Участь в акціях

Пряма дія
Останні події

18 січня 2018
Національна ініціатива "Стоп Реванш" в дії: перша вимога виконана, Росія визнана агресором та окупантом
Росія - агресор та окупант. Тепер це не лише риторика політиків, активістів та простих громадян. Від сьогодні - це офіційна державна політика України. Нарешті зроблено перший важливий крок щодо чіткого позиціонування Україною Росії в триваючій війні - прийнято закон про реінтеграцію Донбасу. Закон, який стане основою деокупаційної політики держави.

Робота над законопроектом тривала практично рік, в першому читанні він був прийнятий на межі - всього 233 голоси «за». Після ґрунтовної роботи Комітету з національної безпеки та оборони ВР, законопроект був суттєво посилений і попри всі спроби різнорідних політичних сил у владі та опозиції загальмувати його прийняття чи провалити, він був прийнятий значною кількістю голосів - 280 «за». Залишилось лише підписання його Президентом.

Що важливого в цьому законі? Нарешті на законодавчому рівні РФ названо агресором, затверджено механізми повернення окупованих територій та розроблено юридичний механізм для притягнення РФ до відповідальності в міжнародно-правових інституціях. Усе це унеможливить постійне маніпулювання цією темою в рамках українських внутрішньополітичних дискусій, що сприятиме консолідації суспільства та виробленні єдиного фронту боротьби з Росією. Відтепер на державному рівні визнано необхідність боротьби з російським агресором. Це може стати значним зрушенням у напрямку відновлення територіальної цілісності України, але лише за умови, якщо буде ухвалено ряд інших важливих рішень.

Напередодні голосування цього важливого закону Національна ініціатива "Стоп Реванш" провела під ВР акцію із вимогою ухвалити документ, а також прийняти ряд законопроектів, які формуватимуть комплексну деокупаційну політику держави. Сьогодні перша вимога активістів акції була реалізована. Залишилось прийняти ще ряд законопроектів:

• Про колабораціонізм (№7425, №7426, №5086);
• Про Антикорупційний суд із врахуванням зауважень Венеціанської комісії і не допустити ізоляції держави на міжнародній арені;
• Про гуманітарну деокупацію – законопроекти про українську мову, церкву тощо для комплексної протидії впливу Росії (№4511, №2858, №6623, №5670-Д);
• Про санкції проти держави-агресора Російської Федерації. Ввести санкції проти російських та проросійських олігархів, притягнути до відповідальності Фірташа, Льовочкіна, Новинського, Медведчука, Ахметова та ін. (№2509, №2607, №5397, №2624, №3779).

Національна ініціатива "Стоп Реванш" нагадує: ми не зупинимось, доки не буде прийнято всіх вимог. Марш "Стоп Реванш" - лише один з засобів досягнення мети - прийняття законопроектів, що сприятимуть здійсненню реальної деокупації України. Запрошуємо громадських активістів та організації долучатись для планування подальших кроків. Для цього створено координаційний центр, а пропозиції та ідеї приймаються за адресою: stop.revanche@gmail.com.16 січня 2018
Учасники Маршу "Стоп Реванш" створили координаційний центр
16 січня у Києві відбувся Марш "Стоп Реванш", учасники якого вимагали від депутатів Верховної Ради та Президента України ухвалити рішення і проголосувати за закони, що реалізують політику деокупації України. Серед основних вимог - ухвалення закону про деокупацію та реінтеграцію Донбасу, боротьба з колабораціонізмом, створення Антикорупційного суду, очищення та захист українського інформаційного та гуманітарного простору, притягнення до відповідальності ключових осіб, які відкрито чи опосередковано працюють в інтересах Росії - Медведчука, Фірташа, Льовочкіна, Новинського, Ахметова та інших.

Активісти прийшли під Верховну Раду, аби змусити депутатів прийняти ряд законопроектів, спрямованих на деокупаційну політику України. Активісти також передали лист-звернення з вимогами представнику Адміністрації Президента.

«Для здійснення комплексної деокупаційної політики та боротьби з зовнішнім агресором, потрібна консолідація суспільства. Ми не допустимо реваншу проросійського курсу. Наші вимоги: на законодавчому рівні визнати РФ агресором, а Крим і Донбас - окупованими територіями. Давно час дати рішучу відсіч колабораціоністам та не допустити у політичне життя тих, хто співпрацював з Росією. Вжити реальних санкцій щодо щодо Медведчука, Ахметова, Львовчкіна, Фірташа, Новинського та інших колаборантів, що з хлібом-сіллю зустрічали окупантів в 2014 році», - зазначив Андрій Левус, народний депутат, співаавтор ряду законопроектів, які вимагають прийняти активісти.

Серед вимог учасників Маршу - створення незалежного Антикорупційного суду. «Корупція - це зброя Росії у війні проти України. Корумпуючи українську еліту, Росія послідовно домагається провалу реформ, зменшення підтримки України Заходом і цілком реально може спровокувати міжнародну ізоляцію України та повернення нашої країни в російську орбіту. Крім того, антикорупційна реформа - це потужний чинник реальної деолігархізації України», - йдеться у заяві руху «Стоп Реванш».

Ще однією вимогою учасників Маршу стала гуманітарна деокупація. За словами Serhii Kuzan, заступника Керівника Проводу «Вільних Людей», гуманітарна сфера - фронт гібридної війни, де ворог маскується під «свого», спекулюючи на патріотизмові, темі війни, при цьому загортаючи брехню в національну «обгортку». «Мова публічної сфери повинна бути українською. Московська «церква», фільми, артисти та інша квазікультура руйнують духовний простір нації. Вони готують реванш проросійських сил. Ми вимагаємо зупинити це», - наголосив він.

У результаті акції, створено координаційний центр учасників Національної ініціативи "Стоп Реванш" для планування подальших дій. "Марш – це лише один з інструментів для прийняття законів. Ми й надалі будемо діяти адекватно ди ситуації, поки не досягнемо нашої мети – прийняття деокупаційних законів", - зазначив Станіслав Федорчук, голова Української народної ради Донеччини і Луганщини.

Організаторами маршу стала понадорганізаційна Національна ініціатива «Стоп Реванш»: громадські організації Вільні Люди, Молодіжний Націоналістичний Конгрес - МНК, Українська народна рада Донеччини і Луганщини, C14 news, УНА-УНСО, НАЦІОНАЛЬНИЙ АЛЬЯНС, Музичний Батальйон, Організація учасників АТО "Булава", InformNapalm.


16 січня 2018
Вільні Люди вимагають від депутатів прийняти закони, що сприятимуть деокупації
Зараз під Верховною Радою відбувається акція Марш "Стоп Реванш". Головні вимоги до депутатів - ухвалити закон про деокупацію Донбасу, закон про антикорупційний суд та інше.

"Ми не дозволимо прийняти "мир на умовах окупанта". Нам потрібна перемога - і саме закони, які вимагаємо прийняти, стануть підґрунтям для комплексної деокупаційної політики держави. Тому ми разом з побратимами, що долучились до Національна ініціатива "Стоп Реванш", зараз тут. Це і є наша дія - вимагати від влади реальних кроків, необхідних для перемоги в російсько-українській війні", - зазначив Serhii Kuzan, заступник Керівника Проводу "Вільних Людей".

Учасники Маршу вигукують "Реванш не пройде", тримають банери з гаслами "Ні - амністії колаборантам", "Гоніть ватну заразу", а також зображення Медведчука, Льовочкіна, Фірташа, Новинського, Ахметова з написом "Обличчя реваншу".

"Ніякого компромісу з Росією бути не може", - заявлять активісти.

Згідно з порядком денним пленарного засідання 16 січня, який опублікований на сайті Ради, парламент планує розглянути в другому читанні законопроект про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях (№7163). Також у Раді мають намір розглянути можливість включення до порядку денного проекту закону про Вищий антикорупційний суд (№7440).


15 грудня 2017
Вільні Люди виявили "кубло сепаратизму" в центрі Одеси
Двох осіб, що мають українські паспорти, але працюють на Росію, виявили в Одесі. На стінах будинку, в якому мешкають - написи, що возвеличують Росію. У квартирі - прапори та георгіївські стрічки. На просте питання "Чий Крим?", сепаратисти відповідають, що зараз - російський. Серед речей, знайдених у квартирі - цигарки "Новороссия", "Луганские", "Георгиевские", магніти, шарфи та інші "сувеніри" з символікою Росії та Новоросії.

Активісти "Вільних Людей" та Організація учасників АТО "Булава" викликали правоохоронні та силові органи, сепаратистів - передали спецслужбам. Ймовірно, чоловік та жінка займались підривною діяльністю, аби дестабілізувати ситуацію в Україні.

"Хтось вирішив, що в українському місті Одеса доречно виявляти прихильність до окупанта? Дуже даремно. Одесити - дуже патріотично налаштовані, критична більшість жителів міста - підтримують Україну і розуміють, що Росія - агресор. Ще 2 травня 2014 року ми довели: ніякого сепаратизму тут бути не може. Ми прослідкуємо, щоб агенти Кремля понесли відповідне покарання", - говорять активісти, що виявили сепаратистів.

"Вільні Люди" неодноразово розганяли мітинги та збіговиська проросійських активістів, запобігали поширенню гідри сепаратизму в Україні. Продовжуватимемо робити це, доки не очистимо державу від рудиментів "русского міра".

