законодавча діяльність

Міжфракційне антиокупаційне депутатське об'єднання "Наступ"
Останні події

13 вересня 2017
Народні депутати підтримали ініціативу Вільні Люди щодо притягнення екс-голови Адміністрації президента Сергія Льовочкіна до кримінальної відповідальності
Про це йдеться у зверненні, ініційованому народними депутатами Андрій Левус та Sergey Vysotsky, яке передано Генеральному прокурору Юрію Луценко.

У зверненні, яке підтримали 20 народних депутатів, відзначається, що розслідування провадження про конституційний переворот, який призвів до узурпації влади колишнім президентом України Віктором Януковичем, буде неповним без притягнення до відповідальності колишніх співробітників Адміністрації президента, зокрема її екс-голови Сергія Льовочкіна. На разі підозрюваним за цією справою проходить екс-міністр юстиції Олександр Лавринович.

Народні депутати вважають, що Сергій Льовочкін, з огляду на свою політичну позицію та посадові повноваження, не міг не бути співучасником державного перевороту. Саме він, на думку нардепів, координував цей процес зі сторони Януковича, готував для цього політичний та юридичний ґрунт.

"Вільні люди" вважають, що саме вибірковий підхід до покарання поплічників Януковича, який сповідує чинна влада, є підґрунтям для повзучого реваншу. Тільки правосуддя та справедливе покарання усіх посібників екс-диктатора, та людей, які продовжують співпрацювати з ними у владі, може стати запорукою політичної стабільності України.14 березня 2017
Андрій Левус: "Нашою відповіддю має бути державницький курс на єдність та перемогу"
Для влади і патріотичної опозиції є шанс зберегти Державу - разом виступити проти реваншу олігархів і Кремля

"Вільні Люди" вимагають:
1.Зупинити силовий сценарій щодо усунення блокади Донбасу.
2.Активістів - відпустити. Якщо були зловживання при затриманні - винних покарати.
3.Конфіскувати російський окупаційний бізнес та активи і кошти олігархів пов'язаних з режимом Януковича - провести для цього спеціальне засідання РНБОУ
4. Прийняти закон про окуповані території у співпраці з представниками всіх патріотичних фракцій

Усі патріотичні сили, і у в опозиії, і у владі, мають відмовитись від насильства і сісти за стіл перемовин для вироблення спільної програми першочергових дій необхідних для Держави.

Треба зробити все, щоб не допустити помилок минулого допущених 100 років тому. Тоді громадянський конфлікт між патріотами зруйнував українську державу й сприяв московській окупації. Ми маємо шанс уникнути цих помилок й захистити Державу.

Президент має нарешті проявити волю до очищення політичного та економічного простору від реваншистів, олігархів та окупантів.

Патріотична опозиція має проявити державницький світогляд у своєму протистоянні з Президентом й зберегти основи державності.

Відповідальність несуть усі сторони конфлікту, який може перерости в громадянське протистояння.

Сили реваншу відкриті й приховані діють і у владі і у середовищі опозиції. Вони і їхні олігархічні покровителі чекають від нас Руїни і хаосу. Але нашою відповіддю має бути державницький курс на єдність та перемогу.

У випадку якщо влада буде далі підігрувати олігархам і не слухати громадян, а засліплена жаданям влади опозиція руйнуватиме державу, залишаємо за собою право консолідувати всіх людей доброї волі для проведення операції ефективного умиротворення всіх сторін конфлікту.

Зупинимо Руїну і реванш!

Українська Держава понад усе!

22 січня 2017
У Києві відбувся національний круглий стіл "Єдність заради перемоги"
У День Соборності України, 22 січня, у Києві відбувся національний круглий стіл "Єдність заради перемоги" за участі експертів громадсько-політичного руху: народних депутатів Андрій Левус, Sergey Vysotsky, Микола Княжицький (Mykola Kniazhytsky) та Oleksandr Opanasenko; Надзвичайного Повноважного Посла України Володимира Василенка; журналіста та політичного оглядача Віталій Портников (Vitaly Portnikov); представника Центр Національного Відродження імені Степана Бандери Taras Grebenyak; політолога Михайла Басараба; депутата Київради Вадима Сторожука; громадського діяча Івана Зайця; представника ГО "Музичний батальйон" Олександра Юркова.

