Економічна деокупація

Боротьба з реваншистами та російським бізнесом в Україні
Останні події

28 квітня 2017
Судове засідання у справі "Тедіса" перенесено
Судове засідання у справі "Тедісу" (колишній "Мегаполіс") та Антимонопольний комітет України перенесено на 18 травня, 15:45. Причина - клопотання "Тедісу".

За словами Сергей Высоцкий, заступника Керівника Проводу "Вільних Людей", народного депутата, присутність громадськості - це одна з умов винесення справедливого судового вироку.

"Вільні Люди контролюватимуть кожне судове засідання, скільки б їх не переносили. Більше року ми намагаємось витіснити російських бізнесменів з української економіки, і в справі "Тедісу" скоро буде поставлено крапку", - зазначив він.

4 квітня 2017
"Вільні Люди" продовжують контролювати судові справи "Тедіса"
Активісти Вільні Люди прибули до Господарський cуд міста Києва, аби здійснити громадський контроль судового засідання щодо оскарження ТОВ "Тедіс" ("Мегаполіс") рішення про порушення тютюновою компанією антимонопольного законодавства.

За поданням Генеральна прокуратура України, що виступає третьою стороною, суд перенесено на 28 квітня. Представник ГПУ заявив, що не встиг ознайомитись з усіма матеріалами справи.

Важливо, що судове засідання відбуватиметься у закритому режимі: суд задовольнив відповідне клопотання "Тедіса". Причина - наявність інформації, що містить комерційну таємницю. "Вільні Люди" продовжують контролювати хід справи.

31 березня 2017
"Вільні Люди" продовжують контролювати судові справи "Тедіса"
Сьогодні відбулися обшуки Генеральна прокуратура України та Міністерство внутрішніх справ в Антимонопольний комітет України щодо компанії «Тедіс-Україна» (колишній «Мегаполіс»), власником якої є внесений в санкційний список російський олігарх, власник збройного заводу ім. Дегтярьова та засновник Фонду ветеранів ФСБ Ігор Кесаєв.
Більше року тому «Вільні люди» почали свої акції проти цього підприємства. Відразу у шести містах активісти заблокували роботу складів «Мегаполісу». Метою було привернути увагу влади до російського окупаційного бізнесу, який діє в Україні. Після цього було проведено низку дій: звернення до Президента та пікети Банкової, законодавчі ініціативи та скликання санкційного комітету Кабміну. Завдяки постійному тиску на владу, вдалось привернути увагу: МВС відкрило проти компанії провадження, АМКУ почав розслідування, а Кесаєва було внесено до санкційного списку РНБОУ.
У грудні минулого року ми здобули першу тактичну перемогу, Антимонопольний комітет оштрафував «Мегаполіс» за зловживання монопольним становищем на 430 млн. грн. Сьогодні, після обшуків ГПУ та МВС, цю «фсбшну лавочку» має бути остаточно викинуто з України. Після звинувачень в несплаті податків, незаконному виведенні від 2-х до 3-х мільярдів гривень в Росію для фінансування тероризму та допомоги терористам в ОРДЛО – «злити» цю справу вже не вдасться.
Хочемо подякувати всім активістам, які виходили на акції та більше року виступали проти окупаційного бізнесу – наша боротьба не була даремною. Також хочемо передати привіт всім тим політикам та їхнім медіа, які виступали на захист «Мегаполісу», особливо «Інтеру», в ефірі якого сюжети з нашими пікетами «Мегаполісу» висвітлювались не з позиції активістів, а на захист цього фсбшного бізнесу.
Російський монополіст на ринку тютюнових виробів не міг так довго існувати без підтримки чиновників з державної влади, і їх обов'язково має бути притягнуто до відповідальності. В першу чергу, у відставку має піти голова Антимонопольного комітету Yuriy Terentyev. АМКУ довго не звертав увагу на російського монополіста, попри неодноразові звренення як громадськості так і народних депутатів. Коли ж ігнорувати проблему було вже неможливо, російська компанія була оштрафована і справу закрили. Як ми бачимо сьогодні, питання просто «спустили на гальмах». Російський компанія так і залишилась монополістом, сплатила штраф на 400 млн. грн. і продовжувала виводити з країни мільярди. Тому відставка голови АМКУ та справи проти чиновників комітету, які сприяли роботі російської компанії – це питання економічної безпеки України. Ми маємо демонстративно показати – фінансова підтримка терористів в Україні буде каратися.
Кесаєв, який виробляє зброю для російської армії і продовжує заробляти на це гроші в Україні – це лише найбільш показовий приклад роботи окупаційного бізнесу в Україні. Банки, мережі АЗС та десятки інших великих підприємств і досі працюють на ворога та виводять кошти в Росію. Наступною метою «Вільних людей» є боротьба проти російського бізнесу та проросійських олігархів, які працюють в енергетичному секторі України. Це стратегічна галузь для нашої держави, але замість того щоб її демонополізувати влада закриває очі на купівлю обленерго та облгазів росіянами і створює умови для надприбутків олігархам за рахунок простих споживачів.
Наша перемога можлива лише у випадку, коли ми зрозуміємо, що наш ворог не лише на фронті, а й в тилу. Це також і російський бізнес в Україні, за рахунок якого фінансуються терористи. Сьогодні «Вільні люди» отримали першу і важливу перемогу. Боротьба продовжується.

