нам наповнювати Українську державу відтепер дійсно "українським змістом" І тільки спільними зусиллями ми можемо впоратись з цим завданням", - наголосив Андрій Левус.

В іншому канадському місті, Вінніпезі, на запрошення української громади виступив Serhii Kuzan, заступник Керівника Проводу "Вільних Людей".

"Українська громада світу має продовжувати справу життя Ярослава Стецька, Антибільшовицького (а фактично, антиросійського) блоку народів. Це та необхідність, якої потребує вся цивілізована світова спільнота. Згадаємо, як неоціненний вклад членів Організації в минулому призвів до розпаду імперії зла СРСР. Це - історія успішної боротьби. Згадаємо і повторимо успіх. Заради чергової перемоги. Так має бути і цього разу: ми мусимо робити свою працю, і вірю, що чаши терезів світової геополітики обов'язково переважать на нашу корись і імперія зла ХХІ століття - "Путінська Росія" відійде в історію", - зазначив Сергій Кузан.13 жовтня 2017
"Щоб Україну сприймали як серйозного гравця на міжнародній арені, ми повинні бути сильними. Зупинити внутрішьополітичну боротьбу на взаємне знищення, з основоположних для країни питань виступати завжди єдиним фронтом", - Андрій Левус у Вашингтоні
10-12 жовтня у Вашингтоні проходили "Українські Дні". Цей захід є найбільшою подією української громади в США та організований для просування інтересів України в американському Конгресі. Головними темами обговорення були: ситуація в східноєвропейському регіоні, яка склалась після агресії РФ проти України; роль та місце України в стабільності та безпеці регіону. Крім того, обговорювалась внутрішньополітична ситуація в Україні - просування реформ, роль парламенту в політичному процесі.

Важливим захід був також через те, що Україна знаходиться за крок від отримання летальної зброї, тому потрібна мобілізація всіх наших друзів у Сполучених Штатах Америки.

У цих заходах взяв участь Андрій Левус та делегація «Вільних людей». Зокрема, у зустрічі з українською громадою США під час відкриття "Українських днів у Вашингтоні" (організованої Українським конгресовим комітетом Америки), участь у конференції "Україна та проблема соціальної єдності" за участі доктора Андерса Аслунда (Атлантична Рада США), Януша Бугайського (Центр Європейського політичного аналізу у Вашингтоні), Філіпа Карбера (Фундація Потомак) та інших представників аналітичних центрів, журналістів, науковців Сполучених штатів.

Також було проведено окремі зустрічі з Джорданом Ендрюсом (директор Офісу у справах Східної Європи Державного департаменту США), членами Конгресу США Лаборном (Республіканська партія), Сандером Левіним (Демократи, співголова групи міжпарламентських зв'язків США-Україна), представниками аналітичних центрів США, зокрема Гленом Говардом (Президент Фундації Джеймстаун/The Jamestown Foundation), Люком Коффі (директор центру зовнішньополітичних досліджень ім. Елісон при Фундації «Спадщина»), Євгеном Юрківим (крупний меценат, керівник Фундації родини Юрківих), Германом Пірчнером (президент Американської ради з питань зовнішньої політики/ AFPC).