30 листопада 2017
Вільні Люди продовжують боротьбу з російськими виконавцями на українській сцені
Як відомо, сьогодні прикордонники не пропустили на територію України російського виконавця "Басту". Попри санкції СБУ на три роки, репер Василь Вакуленко запланував і займався промоцією свого концерту у Києві 1 грудня у клубі "Stereo Plaza".

Це - результат монолітної та єдиної позиції, а також - активних дій українців. Так, активіст "Вільних Людей" Bohdan Samoylenko надсилав лист до СБУ зі зверненням щодо недопущення в'їзду на територію України російського виконавця "Баста".

"Ми давно боремось з російськими виконавцями, що виражають свою антиукраїнську позицію словами чи діями - виступають в окупованому Росією Криму. Гібридна війна Росії проти України триває, і наразі боротьба іде за найголовніше – свідомість громадян. Саме тому ми не допустимо виступів Кремлівських рупорів з українських сцен", - зазначив Богдан Самойленко.

24 листопада 2017
Вільні Люди вимагають від ГПУ розслідувати корупцію у сфері реабілітації учасників АТО
Відповідне депутатське звернення до Генеральна прокуратура України подав Андрій Левус, Керівник Проводу "Вільних Людей". Йдеться про ймовірне розкрадання державних коштів керівництвом медичного центру "Віасан" на суму 450 тис. грн.

Близько року тому, на підставі заяви Івана Ковалика, координатора Вільні Люди Тернопіль - Самооборона Майдану, було відкрито кримінальне провадження.

"Ці кошти мали бути витрачені на допомогу військовим, які отримали психологічні травми у зоні проведення АТО. Власники фірми вирішили нажитися на державних коштах у той час, коли багато наших друзів, волонтерів на добровільних засадах займаються наданням психологічної допомоги, сотні тернополян воюють, тисячі допомагають військовим. Окрім цього, фірма є непересічною, оскільки її власниками є дружина та син Ігоря Малярика - офіцера СБУ", - говорить Іван Ковалик.

За час проведення досудового розслідування, яке триває вже понад рік, так і не було повідомлено про підозру винним особам, обвинувальні акти до суду не направлялися.

Нагадаємо, влітку 2016 року активісти виявили обставини, що свідчать про розкрадання коштів, призначених для психологічної реабілітації бійців АТО. Йдеться про 450 тис. грн., виділених у результаті здійснення тендеру у держзакупівлі. Згідно вказаного договору, курс реабілітації повинен складати не менше 40 годин на одну особу протягом не менше 14 календарних днів. При цьому, строк дії договору 18 - 31 грудня 2015 року. Надзвичайно короткий термін та велика кількість осіб, що реабілітовуються, наштовхують на думку про шахрайство.

20 листопада 2017
Українська земля - українським захисникам
Учасники російсько-української війни мають першочергове право на отримання земельних ділянок. Це передбачено Законом України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту". Процедура виділення земельної ділянки у власність і приватизація є безкоштовною. Проте - отримати землю зовсім не так просто.

На перешкоді до отримання землі - не тільки бюрократія та велика кількість документів, погоджень, збір підписів та печаток. Основна проблема - корупція у Держгеокадастрі. У керівництві структури перебувають ще старі кадри часів Януковича, що нагрівають руки, використовуючи закон про надання землі бійцям АТО для власного збагачення.

На разі чиновники Держгеокадастру вимагають від майбутнього набувача земельної ділянки дати хабар, що тарифікується як 700 дол. за гектар. Якщо ж відмовитись – доведеться отримувати спеціальне погодження від сільської чи районної ради. Як показує практика, це – глухий кут: майже стовідсотково – відмови.

"Вільні Люди" розпочинають кампанію, щоб допомогти бійцям АТО вирішити "земельне" питання. Учасники російсько-української війни можуть звернутись за адресою: vilni.org.ua@gmail.com та отримати юридичну консультацію.

Окрім цього, депутатська група "Вільних Людей" надсилатиме запити та звернення до відповідальних органів, вимагаючи розібратись з ситуацією.

Аби вирішити проблему, необхідно усунути причину. Йдеться про екс-регіоналів, що перебувають на високих посадах у Держгеокадастрі. Як відомо, Сергій Висоцький під час години запитань до Уряду, уже звернувся до прем'єр-міністра Володимира Гройсмана, вимагаючи вирішити це питання.

"Учасники російсько-української війни на Донбасі захищають українську землю, ризикуючи власними життями. Очевидно, що вони мають повне право отримати від держави частину території для власних потреб. Тому першочергове завдання Уряду - не дозволити реваншистам-регіоналам з Держгеокадастру підтривати довіру до держави. Звільнити таких одіозних корупціонерів як заступник керівника структури - Людмила Шемелинець та інших", - говорить Sergey Vysotsky.

На його звернення, Володимир Гройсман відреагував обіцянкою "розібратись з цим питанням". Він сказав: "Прикривати неефективність, корупцію, зловживання, тиск на людей або на підприємців, я не буду. Навпаки я буду боротися з цим явищем. На жаль, у мене не так багато повноважень – але я знайду засоби, щоб кожного такого керівника привести до відповідальності".

Вільні Люди пильно стежитимуть за виконанням обіцянки прем'єр-міністра. Він повинен якомога швидше призначити керівника Держгеокадастра, а той, у свою чергу - очистити структуру від корупціонерів-"регіоналів" у найкоротші терміни.

20 листопада 2017
Держгеокадастр слід негайно очистити від корупціонерів та "регіоналів"
Сергій Висоцький звернувся до прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана щодо корупційних схем Держгеокадастру, вимагаючи очистити структуру від ставлеників Януковича, що використовують закон про надання землі бійцям АТО для власного збагачення.

Під час години запитань до Уряду, він зазначив, що Закон України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" передбачає право на першочергове виділення земельних ділянок учасникам АТО. Та через наказ Держгеокадастру №328 від 15 жовтня 2014 року, ветерани фактично позбавлені цієї можливості. Перешкодою є необхідність надати спеціальний документ - погодження із сільської ради, що неофіційно тарифікується у розмірі 700 дол. за гектар.

"Нам відомо про цілий ряд ситуацій, коли Держгеокадастр, "наділяючи" учасників АТО землею, надавав ділянки, що вже були на обробітку в інших громадян. Звісно, це призводить до багатьох конфліктів. Таким чином, Держгеокадастр підриває довіру українців до своєї держави. У сфері земельних відносин - свавілля", - говорить Sergey Vysotsky, заступник Керівника Проводу Вільні Люди, народний депутат.

За його словами, корінь проблеми - у керівництві Держгеокадастру. Усунення Гройсманом від керівництва Олега Цвяха (в.о. голови зазначеної структури), заклики розпочати розслідування - недостатньо, адже на посаді заступника досі працює "регіоналка" Людмила Шемелинець. Саме вона наслідує корупційні схеми, започатковані за часів Віктора Януковича.

"Вільні Люди" вимагають від Уряду негайного усунення від посад у Держгеокадастрі реваншистів та корупціонерів, що перешкоджають процедурі надання земельних ділянок бійцям АТО.

19 листопада 2017
На Харківщині Вільні Люди вимагають повернути громаді право користуватись водоймою
Активісти "Вільних Людей" надіслали звернення Голові Лозівської РДА Красноперову Сергію, вимагаючи повернути громаді водойму, яка на разі знаходиться в оренді. Кілька років місцеві жителі Лозівського району Харківської області не мають доступу до водойми.

"З'явились нові "власники", повісили таблички про заборону вилову риби, перекопали дороги, що вели до ставка. З вільним доступом залишився лише один пляж", - говорять місцеві.

Хто став незаконним власником території громади - невідомо. З відкритих джерел, номінально орендарем є ФОП Гусарова Л.С., але, за словами активістів, швидше за все вона віддала територію комусь іншому.

"З'ясувати, хто цей феодал і за яким правом користується нашою водойомою - це важливо не лише для окремої громади. Якщо ми змиримось з несправедливістю, то можна забути про побудову цивілізованої держави, а корупція і кумівство - процвітатимуть і далі", - вважають активісти.

У копії договору оренди, підписаному екс-головою Лозівської РДА, екс-головою місцевого осередку "Партії регіонів" Боданом Ревою, зазначається, що строк оренди - 30 років, а плата за рік - 3 935 грн. (13 га), за водойму - 150 грн. Детальніше: https://goo.gl/9hYToL

"Це не просто неефективне розпорядження власністю територіальної громади, а відверте загарбання ласого шматка для приватного користування шляхом зловживання службовим становищем. Ситуацію можна вирішити "по-хорошому": розірвати договір оренди у судовому порядку на підставі порушення орендарем пунктів договору. В іншому випадку, маємо досвід боротьби з порушниками закону. Та спершу надамо можливість правоохоронцям та державним органам зробити свою ж роботу ", - говорять активісти.

15 листопада 2017
Вільні Люди взяли участь у засіданні Комітету свободи слова щодо побиття журналістів охоронцями Медведчука
Невідомі люди, що можуть бути пов'язані з Віктором Медведчуком - представником "русского міра" в Україні, напали на журналістів "Радіо Свобода", що здійснювали свою професійну діяльність - розслідування перельотів Медведчука з Києва до Москви.

