Національна ініціатива
Ми вимагаємо від Президента України та депутатів ВРУ ухвалити рішення, які чітко окреслять комплексну політику з деокупації України та зупинять реванш олігархічно-колоніальної системи
Звернення до
Президента України,
Прем'єр-міністра України,
Депутатів Верховної ради України,
Громадян України
Перед обличчям російської агресії, неоголошеної війни проти України, головним завданням справжньої української опозиції та влади має бути консолідація суспільства для боротьби з зовнішнім агресором. Якою б сильною була нелюбов політиків або громадсько-політичних середовищ один до одного, мають бути спільні консолідаційні ідеї, щодо яких немає ані заперечень, ані взаємної боротьби.

У разі, якщо українська держава зникне через агресію Російської Федерації, більшість українських політичних та суспільних середовищ буде змушена шукати собі нового дому. І в черговий раз у мемуарах звинувачувати одне одного в відсутності національної єдності та волі до перемоги над спільним ворогом.

Не меншою загрозою є поступовий та системний реванш олігархічно-колоніальної системи в Україні. Олігархи та їхні інтереси продовжують домінувати в політиці, економіці, медійному просторі. За допомогою своїх ресурсів та впливу вони послідовно дискредитують будь які реформи, блокують боротьбу з корупцією, гальмують економічний розвиток, провокують політичне протистояння та дестабілізацію. Їхні інтереси йдуть в розріз із державними інтересами України та її міжнародних союзників. Все це може призвести до втрати міжнародної підтримки, ізоляції України та повернення її в орбіту Москви. Власне вони є інструментом немілітарної політики Росії щодо відновлення свого контролю над Україною. І в цьому питанні олігархи мають підтримку як в українські владі так і в так званій опозиції. Це потрібно зупинити, олігархічно-колоніальна система повинна бути остаточно демонтована.

Ми оголошуємо про початок акції суспільно-політичного прагматизму, спрямованого на реальну, а не уявну боротьбу з російським агресором в Україні - Національну ініціативу "Стоп Реванш". Ми запрошуємо всі суспільно-політичні сили разом стати до боротьби не тільки з військовим вторгненням російської армії та її найманців, а й до повноцінної системної боротьби з російським впливом в Україні.

Для продовження послідовного опору агресору та формування засад нашої перемоги Верховна Рада, Президент та уряд повинні ухвалити та впровадити ряд першочергових рішень, які дозволять зупинити реванш та продовжити масштабну політику деокупації України. Головними пріоритетами в цьому питанні є:

1. Відновлення територіальної цілісності України. Ухвалити остаточно закон про деокупацію та реінтеграцію Донбасу. Потрібно нарешті відкрито на законодавчому рівні назвати РФ агресором, виробити чіткі механізми повернення окупованих територій та розробити юридичний механізм для притягнення РФ до відповідальності в міжнародно-правових інституціях. Все це повинно бути прописано на рівні закону, що унеможливить постійне маніпулювання на цій темі в рамках українських внутрішньополітичних дискусій. Також потрібно нарешті вести візовий режим із РФ. Вимагаєм ухвалити наступні рішення:
a. Законопроект «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях» (№7163);
b. Законопроект «Про комплекс невідкладних заходів щодо практичної реалізації міжнародно-правової відповідальності Російської Федерації за збройну агресію проти України» (№5463);
c. Постанову ВР «Про звернення до Кабінету Міністрів України щодо припинення дії Угоди між Урядом України і Урядом Російської Федерації про безвізові поїздки громадян України і Російської Федерації» (№4030);

2. Боротьба з колабораціонізмом (законопроекти № 7425, 7426, 5086). Вже сьогодні потрібно готуватись до повернення української влади на окуповані території і наперед чітко розуміти яким чином українська держава позиціонуватиме себе щодо громадян, які підтримали окупантів. Для цього Верховна Рада повинна прийняти законопроекти:
a. «Про захист української державності від проявів колабораціонізму» (№7425)
b. «Про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо колабораціонізму та посилення відповідальності за державну зраду; №7426)»
c. «Про заборону пропаганди незаконних організацій, створених на території окремих районів Донецької та Луганської областей» (№5086)