Головною метою круглого столу стало створення робочої групи та розробка тексту звернення до партійних сил та громадськості з закликом до припинення розбрату та об'єднання.

"Ми спостерігаємо, як у парламенті відбувається боротьба між політичними силами. Так, ворогами стають не Путін, Медведчук чи інші представники "п'ятої колони", а партійні лідери. Не маємо права ігнорувати цей факт, а тому наше звернення – це лише перший крок для уникнення розбрату всередині держави", - наголосив Сергій Висоцький, заступник Голови Проводу "Вільних Людей".

Головним постулатом звернення є "Держава понад усе", заклик до патріотичних середовищ об'єднатись та припинити будь-які чвари.

Окрім того, за словами Володимира Василенка, Надзвичайного Повноважного Посла України, необхідно ухвалити нормативні документів, які б встановили "чесні правила гри" та підвищили якість парламенту.

"Ми запропонуємо лідерам політичних сил підписати документ, що стане "лакмусовим папірцем": хто готовий відсунути власні амбіції на другий план заради інтересів держави, а хто є прибічником антидержавницької діяльності і своїми діями створює для ворогів Україні сприятливі умови", - говорить Андрій Левус, народний депутат та Голова Проводу Вільні Люди - ініціатора круглого столу.

За словами Serhii Kuzan, заступника Голови Проводу "Вільних Людей", розкол "майданівських" сил не тільки гальмує позитивні реформи та внутрішні зміни, а й створює додаткову небезпеку незалежності України.

За результатом круглого столу, було обговорено звернення до політичних лідерів з пропозицією розпочати внутрішній політичний діалог заради нашого майбутнього. 20 лютого відбудеться наступний етап: лідерам політичних сил буде запропоновано підписати документ, що декларуватиме припинення взаємного знищення та єдність проукраїнських політичних, та об'єднання навколо ключових для країни завдань.18 листопада 2016
"Вільні Люди" підтримали проект Закону № 5313 на підтримку української мови
"Вільні Люди" підписались під відкритим листом громадськості Одеси щодо недопустимості спекуляцій на тему статусу державної мови у засобах масової інформації.
Приводом стала критика проекту Закону про внесення змін до деяких законів України щодо мови аудіовізуальних (електронних) засобів масової інформації № 5313, ініціаторами якого стали народні депутати України Вікторія Сюмар та Микола Княжицький.
Основний аргумент - можливе обмеження прав журналістів та російськомовних громадян. Однак критика є безпідставною: квота у розмірі 50% для передач та фільмів українською мовою не обмежує місцеві та регіональні телерадіорганізації у використанні державної мови або інших мов національних меншин, не є дискримінаційною.
Прийняття такого закону - важливий елемент протидії інформаційному гібридному впливу Російської Федерації на українське суспільство, що здійснюється через медіа. Таким чином, проект Закону № 5313 направлений на захист державної мови в Україні.