Сьогодні відбулось засідання Комітету свободи слова та інформаційної політики, на якому "Вільні Люди" закликали правоохоронні органи провести максимально оперативне та результативне розслідування, і на наступному засіданні Комітету повідомити про його хід. Адже безкарність призводить до свавілля.

У цій ситуації питання перешкоджання журналістській діяльності - не лише питання захисту свободи слова. Це - питання національної безпеки та існування України як самостійної держави.

"Я знайомий з ситуацією, яку розслідує журналіст "Радіо Свобода" Михайло Ткач, бо є співавтором постанови Верховної Ради щодо санкцій компанії "Роснєфть" і її дочірних представництв в Україні. І коли ми з колегами, за допомогою громадськості, зокрема активістів "Вільних Людей", намагались "проштовхнути" постанову, з'ясувалось, що російські компанії - уже не російські, а діють через офшори. І юридичної бази накласти санкції на такі компанії - не маємо. Залишається діяти лише через публічне висвітлення та громадський тиск. Діяльність журналістів демонструє українцям, що реванш триває, що Медведчук - кришує російський бізнес в Україні, дохід від якого вкладається в проросійські партії, що мають знищувати паростки суверенності і незалежності, які з'явились після Революції Гідності", - зазначив Sergey Vysotsky, заступник Керівника Проводу "Вільних Людей", заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики.

За словами Александр Яковенко, члена "Вільних Людей", громадськість хоче почути відповіді: хто саме перешкоджав діяльності журналістів, що виконують свою роботу в інтересах того ж таки суспільства.

"Ми займаємось своїми розслідуваннями щодо перельотів Медведчука і подавали офіційні запити до Державної авіаційної служби. У нас є відповіді, в яких зазначено: Медведчук літає з Києва у Москву літаком, що зареєстрований у Нідерландах. Тобто юридично літак не має до України жодного відношення, а Медведчук - лише пасажир цього літака. Робота журналістів "Радіо Свобода" не дозволяє замовчувати ці факти" - зазначив він.

"Вільні Люди", діючи у рамках законодавства, уже не перший рік розслідують діяльність Медведчука. За нашими заявами відкрито багато проваджень щодо його діяльності, але вони закриваються. На жаль, цей досвід говорить про те, що є ризик закриття справи - і винні у побитті журналістів не будуть покарані. Тому просимо тримати ці справи на контролі, щоб зупинити і це. Ми готові допомагати і співпрацювати.

7 листопада 2017
Активісти "Вільних Людей" у Запоріжжі пильнують за виконанням "декомунізаційних законів"
Кілька десятків осіб зібрались у центрі Запоріжжя, щоб "відсвяткувати" сторіччя кривавої "жовтневої" революції. Дехто тримав прапори, що підпадають під заборону відповідно до декомунізації. Працівники поліції затримали порушників, на яких чекає стягнення у вигляді штрафу.

"Ми розуміємо, що ці люди, які хочуть відсвяткувати початок "кривавої революції", виросли на міфах совка, і вважають, що мають повне право використовувати символіку комуністів. Але сучасні реалії чітко показують, що радянська історія - шкодить самоідентифікації українців. Усе, що має стосунок до Росії - вороже для українців і загрожує існуванню України як незалежної держави", - пояснив Дмитро Харьков, координатор "Вільних Людей" у Запоріжжі.

3 листопада 2017
Соратники Януковича хочуть створити нову монополію на 7 млрд. грн
За ініціативи Вільні Люди народні депутати звернулись до Генеральна прокуратура України з вимогою відреагувати на ситуацію щодо створення монополії на ринку побутових відходів.

В Україні знову намагаються запровадити чергову монополію, цього разу на ринку побутових відходів. Так, у Верховній Раді зареєстровано ряд законопроектів, які спрямовані на монополізацію переробки побутових відходів, освоєння бюджетних коштів та отримання державних пільг. Суть цієї схеми полягає в тому, щоб в кілька разів підвищити податки на всі упаковки для товарів, які ввозяться в Україну або виробляються в Україні. При цьому, ці податки будуть сплачуватись не в бюджет, а в приватні фірми, які утилізують побутові відходи. Здається, що окремий побутовий пакет чи упаковка коштують копійки, але в масштабах країни впровадження цієї схеми принесе прибуток цим «підприємцям» від 5 до 7 мільярдів гривень.

Хто ж лобіює ці схеми? Це маловідомий підприємець Ігор Тинний, який раніше тісно співпрацював з Фірташем, Льовочкіним та його креатурою – Каськівим. Так разом з Каськівим він намагався реалізувати проект «Чисте місто» та «Енергія Карпат», збитки від яких досі підраховують правоохоронці, а сестра Льовочкіна – Юлія - лобіювала ці законопроекти у Верховній Раді.

Здавалося б, такі люди як Тинний давно мали б бути якщо не у в'язниці, то ховатися від правосуддя. Але цей «бізнесмен» знову просуває свої законопроекти, при цьому співавторами їх є впливовий депутат Ігор Кононенко та голова підкомітету у сфері побутових відходів Сергій Трегубенко. Для чого впливовим депутатам БПП просувати схеми, які виглядали корупційними навіть при Януковичі, відповіді і досі немає

Проблема тут навіть не втому, що кошти не йдуть в бюджет, бо з бюджету вони і раніше розкрадалися. За поданими законопроектами пропонується, що компанія, яка буде займатися утилізацією побутових відходів повинна буде внести заставу в розмірі 1 млн євро для здійснення такої діяльності. Розмір такої застави унеможливлює участь в утилізації побутових відходів невеликих підприємств та витіснити з ринку невеликі підприємства. Отже, створюється монополія спеціально під Тинного, який і буде отримувати надприбутки.

Звернення "Вільних Людей" до ГПУ - замало. Також потрібен і широкий громадський відголос. Вкрасти 5 млрд. грн. "по-новому" - це занадто навіть для "спадкоємців Каськіва".

18 жовтня 2017
За повідомленням активістів "Вільних Людей", існує загроза уникнення тернопільськими сепаратистами законного покарання.
Минуло майже два роки як співробітники УСБУ в Тернопільській області затримали братів-сепаратистів Лужецьких. У суді першої інстанції їх обвинувачено у державній зраді, сприянні діяльності терористичних організацій, фінансуванні тероризму, вербуванні осіб для вчинення терористичних актів, публічних закликах до насильницької зміни та повалення конституційного ладу.
Вироком суду, одного з них засуджено до 14 років, а іншого – до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Засуджені сепаратисти скористались правом апеляції. У липні 2016 року Апеляційний Суд Тернопільської Області скасував попереднє рішення та направив справу на новий розгляд.

Вирок скасували, тож сепаратисти - знову на лаві підсудніх.

"Ми закликаємо громадські організації та активістів стежити за справою, адже йдеться про зраду національних інтересів України. Братів підтримують проросійські організації. Ми повинні здійснювати контроль над судовою справою. Наступне слухання - 13 листопада. Наша участь - важлива для прийняття правильного рішення - найвищої міри покарання", - говорить Іван Ковалик, координатор "Вільних Людей" на Тернопільщині.

29 вересня 2017
Одеський осередок «Вільних Людей» та «Самооборони Майдану» вимагає звільнення кримських татар-політв'язнів з російських в'язниць
Сьогодні в Одесі відбувся мітинг солідарності з кримськими татарами. «Ми знаємо, що громадяни України, які знаходяться в Криму і проявляють проукраїнську позицію, всіляко переслідуються. Сьогоднішні реалії такі, що навіть слово (а тим більше - дія) на підтримку Україну, або ж будь-яка критика Кремля, в Криму жорстоко переслідується російськими службами. Тому українські патріоти - справжні герої, і ми хочемо підтримати їх, подякувати за сміливість виявляти громадянську позицію навіть в умовах окупації, ризикуючи всім», - зазначив Тодор Пановський, член «Вільних Людей».

Під час акції активісти вимагали звільнення та припинення переслідування політв'язнів. Вони тримали кримськотатарські прапори і плакати «Окупанти, геть із Криму», «Свободу Чийгоз» та інші.

26 вересня 2017
Сергій Висоцький: "Необхідна консолідація українського політикуму навколо ідеї: все, що російське і пов'язане з Росією, має бути "випалити розпеченим залізом"
Про те, чим небезпечний для держави Сергій Льовочкін, за що має відповісти та як притягнути його до кримінальної відповідальності - про це в інтерв'ю Цензор.НЕТ розповів Sergey Vysotsky, заступник Керівника Проводу "Вільних Людей".

На його думку, нинішній сезон дестабілізації багато в чому спроектований саме Льовочкіним, адже його інтереси збігаються з інтересами Москви. "Ми прекрасно усвідомлюємо, що у нього є союзники і на Банковій, і в багатьох органах державної влади. До нього близькі народні депутати не тільки з Опозиційного блоку, але також з провладної коаліції. Я розумію, що зараз Порошенко втягується в якусь нову гру. Не впевнений, що вони контактують безпосередньо. Але Льовочкін вміє організувати правильну апаратно-адміністративну середу для того, щоб приймалися потрібні йому рішення шляхом підкладання потрібних документів або маніпулюванням інформаційним простором", - зазначив Сергій Висоцький.