3. Створення Антикорупційного суду. Ухвалити закон про актикорупційний суд із рекомендаціями Венеціанської комісії та припинити будь-які спроби ревізії антикорупційної реформи, як один із ключових елементів політики внутрішньої деокупації від російського впливу та агентури в українській політиці. Корупція це зброя РФ у війні проти України. Корумпуючи українську еліту, як представників влади і опозиції так і певні громадські середовища, Росія послідовно домагається провалу реформ, зменшення підтримки України Заходом і цілком реально може спровокувати міжнародну ізоляцію України та повернення нашої країни в російську орбіту. Крім того антикорупційна реформа це потужний чинник реальної деолігархізації України.

4. Гуманітарна деокупація України. Політика очищення та захисту українського інформаційного та гуманітарного простору повинна продовжуватись і проводитись жорстко та безкомпромісно. Без витіснення «рускомірського» вірусу, зачищення їх агентів впливу, ми не зможе повноцінно перемогти у цій війні і усунути загрози для деталізації ситуації в Україні в майбутньому. Українська мова, незалежна церква, ЗМІ, кіноіндустрія та книгодрукування повинні отримати максимальну підтримку та захист з боку держави, все що суперечить цьому повинно бути усунуте. В цій площині багато що зроблено, але є ряд першочергових рішень, які повинні бути прийняті. Зокрема:
a. Законопроект «Про державну мову» (№ 5670);
b. Законопроект «Про особливий статус релігійних організацій, керівні центри яких знаходяться в державі, яка визнана Верховною Радою України державою-агресором» (№4511);
c. Законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей розповсюдження фільмів та іншої аудіовізуальної продукції, створеної за участю держави-агресора» (№6623).
d. Постанову ВР «Про позбавлення державних нагород України та інших форм відзначення осіб, які сприяли чи підтримували збройну агресію Російської Федерації проти України або своїми діями створили загрозу національній безпеці, суверенітету і територіальній цілісності України» (№2858)

5. Деолігархізація та економічна деокупація. Наявність російського бізнесу в Україні це загроза політичній та економічній стабільності. Домінування олігархату в політиці та економіці це загроза демократичного розвитку України та отримання підтримки від союзників та міжнародних партнерів. Без усунення цих проблем Україна постійно перебувати в політичній турбулентності та не зможе повноцінно економічно розвиватись. Політика санкцій проти російського бізнесу повинна бути розширена та інституціоналізована, українська правоохоронна система повинна нарешті притягнути до відповідальності ключових осіб, які відкрито чи опосередковано працюють в інтересах Росії - Медведчука, Фірташа, Льовочкіна, Новинського, Ахметова та ін. В останньому випадку політичну волю повинен продемонструвати Президент і обрати – або вести бізнес із подібними діячами, або працювати в інтересах України, де немає місця олігархам та російським агентам. Вимагаємо прийняти наступні рішення:
a. Законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо участі іноземних осіб в суб'єктах природних монополій» (№2509);
b. Законопроект «Про внесення змін до Закону України "Про санкції" (щодо запровадження інституту ресиверів (тимчасових керуючих)» (№2607);
c. Постанову ВР "Щодо застосування спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) проти осіб, які створюють реальні та/або потенційні загрози національним інтересам, національній безпеці, суверенітету і територіальній цілісності України" (№5397);
d. Постанову ВР «Про звернення Верховної Ради України до Кабінету Міністрів України щодо проведення інвентаризації розташованого на території України майна, належного на праві власності Російській Федерації та її резидентам» (№2624);
e. Постанову ВР «Про запровадження санкцій проти ВАТ «НК» «Роснефть» та її дочірніх компаній в Україні» (№3779).

