Вишколи

Навчання, табори, гартування
Наші заходи
Останні події

22 травня 2017
Вільні Люди гартують молодь на Харківщині
Поблизу Харкова відбувся регіональний вишкільний табір для молоді «Слобідські ночі-2017» за підтримки Фундація Вільні Люди.

Програма табору включала в себе елементи військового вишколу з освоєння навичок володіння зброєю й тактикою ведення бою, який проводив Олександр Бойко, екс-заступник командира з виховної роботи 2-го батальйону Національної гвардії.

Учасників табору навчали бойовій парамедицині, після чого вони здійснили вимарш.

"Незважаючи на складні часи, які зараз переживає Україна, наша організація продовжує виконувати великі об'єми роботи, спрямовані не лише на розбудову держави, а й боротьбу із зовнішнім окупантом", - зауважив Діма Комс, координатор Харківського осередку "Вільних Людей" Дмитро Беднін. "Разом із тим, ми продовжуємо працювати над вишколенням молоді. Зокрема, у східних регіонах потреба в патріотичному вихованні є більш гострою, ніж на західних. Ми будемо працювати над впровадженням табору на більш масштабному рівні", - додав він.

10 травня 2017
В масштабній тереновій грі «Звитяга», що на Волині, перемогла сотня сина героя АТО
У Ківерцівському національному природному парку «Цуманська пуща» Волинської області відбулася чотириденна Всеукраїнська військово-патріотична теренова гра Всеукраїнська теренова гра "Звитяга".

На терен приїхали представники молоді із більше ніж половини областей України. Загалом у грі взяли участь понад 350 осіб.

Терен гри (територія) поблизу урочища Лопатень, на якому відбувався захід, є історично важливим, адже входив до повстанської Колківської республіки та часто був прихистком для воїнів УПА. У Цуманських лісах загинули та поховані багато повстанців, тому на місці бою (у лісі поблизу с. Знамирівка) освятили хрест, який попередньо був встановлений організаторами «Звитяги». Старожили говорять, що на тому місці відбувся нерівний бій між підрозділами УПА та НКВС, загинуло 6 повстанців.

Захід є не тільки військово-туристичним, а в першу чергу – патріотичним, та спонукає молодь бути відважними, брати приклад в Української повстанської армії. А саме: у грі використовувався військовий впоряд УПА, відповідні команди та структура; звитяжці ходили у розвідку, щоб знайти ворожу сотню; чергували цілодобово, охороняючи прапор; атакували суперника і демонстрували сміливість у «боях»; вчилися виживали у природних умовах; і не зважаючи на запеклу боротьбу – залишалися завжди вірними побратимами та поважати один одного.

Цього року владу отримали нові сотенні і проводи. Змагалися між собою дві сотні «Вовча зграя» на чолі із Шостаком Максимом (псевдо «Слон») та «Лісові чорти» із сотенним Романом Битяком (псевдо «Хмара»).

Перемогу здобула сотня «Слона», батько якого – Сергій Шостак в час Революція Гідності разом із сином брав участь у подіях на Майдані, був поранений. Із початком АТО був заступником командира взводу, 24-го батальйону територіальної оборони «Айдар», 27 липня 2014-го загинув під час проведення операцій батальйоном під Луганськом, нагороджений орденом «За мужність» III ступеня.

6 травня 2017
"Гурби-Антонівці": як гартувались Вільні Люди
Відбулась ювілейна Теренова гра "Гурби-Антонівці", участь в якій щороку беруть активісти "Вільних Людей". Цього року захід був присвячена 75-й річниці створення Української Повстанської Армії. У грі взяло участь близько 300 молодих людей з усієї України та з-за кордону, зокрема з Литви та США.

Місцем проведення традиційно став лісовий масив між селами Антонівці (Тернопільщина) та Гурби (Рівненщина), де в 1944 році УПА зійшлася з підрозділами НКВС.

"Я також був учасником гри "Гурби-Антонівці", і хочу сказати, що вона є дуже важливою для молоді. Це, перш за все, фізичний та психологічний вишкіл, який в теперішніх умовах є надзвичайно важливим для кожного українця. Результати цього вишколу ми побачили на Революції Гідності, де учасники гри використовували здобуті навички на практиці. Ці навички допомагають і бійцям російсько-української війни, які ще вчора приїздили на терен, а зараз захищають Соборність України", - говорить Андрій Левус, Керівник Проводу "Вільних Людей".