Москва використовує "своїх людей" в парламенті, провокуючи конфлікт, щоб розхитати ситуацію і дестабілізувати державу. "Тому що прохід у Раду більшого відсотка Опозиційного блоку, "Нашого краю", "газовиків" і їх союзників на Банковій, які не будуть нікому заважати і серед яких є люди, яких пов'язують з Льовочкіним, Григоришиним, дозволить групі "газовиків" захопити ширший політичний простір. Тоді можна пов'язати Президента якимись формальними зобов'язаннями. А зайшовши в парламент і отримавши контроль над значною частиною Ради, якого у них зараз немає, зможуть маніпулювати і знову продавати Україну Росії. Тобто, почнуться якісь історії про прямі поставки російського газу і так далі. Російський газ - основний ресурс, на якому вишикувалося вплив групи "РосУкрЕнерго". І для того, щоб відновити постачання російського газу, вони готові пожертвувати будь-якими інтересами України", - переконаний нардеп.

Аби уникнути цієї ситуації, за словами Сергія Висоцького, необхідне консолідоване рішення вищого керівництва країни. "Усе, що російське і пов'язане з Росією, має бути "випалити розпеченим залізом". Особисті відносини і симпатії - пора викреслювати це з нашої політичної системи цінностей. Йдеться про збереження держави. На жаль, у багатьох політичних лідерів немає розуміння, що не можна політичну конкуренцію здійснювати шляхом підриву державності. А співпраця з подібними групами якраз цим і є", - наголосив він.

Нагадаємо, керівники Вільні Люди, народні депутати Андрій Левус та Сергій Висоцький, ініціювали звернення до Генеральної прокуратури України з вимогою притягнути до кримінальної відповідальності Сергія Льовочкіна, екс-голови Адміністрації президента часів Януковича. Звернення підтримали 20 нардепів.

19 липня 2017
"Вільні Люди" домоглись продовження арешту для генерала з "гвардії" Клименка-Курченка
Уночі 19 липня Печерський Районний Суд, переглядаючи запобіжний захід, продовжив термін утримання під вартою Станіславу Денисюку. У період президенства Януковича Станіслав Денисюк очолював Державну податкову адміністрацію в Харківській області. Є причетним до злочинних схем екс-міністра Олександра Клименка, "смотрящім" за бізнесом оголошеного в розшук оліхарха Сергія Курченка. На разі йому висунуто обвинувачення в незаконному присвоєнні 308 млн грн. та нанесенні збитків державі через ненадходження податків.

Громадська організація Вільні Люди здійснювала контроль протягом усього процесу судового засідання, що розпочалось о 17:00 і тривало до 00:30 ночі.

"Злочинці повинні бути покарані. Перед законом усі рівні, і винятків не може бути. В українських реаліях часів Януковича підкупи, впливи, домовленості були можливими, але це слід залишити в минулому. Ми вийшли на Майдан, жертвуючи найціннішим, бо хотіли змін, хотіли побудувати справжню європейську державу. Саме тому важливо довести справу до кінця: корупціонер такого "крупного калібру" як Станіслав Денисюк повинен понести відповідальність за всі свої злочини", - зазначає Дмитро Гуменюк, Керівник Штабу "Вільних Людей".

Активісти відзначають затягування процесу та ризик "розвалити" справу. Одним з підтверджень є те, що будівлю суду оточили "тітушки".

Нагадаємо, 24 травня відбулась широкомасштабна спецоперація, під час якої одразу у 15-ти областях України було затримано 23 високопоставлених чиновників-"податківців" уряду Януковича.

7 липня 2017
Активісти "Вільних Людей" з Чернігівщині долучаються до громадського контролю екологічної ситуації Ніжина
Нещодавно представники екологічної інспекції та лісники провели операцію, спіймавши браконьєрів на території Куликівського та Чернігівського районів.

Зловмисники знищили 27 дубів. Це найбільша порубка лісів за останні 10 років. Злочинців затримали "на гарячому". "Чорних лісорубів" доставлено в Куликівській райвідділок.

"Державі нанесено збиток більше ніж на четверть мільйона гривень, а збитки для екології регіону важко підрахувати", - говорить Олександр Ясенчук, координатор "Вільних Людей" Чернігова.


6 липня 2017
Будівництва храму Пресвятої Покрови УПЦ (КП) в Білгород-Дністровському - бути!
Таке рішення нещодавно прийняв Одеський апеляційний суд.

Нагадаємо, що підприємство "Метінвест", очевидно підбурюване діячами УПЦ (МП), намагається оскаржити право УПЦ (КП) на будівництво власної церкви в місті. На засіданні серед небайдужих громадян були присутніми активісти Вільні Люди. Одеса та Самооборона Майдану Одеси. Суд відхилив апеляцію "Метінвеста".

1 червня 2017
Громадським затриманням сепаратиста закінчилася історія про побиття активістки Вільні Люди, члена МНК Марія Гуреш, що сталося 9 травня
Силами Молодіжний Націоналістичний Конгрес - МНК, Вільні Люди, Азову та C14 news відбулось громадське затримання сепаратиста з «Безсмертного полку», який 9 травня побив активістку МНК та "Вільних Людей" Марія Гуреш, внаслідок чого вона отримала струс мозку та гематому. Ним виявився доцент Київського університету будівництва та архітектури, уродженець Донецька Максименко Дмитро. Окрім цього, він навчає дітей айкідо. На нього відкрили кримінальну справу в Печерському районному відділенні поліції.

Затримання відбулось на робочому місці сепаратиста під час екзамену. Він поводив себе агресивно, називав активістів хунтою та терористами.

«Надалі ми домагатиметься, щоб винний був покараний згідно законодавства України, а також вимагатимемо його звільнення із закладу освіти, оскільки дана особа не може навчати студентів та дітей», - говорить голова київського осередку Молодіжного Націоналістичного Конгресу Serj Guepard.

Цей чоловік також переслідував студентів, які брали участь у подіях в часи Революції Гідності, а також учасників АТО.

9 травня 2017
Вільні Люди по всій Україні патрулювали міста 9 травня
У Харкові активісти "Вільних Людей" разом з Молодіжний Націоналістичний Конгрес - МНК долучились до патрулювання під час проведення сепаратистських акцій, в тому числі "Бєзсмєртного полку", учасники якого пройшли двома різними групами від площі Свободи до скверу біля філармонії.
"Представники так званого "Бєзсмєртного полка", заходу, який координується і фінансується РФ (відповідно до розпорядження президента РФ від 05.04.2016 № 68-рп), цього року вирішили не провокувати проукраїнських активістів: забороненої символіки практично не було. Тим не менше, ця акція вчергове показала справжню сутність нових політичних утворень. Такі партії як "Успішна країна", "Український вибір" та інші - є лише маріонетками в руках Кремля, їхня діяльність є антидержавною, і ми будемо і надалі спостерігати за усіма їхніми заходами, щоб не допустити дестабілізації ситуації в Харкові", - говорить Діма Комс, координатор Харківського осередку "Вільних Людей".

У Запоріжжі завдяки зусиллям небайдужих жителів міста, вдалось не допустити чергову спробу "хитнути" місто. "Полк побєди" пройшов свої заявлені 200 метрів коридором ганьби в супроводі Національної гвардії, без якої, в принципі, і ходи б не було…. Загалом, ситуація в місті була більш-менш спокійною, основний міський захід пройшов без жодної червоної шмати (ватнікі-реваншисти стояли в оточенні патріотів). Зокрема, якщо порівнювати з минулим роком, то в парку Перемоги не було жодного червоного прапору, а ті "колорадки", що ми бачили ( не більше 4 штук), оперативно вилучалися в присутності Національної поліції", - зазначає Дмитро Харьков, координатор "Вільних Людей" у Запоріжжі.

В Одесі та Києві відбулись сутички з представниками правоохоронних органів. Проте, активісти відзначають, що найважливіше - недопустити реванш проросійських сил, зокрема проведення сепаратистських акцій.

6 травня 2017
Одеський штаб "Вільних Людей" намагались підірвати
Вночі, о 1:25, з 5 на 6 травня на подвір'ї штабу "Вільних Людей" та Самооборона Майдану Одеси стався вибух. Невідомі перекинули гранату РГд-5 через паркан, унаслідок чого завдано шкоди організаційному транспорту. На щастя, ніхто з людей не постраждав.

"Цей вибух - ніщо інше, як спроба дестабілізувати ситуацію. Примітно, що зловмисники вчинили замах у період між 2 та 9 травня, що свідчить про їхню приналежність до сепаратистів чи проросійськи налаштованих активістів. Ми патрулювали Одесу 2 травня і вдалось втримати ситуацію під контролем. Те саме повторимо і 9 травня. Не можемо розслаблятись, тому постійно тримаємо руку на пульсі", - зазначив Андрій Левус, Керівник Проводу "Вільних Людей".

За його словами, правоохоронні органи повинні з усією відповідальністю і якомога оперативніше розслідувати справу.

"Служба безпеки нашої організації вже займається власним розслідуванням, а також знаходиться у режимі підвищеної готовності. Ми розуміємо, що ворог не спить, але це не означає, що дозволимо йому "здати" Одесу", - говорить Gumenyuk Dmitrii Borisovish, Керівник Штабу "Вільних Людей" і командир "Самооборони Майдану Одеси".

4 травня 2017
"Вільні Люди" здійснюють громадський контроль судового процесу над Януковичем
Сьогодні в Оболонський районний суд міста Києва відбулось підготовче засідання у справі, за якою Януковича обвинувачують у державній зраді. Адвокат подав клопотання про необхідність участі у судовому засіданні Віктора Януковича в режимі відеотрансляції. Судове засідання перенесено на 18 травня.

