Соціально-гуманітарна місія

Робимо Україною кращою!
Останні події

15 жовтня 2017
В Одесі "Вільні Люди" відзначили День захисника України
На Покрову в Одесі відбулось багато громадських заходів. Вільні Люди та Самооборона Майдану Одеси організували благодійний концерт за участі солістів Одеського оперного театру, а також аукціон, на якому продавали картини, написані дітьми з обмеженими можливостями. Картини надано організацією "Інваліди надії в майбутнє".

"Ще місяць тому ми розпочали інформаційну кампанію, розмістивши разом з Одеська обласна державна адміністрація та Одеською міською радою інформацію про заходи до Дня захисника України на бігбордах та сітілайтах. Заходи відвідала значна кількість одеситів і гостей міста. Нам вдалось зібрати кошти, які використаємо на потреби військовго шпиталя", - зазначив Тодор Пановський, комендант Штабу "Самооборони Майдану Одеси", член "Вільних Людей".

Крім того, одесити отримали змогу відвідати Прем'єрна виставка «Два століття — одна війна», що відбувалась у приміщенні Одеської обласної філармонії. Експозиція - 27 стендів - присвячена збройній боротьбі українського народу проти російського імперіалізму, поєднує сучасні документальні світлини російсько-української війни та архівні фото часів визвольних змагань УПА. Ця виставка - результат спільної роботи "Вільних Людей", Фундація Вільні Люди та Молодіжний Націоналістичний Конгрес - МНК.

"14 жовтня - важливий для кожного українця день. Це - потрійне свято: і Покрова Пресвятої Богородиці, і День українського козацтва, і День захисника України. Цей день наповнений українським духом, гуртує патріотів та показує ставлення суспільства до своє Держави. Сьогодні я, як і завжди, пишаюсь Одещиною: вона вкотре довела, що є українською і ніяка пропаганда "руского міра" не здатна змінити це", - зазначив Дмитро Гуменюк (Gumenyuk Dmitrii Borisovish), керівник "Самооборони Майдану Одещини" та Штабу "Вільних Людей".

15 жовтня 2017
Запорізькі Вільні Люди отримали відзнаки Президента України "За гуманітарну участь в антитерористичній операції"
Волонтери та активісти "Вільних Людей" - Дмитро Харьков, Артём Киров, Oleksandr Lebid отримали нагороди до До Дня захисника України. Під час урочистостей, що відбувались на о. Хортиця, голова Запорізької ОДА вручив державні нагороди України - відзнаки Президента України "За гуманітарну участь в антитерористичній операції".

Відзнаки призначаються особам, які добровільно забезпечують проведення антитерористичної операції в Донецькій та Луганській областях, здійснюють волонтерську діяльність, перебуваючи безпосередньо в районі проведення антитерористичної операції у період її проведення.

Нагороджених привітали представники влади області та міста, духівництва, правоохоронних органів.

"Дякуємо всім хто був поруч, вірив і підтримував у ці буремні роки. Разом - можемо більше! Ми зробимо все і навіть більше, аби Україна перемогла", - зазначив Дмитро Харьков.

12 жовтня 2017
Стартувала кампанія «Два століття - одна війна»
Сьогодні в Український кризовий медіа-центр відбулась презентація культурно-освітнього проекту «Два століття-одна війна», присвяченого 75-ій річниці створення Української Повстанської Армії. Це фотовиставка з 27 стендів, кожен з яких – це поєднання сучасної документальної світлини російсько-української війни та архівної фото часів визвольних змагань УПА. Проект втілено за ініціативи Вільні Люди та Молодіжний Націоналістичний Конгрес - МНК.

«Нашою виставкою ми хотіли донести три прості ідеї. По-перше, сучасні українські воїни, які тримають фронт на Сході є продовжувачами боротьби Української повстанської армії. В інформаційному наповненні ми хотіли наголосити, що на Сході не внутрішній громадянський конфлікт. Потрібно називати речі своїми іменами – це російсько-українська війна, ми воюємо проти російських військових, російської армії. По-третє, в сучасних умовах гібридної війни, ми маємо розуміти, що наша культура, мова, історія – так само є нашою зброєю», – зазначив заступник керівника штабу мережі «Вільні Люди» Dmytro Zhmailo.

Ця кампанія стане найбільшим циклом культурно-просвітницьких заходів національно-патріотичного спрямування у році. У кожному місті, водночас з презентацією експозиції, відбуватиметься лекційний супровід фотовиставки та обговорення паралелей, зображених у сюжетах. Наразі запланованими вже є візити до 27 українських міст, паралельно з презентаційним туром по Канаді із керівником Проводу «Вільних Людей» Андрій Левус, заступником Serhii Kuzan, керівником Штабу Дмитро Гуменюк (Gumenyuk Dmitrii Borisovish) та керівником Фундація Вільні Люди Інна Левус (Inna Avramchuk).

Так, 14 жовтня відбудеться перша презентація фотовиставки проекту «Два століття-одна війна» паралельно у Одесі та Торонто.