Законопроекти не є ідеальними, але вони називають Російську Федерацією агресором, а захоплені нею території окупованими, що є справедливим і чесним по відношенню до українського суспільства. Ці рішення є критично важливими у нашому протистоянні із РФ оскільки вони створюють інституційні механізми опору агресору, роблять курс на глибоке реформування та модернізацію України не зворотнім. А найбільше проти чого воює РФ та її агентура в український політиці – це із курсом Революції Гідності на глобальну модернізацію та реформування України за цивілізаційними європейськими зразками.

У Президента України, Кабінету міністрів України, Верховної Ради, зрештою всіх учасників політичного процесу є лише один шлях — визнати необхідність боротьби з російським агресором як реальність на багато років вперед. І кожен, хто з меркантильних міркувань, власної слабкості чи зневіри в українському народові буде добровільним спільником російських імперіалістів, має бути відкинутий суспільством.

Якщо теперішня влада це не розуміє – нам потрібна інша влади.
Вимоги
Національної ініціативи "Стоп Реванш"
Акції
Національної ініціативи "Стоп Реванш"
Під ГПУ вимагали покарати винних у вбивстві Героя Небесної Сотні
Активісти Національна ініціатива "Стоп Реванш" долучились до пікету Генеральна Прокуратура України з вимогою прозорого розслідування та справедливого покарання винних у вбивстві Василя Сергієнка - лідера Черкаського Майдану. Підозрюваний замовник розправи, що сталась навесні 2014 року, екс-регіонал, один з депутатів, що голосував за прийняття "диктаторських законів" проти учасників Революції Гідності - Геннадій Бобов.

"Мета нашого пікету - змусити ГПУ завершити розслідування вбивства Героя Небесної сотні і журналіста Василя Сергієнка. Також вимагаємо позбавити недоторканності нардепа Геннадія Бобова, якого підозрюють в замовленні даного вбивства", - зазначив Dmytro Zhmailo, представник Вільні Люди.

Активісти тримали плакат "Бобова - за ґрати". У результаті, представникам акції вдалось зустрітись з Юрієм Луценком. Генеральний Прокурор України пообіцяв особисто контролювати справу та стежити за її зрушенням.

"Ми вимагаємо справедливості. Сьогодні деякі особи, причетні до вбивств учасників Революції Гідності, спокійно перебувають у кріслах Верховної Ради. Замість того, щоб розслідувати справи і карати злочинців, правоохоронці затягують справу. Натомість, журналісти проводять власні розслідування, збираючи доказову базу. Така ситуація і зі справою про вбивство Василя Сергієнка. Є обґрунтовані підозри, що його позбавив життя один з екс-регіоналів Геннадій Бобов", - пояснив учасник протесту, активіст C14 news.

Довідка:
Василь Сергієнко - майданівець, член Самооборони Майдану, журналіст-антикорупціонер. Був викрадений зі свого будинку в Корсуні-Шевченківському увечері 4 квітня 2014 року. Через кілька днів знайшли його понівечене тіло зі слідами звірячих побоїв закопаним в лісі біля села Виграїв.Перед судом постали троє виконавців злочину, що входили в "свиту" місцевого агромагната і народного депутата Геннадія Бобова.
Геннадій Бобов - екс-регіонал, який голосував за "диктаторські закони", нині входить до депутатської групи "Відродження". Бобова звинувачують в організації тітушок на Майдані, тому що на його базі було знайдено гвинтівки, що видавалась "Чорній сотні". За даними "ОПОРИ", в 2015-му Бобов входив до п'ятірки найбагатших нардепів. З величезного числа підприємств, пов'язаних з Бобовим, ключовим у справі Сергієнко є готельний комплекс "Модус", одним із засновників якого є ТОВ "Панда", співзасновниками якого в свою чергу є сім'я Бобових. Активісти вважають Бобова замовником вбивства журналіста, надто вже звузився коло непрямих доказів навколо його персони. Крім того, між Сергієнком та Бобовим були особисті конфлікти.
Стоп Реванш: Вимагаємо закрити телеканал ZIK
Активісти громадських організацій зібрались біля офісу Телеканал ZIK, вимагаючи зміни його редакторської політики. Причиною стала трансляція інтерв'ю з Андрієм Портновим, екс-регіоналом, що займався юридичним оформленням диктатури Януковича.