17 листопада 2016
"Вільні Люди" проти призначення Сергія Храпатого головою Національного агентства з забезпечення якості вищої освіти
Створення такого незалежного колегіального органу, відповідального за оцінювання та забезпечення якості вищої освіти, — важливий етап, аби новий закон про вищу освіту запрацював на повну.
"Не можна допустити, аби головою цього органу став Сергій Храпатий: він неодноразово відзначався антиукраїнськими заявами та підозрювався у причетністі до шахрайських схем, підлеглого та однодумця Дмитра Табачника", - говорить Андрій Левус, засновник мережі "Вільні Люди", що підписався під депутатським зврененням Олега Медуниці до прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана.
У зверненні також повідомляється про те, що процес виборів супроводжувався численними порушеннями. Зокрема, не було забезпечено таємності голосування, в приміщенні, де відбувалося голосування, були присутні сторонні особи, які могли впливати на результат волевиявлення, члени агентства отримавши бюлетені виходи в коридор, інші приміщення, радилися за кого проголосувати, повідомляли результати власного голосування тим, хто ще не проголосував тощо.
"Нова незалежна структура повинна зупинити корупційні схеми, пов'язані із захистом дисертацій, ліцензуванням і акредитацією вишів. Керувати агентством має чесна і порядна людина, що є патріотом України", - переконаний Олег Медуниця, члент Міжфракційного антиокупаційного об'єднання "Наступ".

4 листопада 2016
Депутати пропонують розширити санкційний список щодо російських олігархів, які продовжують вести бізнес в Україні
Про це заявили народні депутати Андрій Левус та Сергій Висоцький під час брифінгу в кулуарах Верховної Ради України в четвер, 3 листопада.На їхню думку, санкційне законодавство в Україні не використовується в повній мірі. Вводяться санкції проти авіаліній Якутії, проти якихось шиномонтажок в Ростовській області, але людей, які контролюють 30 відсотків природніх монополій в Україні й становлять безпосередньо загрозу, які працюють на реванш, на проросійські сили, на жаль, санкції поки що не торкнулися.
Тому пропонується ввести санкції проти Вагіта Алекперова, власника «Лукойлу», Олександра Бабакова, який контролює 16 обленерго в Україні, Костянтина Малофеєва, який є спонсором Гіркіна, проти Олега Дерипаски, Аркадія Ротенберга, а також проти олігархів, бізнес яких пов'язаний з Російською Федерацією, це Костянтин Григоришин та Дмитро Фірташ.
Президент минулого тижня підписав постанову про розширення переліку осіб, щодо яких застосовані санкції. Декілька осіб внесені туди під тиcком з боку "Вільних Людей".
Наприклад, Ігор Кесаєв власник українського монополіста на ринку дистрибуції тютюну "Мегаполіс", людина яка володіє збройним заводом в Росії і постачає військову техніку на Донбас.
Президенту та РНБО слід очистити економічний простір України від впливів російських олігархічних груп. І це є захистом національної безпеки.

17 жовтня 2016
Депутати "Наступу" зарєестрували законопроект про застосування персональних санкцій проти осіб, які загрожують національній безпеці
Авторами законодавчої ініціативи №5274 є народні депутати міжфракційного антиокупаційного обєднання "Наступ" та члени "Вільних Людей" Андрій Левус, Сергій Висоцький та Микола Княжицький.
З огляду на збройну агресію РФ проти України, широкий фронт ворожих проявів з боку Російської Федерації у військовій, економічній, інформаційній сферах, а також наміри реалізувати плани дестабілізації ситуації за допомогою кримінальних олігархічних проросійських сил, існує гостра потреба різнопланової протидії агресії Російської Федерації в особі тісно пов'язаних з нею фізичних та юридичних осіб.
На жаль, в Україні значна частина промислових потужностей, які складають реальний сектор економіки, пов'язані з країною-агресором.
Наявні ґрунтовні підстави вважати, що дії ряду російських олігархів та кримінальних авторитетів, деякі з яких входять у найближче оточення президента РФ, та компаній, корпоративними правами яких вони розпоряджаються, спрямовані на створення реальних та потенційних загроз національній безпеці України, а також сприяння діяльності суб'єктів, які здійснюють терористичну діяльність на території України.
Запропонований список налічує 15 осіб, пов'язаних з агресією РФ, сепаратизмом на Сході України та режимом Януковича, та їхні активи в Україні. Зокрема, мова йде про Юрія Іванющенка, Віктора Медведчука, Віктора Нусенкіса, Олександра Клименка, Ігора Кесаєва, Олександра Бабакова та інших.