"У Сполучених Штатах Америки достатньо добре ознайомлені зі станом справ в Україні, але, передусім, вони чекають основних кроків від нас самих, - говорить керівник проводу "Вільних людей" Андрій Левус, - за підсумками всіх зустрічей в США, хотілося б зробити акцент на трьох головних тезах":
• "Україну сьогодні розривають протиріччя, діяльність і влади, і так званої демократичної опозиції будується на вузькополітичних інтересах, в яких інтереси України - далеко не на першому місці. Щоб остаточно не втратити країну, потрібно зупинити цю війну на знищення та поставити інтереси держави вище власних. Потрібно провести масштабну політичну реформу управління, прийняти нову Конституцію, яка усуне дисбаланси у владі. І в цьому допомога української діаспори, американської адміністрації є дуже важливою".
• "На зовнішньополітичній арені Україна повинна виступати єдиним фронтом. Неприпустимо внутрішньоукраїнські конфлікти переносити за кордон. Це дуже послаблює країну, демотивує та дезорієнтує наших союзників, які щиро прагнуть нам допомогти. Попри певну втомленість темою України та зміни в політиці діючої адміністрації США, є неприпустимим, коли українські політики приїжджають за океан і зневажливо характеризують свою країну. Всі ми за межами України повинні відстоювати один інтерес – український, а власні образи чи нереалізованість залишати зі свого боку українського кордону".
• "Для того, що Україну сприймали як серйозного гравця на міжнародній арені, ми повинні бути сильними. Українці часто роблять помилку у спробі переконати міжнародних партнерів. Коли ми просимо про допомогу – ми давимо на жалість та історичну несправедливість. А в жорсткому світі 21 століття працюють національні інтереси та вигоди. Підтримати Україну для США – вигідно. Це 44-мільйонна традиціоналістська, християнська та досить мобілізована нація, яка є важливим транспортним центром Європи. Ми можемо стати партнером для США, який просуватиме інтереси вільного світу у цій частині Європи. Успішна Україна є гарантією безпеки у Причорноморському регіоні та всьому регіоні Східної Європи. Тому ми говоримо до наших партнерів – дайте нам зброю, підтримку, можливості – і ми зможемо стримати цю загрозу, яка нависає зараз над усією Європою та світом".

Також, за результатами зустрічей із представниками головних аналітичних центрів США та української громадами, було домовлено про допомогу "Вільним людям" у створенні в Україні політичної сили, яка буде базуватись на засадах консерватизму. Аналітична, інформаційна допомога від наших американських партнерів буде дуже доречною, оскільки саме в США ідеї та практики консерватизму мають глибоке коріння.

Склад делегації мережі "Вільні люди" (довідка):
1. Андрій Левус – народний депутат України, голова проводу мережі "Вільні люди".
2. Інна Левус (Inna Avramchuk) – керівник Фундації "Вільні люди".
3. Serhii Kuzan – заступник голови проводу мережі "Вільні люди".
4. Дмитро Гуменюк (Gumenyuk Dmitrii Borisovish) – керівник штабу мережі "Вільні люди".
5. Borys Potapenko – голова РУДОС (Рада українських державницьких організацій світу).

28 серпня 2017
Вільні Люди привітали українську громаду США з Днем Незалежності України
26-27 серпня у Чикаго відбулось щорічне святкування Дня Незалежності України - фестиваль "Українські дні". За запрошенням організаторів, участь у святкуванні взяли народний депутат, Керівник Проводу "Вільних Людей" Андрій Левус та заступник Керівника Serhii Kuzan. На урочистостях були присутні лідери української громади, духовенства, бізнесу; представники влади міста Чикаго та штату Ілліной, українського консульства та іноземних дипломатичних представництв.

У вітальному слові члени Проводу "Вільних Людей" скористались нагодою подякувати українській громаді за системну підтримку України.

"У критичній ситуації та перед лицем ворога - під час Революції Гідності, анексії Криму, розгортання війни Росією - Україна досі має змогу продовжувати боротьбу. Світ називає це дивом, адже протистояти такому потужному ворогу як Росія, здається неможливим. Але сила України - в єдності. Кожен українець може і повинен обороняти свою Батьківщину від російської агресії. Йдеться не лише про збройну боротьбу на фронті, а й про інші, не менш важливі сфери. Адже сучасна війна є гібридною і виходить далеко за межі АТО: вона точиться в інформаційному, економічному, політичному, дипломатичному просторах. І лише здобувши перемогу в кожному з них, Україна вистоїть", - наголосив Андрій Левус.

Крім цього, представники Проводу "Вільних Людей" відвідали музеї та інші українські установи, зустрілись з ветеранами АТО, що знаходяться на реабілітації. Також дали інтерв'ю на радіо.

Організатором фестивалю "Українські дні" став Український Конгресовий Комітет Америки (УККА) відділу Ілліной.

Фотографії: Walter Tun, Serhii Kuzan

22 серпня 2017
У Франції з'явилась Алея на честь українського Героя
Сьогодні у Франції офіційно відкрита Алея ім.Пилипа Коновала - канадця українського походження, героя Першої світової війни, єдиного українця-кавалера Хреста Вікторії, найвищої та найпочеснішої нагороди за мужність перед лицем ворога, якою можуть бути нагороджені військовики з країн, підлеглих Британській короні.