Вимоги активістів - чіткі: звільнення генерального продюсера, автора інтерв'ю з Портновим, Наталії Влащенко. "Якщо ZIK і надалі виступатиме рупором ворожої проросійської пропаганди, надаватиме майданчики для висловлення позиції реваншистів, ми вимагатимемо позбавлення права на мовлення і закриття телеканалу. Інтерв'ю з Портновим - це далеко не єдина ілюстрація позиції телеканалу, це - точка кипіння. Якщо ми зараз це не зупинимо, завтра будемо слухати так званого "легітимного" Януковича, або й Путіна, що розповідатиме про "захист русскоговорящіх" у Криму чи на Донбасі", - говорить Dmytro Zhmailo, заступник Керівника Штабу Вільні Люди.

За словами активістів, політика телеканалу є неприпустимою. Це - ніщо інше, як майданчик для реваншистів, які прагнуть повернути свої впливи в Україні.

"Ми не маємо права закривати очі, ігнорувати такі гучні факти порушення інформаційної безпеки держави. Звісно, наші дії викликають відповідь у працівників ZIKу, що заявляють про "тиск". Це очікувано. Діють за стандартною схемою: апелюють до понять "свобода слова", "баланс думок" і решти так званих "журналістських стандартів", аби сприяти роботі ворога в інформаційному просторі України. Але найважливіше, на що треба орієнтуватись і брати до уваги - це власна інформаційна безпека в умовах російсько-української війни", - зазначає Serj Guepard, голова Київського Молодіжний Націоналістичний Конгрес - МНК, учасник акції.

Нагадаємо, це вже друга акція протесту під офісом телеканалу. Раніше, 22 січня, у день трансляції інтерв'ю з Портновим, активісти прийшли до офісу телеканалу і вимагали зустрічі з його представниками, аби припинити трансляцію з одним із головних винуватців розстрілу майданівців.

Довідка: Портнов Андрій у 2005-2010 рр. керував юридичним департаментом передвиборчого штабу Юлії Тимошенко.
У серпні-вересні 2008 р. за дорученням Юлії Тимошенко працював над спільними з "Партією регіонів" законопроектами, що послаблювали владу президента Ющенка. У 2008 р. разом з юридичною командою не допустив проведення дострокових парламентських виборів. Займався супроводом газових контрактів у Москві в 2009 р..
2010 р. перейшов на роботу в адміністрацію президента Віктора Януковича. Після Євромайдану виїхав з України, переховується від правосуддя в РФ і працює в "Газпромі".
Відкрито заявляв, що товаришує і радиться із В.Медведчуком. В часи правління В.Януковича архітектор рішення Конституційного суду про повернення Януковичу повноважень Кучми - відновлення в дії Конституції 1996 року. Під час Революції гідності один із тих хто постійно наполягав на силовому рішення протистояння та контролював судову систему в контексті переслідування учасників акцій протесту. До тепер багато висуванців Портнова працюють в судові системі України.
Портнов має давати не інтерв'ю на ZIK, а покази в ГПУ.
Стоп Реванш: активісти вимагають від телеканалу ZiK припинити трансляцію інтерв'ю Портнова
Сьогодні телеканал ZiK транслює інтерв'ю за участі Андрія Портнова, екс-регіонала, що займався супроводом газових контрактів Тимошенко у Москві 2009 року, та юридичним оформленням диктатури Януковича.

Активісти Національна ініціатива "Стоп Реванш" зібрались під офісом ZiK, розгорнувши банер з вимогами протистояти відвертому реваншизму найодіозніших представників режиму Януковича.

"Як має реагувати українське суспільство, коли по телевізору показують колабораціоніста, товариша Віктора Медведчука, людину, яка наполягала на застосуванні сили проти учасників Революції Гідності?! Звісно, ми висловлюємо рішучий протест: по-перше, телеканалу ZiK за надання медіа-платформи для ретрансляції проросійської пропаганди Портнова, що переховується від українського правосуддя. По-друге, власне Портнову, якому вистачає нахабності говорити про те, як треба жити українцям. Це - спроба реваншу, якої ми не допустимо", - зазначив Дмитро Гуменюк, учасник акції, керівник Штабу Вільні Люди.