У 2017 році українці продовжують вести свої національно-визвольні змагання. Тривалий час ми не лише стримуємо імперську навалу XXI століття, але й вчимося давати відсіч. І ми спроможні це робити, бо маємо віру в майбутнє та пам'ять про минуле.
«Лиш боротись – значить жить!» Іван Франко.

Більше про проект можна дізнатись тут: http://upa75.tilda.ws/

23 липня 2017
"Вільні Люди" Чернігова зібрали та надіслали сотню україномовних книг для бібліотек Новоайдарського району Луганської області
"Українське слово повинно дістатись і Донбасу! Як казав один німецький політик, перемагає у війнах не солдат, а шкільний вчитель. Ми з приємністю підтримуємо ініціативу нашого побратима Олега Юрченка, що ініціював проект "Українізація Новоайдарського району"", - говорить Олександр Ясенчук, координатор "Вільних Людей" на Чернігівщині.
Подяка за допомогу: Чернігівській обласній бібліотеці ім. Островського, Ларисі та Андрію Казаковим, Руслану Парубцю, Менській спілці учасників АТО, поету Дмитру Іванову.
Нагадаємо, Вільні Люди систематично передають українські книги (у тому числі - історичні, художні, ідеологічні) до бібліотек, зокрема - шкільних.

6 червня 2017
Патріоти ініціюють створення духовного центру Київського Патріархату УПЦ в Одесі
Одеські активісти – як одесити, так і переселенці з Донеччини та Луганщини – звернулись до владики Марка Одесько-Балтської єпархії КП УПЦ з проханням забезпечити їхні релігійні потреби: створити духовний центр Київського Патріархату в Одесі.

Сьогодні на зустрічі з Патріархом КП УПЦ Філаретом представники громадськості – Вільні Люди та Самооборона Майдану Одесиобговорили всі деталі, щоб реалізувати проект у найближчому майбутньому. Святійший Патріарх благословив духовну опіку та облаштування молитовної кімнати для звершення богослужіння.

"У перспективі – створити єпархію в Одесі як повноцінний центр духовної культури. Сьогодні ми знайшли юридичний механізм реалізації проекту. Це дуже важливо, адже в Одесі - мінімальний відсоток церков саме Київського Патріархату. Через це вплив церкви, фактичне керівництво якої знаходиться в Росії, високий. Зрозуміло, що необхідно мінімізувати його. Поряд з цим, вірянам необхідно дати можливість долучитись до деколонізаційних процесів", - говорить Тодор Пановський, активіст "Вільних Людей" з Одеси.

28 травня 2017
У Сумах встановили адресні таблички на вул. Романа Атаманюка
28 травня 2015 року. Донецька область, с. Опитне. Мінометний обстріл російськими військовими українських позицій. Унаслідок ураження уламком, загинув Роман Атаманюк.

Громадський діяч, учасник Революції Гідності, член 14-ї сотні "Вільні Люди", боєць 93-ї бригади ЗСУ, Герой України. Більше про нього можна прочитати тут: https://goo.gl/W4GiwY

Минуло два роки. Сьогодні іменем Романа Атаманюка названо дитячий патріотичний Табір Коловрат ім. Романа Атаманюка 2017; йому присвячено Теренова гра "Гурби-Антонівці". Крім того, у рідному місті Суми з'явилась вулиця ім.Романа Атаманюка.

"Сьогодні ми розпочали процес встановлення табличок, адже вулиця дійсно велика і будинків багато. Хочемо, щоб кожен знав, на честь кого названо вулицю. "Вільні Люди" допомогли вирішити фінансовий бік питання, і вже завтра ці таблички мають висіти на будинках. Герої живуть у наших серцях та пам'яті навіть після загибелі. Особливо, якщо ми нестимемо вогник їх життя далі", - говорить Олеся Горяйнова, координатор "Вільних Людей" у Сумах, подруга Романа.

Герої не вмирають! Друже, пам'ятаємо Тебе!

26 травня 2017
Вільні Люди Чернігівщини разом з поліцією боряться з незаконними порубками лісу
Вільні Люди Чернігівщини разом з поліцією боряться з незаконними порубками лісу

У мобільну групу, що здійснює нічне патрулювання, входять бійці роти патрульної служби поліції особливого призначення "Чернігів", а також громадські активісти - "Вільні Люди", "Агентство територіальної безпеки" та Товариство сприяння обороні України.

"Такі спільні дії уже дали свої результати: зафіксовано численні незаконні вирубки, попереджено знищення цінних порід дерев. Патруль виїжджає в рейди з табельною вогнепальною зброєю, спецзасобами, засобами зв'язку. Є не тільки зброя, а й чималий бойовий досвід, бо майже всі - учасники російсько-української війни на Донбасі", - зазначає Олександр Ясенчук, координатор Вільні Люди. Чернігів.