22 серпня у Ленсі, поблизу Парижа, відкрили Меморіал пам'яті Битви за висоту 70. В урочистостях взяли участь високопосадовці урядів Франції та Канади, громадськість. Кошти для відкриття Алеї зібрала українська громада Канади.

"Українці, що проживають за межами Батьківщини, надзвичайно шанують національних героїв. Це особливо важливо, бо саме цього року відзначаємо століття Визвольних Змагань, а наша боротьба за Українську Державу й право Української Нації на існування триває на Донбасі та на міжнародній арені. Ми, свідомі українці, повинні шанувати наших героїв в Україні і в кожному куточку світу. Пам'ятаймо всіх тих, хто поклав життя на вівтар Батьківщини: і героїв АТО, і їхніх легендарних попередників", - зазначив Ігор Козак (Ihor Kozak), віце-президент Ліги українців Канади, офіцер запасу Збройних сил Канади.

Для популяризації постаті Пилипа Коновала в Україні, у Києві поблизу Генерального штабу ЗСУ зусиллями Українсько-канадської асоціації громадянських свобод (UCCLA) та "Вільних Людей" розміщено просвітницьку інформацію щодо Пилипа Коновала на рекламному білборді.

"Завдяки українській громаді в Канаді з ініціативи професора Королівської Військової Академії Любомира Луцюка , світ ідентифікує Коновала як українця, а не лише солдата союзних військ, що "не має національності". У Канаді історію Коновала популяризують, акцентуючи увагу саме на приналежності до української нації. І ми тут, в Україні, також повинні заговорити про нього", - зазначив Serhii Kuzan, заступник Керівника Проводу Вільні Люди.

На жаль, в Україні не багатьом відомо, хто такий Пилип Коновал і якою хоробрістю, відданістю та патріотизмом він відзначився, воюючи у складі Канадських Експедиційних Сил під час Першої світової війни. Саме тому в Києві 25 серпня Фундація Вільні Людивлаштовує зустріч з Ігорем Козаком, який розповість про капрала Пилипа Коновала. У заході також візьме участь Roman S. Medyk - президент Ліги українців Канади, голова фундації "Будучність" (Торонто), що фінансово підтримала спорудження Алеї.

15 серпня 2017
Пилип Коновал - український Герой часів Першої Світової війни
Для кожної держави важливо шанувати своїх Героїв. Вони - частина історії, "золотий фонд" нації, приклад та привід пишатись досягненнями, хоробрістю, незламністю.

Історії Героїв - це не рядки в книжках, які читають школярі за партами. Це живі приклади, що надихають сучасників на перемоги. Особливо в час війни, коли всередині кожного бореться природній інстинкт самозбереження з відчуттям обов'язку захищати свою домівку. Кожен приймає власне рішення. Не залишитись осторонь, оцінити свої можливості та робити внесок у перемогу над ворогом - це рішення свідомих громадян, вихованих на прикладах тих співвітчизників, які свого часу проявили героїзм та патріотизм.

Сучасні Герої, народжені Революцією Гідності, анексією Криму, російсько-українською війною, стануть прикладом для наступного покоління. Ми ж повинні докладати зусиль, аби нікого з видатних українців не було забуто.

Капрал Пилип Коновал відомий світові як канадський герой і кавалер Хреста Вікторії. Учасник Першої світовій війни, боєць 47-го Батальйону Канадських Експедиційних Сил, що відрізнився особливою мужністю під час Битви за висоту 70 (Ленсі, Франція) 22-24 серпня 1914 року.

А ще - він українець. Перший і єдиний українець, нагороджений найвищою військовою нагородою Великобританії - Хрестом Вікторії. Згідно з правилами, при зустрічі з кавалерами цього ордену британські королі повинні вітатися і віддавати їм честь першими. За що Пилип Коновал отримав цю відзнаку?

