"Інтеру"
-
Бойкот!

Громадська кампанія
"Вільні Люди" - всеукраїнська мережа, одним із напрямків діяльності якої є очищення інформаційного простору України від російської пропаганди.
У рамках кампанії "Вимкни російське" активісти роблять усе можливе, аби законним шляхом припинити діяльність телеканалу "Інтер" - рупору Кремля.
Пікети та вуличні акції
Активісти символічно "зачиняли" офіс Національних інформаційних систем, на які працювала пропагандистка Марія Столярова.
Пізніше - пікетували СБУ, вимагаючи вжити заходів щодо припинення діяльності та притягнення до кримінальної відповідальності злочинців, які працюють на "Інтері". Було передано лист з вимогами усунути Ігоря Шувалова, заступника директора з розвитку компанії "Національні інформаційні системи", громадянина Росії, та депортувати з України.
Участь у судових засіданнях
У 2011 році "Інтер" отримав ліцензію поза конкурсом. Так, 25 лютого і 3 березня розглядалась справа щодо позбавлення "Інтера" ліцензії на мовлення. Суд відмовився визнати факт продовження ліцензії телеканалу незаконним, прте справа набула суспільного резонансу.
Моніторинги та бойкотування
Громадськість звернулась з відкритим листом до українських політиків, представників влади, правоохоронних органів та інститутів громадянського суспільства з вимогами ігнорувати діяльність "Інтера": не давати коментарів журналістам та не брати участь в ефірах телеканалу.
Активісти слідкують за ефірами телеканалу, а осіб, які співпрацюватимуть з пропагандистами "Інтеру", "нагороджують" символічною премією ім.Кісєльова-Шувалова.
Юридична робота
Діяльність телеканалу "Інтер" та "Нацональних інформаційних систем" супроводжується великою кількістю порушень. "Вільні Люди" формують листи, запити та звернення до відповідних контролюючих органів, вимагаючи перевірки та застосування заходів.
аргументи
Чому "Інтеру" - не місце в Україні?
1
"Інтер" – телеканал, яким донедавна володів "Первый канал России". Тобто, це інструмент інформаційної окупації України в руках кремлівських пропагандистів.
2
Сьогодні росіяни формально не володіють каналом, але власниками, яким Москва передала свою частку, є Сергій Льовочкін та Дмитро Фірташ. Нагадаємо, що Льовочкін – екс-голова адміністрації Януковича, нині - депутат фракції «Опозиційного блоку». Фірташ - славнозвісний олігарх, що збагатився завдяки газовим схемам з «Газпромом». Він працював під керівництвом відомого російського крадія «в законі» Севи Могілевича. Тобто, Інтером формально володіє політик з команди Януковича та керований кремлівським криміналом бізнесмен, якого ФБР звинувачує в корупції.
3
Громадянин Росії Ігор Шувалов формує редакційну політику телеканалу, а не так давно громадянка Росії Марія Столярова займала посаду шеф-редактора інформаційних програм каналу. Під час найактивнішої фази російсько-української війни вона працювала на боці ворога - писала про те, що Росія повинна ввести війська в Україну, публічно хвалила терористів.
4
Саме "Інтер" завжди демонструє заборонених в Україні артистів російської естради, які публічно підтримали анексію Крима та агресію проти України. Крім того, "Інтер" наклав цензуру на вигук "Слава Україні": під час запису концерту до Дня Незалежності, співак Олександр Пономарьов привітав глядачів, вигукнувши "Слава Україні!", що було вирізано з телевізійної версії концерту.
5
"Інтер" подовжив свою ліцензію незаконно. За законом, телеканал мав втратити свою ліцензію ще у 2011 році, але, звісно ж, за Януковича ніхто цього би не зробив. У лютому 2016 року активісти вже пікетували суди, в яких розглядались позови проти Національної ради з питань телебачення та радіомовлення, що неправомірно виділила "Інтеру" частоти на мовлення.
6
За угодою між телеканалом "Інтер" і компанією "Національні інформаційні системи", програми "Новини", "Подробиці" та "Подробиці тижня" повністю продукуються НІС. Компанія "Національні інформаційні системи" самостійно, без участі "Інтера", планує і затверджує теми, зміст цих програм, а також їх візуальне оформлення.
Це суперечить чинному законодавству, адже згідно з ч.ч. 5, 6 ст. 43 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», «Ліцензіат не має права передавати канал мовлення в суборенду іншим організаціям».
ДІЯ
Що ми можемо зробити?
Долучитись до бойкотування "Інтера"!
Відкритий лист щодо бойкотування "Інтера"
Звертаємося з відкритим листом до українських політиків, представників влади, правоохоронних органів та інститутів громадянського суспільства щодо мовлення телеканалів, які загрожують національній безпеці України, зокрема таких як "Інтер". Ці медіа-ресурси неодноразово були помічені у ретрансляції російської пропаганди, ідей так званого "русского міра", маніпулюванні свідомістю та перекручуванні фактів.