Звертаємося до небайдужих громадян з проханням повідомляти правоохоронним органам про відомі вам факти викрадання лісу: (067) 225-13-06

25 травня 2017
На Одешині збудують храм УПЦ КП
Сьогодні, у день Вознесіння Господнього, у Білгороді-Дністровському сталася знаменна для Української Православної Церкви Київського Патріархату на Одещині подія. Виконком міськради проголосував за позитивне рішення питання, яке дозволяє розпочати будівництво храму УПЦ КП.

Зусилля місцевої громади православних українців на чолі зі священиком о. Іваном Гуменюком, підкріплені підтримкою активістів "Вільних Людей", Самооборони Одеси, а також інших патріотичних організацій Білгорода-Дністровського та Одещини увінчалися успіхом у цей без перебільшення знаменний день.

Буджак – невід'ємна частина України – матиме українську церкву, де українці зможуть звертатися до Господа у храмі, а не просто неба, де священик буде навчати віруючих рідною мовою і де будуть зберігатися й розвиватися духовні традиції нашого народу.

Ми вітаємо усіх вірних Української Православної Церкви Київського Патріархату Аккерману і о.Івана, сподіваємося що будівництво храму відбудеться максимально швидко і без перешкод. Також висловлюємо подяку членам виконкому міськради Білгорода-Дністровського і міському голові Аллі Гінак, які знайшли можливість, не чекаючи на сесію міськради, ухвалити доленосне рішення у цей святковий день.
Вітаємо!

21 травня 2017
У Рівному відбулись "Ігри патріотів" серед людей з вадами слуху
Три команди змагались за першість, аби здобути право представляти Рівненщину на всеукраїнському рівні.

У ході насичених змагань, що відбувались навіть під дощем, перемогла команда "Форсаж". Тепер переможці візьмуть участь у всеукраїнському етапі, що відбудеться 15 червня в Одесі.

"Фундація Вільні Люди підтримала конкурс, оскільки "Ігри патріотів" сприяють формуванню в осіб з вадами слуху активної життєвої, а як наслідок - громадської позиції, розвивають патріотичні, морально-вольові та фізичні якості", - зазначив Іван Кішка, виконавчий директор Фундації Вільних Людей.

Так, завдяки фінансовій підтримці, переможці отримали призи загальною вартістю 5 000 грн: дипломи, медалі, кубки, пледи, термочашки та годинники.

"Здорова Нація - це Сильна Нація! Тому ми з радістю підтримуємо подібні ініціативи, зокрема розвиток спорту", - говорить Олександр Онищук, координатор Вільні Люди у Рівному, автор проекту тренажерного залу "Вільні. Сильні".

6 травня 2017
У Львові презентували книгу Леоніда Мосендза "Відплата" за участю автора передмови Станіслав Федорчук
Сьогодні, у час війни і масового розчарування населення у "політичній еліті", бракує людей з психологією лицарства та войовничості, а не пацифізму. Не обиватилів, а творців власного життя, для яких життя - це боротьба. Навіть якщо "один у полі воїн", борня все одно триває. От про таких борців писав Леонід Мосендз.

"Сучасна доба – це та доба, яку пророкував Мосендз. Ця книга мала вийти саме зараз, у час нового середньовіччя. Читайте її, будьте лицарями. Не розмінюйтеся на дурниці. Живіть за принципом: кожен день – останній. Саме так народжується Орден Нових Вільних Людей Ідеї та Чину", - зазначає Андрій Левус, Керівник Проводу Вільні Люди, автор післямови до книги.

30 квітня 2017
Одеситам презентували книгу "Коли захиталось небо, або "V" означає Вільні"
Сьогодні про книгу, яку презентують по всій Україні, говорили в Одесі. Її автор, активний учасник Революції Гідності, волонтер, активіст "Вільних Людей" Лілія Мусіхіна, говорить, що в книзі описала реальні події, а тому згадувати про них важко: йдеться про великі втрати, у тому числі - близьких друзів, що героїчно загинули у боротьбі за Україну.

"Презентувати книгу для "своїх" значно складніше, ніж длянезнайомих людей. Боїшся сказати щось не те, зачепити за "живе", адже події Революції Гідності та участь війні - далеко не пересічні сторінки в наших життях", - зазначила Лілія Мусіхіна, звертаючись до присутніх на презентації членів Самооборони Майдану та "Вільних Людей".

Читаючи книгу, багато хто впізнає себе в героях історії. Автор відзначає, що хотіла показати "переродження", зміну свідомості і шлях, пройшовши який, українці стали вільними.

"Просто і легко бути патріотом в Тернополі, Львові, Івано-Франківську. У вас, в Одесі, це важче. Якби не ви, хто знає, що було б зараз з Одесою?...", - додала автор.

Придбати книгу можна за номером: 050 490 24 91, Максим

21 квітня 2017
Медичне устаткування передали у лікарні
Вільні Люди у Львові здійснили дві відправки медичного устаткування: в Петропавлівську лікарню (м. Станиця Луганська) та до Славутського територіального центру соціального обслуговування (Хмельницька область).

Сьогодні бійці АТО - пацієнти петропавлівської лікарні, вже отримали візки, ходунки та палички.