За інформацією, що подана у випуску "The London Gazette" за 23 листопада 1917 року: "За видатну відвагу та ініціативу під час командування відділенням під час наступу. Перед його відділенням стояло важке завдання зачистки бліндажів та кулеметних гнізд. Під його вправним командуванням відділення успішно придушило будь-який ворожий опір, завдавши ворогові значних втрат. В одному бліндажі він особисто заколов в рукопашному бою трьох ворогів та один атакував сімох інших у воронці, вбивши всіх сімох.
Під час наступу, кулемет на правому фланзі стримував просування, завдаючи відділенню значних втрат. Капрал Коновал кинувся вперед та ввірвався в дот, знищив кулеметну залогу та забрав кулемет із собою.
Наступного дня він знову самостійно атакував інше кулеметне гніздо, знищив залогу із трьох чоловік, кулемет та дот гранатами.
Цей унтер-офіцер самотужки знищив щонайменше шістнадцять ворогів, та доблесно бився протягом двох днів наступу аж до свого важкого поранення".

Складно оцінити ступінь об'єктивності та достовірності газетного матеріалу: чи дійсно факти відповідають дійсності, чи прикрашені патріотизмом і звитягою. Але, зрештою, це не має жодного значення. Важливо, що українець за національністю не ховався в окопах, чекаючи на близьку смерть чи сподіваючись на допомогу союзників. Попри відсутність наказу прориватись, Пилип Коновал взяв відповідальність на себе. Відчайдушність, хоробрість, віра у перемогу - ось те, що і сьогодні допомагає українським бійцям здійснювати унікальні воєнні операції, стримуючи натиск потужного ворога - Росії. Хто знає, можливо, їх надихає і постать Пилипа Коновала?..

Лише завдяки українській громаді в Канаді, світ ідентифікує Коновала як українця, а не як солдата союзних військ, що "не має національності". Там, у Канаді, історію Пилипа популяризують, акцентуючи увагу саме на приналежності до України. І ми тут, в Україні, також повинні заговорити про нього.

Світове українство робить спільну справу. Ми разом - велика сила, і так було завжди. І в часи Коновала, коли саме Українсько-Канадський Легіон зібрав кошти, аби незаможний Герой отримав можливість відвідати Англію на запрошення Єлизавети ІІ з нагоди 100-ліття заснування Хреста Вікторії. І в часи російсько-української війни, сьогодні, коли саме українська громада Канади організовує велетенську волонтерську допомогу, лобіює інтереси України в парламенті і застосовує всі інструменти, аби наблизити перемогу.

22 серпня у Франції відбудеться відкриття Меморіального комплексу, присвяченого Битві за висоту 70, в якій брав участь Пилип Коновал. Силами та коштом української громади Канади, за ініціативи професора Lubomyr Luciuk, там же буде відкрито Алею Коновала.

Про історію Пилипа Коновала, а також про сучасність і співпрацю українців тут і за кордоном, можна говорити довго. 25 серпня о 19:00 у м.Київ (вул. Ярославів Вал, 9) Ігор Козак (Ihor Kozak), офіцер та дипломат ЗС Канади, НАТО, ООН, ОБСЄ (у відставці), військово-політичний експерт США і Канади, громадянин Канади українського походження, однин з ініціаторів канадського фонду "Приятелі Збройних Сил України" Friends of Ukraine Defense Forces Fund. Участь безкоштовна за умови попередньої реєстрації: http://vilnifound.org.ua/kozak

14 серпня 2017
Украінці мають знати свою історію й шанувати героїв
Саме тому в Києві поблизу Генеральний штаб ЗСУ / General Staff of the Armed Forces of Ukraine зусиллями Українсько-канадської асоціації громадянських свобод (UCCLA) та "Вільних Людей" розміщено просвітницьку інформацію щодо Пилипа Коновала - канадця українського походження, героя Першоі світової війни, єдиного українця-кавалера Хреста Вікторії, найвищої та найпочеснішої нагороди за мужність перед лицем ворога, якою можуть бути нагороджені військовики з країн, підлеглих Британській короні.