Протягом 60-ти годин безперервної гри учасники гартували свій дух, характер та силу волі. Попри зливу протягом перших 48-ми годин гри, учасники обох команд не здавались. До останніх годин гри не було зрозуміло, яка команда отримає перемогу, адже різниця в балах була мінімальною. Після останнього бою, який закінчився дружніми обіймами учасників, стало зрозуміло, що перемогли Леви з рахунком 752:580.

"Я гордий, що ви пам'ятаєте про нашу боротьбу за незалежну Україну. Впевнений, що для вас це більше, ніж гра – це вишкіл. Вчіться, вишколюйтесь, загартовуйте свій дух та тіло. І пам'ятайте – майбутнє нашої країни не за олігархами, а саме за вами, молодими активними патріотами", – наголошує Василь Кирилюк, ветеран УПА - останній учасник Гурбинського.

"Гурби-Антонівці" – не тільки змагання та випробування під час 60-годинної гри, а й волонтерська робота з впорядкування штабу-музею УПА "Волинь-Південь". Так, частина учасників теренової гри протягом двох днів прибирала могили бійців УПА та фарбувала чисельні хрести.

Нагадаємо, що "Гурби-Антонівці" проводяться з 2003 року Всеукраїнською молодіжною громадською організацією Молодіжний Націоналістичний Конгрес - МНК.

29 квітня 2017
Розпочалась 15-та спортивно-патріотична гра "Гурби-Антонівці"
29 квітня стартувала ювілейна 15-та спортивно-патріотична Теренова гра "Гурби-Антонівці", присвячена 75-й річниці створення УПА. Відбуватиметься гра традиційно на місці найбільшого бою УПА з підрозділами НКВС, що у лісовому масиві між селами Антонівці (Тернопільщина) та Гурби (Рівненщина).

Цього року на гру приїхало понад 200 учасників з усієї України – Харківщини, Сумщини, Київщини, Тернопільщини, Львівщини, Житомирщини, Івано-Франківщини, Хмельниччини, Луганщини та інших областей. Також приїхали учасники з Литви та Сполучених Штатів Америки.

Традиційно гру відкрили спільною молитвою. З вітальним словом для учасників виступили голова Молодіжний Націоналістичний Конгрес - МНК Соломія Фаріон, голова проводу Вільних Людей Андрій Левус, голова Тернопільської ОДА Степан Барна, ветеран УПА Василь Кирилюк.

«Це вже 15-та гра, і зараз в організаційному комітеті немає жодної людини, яка стояла на витоках «Гурбів-Антонівців». Але гра продовжується і щороку збирає молодих патріотів. Я бажаю всім вдалої гри, гарної погоди, а також отримати від гри саме те, за чим ви приїхали», - сказала Соломія Фаріон, голова МНК.

Також успіху та вдалої гри учасникам побажав голова проводу Вільних Людей Андрій Левус. Він зазначив: «Я також був учасником гри «Гурби-Антонівці», і хочу сказати, що вона є дуже важливою для молоді. Це, перш за все, фізичний та психологічний вишкіл, який в теперішніх умовах є надзвичайно важливим для кожного українця. Результати цього вишколу ми побачили на Революції Гідності, де учасники гри використовували здобуті навички на практиці. Ці навички допомагають і бійцям російсько-української війни, які ще вчора приїздили на терен, а зараз захищають Соборність України».

На відкриття гри завітав останній учасник Гурбинського бою Василь Кирилюк. «Я дуже радий бути сьогодні тут з вами, з молоддю України. Сьогодні великий день, і я гордий, що ви пам'ятаєте про нашу боротьбу за незалежну Україну. Впевнений, що для вас це більше, ніж гра – це вишкіл. Вчіться, вишколюйтесь, загартовуйте свій дух та тіло. І пам'ятайте -майбутнє нашої країни не за олігархами, а саме за вами, молодими активними патріотами», - наголосив пан Кирилюк.