Не дивлячись на це, окремі особи намагаються стати на захист перелічених телеканалів, спекулюючи на темах "свободи слова", "цензури", "утиску прав журналістів" та "політичних репресій".

Ми закликаємо не політизувати це питання, оскільки діяльність зазначених телеканалів, а точніше припинення такої діяльності - це питання винятково національної безпеки Української держави та її громадян, яке на сьогодні особливо актуальне в умовах прямої збройної агресії та гібридної війни Російської Федерації.

Тому враховуючи нерішучість правоохоронних органів та органів державної влади в питаннях припинення діяльності зазначених медіа-ресурсів, ми розпочинаємо кампанію бойкоту цих телеканалів.

Першим нашим кроком є бойкот найбільш одіозного рупору російської пропаганди - телеканалу "Інтер". Співпраця з представниками "Інтеру" легалізує та легітимізує його діяльність, ускладнює процес заборони.

Тому закликаємо українських політиків, представників влади, правоохоронних органів та інститутів громадянського суспільства:

1. Не давати коментарів телеканалу "Інтер";
2. Не відвідувати телеефіри телеканалу "Інтер";
3. Не спілкуватися з пропагандистами (журналістами) телеканалу "Інтер".


Зі свого боку ми здійснюватимемо моніторинг і публікуватимемо списки осіб, що ігнорують наше звернення. Особи, які продовжать співпрацю з російськими пропагандистами "Інтеру", вважитимуться зрадниками національних інтересів та адептами "русского міра" в Україні.

Вкотре закликаємо керівництво Служби безпеки України, Міністерства внутрішніх справ України, Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення припинити діяльність телеканалу "Інтер".

За перебігом кампанії можна слідкувати на сторінці "Вільних Людей" у Facebook.

З повагою,
Іван Кішка, ВМГО "Молодіжний Націоналістичний Конгрес"
Катерина Чепура, Громадянський рух "Відсіч"
Максим Кобєлев, Ініціатива "Дріжджі"
Сергій Оснач, співкоординатор ініціативи "Бойкот російського кіно"
Всеукраїнська мережа "Вільні Люди"
Богдан Бальбуза, ВМГО "Національний альянс"
Андрій Рибалко, ВГО "Молодий Народний Рух"
Юрій Пустовій, Всеукраїнське об'єднання військово-патріотичних організацій
Оксана Левкова, ВГО "Не будь байдужим!"
Олексій Бежевець, Благодійний фонд допомоги захисникам Вітчизни та їх сім'ям "КОЛО"