За словами Lubomyr Luciuk, директора досліджень в Українсько- канадській асоціації громадянських прав, це особливо актуально й сьогодні, адже в умовах російсько-української війни кожному варто знати про Коновала - українського солдата, який воював у Франції, коли ця держава стала жертвою імперіалістичної влади. Шануючи капрала Коновала, ми також визнаємо патріотизм і самопожертву українських чоловіків і жінок, які сьогодні захищають свою Батьківщину від російської агресії.

"Цього літа ми, "Вільні Люди", організували для професора Любомира Луцюка поїздку зоною АТО. Ми зійшлись на тому, що Україна має пам'ятати своїх героїв. Завдяки українській громаді Канади ім'я Пилипа Коновала гідно вшановано на державному рівні Канади та Франції, але ми зробимо все, аби й Державою Україна - також", - зазначає Serhii Kuzan, заступник Керівника Проводу "Вільних Людей".
Детальніше про постать Пилипа Коновала - скоро на сторінці Вільні Люди.

19 червня 2017
"Вільні Люди" сприяли перебуванню експертів провідніх аналітичних центрів США в Україні
У червні Україну відвідала офіційна делегація експертів-міжнародників з США, які представляють впливові аналітичні центри - AFPC (American Foreign Policy Council), Jamestown Foundation та фундацію "Спадщина" (The Heritage Foundation). Результат перебування делегації - підготовка звіту, що формуватиме "порядок денний" політики Білого Дому щодо Росії, України та участі США у гібридній війні. Саме зараз відбувається зустріч Президентів США та України, і її наслідки багато в чому залежатимуть від публікації експертів провідного аналітичного центру нової Адміністрації.

Візит цієї делегації дав можливість американським експертам об'єктивно оцінити обставини і наслідки російської військової агресії проти України. Представники США відвідали Львів, Одесу, Запоріжжя, Київ, Маріуполь, зустрілись зі спікером Верховна рада Андрій Парубій, секретарем РНБО України. Оперативний штаб. Олександр Турчинов, головою Служба безпеки України Грицак Василь Сергійович, Міністром Міністерство внутрішніх справ Arsen Avakov, Генеральним прокурором Юрій Луценкоо, Міністром Міністерство охорони здоров'я України Уляна Супрун, військовим прокурором Анатолій Матіос, директором Український інститут національної пам'яті Volodymyr Viatrovych, народними депутатами Sergey Vysotsky, Hanna Hopko, Oleksandr Opanasenko, Ostap Yednak та багатьма іншими посадовцями, політиками, громадськими діячами, військовими та волонтерами в Києві та регіонах.

Таким чином, аналітичний звіт охоплює широкий спектр українських реалій: від реформ та боротьби з корупцією, до безпекової та військової ситуації в зоні АТО. Делегація зустрілась з Андрій Левус, голова підкомітету з питань державної безпеки, Керівником Проводу "Вільних Людей".

"Інтерес Росії не обмежується тільки Україною. Світова спільнота розуміє виклики і загрози гібридної війни, усвідомлює, що імперські амбіції Путіна загрожують усьому вільному світові. Зокрема, партнери з США підтримують нашу боротьбу, запроваджуючи санкції проти російських бізнесменів та причетних до анексії Криму, окупації Донбасу. У свою чергу, ми в Україні також всіляко протидіємо російським впливам на різні сфери державного життя: від очищення інформаційного простору до позбавлення російських компаній можливості вести бізнес в Україні і фінансувати з отриманих прибутків війну", - зазначив Андрій Левус.

Американці в супроводі Serhii Kuzan, заступника Керівника Проводу "Вільних Людей" та інших волонтерів, відвідали бойові позиції українських військових у Широкіно, місця постійної дислокації морської піхоти та 56 бригади ЗСУ. За словами Сергія Кузана, заступника Керівника Проводу "Вільних Людей", для створення максимально об'єктивних звітів для Адміністрації Президента США, а в подальшому – формуванню зовнішніх зв'язків, аналітики з США повинні на власні очі побачити нинішню ситуацію, не довіряючи "третім" джерелам.