"Це не просто звинувачення від ГПУ, Януковича звинувачує вся Україна. На совісті екс-президента - тисячі людських життів і розв'язання війни. Він - ворог України, цього не може заперечити ніхто. Критикувати судовий процес можуть лише його прибічники", - зазначив Андрій Левус, Керівник Проводу "Вільних Людей".

Суть звинувачення - у доведенні зради Віктора Януковича через його лист-запрошення до Путіна ввести війська. Цей лист є незаперечним доказом зради, його текст верифікований ООН.

"На жаль, поки що ми не можемо розраховувати на справедливе судочинство без постійного контролю громадськості. Тим паче, така резонансна справа, що стосується кожного українця, має проходити за участі представників народу. Саме тому ми, "Вільні Люди", вважаємо за необхідне брати участь у кожному судовому засіданні", - зазначив Dmytro Zhmailo, заступник Керівника Штабу "Вільних Людей".

1 травня 2017
У Запоріжжі та Харкові активісти завадили "Успішній країні" провести зібрання
Вільні Люди отримали інформацію про те, що "Успішна країна" планує провести акції до 1 травня у Запоріжжі та Харкові. Зважаючи на те, що прибічники партії керуються проросійськими настроями, а очільник партії - екс-міністр доходів і зборів уряду Януковича Олександр Клименко, "Вільні Люди" закликали небайдужих проконтролювати громадський порядок та не дозволити заходам відбутись.

Так, у Запоріжжі вдалось виявити лідерів збіговиська і передати їх Національній поліції. "Враховуючи ситуацію, профілактика сепаратизму не завадить. Мирним шляхом ми затримали прибічників "русского міра" і запобігли провокаціям. Свою акцію вони так і не наважились провести", - говорить Дмитро Харьков, координатор "Вільних Людей" у Запоріжжі.

У Харкові так само не допустили проведення мітингу, що мав відбутись біля пам'ятника Кобзарю, який ще з часів Харківського Євромайдану є символом незламності та стійкості міста.

2 травня 2017
"Вільні Люди" патрулювали Одесу, щоб запобігти провокаціям до 2 травня
Протягом дня активісти здійснювали громадський контроль, підсилюючи органи безпеки. Ввечері долучились до мітингу-реквієму в пам'ять жертв подій 2 травня.

"Три роки тому одесити довели світові: план Путіна з розколу України, утворення так званих "народних республік" - неможливий. Одеса - зовсім не місто "російської слави", це - невід'ємна частина України. Як три роки тому, так і сьогодні, і завтра - ми пильнуємо і не пустимо прибічників "русского міра" в наше місто та в Україну загалом", - зазначив Гуменюк Дмитрий.

Крім того, з активом організації зустрілись Керівник Проводу Андрій Левус, Керівник Штабу Дмитро Гуменюк та координатор одеського осередку "Вільних Людей" Виталий Кожухарь.

"Важливо розуміти, що не час розслаблятись. Наша боротьба за вільну державу триває: в усіх сферах ми повинні наповнювати Україну саме українським змістом. Тому ми, "Вільні Люди", об'єднались і докладаємо всіх можливих зусиль, аби не допустити реванш проросійських сил", - наголосив Андрій Левус.

28 квітня 2017
РЕВАНШ НЕ ПРОЙДЕ: Суд скасував рішення Одеської міської ради про повернення назв декомунізованим вулицям
Приморський районний суд м. Одеси скасував прийняте 26 квітня рішення Одеської міської ради про перейменування раніше декомунізованих вулиць та провулків, частині яких збирались повернути старі назви.

Сьогодні, 28 квітня, Вільні Люди. Одеса та Самооборона Майдану Одеси подали позовну заяву, вимагаючи від Одеської міської ради скасування рішення, посилаючись на невідповідність вимогам декомунізаційних законів та порушення регламенту під час подання та голосування.

За словами Gumenyuk Dmitrii Borisovish , керівника Штабу Вільні Людита керівника "Самооборони Майдану Одеси", спробу дестабілізувати ситуацію в місті напередодні 2 травня, вдалось зупинити.

"Реваншу проросійських сил не буде. Одеса – українське місто, і тут не місце назвам комуністичного режиму, що нищив українську державність. Так само – не місце і прибічникам "русского міра".

Одесити вже неодноразово демонстрували, що здатні дати відсіч будь-яким виявам сепаратизму, і доводитимуть це аж поки не виженуть реваншистів з міста", - зазначив він.

27 квітня 2017
"Спільними зусиллями ми вибороли справедливість", - Василь Лютий
Сьогодні відбулась прес-конференція в УКРІНФОРМ щодо закриття кримінальної справи проти патріота, музиканта та громадського активіста Василя Лютого. Завдяки спільним зусиллям, об'єднанню різних структур, що виступили на захист побратима, вдалось вибороти справедливість.

"Патріоти не повинні переслідуватись рудиментами режиму Януковича. Переконані в цьому, ми стали на захист Василя Лютого. Керівник Проводу "Вільних Людей", народний депутат України Андрій Левус подав звернення до Генерального прокурора та Міністра внутрішніх справ України. Рішенням прокурора Луганської області Володимира Янка справу було закрито", - зазначив Dmytro Zhmailo, заступник Керівника штабу Вільні Люди.

За словами адвоката Андрія Руденка, успіх у справі став можливим завдяки активній позиції громадськості. Саме вона заступилась за патріота, і лише після публічної активної позиції суспільства, прокурори розібрались з ситуацією.

"Принципові і порядні люди не повинні зазнавати ні нападів з боку сепаратистів, ні утисків з боку правоохоронних органів", - зазначив він.

Валерій Суботін, керівник Музичний Батальйон, переконаний: "Шлях до перемоги складається з маленьких досягнень. Ми досягли закриття справи проти Василя Лютого, і це - крок до розбудови громадянського суспільства".

"Дякую кожному за цю підтримку. Не один я опинився в такій ситуації. Знаю, що гуртом ми можемо відстояти правду. Загальним фронтом – і громадськості, і правозахисників, і депутатів, і представників ЗМІ, і митців – ми зможемо відстояти всіх порядних і чесних людей", - зазначив Василь Лютий.

Нагадаємо, громадського активіста та музиканта Василя Лютого було затримано під час проукраїнського мітингу в Рубіжному, що на Луганщині. Він зазнав нападу сепаратистів, а пізніше, за відсутності складу злочину, протягом тривалого часу, правоохоронні органи намагались засудити його.

24 квітня 2017
На будівлі Інституту національної пам'яті силами "Вільних Людей" встановлено камери спостереження
Причиною стали напади на Володимира В'ятровича, директора ІНП, що набули системного характеру. Так, в лютому 2017 року перед будівлею розлили кров, а пізніше на В'ятровича напали. Крім того, 3 березня 2017 року до дверей УІНП противники декомунізації принесли поминальний вінок. А 20 квітня невідомі розбили три вікна в приміщенні ІНП.

Андрій Левус, керівник Проводу Вільні Люди, офіційно звертався до Національна поліція України та Служба безпеки України з вимогою забезпечити охорону Volodymyr Viatrovych, директору Український інститут національної пам'яті. У відповідь, Служба безпеки України повідомила про сприяння Нацполіції в розслідуванні нападів і погроз в адресу Володимира В'ятровича, адже зазначені справи "не є в підслідності слідчих органів безпеки".

"Якщо правоохоронці не вживають відповідних заходів, то ні про яку безпеку директора ІНП не може бути й мови. Розуміючи важливість роботи структури, яку очолює Володимир В'ятрович, для розвінчання радянських міфів та утвердження історичної правди в свідомості українців, "Вільні Люди" зроблять все від нас залежне, аби припинити напади. А до правоохоронних органів маю ряд запитань і вимагатиму звільнення тих посадових осіб, які дозволяють ворогу заважати працювати державній установі та погрожувати В'ятровичу", - зазначив Андрій Левус.

21 квітня 2017
ГПУ вважає незаконним закриття провадження щодо Юрія Іванющенка
Його підозрюють в організації розтрати чужого майна та незаконному збагаченні в особливо великих розмірах, проте 27 січня 2016 року Солом'янським районним судом міста Києва, зважаючи на бездіяльність заступника Генерального прокурора України Столярчука Юрія, кримінальне провадження було закрите.

Про це йдеться у відповіді ГПУ на депутатський запит Андрій Левус, голови Проводу Вільні Люди.

"Чинною судовою ухвалою, проголошеною іменем України, встановлено факт незаконної бездіяльності та неналежного виконання своїх обов'язків заступником Генерального прокурора України Столярчуком Юрієм. Я неодноразово надсилав до Генеральної прокуратури України депутатські звернення з вимогою провести перевірку діяльності Столярчука та вжити відповідних заходів. Підстав для призначення службової перевірки ГПУ не виявила", - -заначає Андрій Левус.

Як наслідок, правоохоронними органами не було здійснено належного досудового розслідування кримінального провадження щодо Юрія Іванющенка. Разом з тим, за повідомленням ГПУ, провадження триває. Громадськість контролюватиме ситуацію.

20 квітня 2017
Триває розслідування щодо злочинів "енергетичної мафії" Януковича
У відповідь на депутатський запит Андрія Левуса, Генеральна прокуратура України повідомила про хід досудового розслідування кримінальних правопорушень "енергетичної мафії" часів Януковича.