За словами Serj Guepard, активіста, голови Київського Молодіжний Націоналістичний Конгрес - МНК, давно час очистити інформаційний простір України від мовлення ЗМІ, що транслюють проросійську пропаганду. "Телеканал ZiK сьогодні, у День Соборності України, не лише нехтує будь-якими моральними принципами, а й відверто показує українцям свою антиукраїнську позицію: транслює Портнова! А що завтра - дасть можливість Януковичу чи Путіну говорити про "об'єктивну реальність"?! Ми нагадуємо очевидне: триває війна. Інформаційне поле держави необхідно якомога швидше очистити від ворожих меседжів", - говорить він.
Учасники Маршу "Стоп Реванш" створили координаційний центр
16 січня у Києві відбувся Марш "Стоп Реванш", учасники якого вимагали від депутатів Верховної Ради та Президента України ухвалити рішення і проголосувати за закони, що реалізують політику деокупації України. Серед основних вимог - ухвалення закону про деокупацію та реінтеграцію Донбасу, боротьба з колабораціонізмом, створення Антикорупційного суду, очищення та захист українського інформаційного та гуманітарного простору, притягнення до відповідальності ключових осіб, які відкрито чи опосередковано працюють в інтересах Росії - Медведчука, Фірташа, Льовочкіна, Новинського, Ахметова та інших.

Активісти прийшли під Верховну Раду, аби змусити депутатів прийняти ряд законопроектів, спрямованих на деокупаційну політику України. Активісти також передали лист-звернення з вимогами представнику Адміністрації Президента.

«Для здійснення комплексної деокупаційної політики та боротьби з зовнішнім агресором, потрібна консолідація суспільства. Ми не допустимо реваншу проросійського курсу. Наші вимоги: на законодавчому рівні визнати РФ агресором, а Крим і Донбас - окупованими територіями. Давно час дати рішучу відсіч колабораціоністам та не допустити у політичне життя тих, хто співпрацював з Росією. Вжити реальних санкцій щодо щодо Медведчука, Ахметова, Львовчкіна, Фірташа, Новинського та інших колаборантів, що з хлібом-сіллю зустрічали окупантів в 2014 році», - зазначив Андрій Левус, народний депутат, співаавтор ряду законопроектів, які вимагають прийняти активісти.

Серед вимог учасників Маршу - створення незалежного Антикорупційного суду. «Корупція - це зброя Росії у війні проти України. Корумпуючи українську еліту, Росія послідовно домагається провалу реформ, зменшення підтримки України Заходом і цілком реально може спровокувати міжнародну ізоляцію України та повернення нашої країни в російську орбіту. Крім того, антикорупційна реформа - це потужний чинник реальної деолігархізації України», - йдеться у заяві руху «Стоп Реванш».

Ще однією вимогою учасників Маршу стала гуманітарна деокупація. За словами Serhii Kuzan, заступника Керівника Проводу «Вільних Людей», гуманітарна сфера - фронт гібридної війни, де ворог маскується під «свого», спекулюючи на патріотизмові, темі війни, при цьому загортаючи брехню в національну «обгортку». «Мова публічної сфери повинна бути українською. Московська «церква», фільми, артисти та інша квазікультура руйнують духовний простір нації. Вони готують реванш проросійських сил. Ми вимагаємо зупинити це», - наголосив він.

У результаті акції, створено координаційний центр учасників Національної ініціативи "Стоп Реванш" для планування подальших дій. "Марш – це лише один з інструментів для прийняття законів. Ми й надалі будемо діяти адекватно ди ситуації, поки не досягнемо нашої мети – прийняття деокупаційних законів", - зазначив Станіслав Федорчук, голова Української народної ради Донеччини і Луганщини.
До Національної Ініціативи
"Стоп Реванш"
долучились:
Долучитись до ініціативи
stop.revanche@gmail.com