"Світова спільнота розуміє, що Україна – бар'єр, що стримує поширення "русского міра". Беззаперечно, США повинні підтримувати економічні санкції проти Росії; продовжувати військові навчальні програми і надати нам сучасне озброєння, а питання життєздатності та майбутнього трансатлантичного співтовариства вирішується на Донбасі. Такі висновки цілком відображають сучасні реалії. Їх важливо донести лідерам Західного Світу, адже боротьба за Україну відбувається не лише на фронті, а й у столицях Північної Америки, Європи і далі, - зазначив Сергій Кузан.

Візит став можливий завдяки праці представників української громади в США: голови Ukrainian Congress Committee of America Andriy Futey, в.о. голови Ради українських державницьких організацій світу Borys Potapenko, голови Jurkiw Family Foundation Gene Jurkiw та Orysia Dmytrenko, директора Center for US-Ukrainian Relations (CUSUR) Walter Zarycky та представництва у Вашингтоні Mykola Hryckowian.

8 травня 2017
Заступник Керівника Проводу "Вільних Людей" взяв участь у З'їзді Державницьких організацій у Канаді
У 75-ту річницю створення УПА, в Канаді відбувся З'їзд Державницьких організацій. Поряд з представниками дружніх організацій, членами канадського парламенту всіх рівнів, участь в урочистостях взяв Serhii Kuzan, заступник Керівника Проводу Вільні Люди.

"Починаючи з 2014 року, тобто з перших днів російсько-української війни, "Вільні Люди" співпрацюють з ЛУК, кредитовою спілкою "Будучність" та Фондом "Приятелі ЗСУ" (Friends of Ukraine Defense Forces Fund). Результат - велика кількість волонтерської допомоги українським бійцям на передовій. Усе, чого потребують захисники України, вдається доставити завдяки нашим спільним зусиллям. Приємно, що пріоритети Державницьких організацій лишаються незмінними - допомога Україні, її армії та фронту, лобіювання українського питання перед Урядом, допомога пораненим бійцям і їхнім родинам. Безліч потрібних суспільних і урядових проектів стали можливими винятково завдяки праці української громади Канади, що здійснюється через різноманітні фонди та організації", - зазначає Сергій Кузан.

Зокрема, одними з найпотужніших та дієвих українських організацій Канади є Ліга українців League of Ukrainian Canadians (ЛУК) та українок (ЛУоК). На зборі було обрано новий провід - головою ЛУоК обрано Oksana Kuzyshyn, яка після військової служби в Збройних силах Канади тренувала українських бійців в зоні АТО. Головою ЛУК став Roman S. Medyk - вихованець СУМу.

"З впевненістю можу константувати, що справа життя Ярослава Стецька жива, Антибільшовицький (а фактично Антиросійський) блок народів - це та реальність, якої потребує українство. Це та необхідність, яку потребує вся цивілізована світова спільнота. Неоціненним є вклад членів Організації в цю справу, що з рештою призвів до розпаду імперії зла СРСР, коли склалася вся геополітична кон'юктура. Так має бути і цього разу. Вірю, що чаши терезів світової геополітики обов'язково переважать на нашу корись, і імперія зла ХХІ століття - "Путінська Росія" відійде в історію", - наголосив Сергій Кузан у своєму виступі.

16 лютого 2017
Активіст "Вільних Людей" взяв участь у форумі Baltic Defence College
Побратим з "Вільних Людей" Mykhailo Makaruk, офіційний речник Міжнародної Волонтерської Розвідувальної Спільноти "InformNapalm" виступив на форумі Baltic Defence College Annual Conference on Russia "Non-linear Warfare: The Russian Challenge".

На форумі були присутні офіцери майже з усіх країн НАТО, велика кількість військових експертів, та інших спеціалістів у військовій справі.

"Тема виступу була доволі тривіальною як для українського читача: "Як Росія діє у нелінійній війні на практиці". Зважте на те, що для европейців - російсько-українська війна - це свого роду підручник роботи над помилками, і повірте, вони дуже уважно вивчають всі складові цієї війни: інформаційні, політичні, економічні, релігійні, класичні військові", - говорить Михайло Макарук.

Виступ привернув досить велику увагу: насамперед це було викликано тим, що на Заході побачили реально діючу команду, яка працює якісно в полі вже відомих Bellingcat та Atlantic Council.