Поширення листівок
Активісти поширюють листівки перед засіданням Верховноюї Ради, закликаючи депутатів ігнорувати "Інтер"
Моніторинг ефірів
Щотижня здійснюється моніторинг програм "Подробности недели" та "Черное зеркало". Особи, що співпрацюють з проросійським пропагандистським телеканалом - зрадники національних інтересів України.
Вручення антипремій
Гостям "Інтера" публічно вручається "нагорода ім.Кісєльова-Шувалова".
Акції протесту
Пікети, лазерні шоу, публічні заяви - усе, щоб донести до українців просту стину: "Інтер - не ЗМІ, а проросійська пропаганда".
Юридична робота
Депутатські звернення до Національної ради з питань телебачення та радіомовлення, СБУ щодо антиукраїнської та злочинної діяльності Марії Столярової, Ігоря Шувалова, Леоніда Муравйова; визнання Дмитра Фірташа - власника телеканалу "Інтер" - резидентом держави-агресора, що не може правомірно володіти ліцензією; незаконної суборенди компанією "Національні інформаційні системи" програм "Новини", "Подробиці" та "Подробиці тижня" та інше.
результати моніторингу
Гості "Інтера"
(особи, що відвідують ефіри програми "Чорне дзеркало", дають коментарі пропагандистам "Подробиць тижня")
Радикальна партія Олега Ляшка
Андрій Єрмолаєв
політолог
позафракційний
Блок Петра Порошенка
політексперт
Блок Петра Порошенка
позафракційна
політексперт
Народний Контроль
Батьківщина
Радикальна партія Олега Ляшка
Блок Петра Порошенка
політексперт
Блок Петра Порошенка
ВО "Свобода"
Опозиційний блок
позафракційний
ВО "Свобода"
Опозиційний блок
Олександр Левцун
Центр соціальних досліджень "Софія"
політексперт
Батьківщина
Опозиційний блок
Блок Петра Порошенка
Блок Петра Порошенка
Батьківщина
Партія простих людей
позафракційний
Блок Петра Порошенка
політексперт
Українська республіканська партія
Об'єднання "Самопоміч"
Юрій Бойко
Опозиційний блок
представник СБУ
Радикальна партія Олега Ляшка
Міністр Кабінету міністрів України
Батьківщина
політексперт
Опозиційний блок
політексперт
Блок Петра Порошенка
заступник Міністра фінансів України
ВО "Свобода"
Блок Петра Порошенка
Блок Петра Порошенка
Блок Петра Порошенка
Андрій Мартиненко
генеральний директор агенства "Інтерфакс-Україна"
політексперт
голова об'єднання учасників АТО "Справедливість"
Самопоміч
Блок Петра Порошенка
експерт у сфері економіки
Блок Петра Порошенка
заступник Міністра фінансів України
Міністр екології та природних ресурсів України
Блок Петра Порошенка
громадсько-політичний рух "Справедливість"
ВО "Свобода"
експерт у сфері економіки
заступник Міністра фінансів України
представник України у Європейськії Комісії "За демократію через право"
Ольга Крентовська
перший заступник Міністра соціальної політики України
голова Національного агентства з питань боротьби з корупцією
вІДЕО
Сюжети ЗМІ
Рік тому ми вже робили спробу заборонити діяльність проросійських ЗМІ. На той момент «Інтером» володів російський «Перший канал». Однак, коли було зареєстровано законопроект щодо заборони телеканалів, власниками яких є резиденти каїни-агресора, власник був змінений. Ми також пробили рішення Комітету нацбезпеки про те, що діяльність «Інтеру» шкодить інформаційній безпеці. Але лобі Фірташа та Льовочкіна в українській політиці перемогло. Нас звинуватили в утиску свободи слова. Законопроект навіть не потрапив в сесійну залу.
Андрій Левус
засновник "Вільних Людей"
Навколо телеканалу вже не вперше виникають скандали - тож причин закрити його є достатньо: у новорічну ніч на 2015 рік транслювали святкову програму за участі українських та російських зірок-симпатиків ДНР/ЛНР та анексії Криму, а тепер у всіх "на слуху" ситуація зі Столяровою.
Сергій Кузан
координатор кампанії

Долучайся до кампанії!
Звільни інформпростір України!
Надішли свої контакти і ми зв'яжемось з тобою
vilni.org.ua
044 279 41 22
vilni.org.ua@gmail.com