Нагадаємо, що «Гурби-Антонівці» проводяться з 2003 року Всеукраїнською молодіжною громадською організацією Молодіжний Націоналістичний Конгрес - МНК, з метою пропаганди патріотизму, здорового способу життя, спорту та національної єдності. Щороку гра відбувається у лісовому масиві Гурби, на терені площею 25 км кв. безперервно протягом 60 годин. У грі беруть участь 2 курені(команди), та загін диверсантів. Перемогу здобуває курінь, який зумів захопити прапор супротивника та здобути найбільшу кількість балів - «життів» суперника.

28 березня 2016
Вільні Люди вчились надавати домедичну допомогу
У Харкові відбувся тренінг з першої домедичної допомоги, організований Фундація Вільні Люди та Молодіжний Націоналістичний Конгрес - МНК. Упродовж двох днів тренери з Patriot Defence / Захист Патріотів розповідали харків'янам, як підтримувати життя людини до приїзду швидкої.

"Такі знання є критично необхідними, адже кожному з нас може стати зле просто на вулиці, у метро чи в кінотеатрі, і важливо, щоб першу допомогу змогли надати звичайні перехожі. Щороку 50 тисяч українців помирають, так і не дочекавшись невідкладної допомоги, констатують лікарі. Проте, такі знання набувають особливої актуальності, якщо в країні триває війна. А нещодавній випадок в Балаклеї зайвий раз нагадує нам про це", - говорить Anzhela Makukha, активіст "Вільних Людей".

Що робити, коли хтось на вулиці раптом знепритомнів? Як діяти, якщо стався вибух? Як допомогти, якщо в людини кульове поранення? Як себе поводити, якщо людина постраждала в ДТП? На ці та багато інших питань відповіли інструктори "Захисту Патріотів".

Два дні тренінгу були насичені новими знаннями, корисною та цікавою інформацією, а найважливіше - практикою. Було відібрано 20 осіб (з понад ста бажаючих), що вчилися робити сердцево-легеневу реанімацію, правильно бинтувати рани, допомагати людям при переохолодженні та перегріві, накладати шини, користуватися турнікетом та робити турнікети з підручних засобів, правильно перевертати та транспортувати травмованого.

"На мою думку, найважливіше, чому навчили інструктори - не зашкодити ще більше вже травмованій людині. Завжди потрібно зберігати спокій та відповідати за свої дії, бо в таких ситуаціях саме від вас залежить не тільки власна безпека, а й чи доживе людина до приїзду лікарів. Звичайно, за два дні неможливо навчитись всьому, але цей дводенний вишкіл дав цілісне розуміння про долікарську допомогу. Сподіваємось, що тепер його учасники не розгубляться в подібній ситуації", - говорить Andriy Rudenko, активіст "Вільних Людей".

Організатори також висловлюють подяку інструкторам "Захисту Патріотів", а також партнерам - Корпорация «Бисквит-Шоколад» та "Майдан моніторинг".

26 лютого 2016
Вільні Люди долучились до туристичного змагу "Доброволець" в якості співорганізаторів та учасників
У селище Цумань на Волині з'їхалось близько двохсот активних молодих людей, аби пройти складний туристичний маршрут, прокладений місцями бойової слави воїнів ОУН-УПА. Так, контрольними точками були могили перших командирів УПА Клима Савура, Василя Івахіва, рідне село Ніла Хасевича, могила полковника УНР Данила Лучка та інші визначні місця.

Суть змагань полягає в тому, що командам за встановлений час потрібно подолати маршрут, відмічаючись на контрольних пунктах. Змагання відбуваються в двох заліках: за маршрутами до 60 кілометрів і до 100 кілометрів.

"Окрім фізичного гарту, учасники мали змогу почути відгомін тієї збройної боротьби за волю, яка вирувала на теренах Волині минулого століття. Символічним стало єднання кількох поколінь вояків - адже слідами повстанців УПА ходили також вояки російсько-української війни на Сході України", - говорить Богдан Бальбуза, голова НАЦІОНАЛЬНИЙ АЛЬЯНС - організатора змагань.

За його словами, уже кілька років поспіль "Доброволець" присвячується героям 35-ї сотні Самооборони Майдану "Волинська січ", частина з яких свого часу брала участь в організації та проходженні змагу.

19 лютого 2016
Провідне членство обговорило стратегію розвитку "Вільних Людей"
19 лютого під Києвом відбувся внутрішній семінар-тренінг для провідного членства "Вільних Людей", що мав на меті вироблення стратегії розвитку організації на ближню і дальну перспективи.