"Другий момент - висока якість матеріалів представлених під час івенту, ми показали плоди нашої роботи в сфері OSINT: в плані ідентифікації російських військових підрозділів, офіцерів та солдат, зразків озброення та техніки. Реальною перчинкою стала демонстрація відповіді на питання політичної агресії РФ, яскравим доказом та прикладом якого стала презентація #SurkovLeaks, та у плані використанні релігії у війні - #FrolovLeaks", - додає Михайло.16 лютого 2017
Про війну, поточну ситуацію та вплив української громади на політикум США говорили у Нью-Йорку
У Вашингтоні відбулась конференція "Діалог про Безпеку США-Україна. Забезпечення Суверенітету України: дорога в майбутнє", організована Ukrainian Congress Committee of America, Центром відносин США - Україна, Радою зовнішньої політики США.

Конференція, по суті, є діалогом між представниками нової влади США та української сторони. Ядро обговорень - російсько-українська війна, економічна та інформаційна безпека, зовнішньополітична стратегія, а також питання застосування санкцій щодо реваншистів та прибічників російської агресії.

Питання обговорювались у колі конгресменів та сенаторів, експертів провідних аналітичних центрів, представників нової американської влади, зокрема - Джона Гербста, Філа Карбера, Джеймса Шерра, з української сторони - міністра закордонних справ Павла Клімкіна, посла Валерія Чалого, депутатів від різних фракцій парламенту, а також - членів Проводу "Вільних Людей" Андрій Левус, Serhii Kuzan, Gumenyuk Dmitrii Borisovish, Андрій Бойчук.

"Вільні Люди" репрезентували проект "Національний Круглий Стіл - Єдність заради Перемоги".

"Головне завдання Росії — знищити вертикаль української влади, породивши цілковиту недовіру до неї. Після цього Україна, згідно з планами РФ, почне розпадатися на різні штучні утворення. Щоб зупинити реалізацію цього плану дестабілізації, українській владі необхідно відновити діалог із народом, жорстко очистити економічний, політичний та інформаційний простір від агентів впливу Росії, продовжити курс непопулярних, але необхідних Україні реформ. Влада не повинна орієнтуватися на рейтинги та крики популістів на олігархічних телеканалах. У боротьбі з Кремлем Україні необхідна всебічна підтримка Заходу. Наша держава є щитом і списом цивілізованого світу. Треба робити все, щоб щит був міцним, а спис гострим.Заходу не варто дослухатися до маргінальних популістів, які тішать слух темою антикорупційної діяльності", - зазначив у своїй доповіді про сучасні загрози України Андрій Левус, народний депутат, Голова Проводу "Вільних Людей".

За словами Сергія Кузана, заступника Голови Проводу "Вільних Людей", конференція - це фактично перший публічний діалог української сторони з новою владою в США.

"Якщо сьогодні популярною є думка про те, що уряд Трампа і "нова влада" буде прихильною до Росії, то реалії демонструють інше: українсько-американські відносини - це не фікція, а необхідний для обох сторін діалог. Отримати позитивний результат такого діалогу - це і є нашим першочерговим завданням", - зазначив він.15 лютого 2017
Про війну, поточну ситуацію та вплив української громади на політикум США говорили у Нью-Йорку
Члени Проводу Вільні Люди відвідали українську громаду Нью-Йорку, аби обговорити шляхи співпраці та наголосити на необхідності єднання, розповісти про важливість проведення національного круглого столу "Єдність заради перемоги".

13 лютого у Нью-Йорку відбулась зустріч з українцями, представниками "Організації Оборони Чотирьох Свобід України" (ООЧСУ). Андрій Левус, голова Проводу "Вільних Людей"; Serhii Kuzan, заступник; Gumenyuk Dmitrii Borisovish, керівник штабу; Андрій Бойчук, член Проводу говорили про напрямки роботи та співпрацю між Україною і США за різними напрямками: від громадського - до економічного і політичного.