Також передали високомолекулярні поліетиленові бронепластини для дівчини Роксолани з батальйону ОУН, яка в травні їде на передову.

14 квітня 2017
Запорізькі активісти відвідали бійців, що знаходяться на лікуванні в Запорізькому протитуберкульозному диспансері
Їм привезли продукти харчування та інші речі першої необхідності.

"Ситуація з харчуванням та утриманням захисників у медичному закладі залишається на ганебному рівні, тому ми не можемо залишатися байдужими. Ми зібрали та доставили їм корисних продуктів та вітамінів", - зазначив координатор Вільних Людей у Запоріжжі Дмитро Харьков.

Нагадаємо, що "Вільні Люди" Запоріжжя системно надають допомогу військовослужбовцям, що проходять лікування у Запорізькому протитуберкульозному диспансері. Також ведеться юридична робота в напрямку поліпшення харчування та умов утримання захисників України в медичному закладі.

12 квітня 2017
У Києві відбулась презентація книги Лілії Мусіхіної "Коли захиталось небо, або V означає вільні"
Активістка 15 сотні Самооборони Майдану, волонтер та член Вільні Люди Ліля Мусіхіна презентувала книгу "Коли захиталось небо, або V означає вільні" у Книгарні "Є".

Лілія Мусіхіна брала активну участь в Революції Гідності, в створенні 15-ї сотні "Вільних Людей". Коли розпочалась війна, однією з перших у рідномі Тернополі стала волонтером.
Саме про події Революції Гідності 2013-2014 рр. розповідає автор у художній біографічній книзі.

"Цю книгу я не планувала писати, не хотіла. Била себе по пальцях, відмовлялась. Але в якийсь момент не витримала. Книга написана в рекордні терміни – за два тижні. Я диктувала її собі вголос, щоб було не так боляче писати, потім перечитувала. Хлопці на штабі вивчили її напам'ять. Я б воліла, щоб ця книга ніколи не була написана. Я б воліла, щоб в Україні не було кривавого Майдану, не було війни", - говорить Лілія.

Книга присвячена героям російсько-української війни на Сході, що загинули в боротьбі за соборність: Віктору Гурняку, Володимиру Гарматію, Роману Атаманюку та іншим.

Організатори: Фундація Вільні Люди, Молодіжний Націоналістичний Конгрес - МНК спільно з Книгарня Є та видавництвом "Джура".

1 квітня 2017
Завдяки "Вільним Людям" на Тернопільщині відкривають провадження щодо порубок лісу
Завдяки зусиллям активістів Вільні Люди Тернопільська обласна прокуратура вже має перші результати розслідувань кримінальних проваджень у сфері лісового господарства області.

Уже скеровано обвинувальний акт щодо лісника Бережанського державного агропромислового підприємства, що обвинувачується у службовій недбалості: впродовж 2015-2016 рр. виявлено значну кількість порубок лісу, які він мав контролювати.

Крім цього, завершено розслідування щодо Бучацького державного лісогосподарства. Справуу скеровано до суду.
В обласній прокуратурі наразі розслідують ще чотири подібні кримінальні провадження.

Під час брифінгу прокурор Тернопільської області Ігор Мукан висловив подяку координатору Вільні Люди Тернопіль - Самооборона Майдану Іван Ковалик та Ігорю Василіву, голові Тернопільського осередку ВО "Автомайдан", які виявляючи незаконні порубки лісу та зловживання у сфері лісового господарства, повідомляли про це в прокуратуру.

14 березня 2017
"Вільні Люди" подарували книги для бібліотеки
До дня українського добровольця, одеські активісти Вільні Люди поспілкувались на тему патріотизму зі школярями та ліцеїстами військово-морського ліцея. Захід відбувся у бібліотеці ім.Михайла Грушевського, якій "Вільні Люди" подарували книги.

"Бібліотека потребує літератури з історії України, ідеології націоналізму. Ми з радістю передали те, що маємо: адже саме на таких книгах слід виховувати характери молодих українців", - зазначив Олександр Попов, активіст "Вільних Людей".

Це вже не перший досвід співпраці одеських активістів з молодим поколінням. Так, до Дня пам'яті Героїв Крут, "Вільні Люди" уже проводили тематичну зустріч в одній зі шкіл, якій також подарували книги.

14 березня 2017
Активіст "Вільних Людей" візьме участь у міжнародних спортивних змаганнях "Інвіктус"
Запорізький активіст Вільні Люди Євген Олексенко потрапив у сотню найкращих за результатами відбору в українську команду для участі в міжнародних спортивних змаганнях "Інвіктус".

"Інвіктус" - масштабні міжнародні змагання для військовослужбовців та ветеранів, які зазнали травм, поранень або захворювань під час або внаслідок виконання службового обов'язку. Цього року змагання відбудуться у Канаді, а українська команда військових вперше візьме у них участь.