17 березня 2017
Андрій Левус: ""Санкції" проти російських банків - м'яке та половинчасте рішення"
Президент ввів в дію вчорашнє рішення РНБО "Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)" щодо низки юридичних осіб. Під санкції строком на рік потрапили російські банки, власником яких є безпосередньо держава-агресор. Це "Сбербанк", ПАТ "ВіЕс Банк", ПАТ "Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк", ПАТ "ВТБ БАНК", ПАТ "БМ БАНК".

Сьогоднішнє рішення Президента та РНБО, на жаль, не вирішує всього спектру проблем, які провокує наявність в Україні російського бізнесу загалом і російських банків зокрема. Приємно, що нарешті на третьому році відкритого протистояння із РФ у керівництва держави з'явилось розуміння необхідності економічної деокупації України від російського капіталу.

Проте, ведені санкції проти російських банків вважаю занадто м'якими - російські банки продовжують працювати в Україні, не всі російські фінансові установи потрапили під санкції. Проблема знову відкладається в довгий ящик, а російський бізнес продовжує себе вільно почувати в економічному просторі України.

Потрібна конфіскація в рахунок завданих росіянами збитків під час агресії!

І тим більше, таке «м'яке» рішення важко зрозуміти, враховуючи особливу активність НБУ, який проявляв протягом останніх років рішучість у зачистці банківського сектору України - закрито близько 90 банків, націоналізовано «Приватбанк». І на цьому фоні така лояльність до «Сбербанку» та його російських «братів»

Не важко спрогнозувати, що продовження діяльності російських банків в Україні лише провокуватиме посилення виступів громадян. І владі загалом, та Президенту, РНБО і НБУ зокрема, краще прийняти цивілізоване рішення ніж спричинити конфлікт всередині країни. Досвід із блокадою показав - будь які половинчасті рішення не вирішують проблему, а лише посилюють її.

Більше року тому я разом з іншими патріотичними парламентарями реєстрував законопроект щодо природних монополій, згідно якого російські олігархи не могли б володіти надважливими українськими підприємствами, такими як обленерго, наприклад.

Цей законопроект більше року не виноситься на голосування в сесійну залу. Ми зіштовхнулися з протидією з боку проросійських політичних сил та їх агентів у владі. Але впевнений, що "Вільні Люди" досягнуть свого, як це було з Кєсаєвим, російським олігархом - ФСБшником. Ми змусили владу застосувати санкції проти нього.

Восени минулого року ми зареєстрували проект постанови звернення до РНБОУ з вимогою внести в санкційний список багатьох російських олігархів, які ведуть бізнес в Україні та є власниками наших підприємств, а також російських компаній, які продовжують свою діяльність в Україні. Серед них не тільки банківські установи.

Наступного тижня ініціюватиму прийняття Радою санкційного списку, до якого будуть входити не лише фінансові установи держави-агресора, а й конкретні російські олігархи, які причетні до війни на сході України.

Чекаю, що всі народні депутати, які публічно заявляють про заборону російського бізнесу в Україні, доведуть свій патріотизм справою і проголосують "за".

9 березня 2017
Андрій Левус: "Бабакову віддали "Чернівціобленерго". Санкції по-новому?"
Антимонопольний комітет України дозволив російському олігарху Олександру Бабакову купити акції "Чернівціобленерго". І це - у той час, як проти нього вже давно мають діяти санкції. Бабаков - віце-спікер держдуми, що персонально голосував за анексію Криму, володіє понад десятьма українськими обленерго, що є стратегічними об'єктами енергетичної системи України.

З дозволу АМКУ, Бабаков поповнив "скарбничку" черговим підприємством. Своїми діями комітет, а в першу чергу - його голова Юрій Терентьєв, унеможливлюють здобуття Україною енергетичної незалежності і співпрацюють з олігархом-окупантом.