Сергій Курченко, "головний фінансист "сім'ї" Януковича", що створив та керував злочинною організацією і завдав збитків державі у нафтогазовій та банківський сферах, оголошений у міжнародний розшук. Печерським районним судом обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. 60 особам, що фігурують у справі (включаючи колишніх високопосадовців), повідомлено про підозру.

Один з них, Олександр Кацуба, екс-заступник голови правління "Нафтогазу Україна", уклав угоду з заступником Генпрокурора Столярчуком про визнання винуватості. 10 березня 2017 року Шеченківський районний суд відпустив його на волю. Кацубу визнали винним у скоєні ряду злочинів, але відпустили прямо з зали суду, врахувавши термін попереднього ув'язнення. Так, Кацуба "повністю відбув покарання".

За словами Генерального прокурора України, свідчення Кацуби є цінними для викриття кримінальних правопорушень Сергія Курченка, Юрія Бойка, Євгенія Бакуліна та інших рядових злочинців "енергетичної мафії" часів Януковича.

"Вочевидь, свідчення Кацуби є цінними, а тому розслідування злочинів "енергетичної мафії" мало б набути нового потужного поштовху. Вірогідно, є всі підстави для затримання та проведення допитів відповідних фігурантів злочинних дій (прямо вказаних Кацубою), вчинення усіх необхідних процесуальних дій – обшуків, виїмок, арештів майна тощо", - зазначив Андрій Левус у депутатському зверненні до Генерального прокурора України, з проханням повідомити про хід відповідних розслідувань.

Вільні Люди продовжують контроль ходу розслідування.

14 квітня 2017
Закрито кримінальне провадження у справі патріота, активіста та бандуриста Василя Лютого
Завдяки спільним зусиллям – підтримці громадськості, публічним заявам Музичний Батальйон та Вільні Люди, депутатським зверненням до прокуратури Андрій Левус – кримінальне провадження у справі патріота та музиканта Василя Лютого закрито.

"Правоохоронці більше трьох років "тягнули" справу, в якій відсутній склад злочину. Сумнівів у невинності Василя Лютого не було. Більше того – він виявив активну громадянську позицію і є прикладом для кожного українця. Василь не просто не побоявся публічно заявити в Рубіжному, що це – українське місто, а й відстояв свою позицію як справжній патріот", - говорить Андрій Левус.

Нагадаємо, 16 березня відбулась прес-конференція щодо кримінальної справи, відкритої проти Василя Лютого після проукраїнського мітингу в Рубіжному, що на Луганщині, в якому активіст брав участь і зазнав нападу з боку колабораціоністів. Проти нього було відкрито кримінальне провадження, що не мало підґрунтя.

"Так чи інакше, кримінальну справу було б закрито. Важливо інше: ми відстояли справедливість спільними зусиллями. Активісти об'єднались, захистивши честь і гідність побратима. Це – чудовий приклад того, що разом – ми сила. Правда за нами", - коментує Serhii Kuzan, заступник голови Проводу "Вільних Людей".

3 квітня 2017
Засідання суду в справі "беркутівця" Віталія Гончаренка перенесено
Засідання суду в справі "беркутівця" Віталія Гончаренка, що підозрюється у розстрілах учасників Революції Гідності, знову не відбулось.

Причина полягає в тому, що суддя знаходиться у відпустці, а справа направлена на перерозподіл. Оскількі процеси перерозподілу автоматизовано, призначити дату засідання та нового суддю можна тільки завтра. Це обумовлено технічною стороною.

За поданням секретаря, суддівський склад, що розглядав у цей час зовсім іншу справу, зробив перерву і озвучив зазначену інформацію. Але адвокат Віталія Гончаренка, маючи твердий намір змінити запобіжний захід якнайшвидше, вимагав прискорення розгляду справи і прикував себе наручниками просто в залі судового засідання.

"Активісти Вільні Люди покинули це засідання, оскільки брати участь у "виставі одного актора" немає сенсу. Адвокат намагається зробити з себе "жертву", провокує суддів та інших присутніх. Ми продовжимо контролювати хід справи і з'явимось на наступне засідання", - говорить Dmytro Zhmailo, заступник керівника штабу "Вільних Людей".

Запобіжний захід підсудному (тримання під вартою в СІЗО) закінчиться 23 квітня.

Нагадаємо, попереднє судове засідання було перенесено, оскільки підозрюваного не доставили з СІЗО у приміщення суду.

16 березня 2017
Патріоти, що зустрічали сепаратистів з жовто-блакитними прапорами, повинні визнаватись державою
Сьогодні відбулась прес-конференція Музичний Батальйон та Вільні Люди щодо переслідування правоохоронними органами Василя Лютого, українського патріота, громадського активіста, поета і бандуриста.

Ще три роки тому, під час проукраїнського мітингу у Рубіжному, що на Луганщині, Василя Лютого забрали у відділок міліції через сутички з сепаратистами. Уже не перший рік тривають спроби засудити активіста.

"Я не єдиний, кого переслідують виконавчі органи держави. Замість того, щоб відслідковувати незаконне використання зброї у тому ж Рубіжному, шукати та заарештовувати прибічників "русского міра", беруться за мене і десятки інших патріотів, що, діючи згідно Конституції України, захищали державу", - зазначив Василь Лютий.

"Вільні Люди" підтримують українців, що ризикуючи власним життям, зустрічали сепаратистів з жовто-блакитними прапорами. Завдання думаючих громадян України – об'єднатись та відстояти, захистити своїх побратимів.

"Пригадую 2014 рік, коли у Харкові мали місце подібні історії в рамках операції "русской вєсни". Ті події керувались очільниками обласних, міських рад, інших держорганів. Та система МВС нікуди не ділась, і ті хлопці, що вчора одягали георгіївські стрічки, сьогодні залишаються в структурі. Тому такі справи, як Василя Лютого – маячок для нас. "Вільні Люди" подали від голови Проводу, голови підкомітету з питань державної безпеки Комітету Верховної Ради Андрія Левуса звернення на ім'я Арсена Авакова і Юрія Луценка з вимогою припинити переслідування патріотів. Це - не просто юридична справа, це справа захисту державності", - сказав Serhii Kuzan, заступник голови Проводу "Вільних Людей".

15 березня 2017
Вільні Люди вимагають справедливості та державного захисту для патріота України Василя Лютого
Відомий поет, композитор та бандурист, та перш за все - патріот України Василь Лютий зазнає кримінального переслідування через справу трирічної давності. Перебуваючи у м.Рубіжне Луганської області, у квітні 2014 року, Василь Лютий брав участь у мітингу "За Єдину і Соборну Україну", під час якої сталася сутичка з сепаратистами. Тоді він потрапив до відділку міліції за надуманими звинуваченнями.

На жаль, справу не було закрито, а кримінальне переслідування триває. Андрій Левус, голова Проводу Вільні Люди, подав депутатське звернення Генеральному прокуророві та Міністрові внутрішніх справ України, вимагаючи з'ясувати наявність складу злочину справи.

"Василь Лютий - приклад свідомого громадянина, що не сховався у тил, а рішуче відстоює інтереси України у прифронтових територіях. Він зробив не тільки великий внесок у розвиток української патріотичної пісні і мистецтва загалом, а й захищає Україну. У мене немає сумнівів у щирості та патріотизмі, а також невинуватості Василя Лютого. Запитання є до співробітників правоохоронних органів, які завадили Василю виконати свій громадський обов'язок, більше того - три роки "тягнуть" справу, у якої відсутній склад злочину", - говорить Андрій Левус.

"Вільні Люди" контролюватимуть цю справу, а також докладуть усіх можливих зусиль, аби патріоти не переслідувались державними органами.

14 березня 2017
Заява щодо підтримки впровадження програми національно-патріотичного виховання Міністерством молоді та спорту України
У зв'язку з інформаційними атаками прихвостнів режиму Януковича на Мiнiстерство молоді та спорту України, що діє відповідно до державницьких принципів, ми, Вільні Люди, висловлюємо підтримку національно-патріотичній політиці Міністерства.

Ми переконані, що кошти платників податків - громадян України, не повинні залучатись до фінансування ряду громадських організацій, що звикли до "легких" грошей, грантів та відмивання коштів за часів президенства Януковича. Вочевидь, після Революції Гідності вони опинились у складній ситуації: сьогодні пропонована ними модель "виховання молоді" - Україні не потрібна. Фінансування проектів, що поширюють серед молоді антиукраїнські настрої і фактично готують "тітушок" та майбутніх сепаратистів до боротьби проти України, стає неможливим.

Зокрема, проведення заходів російською мовою, залучення спікерів, що поширюють ідеї "русского міра", закликають бойкотувати мобілізацію, чи навпаки - закликають до сепаратизму, - має стати нонсенсом.

Стаємо свідками того, як сьогодні Міністерство молоді та спорту займається вихованням молоді у націоналістичному руслі. Адже головне завдання у роботі з молоддю - активізувати в неї проукраїнські погляди, популяризувати ідею незалежності та самостійності України, виховати свідомого громадянина. Саме на це спрямована чинна Програма національно-патріотичного виховання, яку ми підтримуємо.