Evgeny Oleksenko - не тільки сильний тілом, а й духом. За словами побратимів, з першого дня заснування "Самооборони Майдану" долучився до рядів активістів. На початку 2014 року перебував на блок-постах, брав участь у спільних операціях з держорганами і відповідними службами. Зараз - активіст "Вільних Людей". Нагороджений медаллю за "Жертовність і любов до України".

З літа 2015 - учасник бойових дій, має інвалідність. Службу проходив в 93 ОМБр на посаді командира розрахунку гранатометного взводу, був гранатометником.

Окрім цього, займається спортом з 14 років: кандидат в майстри спорту, чемпіон України з юніорів, має більше 10 спортивних нагород.

"Євген - яскравий приклад сильної та вольової людини. Відповідальний та свідомий громадянин, він загартовує не лише фізичні характеристики, а й дбає про моральні. Саме такі хлопці - приклад для кожного з нас", - говорить Дмитро Харьков, координатор Запорізького осередку "Вільних Людей".

Вітаємо побратима з успіхом і бажаємо нових перемог! Ми вболіваємо за тебе!

10 березня 2017
Проект "Чаювання Вільних": зустріч з групою "Інформаційний спротив"
У п'ятницю ввечері, 10 березня, представники групи Информационное сопротивление Інформаційний спротив - Dmytro Tymchuk, Yury Karinта Константин Машовец, а також Андрій Левус, Голова Проводу Вільні Люди обговорювали інформаційну боротьбу України в контексті російськоЇ АГРЕСІЇ. З нагоди третьої річниці діяльності "ІС", Фундація "Вільні Люди" організувала відкриту презентацію для громадськості. Це перший захід в рамках проекту #чаюваннявільних, метою якого є творення дієвого консервативного середовища.

"Коли мене призначили заступником голови СБУ, я стикнувся з тим, що держава - паралізована, заблокована ворожою агентурою. Це стосувалось, перш за все, інформаційної сфери. У цей час на арену вийшла група "Інформаційний Спротив", що дарувала нам надію: вперше громадськість отримала змогу реалістичніше оцінювати ситуацію. "ІС" не просто боровся з фейками, вів розвідку і забезпечував нас об'єктивною інформацією, а й став важливим інструментом в інформаційній війні", - зазначив Андрій Левус.

Слоган групи "ІС" - "Правда належить вільним". За словами Дмитра Тимчука, координатора групи, їхня головна зброя - саме об'єктивна інформація. Стандарт якості - це перевірка будь-яких фактів за "правилом трьох джерел". Інформацію можна вважати достовірною, якщо вона підтверджується трьома незалежними джерелами.

"Важливим моментом є безпека наших волонтерів. Вони працюють і в Криму, і на Донбасі. Часто ризикують сильніше, ніж військові. Саме тому нам доводиться відмовлятись від фото чи відеофіксації фактів, адже зростає ризик викриття. На відміну від, наприклад, волонтерів, що працюють з забезпеченням військовослужбовців, яких нагороджує і визнає вся Україна, подякувати "агентам інформаційної боротьби" можемо хіба на словах", - говорить Дмитро Тимчук.

У своїй роботі група керується принципами перевірки та вибірковості інформації, адже не всі факти можна виводити в публічну площину. Інформація, здобута "Інформаційним Спротивом", передається українським спецслужбам, серед яких - Головне управління розвідки, розвідка Національної Гвардії, контррозвідка Служби Безпеки України.

Говорячи про проблеми в роботі, відзначають складність роботи з людьми, що не є фахівцями.

"Часто людина дає інформацію, але при цьому не може відрізнити танк від БМП. І якщо в Криму ми працюємо з військовими, то на Донбасі - вибору не було, мережу будували з нуля. 90% інформації - деза, доводиться багато перевіряти. Як тільки джерело дає фейкову інформацію - ми відразу його відкидаємо (ні часу ні ресурсу розбиратись немає)", - говорить Костянтин Машовець.

Крім цього, під час зустрічі обговорили тему обмеження прав людини і свободу слова в умовах війни.

"Права людини і свобода слова не можуть бути вищими за національні інтереси. Наш пріоритет № 1 – національна безпека. Говорячи про інформаційну деокупацію, слід навести порядок зі ЗМІ. Це абсурд, коли, наприклад, патріотичні політики використовують телканал "Інтер" як інформаційний майданчик. Усі знають, що ефіри - постановочні, то навіщо туди йти? Легітимізувати театральне дійство? Про права людини та свободу слова говорять ліберали, що часто фінансуються саме російською стороною", - зазначив Адрій Левус.

9 березня 2017
Шевченківські дні у Чернігові
До дня народження Кобзаря, 9 травня, чернігівській осередок Вільні Люди спільно з Єдиний Волонтерський Центр. Чернігів та "Кримська громада м. Чернігова" провели поетичний флешмоб біля монументу Тарасу Шевченку на Чернігівському древньому Валу.

Кожен бажаючий міг публічно зачитати поезію Кобзаря, а потім - отримати в подарунок книгу від Вільні Люди.