Про небезпеки та загрози, які сьогодні гостро постали перед Українською Державою, а також про способи боротьби розповів Андрій Левус, голова Проводу "Вільних Людей":

"Ми переконані, що з часів перемоги Євромайдану, більшість політичних криз штучно провокуються розробляються агентами Кремля. Реваншистський план Путіна має на меті провокування дострокових виборів задля повернення до влади в Україні своїх прихильників. Ось чому теперішня ситуація є надзвичайно загрозливою".

Саме тому, за його словами, "Вільні Люди" ініціюють Національний круглий стіл "Єдність заради Перемоги". "Ми закликаємо лідерів патріотичних проукраїнських фракцій об'єднатися навколо досягнення цілей, визначених Революцією Гідності. Лідери фракцій мають припинити розбрат, повернутися до коаліції 2014 року "Європейська Україна" та спільно з громадськістю напрацювати стратегічні напрямки розвитку країни", - додав він.

Після спілкування та обговорення, "Вільні Люди" передали прапор і символіку організації для членів ООЧСУ.

"Треба говорити про те, що українці - це нація 70 млн. людей. Чи в Україні, чи за кордоном, кожен повинен робити щось на користь держави. Разом ми можемо більше", - переконаний Shchegelskiy Andriy, голова ООЧСУ Бруклін.

Про війну в Україні, діяльність "Вільних людей", кампанію "Єдність заради перемоги" та потребу об'єднання патріотичних "майданівських" сил говорили також під час інтерв'ю на радіо "Домівка". Радіо створене українцями в Нью-Йорку і є потужним інформаційним майданчиком для української громади.

"Багато громадських організацій, члени парламенту та державних адміністрацій на всіх рівнях взяли на себе відповідальність за очищення України від впливів "руського міра". Тисячі кращих молодих українців, чоловіків і жінок, віддали свої життя, або були покалічені в цій боротьбі. Наше суспільство дуже змобілізоване. Мільйони громадян України визначилися, що не допустять, щоб успіхи, досягнуті на Майдані, зійшли нанівець. Вони приєднуються до військових або надають підтримку нашим бійцям на передовій, допомагають пораненим ветеранам, сім'ям військовослужбовців та майже двом мільйонам вимушених внутрішніх переселенців. Інші беруть активну участь у діяльності громадських організацій, що проводять моніторинг діяльності влади від селищного рівня до рівня парламенту, відстоюють прогресивні ідеї, допомагають втіленню реформ, боряться з корупцією, протистоять підривній діяльності та спробам розколу країни. "Вільні Люди" є такою організацією", - розповів про діяльність організації Сергій Кузан, заступник Голови Проводу.


10 січня 2017
Члени Проводу "Вільних Людей" долучились до організації молодіжного табору для українців США
Наприкінці грудня представники "Вільних Людей" - Serhii Kuzan та Соломія Фаріон - на запрошення Степана Качурака, Голови Organization for the Defense of Four Freedoms for Ukraine (ООЧСУ) відвідали США, аби долучитись до проведення молодіжного табору для українців діаспори.

Одне з головних завдань табору - згуртувати молодь діаспори, допомогти їм усвідомити своє місце в світовому українстві та відшукати свою роль, виконання якої принесе користь Україні.

"Виховувати в молодому поколінні українців, що народились і виросли за кордоном, просто необіхідно. Якщо їхні батьки більше відчувають свою прив'язаність до Україні, бо принаймні народились там, або ж знають історію своїх дідів-упівців, які були вимушені емігрувати, то молодь втрачає цей зв'язок", - говорить Соломія Фаріон.

Адже Вільною Людиною може бути не лише українець, що проживає на Батьківщині та має відповідне громадянство. Так склалось історично, що за кордоном проживають мільйони українців. Звісно, не всі вони пам'ятають про своє походження, пишаються нацією, цінують свою українську складову. Але останні події - Революція Гідності та російсько-українська війна показали, що і за кордоном українці не менше (а часто - більше) турбуються за долю своєї нації.

"Ми повинні спілкуватися з представниками діаспори, аби допомогти їм краще зрозуміти, що відбувається в Україні. Жоден ЗМІ не замінить живого спілкування, обміну думками, ідеями. Саме так зароджується співпраця, яка приносить велику користь і наближає нашу перемогу", - переконаний Сергій Кузан, заступник Голови Проводу "Вільних Людей".