Саме тому ми засуджуємо виступ Павла Вікнянського, голови "Студреспубліки", розміщений на одному проросійському інформаційному інтернет-ресурсі, звинувачення якого на адресу Міністерства молоді та спорту чітко демонструють антиукраїнську позицію. Крім того, вважаємо за необхідне припиняти діяльність ЗМІ, що так чи інакше долучаються до поширення подібних ідей.

16 березня 2017
Епопея з виявленням незаконних порубок лісу триває
Активісти Вільні Люди продовжують здійснювати екологічну місію, борючись з порушниками на всіх фронтах.

"На почтаку березня, під час занять з тактичної медицини, на території лісу, що перебуває у сфері управління Збаразького лісництва ДП "Тернопільське лісове господарство", ми виявили незаконну, самовільну вирубку дубів. Частину сировини зловмисники вивезли, а іншу – залишили на дорозі", - розповідає Іван Ковалик, координатор "Вільних Людей" у Тернополі.

Активісти звернулися до керівництва ДП "Тернопільське лісове господарство" із заявою про вчинення злочину. "Дивує той факт, що деревина лежала просто на дорозі майже тиждень, а лісники, які виконують функції лісової охорони, її не бачили. Сподіваємось, що правоохоронці та працівники Збаразького лісництва знайдуть недобросовісних правопорушників", - зазначила Oksana Kuzmenko, активіст "Вільних Людей".

Це вже не перший досвід боротьби з незаконними порубками: триває розслідування та "пошук винних" щодо вирубки Закарпатського лісу.

7 березня 2017
Член Проводу Олександр Ясенчук взяв участь у засіданні "гострокутного столу" на тему: "Судова реформа – лобіювання суддівських інтересів?"
Захід відбувся у Чернігові, і був названий саме "гострокутним столом", оскільки зібрались люди з діаметрально протилежними думками - як судді, так і представники громадськості. Усі вони обговорювали "Закон про судоустрій та статус суддів".

"У процесі судового реформування головним є контроль громадськості, аналогічно до реформування поліції. Нечесні судді, корупціонери, хабарники не повинні потрапити в оновлену систему судочинства. Звичайно, останні події (такі як суд над Романом Насіровим, Олександром Клименком і т.д.) підтверджують, що тиск громадськості сприяє винесенню справедливих вироків, але якщо ми хочемо жити в оновленій країні - мусимо подбати про те, щоб судді керувались лише законом, а не власними інтересами", - зазначив Олександр Ясенчук.7 березня 2017
Насіров - у СІЗО: ніякі посади та гроші не "вирішують"
"Вільні Люди" разом з іншими активістами дві доби блокували виходи з будівлі Солом'янського суду, в якому для голови Державної фіскальної служби України Романа Насірова обирали запобіжний захід.

Процес було затягнуто на кілька днів: адвокати Романа Насірова всіляко намагались вивезти підозрюваного з приміщення суду. Єдиною перепоною став контроль громадськості, яка не допустила несправедливості.

"Ця справа об'єднала всіх людей доброї волі, не залежно від партійності. Це підтверджує факт того, що українці не зневірились у майбутньому держави, а готові спільними зусиллями виборювати справедливість та викорінювати корупцію", - говорить Андрій Левус, народний депутат, Голова Проводу "Вільних Людей".

Вільні Люди лишились ночувати під судом, навіть попри те, що понеділок - робочий день. А значить, революція триває, а стара система поступово руйнується. Ми бачимо, як постійно спливають справи корупціонерів, і як завдяки тиску громадськості, відбувається очищення держави

"Важливо розуміти, що Роман Насіров - ще одна "цеглинка" у злочинній владі. Щоразу, коли ми відстоюємо справедливість, держава отримує шанс на очищення від корупції. Бачимо, що рівень громадської свідомості - високий: громадськість висловлює протест, здатна змобілізуватись навіть ввечері вихідного дня", - говорить Gumenyuk Dmitrii Borisovish, керівник штабу "Вільних Людей".

Нагадаємо, 7 червня 2016 року народні депутати, серед яких Андрій Левус, Голова Проводу "Вільних Людей" та Sergey Vysotsky, заступник Голови Проводу, звернулись до Голови Національного антикорупційного бюро України з вимогою розпочати досудове засідання щодо корупційних дій Романа Насірова. Він підозрюється у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України (зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки).

3 березня 2017
Андрій Левус звернувся до СБУ та Нацполіції з вимогою забезпечити охорону Володимиру В'ятровичу
Андрій Левус, голова Проводу Вільні Люди офіційно звернувся до Національна поліція України та Служба безпеки України з вимогою забезпечити охорону Volodymyr Viatrovych, директору Український інститут національної пам'яті.

Причиною стали неодноразові погрози та напади на Володимира В'ятровича. Так, сьогодні під дверима інституту було залишено поминальний вінок з його іменем. Кілька днів тому, невідомі намагалися напасти на директора УІНП.

"Робота Інституту є важливим інструментом у гібридній війні з Росією. Розвінчання імперських міфів, деколонізація свідомості нації, протидія інформаційним вкидам Кремля - все це питання національної безпеки, якими займається Інститут. Тому ставлення правоохоронців до нападок на УІНП має бути серйозним і відповідальним. Чекаємо посилення охорони об'єкту та Володимира В'ятровича. А також того, що нападники і їх замовники будуть затримані в найближчі терміни. В іншому випадку, вимагатиму звільнення посадових осіб, які дозволяють ворогу в центрі столиці неодноразово глумитися і погрожувати державній установі", - наголосив Андрій Левус.

За словами Волоимира В'ятровича, "ідеї, що їх таким чином намагаються просунути ті, хто боїться говорити і може тільки нишком "лякати", - такі самі мертві".

1 березня 2017
Суд дозволив заочно судити Олександра Клименка
Активісти Вільні Люди були присутні в Голосіївському райсуді, де розглядалося клопотання ГПУ щодо можливості заочного досудового розслідування стосовно міністра доходів і зборів режиму Януковича Олександра Клименка.

Його підозрюють в розкраданні державних коштів у складі злочинного угрупування, створеного Януковичем.

Засідання тривало з 16:00 вівторка до ранку середи.

Захист Кліменка намагався затягнути процес і розвалити справу. Були подані клопотання про відвід судді, прокурора, захисники не з'являлися на засідання після закінчення численних перерв.

Окрім того, представнику державного обвинувачення поставили вимогу зачитати повний текст клопотання. Прокурор зачитувала його дві години, під час чого один з адвокатів Клименка просто спав (на фото).

Не зважаючи на це, суд все ж на ранок середи 1 березня прийняв державницьке рішення та дозволив заочно судити міністра-представника злочинного режиму Януковича.

"Олександр Клименко має бути покараним не тільки за обкрадання держави за часів, коли він був при владі, а й за фінансування сепаратистів на Сході України. І ми будемо слідкувати за цим розслідуванням", - зазначає Dmytro Zhmailo, член Проводу "Вільних Людей".27 лютого 2017
Добровольця АТО звільнено з-під варти завдяки зусиллям побратимів з "Вільних Людей"
27 лютого в ході судового засідання щодо обрання міри запобіжного заходу, керівник Проводу організації Вільні Люди, народний депутат України Андрій Левус взяв на поруки воїна АТО, бійця 14-та сотня самооборони Майдану "Вільні Люди" Якименка Дмитра.

Треба зазначити, що суд розглядав клопотання про домашній арешт Дмитра. Однак, завдяки злагодженій роботі юридичного департаменту "Вільних Людей", а також підтримці побратимів, хлопець зараз на свободі, зі своєю дружиною та донечкою.

"Дмитро на днях став учасником конфлікту з гопниками, дав їм відсіч і опинився за ґратами. Впевнений, що слідство встановить винних і Дмитро залишиться на волі. Дякую принагідно адвокату, судді й прокурору. #ВільніЛюди взяли на себе юридичну підтримку і реабілітацію Дмитра", - зазначив Андрій Левус.

"Ми не кидаємо своїх. Своєчасна та якісна правова допомога, включення на захист бійця нашої спільноти та народних депутатів - дають змогу відстояти свободу побратима", - додав керівник юридичного департаменту "Вільних Людей" Oleksii Bezhevets

Дмитро Якименко, боєць 14-ої сотні Самооборони Майдану "Вільні Люди". З Майдану пішов на фронт, служив в Національній гвардії України з березня по серпень 2014 р. - Батальйон імені генерала Кульчицького, потім Збройні сили України - 42-й батальйон територіальної оборони, згодом 131-й окремий розвідувальний батальйон до травня 2015 року.13 січня 2017
Вільні Люди ініцюють розслідування щодо чиновника-меліората з Чернігівщини
Громадськість Чернігівщини продовжує системну боротьбу з чиновником Сергієм Нагалюком, який очолює Деснянське басейнове управління водних ресурсів. Активісти мережі "Вільні люди", Самооборона Майдану разом з екологічними активістами обговорили усунення чиновника з посади під час зустрічі з керівником Державного агентства з водного господарства Іриною Овчаренко.

"Ми хочемо очистити владу в Україні від тих, хто у своїх посадах вбачає засіб збагачення та отримання власної вигоди. Розуміємо, що позитивні зміни в державі залежать від нас: чиновник не звільнить місце за власним бажанням, тож якщо ми володіємо фактами про серйозні порушення з його боку - мусимо реагувати: ініціювати усунення від посади", - говорить Олександр Ясенчук, активіст "Вільних Людей".