"Вільні Люди вже визначили своєю цінністю номер один саме Державу. Ми розуміємо, що втрата Держави - це втрата Нації, тому наше завдання - зберігати фундамент і наповнювати його проукраїнськими складовими. Як це робити правильно, систематично і з найкращим результатом - це і є питання до обгооврення", - зазначив Андрій Левус, Голова Проводу "Вільних Людей".

У семінарі взяли участь члени Проводу та Ради "Вільних Людей" з усієї України: Одеси, Сум, Харкова, Дніпра, Києва, Чернігова, Львова, Запоріжжя, Тернополя, Полтави.

"Ми як організація ставимо перед собою конкретні цілі, пов'язані зі збереженням та подальшим процвітанням Держави. Сьогодні - неспокійний час, і будь-яке наше зволікання, неправильний крок, нерозуміння можуть призвести до фатальних наслідків. Ми беремо на себе відповідальність за свої дії, а тому аналіз ресурсів та стратегічне планування - необхідні", - говорить Serhii Kuzan, заступник Голови Проводу "Вільних Людей".16 листопада 2016
Завершилась серія навчально-практичних семінарів Курс Вільних Людей - КВЛ 2016 року
Аби працювати з вмотивованою молоддю, цього року семінари відбувались в два етапи. Першим стало проведення чотирьох міні-таборів у Львові, Києві, Сумах і Тернополі. Після чого з сотні хлопців і дівчат було відібрано половину - для участі в навчально-практичних семінарах у Запоріжжі, Тернополі та Києві.
"Такий підхід дозволяє віднайти цільову аудиторію - молодь, ідеалами якої є ідеали "Вільних людей". А спільна робота тренерів-активістів мережі з молоддю над суспільно-корисними проектами дозволяє залучати її до громадської активності", - говорить Dmytro Zhmailo, тренер "Курсу Вільних Людей".
Програма семінару спрямована на усвідомлення молодою людиною своєї ролі та значимості, місця у державі. "Творити зміни власними руками" - гасло "КВЛ". Пройшовши навчання, учасники втілюють суспільні проекти.
Наступного року відбудеться чергова серія "Курсу Вільних Людей". Організатори - Молодіжний Націоналістичний Конгрес - МНК та Вільні Люди.

14 листопада 2016
Вільні Люди взяли участь в семінарі-тренінгу з військово-патріотичного виховання
9-13 листопада в Івано-Франківську відбувся всеукраїнський семінар-тренінг з навчання інструкторів військово-патріотичного виховання, серед учасників - відомий "Гарпун-1".
Молодь з 15-ти областей України з'їхалась, щоб отримати досвід та навички від військових. Упродовж п'яти днів учасники працювали за різними напрямками. У програмі були рукопашний бій, тактикична та вогнева підготовка, обговорення розвитку національно-патріотичного виховання в Україні. Вечірнє дозвілля учасники проводили за ватрами, де співали украњнських пісень на військово-героїчну тематику різних епох. "Хоч обставини не дозволяли розпалити справжній вогонь, це не стало на заваді - атмосфера була досить теплою", - говорить Богдан Бальбуза.
Інструкторами семінару-тренінгу стали бійці батальйону "Гарпун", досвідчені ветерани війни на Сході України. Основу учасників вишколу склало членство Вільні Люди, НАЦІОНАЛЬНИЙ АЛЬЯНС, Молодіжний Націоналістичний Конгрес - МНК.

10 жовтня 2016
''Повстанська Ватра 2016'': як перемогти у війні
Про можливості та необхідність участі у війні кожного з нас говорили на щорічному таборі "Повстанська Ватра". Цього року протягом 6-9 жовтня він згуртував 80 хлопців і дівчат з усієї України.
"Ми хочемо донести до молоді простий меседж: сучасна війна не обмежується лише передовою, зброєю та військом. Кожен з нас може зробити вагомий вклад у перемогу. Очистити інформаційний чи економічний простір від проросійських впливів, виховати покоління свідомих громадян, зайнятись волонтерством - список дуже довгий. Так, цеглинка за цеглинкою, ми побудуємо сильну Україну", - говорить Сергій Репік, комендант табору, член МНК.