Кілька місяців тому я зареєстрував постанову щодо звільнення Юрія Терентьєва з посади голови АМКУ. Тепер бачу, що це системна робота саботажника. Про які санкції й боротьбу з економічною окупацією може йти мова, коли стратегічні підприємства просто "зливають" бізнесмену держави-агресора?

Також маю велике питання до Президента - чому Бабаков і "VS Energy International" досі не в санкційних списках? Коли нарешті буде підписано Указ?! Може досить просто балакати про енергетичну незалежність й почати викорчовувати ворога з нашого господарського поля?

Закликаю колег-парламентарів підтримати санкційні ініціативи, а також постанову щодо націоналізації окупаційного бізнесу. Відповідні проекти поставнови вже пройшли комітет і готові до голосування. Краще це питання вирішить парламент і Президент. В іншому випадку почнеться народна націоналізація об'єктів, окупованих російськими олігархами.

16 грудня 2016
"Вільні Люди" домоглися від Антимонопольного комітету України рішення щодо ФСБшного "Мегаполіса"
Сьогодні Антимонопольний комітет нарешті виніс рішення щодо російського дистриб'ютора цигарок "Тедіс" (Мегаполіс).
"Мегаполіс" порушив законодавство в сфері економічної конкуренції. Його фактично визнано монополістом: на підприємство накладено штраф у розмірі майже 430 мільйонів гривень та зобов'язувано усунути порушення, через які відбулось притягнення до відповідальності.
"Ми вимагаємо справедливості - очищення економічного простору від окупантів та старорежимних олігархів, яскравим уособленням яких є Мегаполіс та Кауфман. Ми більше року привертали увагу до цієї проблеми. Активісти "Вільних людей" проводили акції прямої дії, блокували склади компанії по всій Україні. Народні депутати з Міжфракційне антиокупаційне об'єднання "Наступ" писали звернення Президенту,скликали санкційний комітет Кабміну.
Завдяки суспільному розголосу, ми дотиснули владу і змусили внести Ігоря Кесаєва, власника "Мегаполісу", керівника спілки офіцерів ФСБ та власника російського збройного заводу в санкційний список РНБОУ", - говорить Сергій Висоцький, заступник Керівника Проводу "Вільних Людей".

24 листопада 2016
Перемога: активісти блокували суд, аби суддя обрав запобіжний захід для "гаманця Клименка"
Утримання під вартою терміном на 2 місяці - такий запобіжний захід встановлено для Андрія Головача, начальника податкової міліції України уряду Януковича. Триватиме досудове розслідування.
Активісти "Вільних Людей" блокували будівлю Голосіївського суду, аби не дозволити "завалити" справу Олександра Клименка, міністра доходів і зборів уряду Януковича.
"Головним свідком і підсудним є Андрій Головач, міра запобіжного засобу для якого закінчується 27 листопада. Судове розслідування затягувалось: за два дні - тричі змінено суддю, а розгляд справи так і не розпочався. Сьогоднішнє засідання мало розпочатись о 12:00, але адвокати Головача подали клопотання про проведення закритого засідання. Така резонансна справа державної важливості має відбуватись відкрито. Ми подали клопатання з вимогою проведення відкритого засідання. Окрім цього, суддя оголосила про самовідвід. Фактично, справу намагались розвалити. Ми блокували суд, аби розгляд справи відбувся", - говорить Dmytro Zhmailo.