На разі створено комісію, яка дасть оцінку діяльності керівника Чернігівського держводгсопу Сергія Нагалюка. Про результат роботи буде повідомлено дотатково.

Нагадаємо, факти свідчать про те, що через діяльність Нагалюка було завдано багатомільйонних збитків державі.29 грудня 2016
"Вільні Люди" вимагають справедливості щодо прокурорів-корупціонерів Тернопільщини
У Хмельницькому міськрайонному суді відбувся суд у справі Івана Антюка та Віталія Сідорова. Обвинувачення підтримує Спеціальна Антикорупційна Прокуратура. Активісти Вільні Люди та інших патріотичних організацій стежать за розвитком подій.

Так, 12 травня 2016 року став "чорним" днем для тернопільських керівників правоохоронних органів. Детективи НАБУ провели спецоперацію, яка показала всю повноту корупційних зв'язків між першими особами поліції та прокуратури.

Слідство встановило, що службові особи органів прокуратури Тернопільської області отримали хабар у розмірі 12 тисяч доларів від мешканки Тернополя в обмін на закриття стосовно неї кримінального провадження.

У разі доведення вини, обвинувачуваним загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з конфіскацією майна та позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

"Ми тримаємо цю справу на контролі і надалі будемо приходити "підтримувати" прокурорську парочку. Ми стурбовані тим, що справа слухається в Хмельницькому. Екс-прокурор Тернопільської області - Мартинюк О.Г., на цей час є заступником прокурора Хмельницької області. Саме Мартинюк О.Г. був надійним щитом для одіозних, підсудних прокурорів. Тому ми вимагаємо законного рішення і хочемо застерегти всіх учасників судового процесу від необдуманих кроків, бо все буде використано проти вас, "дорогі" корупціонери!", - говорить Іван Ковалик, член Проводу "Вільних Людей".26 грудня 2016
Вільні Люди відвідали судове засідання в справі екс-регіонала, депутата Донецької облради Сергія Білогородського
Через відсутність захисту підсудного, судове засідання перенесено на 27 грудня на 12:30 (м.Київ, Вознесенський узвіз, 10-Б).

Білогородський всіляко сприяв поширенню "русской вєсни", збираючи і відправляючи під час Революції Гідності автобуси з тітушками в Київ; допомагав сепаратистам: саме за його сприяння бойовиками "Оплоту" було захоплено Донецку міськраду. Під час окупації Словянську, Білогородський надавав матеріальну та технічну допомогу на будування блок-постів терористів через свої підприємства ТОВ "Рай-Олександрівський елеватор" та ТОВ "ЕК "Громада"".

У травні 2014 року за допомогою своїх юристів Білогородський зареєстрував "Оплот" як організацію з юридичною адресою (зараз там діє антиукраїнський пропагандивний канал "Оплот ТВ").

Андрій Левус, керівник Проводу "Вільних Людей" подав депутатський запит до Служби безпеки України, вимагаючи ретельніше приглянутися до сепаратистської антидержавницької діяльності цієї особи.


16 грудня 2016
"Вільні Люди" домоглися від Антимонопольного комітету України рішення щодо ФСБшного "Мегаполіса"
Сьогодні Антимонопольний комітет нарешті виніс рішення щодо російського дистриб'ютора цигарок "Тедіс" (Мегаполіс).
"Мегаполіс" порушив законодавство в сфері економічної конкуренції. Його фактично визнано монополістом: на підприємство накладено штраф у розмірі майже 430 мільйонів гривень та зобов'язувано усунути порушення, через які відбулось притягнення до відповідальності.
"Ми вимагаємо справедливості - очищення економічного простору від окупантів та старорежимних олігархів, яскравим уособленням яких є Мегаполіс та Кауфман. Ми більше року привертали увагу до цієї проблеми. Активісти "Вільних людей" проводили акції прямої дії, блокували склади компанії по всій Україні. Народні депутати з Міжфракційне антиокупаційне об'єднання "Наступ" писали звернення Президенту,скликали санкційний комітет Кабміну.
Завдяки суспільному розголосу, ми дотиснули владу і змусили внести Ігоря Кесаєва, власника "Мегаполісу", керівника спілки офіцерів ФСБ та власника російського збройного заводу в санкційний список РНБОУ", - говорить Сергій Висоцький, заступник Керівника Проводу "Вільних Людей".

24 листопада 2016
Перемога: активісти блокували суд, аби суддя обрав запобіжний захід для "гаманця Клименка"
Утримання під вартою терміном на 2 місяці - такий запобіжний захід встановлено для Андрія Головача, начальника податкової міліції України уряду Януковича. Триватиме досудове розслідування.
Активісти "Вільних Людей" блокували будівлю Голосіївського суду, аби не дозволити "завалити" справу Олександра Клименка, міністра доходів і зборів уряду Януковича.
"Головним свідком і підсудним є Андрій Головач, міра запобіжного засобу для якого закінчується 27 листопада. Судове розслідування затягувалось: за два дні - тричі змінено суддю, а розгляд справи так і не розпочався. Сьогоднішнє засідання мало розпочатись о 12:00, але адвокати Головача подали клопотання про проведення закритого засідання. Така резонансна справа державної важливості має відбуватись відкрито. Ми подали клопатання з вимогою проведення відкритого засідання. Окрім цього, суддя оголосила про самовідвід. Фактично, справу намагались розвалити. Ми блокували суд, аби розгляд справи відбувся", - говорить Dmytro Zhmailo.

23 листопада 2016
Вільні Люди пікетували Голосіївський суд, не дозволивши зірвати "справу Клименка"
Підсудний Андрій Головач, перший заступник Голови Державної податкової служби України — начальник податкової міліції України уряду Януковича, є головним свідком та співучасником злочинів Клименка. На час судового процесу, що триває вже досить давно, йому було обрано запобіжний засіб.
"27 листопада стікає термін, протягом якого Головача утримують під вартою. Сьогодні судовий процес намагались зірвати всілякими шляхами. Безсумнівно, справу Клименка хотіли "завалити", випустивши Головача. Ми, громадськість, не допустили такого сценарію: комп'ютер визначив суддю, назначено чергове засідання: суд триває", - говорить Андрій Левус, засновник мережі "Вільні Люди".
24 листопада, о 12:00 у Голосіївському суді (вул. Полковника Потєхіна, 14) продовжиться судове засідання. Закликаємо всіх небайдужих прийти і проконтролювати, аби справу було доведено до логічного завершення. Нагадаємо, Олександр Клименко - міністр доходів і зборів часів Януковича, лідер "Успішної краіни", власник пропагандивної газети "Вести".23 листопада 2016
Активісти в Тернополі вимагають розкриття справи щодо розкрадання коштів, виділених на реабілітацію бійців АТО
«Сьогодні ми з активістами зібралися біля медцентру «Віасан», щоб показати тернополянам підприємство, яке підозрюється у привласненні 450 тис. грн. Ці кошти мали бути витрачені на допомогу військовим, які отримали психологічні травми у зоні проведення АТО. Власники фірми вирішили нажитися на державних коштах в той час, коли багато наших друзів, волонтерів на добровільних засадах займаються наданням психологічної допомоги, сотні тернополян воюють, тисячі допомагають військовим. Окрім цього, фірма є непересічною, оскільки її власниками є дружина та син Ігоря Малярика - офіцера СБУ. Нам не вкладається в голову той факт, що коли більшість співробітників обласного управління СБУ є учасниками бойових дій, дружина одного з керівників служби підозрюється у розкраданні коштів військових. Для нас ця справа є індикатором того, чи здатна нова команда прокуратури в Тернополі опиратися корупційній системі, які вибудовувалася в Україні роками», - зазначив співкоординатор мережі «Вільні Люди» Іван Ковалик.

11 листопада 2016
''Вільні Люди'' вимагали від АМКУ винестри рішення щодо ''Мегаполісу''
Цієї п'ятниці, 11 листопада, "Вільні Люди" пікетували Антимонопольний комітет України, вимагаючи ліквідувати російську тютюнову монополію "Тедіс-Україна" (колишній "Мегаполіс").
"Вільні Люди" ведуть активну боротьбу проти "Мегаполіса" вже більше року: починаючи від офіційних звернень Президенту, скликання санкційного комітету Кабміну, закінчуючи пікетуванням Банкової і блокуванням складів компанії по всій Україні.
Зважаючи на це, Антимонопольний комітет почав розслідування діяльності компанії через виявлення порушення законодавства про захист економічної конкуренції.
"Дуже важливо очистити економічний простір України від російських окупантів та олігархів уряду Януковича. "Мегаполіс" та Кауфман, що контролює компанію - це лише один з яскравих прикладів, з яким ми маємо боротись. Представники Януковича втекли, а їхні гаманці досі поповнюються завдяки ринку цигарок, що повністю захоплений злочинним режимом", - зазначив Дмитро Жмайло.
Нагадаємо, "Тедіс/Мегаполіс" займає 90% українського ринку дистрибуції цигарок, має більше 50 тисяч точок продажу цигарок. Компанія стала монополістом на ринку ще за часів правління Януковича та продовжує приносити прибутки його оточенню і після Революції Гідності. Контролює її Борис Кауфман, бізнес-партнер Олександра Януковича. Крім того, одним з власників "Тедіс" є російський олігарх Ігор Кесаєв (власник збройного заводу ім. Дегтярьова, президент спілки офіцерів ФСБ).