"Тарас Шевченко був відомим і двісті років тому, і залишається актуальним тепер. Його революційний заклик "...вставайте, кайдани порвіте і вражою злою кров'ю волю окропіте" не лише став новим словом української літератури, а є інструкцією наших дій у тій багатовіковій війні, яку веде Україна з Московією за незалежність", - зазначив Олександр Ясенчук, член Проводу "Вільних Людей".

28 січня 2017
«Вільні люди» провели у школі на Одещині захід до Дня пам'яті Героїв Крут
Вільні Люди Одещини зустрілись з учнями Крижанівської школи, аби розповісти їм про сучасну російсько-українську війну та подарувати історичну літературу. Захід присвятили Дню пам'яті Героїв Крут. Учням показали відео про боротьбу юних студентів та агресію Росії, поспілкувались та подарували книги і журнали, що висвітлюють важливі історичні події України.

"Ми не обмежимось лише однією зустріччю зі школярами. Необхідно формувати світогляд дітей на прикладах українських Героїв,прищеплюючи таким чином почуття патріотизму та усвідомлення свого місця у державі", - говорить Олександр, активіст "Вільних Людей". Заплановано створити у школі місце, в якому буде вивішено прапори українських військових підрозділів, що воюють на передовій.

"Наші бойові побратими уже підписали кілька прапорів і передали їх, щоб ми створили так званий "куточок патріотизму" в школі", - додає Олександр.21 січня 2017
«Вільні люди» займуться перевіркою умов лікування бійців АТО в Запорізькому протитуберкульозному диспансері
У четвер, 19 січня, активісти мережі "Вільні Люді" спільно з волонтерами відвідали протитуберкульозний диспансер, в якому проходять лікування учасники АТО на Сході країни. Зокрема, ініціаторами акції стали активісти мережі Вільні Люди та волонтер Світлана Муращенко. Передавши фрукти, консерви, вітаміни та домашню випічку, волонтери вирішили перевірити умови, в яких проходить лікування наших побратимів.

На жаль, побачене вразило присутніх далеко не в хорошому сенсі цього слова. Відсутність регулярного провітрювання приміщення, пліснява в палатах – саме такі прояви «піклування» про бійців виявили волонтери.

Окремого інтересу заслуговує раціон бійців, в якому явно не вистачає м'ясних продуктів, а якість молочної продукції викликає сумніви в придатності їх для використання.

"Не дивлячись на те, що я не маю лікарської освіти, і не можу оцінити якість лікування хлопців, те, що я побачив, відвідавши їх палати, мене шокувало. Як можна лікувати туберкульоз, коли у палатах немає банального провітрювання? Важке, сперте вологе повітря, яке викликало чорний грибок та плісняву на стінах. Не менше претензій до меню хворих. Підкреслюю, в такому стані хлопцям конче необхідно якісно харчуватись. Натомість, ми побачили порцію в 2 шматочки печива на другий сніданок, практично цілковиту відсутність у раціоні м'яса, молока, яєць. Також багато питань залишилось щодо якості продуктів", - відзначив Олександр Лебідь, активіст мережі «Вільні люди».

За результатами проведеної перевірки, громадські активісти прийняли рішення зайнятись більш детальною перевіркою якості умов лікування учасників АТО, включаючи аналіз документації щодо закупівель в закладі, цільового використання коштів тощо. Отже, далі буде…

Українські захисники заслуговують на якісні умови лікування!22 грудня 2016
Вільні Люди разом з іншими патріотами зірвали форум проросійських сил у Дніпрі
Так званий Союз православних жінок намагався провести форум "Українці обирають мир". Попри пацифістську назву та меседжі на кшталт "ми за цілісність України", форум організовано проросійською організацією за російські гроші.
"Прикриваючись "благими" цілями, подібні організації мають на меті дестабілізувати ситуації в Україні", - говорить Владислав Ладигін, активіст "Вільних Людей".

11 грудня 2016
У Рівному скасували концерт артистів, що гастролюють Росією
Вільні Люди разом з ОУН, УНСО та іншими представниками рівненських активістів прийшли до "Рівненського обласного академічного українського музично-драматичного театру" на зустріч з директором Володимиром Петрівом, з вимогою недопущення виступу проросійських виконавців на сцені театру.
Директор театру запевнив, що у випадку, якщо українські артисти під час російсько-української війни гастролюють з концертами в РФ - їхні виступи в Рівному будуть скасовані.
Активісти відповідні докази надали. Сьогодні, 11 грудня, дирекція драмтеатру скасувала концерт "Тамерлан і Алена", який планувався 16 грудня.

9 грудня 2016
Держекоінспекція розпочала перевірку незаконної порубки лісу в Карапатах
У відповідь на депутатське звернення Андрій Левус щодо незаконної порубки лісу в Карпатах, виявленої завдяки моніторингу активістів Вільні Люди, Державна екологічна інспекція України повідомила про те, що розпочала перевірку. Разом з цим, Національна поліція України порушила кримінальну справу.
Слідкуємо за інформацією!
Нагадаємо, активісти мережі "Вільні Люди" виявили незаконну порубку лісу в Карпатах, зокрема в Турбатському, Лопухівському, Кедринському лісництвах в Тячівському районі Закарпатської області. У результаті моніторингу зафіксовано численні лісовози, завантажені свіжопорубленими стволами дерев (більше десяти протягом однієї години), які вивозили прорублений ліс в невідомому напрямку. Тобто, незаконно порубаний ліс в подальшому розкрадається.