23 листопада 2016
Вільні Люди пікетували Голосіївський суд, не дозволивши зірвати "справу Клименка"
Підсудний Андрій Головач, перший заступник Голови Державної податкової служби України — начальник податкової міліції України уряду Януковича, є головним свідком та співучасником злочинів Клименка. На час судового процесу, що триває вже досить давно, йому було обрано запобіжний засіб.
"27 листопада стікає термін, протягом якого Головача утримують під вартою. Сьогодні судовий процес намагались зірвати всілякими шляхами. Безсумнівно, справу Клименка хотіли "завалити", випустивши Головача. Ми, громадськість, не допустили такого сценарію: комп'ютер визначив суддю, назначено чергове засідання: суд триває", - говорить Андрій Левус, засновник мережі "Вільні Люди".
24 листопада, о 12:00 у Голосіївському суді (вул. Полковника Потєхіна, 14) продовжиться судове засідання. Закликаємо всіх небайдужих прийти і проконтролювати, аби справу було доведено до логічного завершення. Нагадаємо, Олександр Клименко - міністр доходів і зборів часів Януковича, лідер "Успішної краіни", власник пропагандивної газети "Вести".23 листопада 2016
Активісти в Тернополі вимагають розкриття справи щодо розкрадання коштів, виділених на реабілітацію бійців АТО
«Сьогодні ми з активістами зібралися біля медцентру «Віасан», щоб показати тернополянам підприємство, яке підозрюється у привласненні 450 тис. грн. Ці кошти мали бути витрачені на допомогу військовим, які отримали психологічні травми у зоні проведення АТО. Власники фірми вирішили нажитися на державних коштах в той час, коли багато наших друзів, волонтерів на добровільних засадах займаються наданням психологічної допомоги, сотні тернополян воюють, тисячі допомагають військовим. Окрім цього, фірма є непересічною, оскільки її власниками є дружина та син Ігоря Малярика - офіцера СБУ. Нам не вкладається в голову той факт, що коли більшість співробітників обласного управління СБУ є учасниками бойових дій, дружина одного з керівників служби підозрюється у розкраданні коштів військових. Для нас ця справа є індикатором того, чи здатна нова команда прокуратури в Тернополі опиратися корупційній системі, які вибудовувалася в Україні роками», - зазначив співкоординатор мережі «Вільні Люди» Іван Ковалик.

11 листопада 2016
''Вільні Люди'' вимагали від АМКУ винестри рішення щодо ''Мегаполісу''
Цієї п'ятниці, 11 листопада, "Вільні Люди" пікетували Антимонопольний комітет України, вимагаючи ліквідувати російську тютюнову монополію "Тедіс-Україна" (колишній "Мегаполіс").
"Вільні Люди" ведуть активну боротьбу проти "Мегаполіса" вже більше року: починаючи від офіційних звернень Президенту, скликання санкційного комітету Кабміну, закінчуючи пікетуванням Банкової і блокуванням складів компанії по всій Україні.
Зважаючи на це, Антимонопольний комітет почав розслідування діяльності компанії через виявлення порушення законодавства про захист економічної конкуренції.
"Дуже важливо очистити економічний простір України від російських окупантів та олігархів уряду Януковича. "Мегаполіс" та Кауфман, що контролює компанію - це лише один з яскравих прикладів, з яким ми маємо боротись. Представники Януковича втекли, а їхні гаманці досі поповнюються завдяки ринку цигарок, що повністю захоплений злочинним режимом", - зазначив Дмитро Жмайло.
Нагадаємо, "Тедіс/Мегаполіс" займає 90% українського ринку дистрибуції цигарок, має більше 50 тисяч точок продажу цигарок. Компанія стала монополістом на ринку ще за часів правління Януковича та продовжує приносити прибутки його оточенню і після Революції Гідності. Контролює її Борис Кауфман, бізнес-партнер Олександра Януковича. Крім того, одним з власників "Тедіс" є російський олігарх Ігор Кесаєв (власник збройного заводу ім. Дегтярьова, президент спілки офіцерів ФСБ).


27 жовтня 2016
"Вільні Люди" Запоріжжя продовжють протистояти "Українському вибору"
Сьогодні у Запоріжжі "Український вибір" Медведчука планував проведення круглого столу на тему "Встановлення миру в країні як передумова бюджетної, земельної і кадрової децентралізації в Україні".
Активісти "Вільних Людей" були готові перешкодити збіговиську сепаратистів, проте - захід не відбувся."Місцеві "медведчукісти" просто не з"явилися на свій захід. Це прогнозовано. Останнім часом вони все більше нагадують щурів, які ховаються, роблять свої чорні справи тихо і непомітно. Хоча це цілком відповідає їх сутності.Дякую всім, хто відгукнувся і готовий був їх зустріти. Тримаємо контакт, адже обстановка в області лишається напруженою і наша дія може бути потрібна терміново", - говорить Дмитро Харьков, активіст мережі "Вільні Люди".


Інтерв'ю народного депутата Украіни, засновника та співкоординатора Всеукраїнської мережі "Вільні Люди" Андрія Левуса в програмі За Чай.com на П'ятому каналі.
Говорили з Романом Чайкою про антиукраїнську діяльність Віктора Медведчука, менеджерів організації "Украінський вибір", про їхню участь в "русской вєснє" та спроби розхитати державу сьогодні, про сценарій штучного громадянського конфлікту в Україні, який розробляє Кремль
Також торкнулися теми роботи парламентського Комітету нацбезпеки і оборони.
Дивитись