5 грудня 2016
Мінекології анулювало ліцензію ТОВ "Еко Нова"- підприємства з утилізації відходів
29 вересня цього року Міністерство екології та природних ресурсів України проводило перевірку підприємства з утилізації відходів "Еко Нова". Активісти "Вільних Людей" підтримали громаду міста Баранівка, що на Житомирщині, яка бореться проти діяльності підприємства з утилізації небезпечних відходів ТОВ "Еко Нова". Так, жителі міста зібрали більше 2000 підписів та неодноразово звертались до органів місцевого самоврядування та влади з проханням розглянути законність діяльності компанії.
Зважаючи на численні скарги та звернення, Міністерство екології та природних ресурсів України взялось за перевірку ліцензії підприємства. "Вільні Люди" забезпечували публічність, відкритість та максимальну прозорість перевірки. До цього процесу вдалось залучити представників ЗМІ та експертів з екології.
Навколо ТОВ "Еко-Нова" розгорнулось уже багато скандалів, що неодноразово висвітлювались у ЗМІ: йдеться про ігнорування думки жителів міста, які одностайно проти діяльності компанії.
У жовтні цього року Мінекології винесло рішення про скасування ліцензії підприємства.

18 листопада 2016
В Києві діє новий центр допомоги учасникам війни на Донбасі та Музей Героїв АТО
При Київському національному економічному університеті імені Вадима Гетьмана відкрито Координаційний центр допомоги учасникам АТО та їх сім'ям. Центр буде надавати всебічну підтримку учасникам російсько-української війни й сприяти адаптації вояків у мирному житті.
Координатор мережі Вільні Люди Dmytro Zhmailo зазначив, що сьогодні, коли волонтерська діяльність зменшується порівняно з попередніми роками, цей проект є життєво необхідним і "Вільні Люди" готові співпрацювати з Координаційний центром допомоги учасникам АТО та їх сім'ям.
На відкриття з'їхалися вояки з різних куточків України – Дніпра, Запоріжжя, Києва, Кривого Рогу, Донецька, Чернігова, – бійці ЗСУ, Національної гвардії, добровольчих батальйонів, а також представники відомих волонтерських організацій та ініціатив, зокрема, "Захист патріотів", "Вільні Люди", "Набат Кривбас" тощо.
Учасники заходу мали змогу подивитися святковий концерт, вшанувати пам'ять полеглих за волю України і помилитися за кожного, хто захищає нашу державу від агресора. Буквально зі слізьми на очах гості слухали виступи українських вояків, волонтерів та військових капеланів, які пройшли через жахіття війни.

15 листопада 2016
Перша презентація книги "Коли захиталось небо, або V означає Вільні" відбулась у Львові
13 листопада українська письменниця, етнограф, громадська діячка, активістка мережі Вільні Люди, волонтер — Ліля Мусіхіна презентувала свою книгу про події Революції Гідності.Автор поділилася своїми спогадами та зачитала уривки з книги. Це була її відверта сповідь, сповідь крізь сльози і страх, який вона пережила з побратимами тоді — на Майдані."Я патологічно хвора людина, яка не може не писати",- розповідає Лілія Мусіхіна. Після офіційної частини гості мали змогу поспілкуватися з письменницею віч-на-віч та придбати книжки.

14 листопада 2016
"Вільні Люди" вимагають розслідування незаконної порубки лісу в Карпатах
Андрій Левус, засновник мережі Вільні Люди, офіційно звернувся до Голови Національна поліція України Khatia Dekanoidze з повідомленням про злочин і вимогою розпочати досудове розслідування.
Активісти Вільні Люди виявили незаконну порубку лісу в Карпатах, зокрема в Турбатському, Лопухівському, Кедринському лісництвах в Тячівському районі Закарпатської області. У результаті моніторингу зафіксовано численні лісовози, завантажені свіжопорубленими стволами дерев (більше десяти протягом однієї години), які вивозили прорублений ліс в невідомому напрямку. Тобто, незаконно порубаний ліс в подальшому розкрадається.
Крім того, Голові Державна екологічна інспекція України надіслано звернення з проханням вжити заходів щодо зупинення протиправної діяльності та притягнення винних до відповідальності.
У свою чергу активісти мережі Вільні Люди готові надати допомогу в припиненні незаконних порубок лісу шляхом забезпечення громадського контролю під час здійснення необхідних заходів, як правоохоронними органами, так і Держекоінспекцією, в т.ч. шляхом посилення дій та захисту державних службовців під час виконання ними своїх функцій.

12 листопада 2016
У Рівному відбувся відкритий Чемпіонат України з Кйокушінкаі Карате з Куміте (повноконтактні бої) серед дітей, юнаків та юніорів
У Чемпіонаті взяли участь 189 бійців 15-ти команд України. Бої відбувалися в 26-ти вікових та вагових категоріях.
Чемпіонат організовано Федерацією Кйокушінкаі Карате Унія України та за підтримки всеукраїнської мережі Вільні Люди.
"Чемпіонат закладає основи для виховання майбутніх чемпіонів Світу та Європи від України. Такі змагання є патріотично-вишкільним елементом для підростаючого покоління. Професійний рівень інструкторського складу Кйокушінкаі Карате Унії України дає змогу залучати їх для підвищення рівня кваліфікації та особистих бойових характеристик бійців силових структур України", - говорять організатори.

10 листопада 2016
Закарпатська різанина бензопилою: скільки ще триватиме лісоцид?
31 жовтня та 4 листопада активісти "Вільних Людей" та "Глибинного екологічного опору" здійснили моніторинг вирубки лісу в Закарпатській області (с. Лопухів).
З допомогою квадрокоптера було здійснено виліт (полонина Торговиця) і обстежено території, що належать ДП "Брустурянське ЛМГ", а саме: Кедринське лісництво, Лопухівське лісництво та Турбатське лісництво. Масштаби екологічного лиха вражають. Тепер черга правоохоронних органів розслідувати законність вирубок.
Збіг чи ні, але 2 листопада на засіданні Уряду Міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Кутовий представив інтерактивну карту вирубки лісів України. Пілотною областю стала саме Закарпатська. Міністр стверджує, що третина вирубок в цій області є незаконною. Моніторинг проводився у серпні-жовтні 2016 року за допомогою космічної супутникової зйомки. Така інформація є справді цінною, бо супутникові знімки Google Earth датуються 2015 роком і вже є застарілими.
За словами Міністра, виявлено 871 ділянку фактичних суцільних вирубок лісів загальною площею 2112.49 га. З них - 530 ділянок загальною площею 774 га суцільних вирубок лісів, які не збігаються з конфігурацією і місцем розташування з нормативними вирубками лісів.
До слова, жителі села Лопухів вже неодноразово виступали проти безконтрольного вирубування лісів. Останній мітинг відбувся 13 травня 2016 року під ДП "Брустурянське лісомисливське господарство". Люди споруджували барикади і перекривали лісовозам дороги. Селян можна зрозуміти, адже тільки за останні 5 місяців вирубано більше 85-ти тисяч кубів деревини.
Але "чорних лісорубів" не так просто відмовити від заробляння легких грошей. Навіть притягнення до адміністративної відповідальності 30 осіб ДП "Брустурянське ЛМГ" (червень 2016 року) дало сміхотворні результати: загальна сума штрафу на всіх - 4097 грн. При тому, що заподіяна лісу шкода склала 124669,23 грн.
7 листопада 2016 року Закарпаття сколихнув найбільший за 10 років паводок. Чи варто нагадувати, що ця подія безпосредньо пов'язана з безконтрольними вирубками?
Ми, як активісти та прородозахисники, будемо сприяти тому, щоб винні у лісоциді люди були притягнені до кримінальної відповідальності. А унікальна природа Карпат та України в цілому була захищеною.
P.S. Щиро дякуємо Івано-Франківській муніципальній варті за супровід та охорону на місці вирубок.

1 листопада 2016
Активісти зірвали концерт Світлани Лободи у Чернігові
1 листопада відбувся пікет перед центральним входом до театру, де планувалось проведення концерту співачки. Глядачам довелось пройти через "коридор ганьби", крокуючи килимом з сувенірних російських рублів, гільз та червоної рідини, що символізувала кров.
Організатори концерту почали запускати глядачів через "чорний вхід", але активісти перешкодили їм.
"У результаті - дві сутички з поліцією, сльозогінний газ, пізніше - повідомлення про замінування приміщення театру від невідомих осіб. Концерт було зірвано", - говорить Олександр Ясенчук, активіст Вільні Люди.
Він додає, що 2 листопада в Чернігові відбудеться поховання відомого волонтера Станіслава Астахова. Ніяких веселощів, а тим більше, концертів артистів, що гастролюють Росією, бути не може.
Під відповідним зверненням до голови обласної ради та директора театру підписались громадські оранізації: Вільні Люди, Азов, "Дія", "Активні громадяни", Самооборона Майдану, Жіноча Сотня Самооборони, Перша Чернігівська Сотня, "Світанок".

21 жовтня 2016
Активісти "Вільних Людей" запустили проект "Парковка для собак"
Завдяки простій конструкції, вдається вирішити проблему: куди подіти собаку, щоб не забирати її у заклад громадського харчування. Аби не нехтувати санітарними нормами та не спричиняти конфлікт з іншими відвідувачами, собакам пропонується "будиночок", який захищає від сонця та дощу. Ідею втілює Олександр Онищук, активіст "Вільних Людей".
Деталі - тут.